Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-08-2007, 17:40
spartan-troy spartan-troy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: kurandaki şiddet ayetleri

yaa bunlar ataturkun soyledikleri ateisttir diye yaftayı yapıstırıyorlar ama onların mantıgına gore ataturk iki yuzlu bir insandır...cunku balıkesir paşa camii hutbesinle ateistlik yapmadı bir islamcı oldu daha sonra camiden cıktıktan sonra ateist oldu....

neyse konuyu değiştirmeyelim...ben yukarıdaki sorularıma cevap almak istiyorum...
Alt 09-08-2007, 17:42
bayraktaro1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bayraktaro1 bayraktaro1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

İKİNCİ YANIT;

SPARTAN DEMİŞKİ; mesela *2 evim bir arabam var....
ben erkeğe bir ev bir araba versem ve en pahalı evi kıza versem ne olur...bunda damı haksızlık var

Sen hukuk da okumadın galiba, hukuk da insan duyguları en aza indirilmiştir. Var olan kanunlar birinci plandadır. Senin muhammed'in hukuk okumamış ki, onu nereden bilecek.....

Hep madalyonun resimli tarafına bakmanızdan bıktım artık. BABA denilen beyfendi, yobaz olsa ve dese ki "Baga Allah Mirasta Erkeke 2, kadına 1 verecen dedi. O yüzden, ben 2 evimi oğluma... 1 külüstür arabamı da kızıma bırakıyorum" dedi.

NE diyecen Spartan - EVRENSEL KONUŞ BİRAZ. Hukuğu insan duygularına bırakırsan batarsın SPARTAN. SENİN MUHAMMEDİ'NDE o yüzden batmıştır.

[b]EĞER, KUR'ANI İLK ELİNE ALIP OKUMAYA BAŞLADIĞINDA, BU BİR YARATICI FİKRİ OLABİLİR. AMA YA İNSAN ÜRÜNÜ İSE. BUNU DA GÖZE ALIYORUM.

DİYEREK HİÇ OKUDUN MU?.... O ZAMAN MADALYONUN İKİ YÜZÜNÜN DE OLDUĞUNU KABUL EDERSİN.

DÜŞMEYİ BİLMEYENLER, UÇMAYI ÖĞRENEMEZLER.....................BU LAF SANA SPARTAN
Alt 09-08-2007, 17:43
Üye Değil

spartan-troy";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yaa bunlar ataturkun soyledikleri ateisttir diye yaftayı yapıstırıyorlar ama onların mantıgına gore ataturk iki yuzlu bir insandır...cunku balıkesir paşa camii hutbesinle ateistlik yapmadı bir islamcı oldu daha sonra camiden cıktıktan sonra ateist oldu....

neyse konuyu değiştirmeyelim...ben yukarıdaki sorularıma cevap almak istiyorum...
Sen daha benim sorularıma adam gibi cevab vermedin,milletten cevab istiyorsun Neyse seni diğer arkadaşlara havale ediyorum *:wink:
Alt 09-08-2007, 17:53
Üye

Sevgili Spartan;

Biz ATATÜRK büstünü senin gibi kutsallaştırmıyoruz. Anayasa kanunlarına göre, Atatürk büstüne işeyen biri devlet malına ve var olan Türklerin ATASINA hakaretten dolayı Türk Mahkemelerinde yargılanır. Yaptığı suçtur. Merak etme biz onu ne döveriz, ne söveriz ne de ÖLDÜRÜRÜZ.............Hapis cezası alır. Büstü de güzel bir şekilde yıkarız.

Sizinle bizi karıştırma, Siz ne yaparsınız "İPTE SALLANDIRIRSINIZ"

Polimiğe polimkle yanıt vereceğine, felsefeci kardeşimizin ve benim direk sorularıma yanıt ver.

2 ye 1 yanıtını alalım. KIZ EVLENMEK İSTEMEDİ....
Alt 09-08-2007, 20:20
Nebenbuhler Nebenbuhler isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nebenbuhler - MSN üzeri Mesaj gönder

Adamin biri kendini kaldirmis Tuvalete atmis...

Niyemi?????

Kendini bi bok sandigi icin..
Alt 10-08-2007, 09:35
Üye

İŞTE MÜSLÜMANLAR SİZİN DİNDEN ANLADIĞINIZ;

İş çıkışı iş arkadaşlarımla dolmuş da gidiyordum. Konu evliliğe kaydı. Ben dedim ki; "Arkadaşlar, insanlar istese de istemese de poligami (çok eşliliğe yatkındır). Özellikle de erkekler, buna en güzel örnek FREUD'dur dedim. FREUD demiş ki - Bir erkek, bütün kadınların kendisinin olmasını ister.- Buna en güzel örnek, Osmanlılardaki Harem Odalarıdır. dedim.

Muhasebeci arkadaş; "Ben buna inanmıyorum. Freud saçmalamış. Freud'da kim" demeye başladı.

Ben de ona "Sen Freud'u bilmiyormusun? O bir dahidir. Psikanaliz'de devrim yaratmıştır. Psikiyatrinin günümüz temelini atan bir yahudidir" dedim. (Yahudi kökenlidir ama, aslen ATEİST'tir.)

Muhasebeci arkadaş; "Ben biliyorum ki, bana niye söyledin?" dedi.

Sana en güzel ikinci örnek dedim. "Muhammed, 13 hatunu olmuştur. Buna ek olarak 20'ye çıktığı söylenir. Ama Eşlerinin sayısı belli değildir. En son evlendiği Ayşe çocuk yaştadır." *

Söylememle kıyamet koptu; Muhasebeci bana "Arkadaş, sen farklı yere kayıyorsun. Sen bana hakaret etmeye başladın. Sen bunları başka yerde söylesen seni linç ederler." demez mi?

Ben; "Neden dedim. Ben sana hakaret etmedim ki ? Sadece, özgürce bir fikrimi söyledim." dedim.

Muhasebeci; "Senin özgürlüğün, benim özgürlüğümün başladığı yere kadardır." demez mi?

Ben; "Arkadaş, ben özgürce fikrimi söyledim. İnsanlar her türlü fikri söyleme hakkına sahiptir. O bu fikri söyledi diye de suçlanamaz." dedim.

Muhasebeci; "Benim için Din Tartışılmaz. Ben o defteri kapattım. Sen benim özgürlüğüme saygı duymuyorsun, Burası Türkiye" demez mi?

Ben; "Biliyorum, bir çok yobazın yaşadığı bir ülkede yaşıyorum. Bu fikirlerimi söylesem kesin beni öldürürler. Ama, senin ne namazına ne de inancına birşey dedim. Sen de diğerleri gibisin, dinini araştırmadan arpaçasıyla işe başladın. Tabu haline getirdin. Sana farklı bir eleştiri yapınca da, işinde bir şeyler sarsıldığı için hemen küplere binip, şiddetle tepki veriyorsun. Aynı, diğer insanların yaptığı gibi, Aziz NESİN, Sivas'ta ne demişti. "Ben bu dine inanmıyorum. 1400 yıl önce yazılmış bir kitaba inanmam." Sonuç ne oldu; 37 kişi yakıldı............

Muhasebeci; "Aziz Nesin o lafı söylememiydi. O lafı söylemesi 37 kişinin ölümüne sebep oldu" demez mi?

Ben; "Hiç birşey demiyorum. Arkadaşım. Benim *istediğim, kim neye inanırsa inansın. Özgürce fikirlerin tartışıldığı, fikri sebebiyle öldürülmeyen bir toplum istiyorum. Salman RÜŞDİ ne dedi. Kur'an daki bazı ayetler şeytan ayetleri dedi. Kimse dinden çıktı mı? Hayır, senden birşey eksildi mi? hayır. Kitabını yasakladılar. Başına ölüm fermanı yazdılar. Bu mu adalet, bu mu özgürlük"

BEN HİÇ BİRŞEY DEMİYORUM. BU LAFI SÖYLEYEN KİŞİ EN AZ LİSE MEZUNU BİRİSİ. PERSPHONE'nin dedikleri çok doğru. İKİ KERE OTURUP DÜŞÜNÜN ARKADAŞLAR YOBAZ BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ. BU ÜLKE DAHA ÇOK YOL KATETMELİ

Şu an, o kişi benimle konuşmuyor...
Alt 11-08-2007, 10:43
Üye

Sevgili MÜSLÜMAN Arkadaşlar;

Tabiki bir bu dini eleştireceğiz, hem de de eleştirinin en dozajında yapacağız. Ben İTÜ'de master tezimi hazırlarken, danışman hocam (o zaman Doçentti, şimdi Prf. olmuş) benim tezimi en çok eleştiren kişiydi. Ben ona çok kızardım. "Beni savunması gereken insan nasıl oluyor da bu kadar eleştiriyor?"derdim içimden. O da bana "Beni yalnış anlama çok eleştirdiğim için, seni ne kadar çok eleştirirsem sen de kendini o kadar geliştirirsin" demişti. O zamanlar onun ne demek istediğini anlayamamıştım. AMA şimdi çok iyi anlıyorum.............

Siz de, putperestleri eleştirmediniz mi? Yerden göğe vurmadınız mı? Hiç birşey değişmedi. Sizin peygamberlerinizin söylediklerine bir bakalım...

1. Sizin putlarınız nasıl varlık ki? Sizinle hiç konuşmuyor?

2. Size, herhangi bir faydası dokunuyor mu?

3. Taştan topraktan yaptığınız şeylere nasıl ilah dersiniz, onların kendilerine faydaları yokki?

4. Bir çocuk bir onlardan daha güçlüdür.

5. Bu putları ben kırmadım, En büyük putunuz olan NEMRUT kırdı.

6. Bana bir işaret göstermeli ki, ben ona Tanrı diyeyim. Hani nerde Tanrılarınız.

7. Var mı, bir mucizeleri?

Sizin, peygamber beyfendileriniz bu kadar eleştiri yapıp, o zaman var olan dinleri bu kadar eleştiriyorken, düşünmelerini bir parça sağlamaya çalışıyorken;

Biz neler yapıyoruz peki;

1. Senin muhammed dediğin adam ya yalan söylüyorsa, Yalan söylemediğini nereden bilecen?

2. Muhammed'e peygamberlik geldiğini kim görmüş?

3. Kur'an da var olan bu kadar eşitsiz ayetler Tanrı sözü olabilir mi?

4. Bu Tanrı varsa, biz neden görmüyoruz?

5. Tanrı neden paygamberler seçer, insanların aklı yokmu?

6. Bana kanıt gösterebilir misin?

Ne farkımız var?
Alt 15-08-2007, 14:31
spartan-troy spartan-troy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sizde benim soruma cevap vermediniz arkadaslar..ne madalyonundan bahsediyorsunuz

mehir var mı yok mu siz soyleyin bakalım...

ve size verdigim kaynaklarda mehirin kadın istemi oldugu var mı yok mu siz soyleyin.

hadi bakalım felsefeci sen soru sormadın ben soru sordum hala cevap yok.
Alt 15-08-2007, 15:53
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

troyya , senin ''mehir'' diye böbürlendiğin arap adeti,bizde çehizdir.
mehir bir islamın getirdiği yenilik değil. muhammedden öncede bu gelenek vardı. bu kadar basit evliliğe ait ritüelli niye bu kadar önemli bir hale getiriyorsun anlamadım.

*Bu konuda miladi te 433yazılmış *,şu an el-ezherde kıymetli nüshalar bölümünde bulunan, *محر-لكشف * adlı kitapta (yazarı * حيرلمغان *) *şöyle denmiştir. Mehir *,bir kadının *baba evinden ayrıldığında kendisine güvence bedeli olarak
verilmelidir.
*Arapça bildiğin! için kitabın ve yazarının *adını arapça yazdım. Diğerleri anlamasada! olur.ZATEN BU SİTEDE, İKİ ALİM VAR. BİRİ SEN ötekini daha tanımıyorum.
EĞER İSTERSEN ARAPÇA METNİNİDE YAZARIM BAKARSIN.

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 14-11-2015, 19:46
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İslam barış dinidir arkadaşlar. İslam'ın kelime anlamı bile barıştır. Kuran da barış kitabıdır.

''Kafirleri bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin.'' (tevbe-5)
''Onları öldürün, asın, el ve ayaklarını kesin.'' (maide-33)
''Kafirlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun, kafasını kesin.'' (muhammed-4)
''Onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün.'' (nisa-89)
''İslamı kabul etmeyenlerle savaşın.''(tevbe 29)

Bu barış dini için Muhammed ve arkadaşlarına selam olsun.

Önerilen Siteler