Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-06-2010, 01:11
Halit ŞENER Halit ŞENER isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Balçiçek Pamir Başını Kapatmalıdır!

Türk Medyasında Müslümanlığa zerre kadar toz kondurmayan Mevlana Tarikatçisi kadınlarımız,eğer gerçekten müslüman iseler,Müslümanlığın gereği olan tesettüre uygun giyinmeliler ve beş vakit namazlarını da kılmalılar!

Sadece medyada değil,hayatın her alanında bulunan,kıyafetleriyle çağdaş gibi görünen ama zihnen Müslüman sempatizanı olan kadınlarımızın düşük kertede bir zihin bulanıklığıyla İslamcı oluşları büyük bir talihsizliktir!

Çeşitliliğimizi laikliğe borçlu olduğumuzu iplemeyenler,demokrasi havarisi kesilerek düşünce özgürlüğünün en amansız düşmanlığını yarattılar,bunların anladığı demokrasi Müslüman'a yaltaklanan,İslam'a toz kondurmayan ama din dışı her haltı yemeyide hoşgörü sınırları içinde tutan bir çağdışı az gelişmişliğin göstergesidir.

Gerici burjuvazinin,sömürü düzeninin itici gücü Türk Medyasının düşünce özgürlüğünü "Din" adına ortadan kaldırması Türkiye'nin laik-demokrasilerden hızla uzaklaşmasına ve maalesef Türkiye'yi ortaçağda yaşayan İslam Ülkeleri kertesine indirmektedir.

Atatürk düşmanlığıda bu rotanın kaptanlarının yakıtıdır.Bir din uğruna Müslüman olmadıkları halde daha türbancı,daha şeriatçı,daha Müslüman olanların gerçek Müslümanlardan çok daha iptidai ve tehlikeli olduklarını ilan ediyorum ve Gerçek ateist aydınların sahte Müslümanlarla da mücadele etmeleri boyunlarının borcudur,akla karanın gün yüzüne çıkması için...
Alt 10-06-2010, 01:50
zapata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
zapata zapata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Değerli Halit ŞENER

Başlıkta Balçiçek pamir başını kapatmalıdır demişsiniz ama yazınızda bahsetmemişsiniz hiç. Yazınızı anladım tamam ama B.P. ile ilişkisini anlayamadım. B.P. yazınızda anlattığınız kadınlardan mıdır? Tam olarak anlayamadım.

.....Bütün insanlığa savaşsız, sömürüsüz, özgür ve mutlu bir dünya dileğiyle.....
Alt 10-06-2010, 02:24
Üye

Sayın zapata,B.P.gibileri kastettim.Gerçekten Müslüman olmadıkları halde türbanlının,şeriatçıların mücadelesini veren,güya çağdaş görünümlü kadınlarımız vardır.Aynı şekilde güya çağdaş ve aydın geçinen erkeklerimiz vardır.

Aslında Büyük Atatürk'ün ebediyyete intikalinden sonra Cumhuriyetin din politikası Türkiye'nin Ortadoğu toplumuna doğru gericileşmesine neden oldu.Türkiye'de gerçek müslümanlık varken,çok modern Yeni Bir Türkiye Cumhuriyet'i vardı.Çünkü gerçek Müslümanlığı yaşayanlar marjinel pozisyona düşüyorlardı,dinin emirlerini yerine getirmek şimdiki gibi"inan yeter"teranesi konumunda değildi.

Türkiye'de sahte Müslüman ve aydınlar siyasete,medyaya ve topluma,okullara egemen olmalarıyla Cumhuriyet gericileşti.Cumhuriyet'in ilk on yılında Devlete bilim ve müsbet eğitim hakim iken,şimdi ise maalesef "din ilmi"nden başka bir eğitim ve hurafelerden başka da bir bilim yoktur ve gerçek müsbet bilimin esamesi bile okunmuyor.

Atatürk sonrası Cumhuriyet'in din politikası Türkiye'de laikliği sonlandırdı,demokrasiyi ise sadece siyasetin ve medyanın müsaade ettiği bir şekle soktu.

Cumhuriyet aydınlanmasının birinci düşmanları gericilerdir,ikinci düşmanlarıda Müslüman olmadıkları halde,İslam'a en ufak bir toz bile kondurmayan,düşünce çeşitliliğini siyasette,medyada ve okullarda "dine saygılıyız"kisvesi altında yok eden bir kesime ve bu kesimin toplumu antidemokratik bir yöne doğru götürüyor oluşuna dikkat çekmek istedim.Saygılarımla.

Konu Halit ŞENER tarafından (10-06-2010 Saat 02:34 ) değiştirilmiştir.
Alt 10-06-2010, 02:33
Üye

Balçiçek Pamir,Habertürk'te"Karşıt Görüş"programında CHP'li vekile şu soruyu sordu:"CHP dinsiz bir parti midir?"Yani "dinsiz"olmanın sanki siyaset dışı bir kavram olduğunu vurgulamak isteyince bu konu başlığını açtım.Eğer kendisi çok Müslüman ise dine göre giyinmelidir.

Laiklik gibi çok önemli bir kavramın toplumsal barışın teminatı olduğunu bir kenara iterek,"dine saygı veya dindar"olunursa barış sağlanır zannına kapılanlar tarih bilgisinden mahrum oldukları için fena halde yanılıyorlar;onların kendi kendilerini kandırmaları önemli değildir ama bütün bir toplumu yanıltıyor olmaları büyük bir talihsizliktir.
Alt 10-06-2010, 02:53
zapata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
zapata zapata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Halit ŞENER´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Balçiçek Pamir,Habertürk'te"Karşıt Görüş"programında CHP'li vekile şu soruyu sordu:"CHP dinsiz bir parti midir?"Yani "dinsiz"olmanın sanki siyaset dışı bir kavram olduğunu vurgulamak isteyince bu konu başlığını açtım.Eğer kendisi çok Müslüman ise dine göre giyinmelidir.

Laiklik gibi çok önemli bir kavramın toplumsal barışın teminatı olduğunu bir kenara iterek,"dine saygı veya dindar"olunursa barış sağlanır zannına kapılanlar tarih bilgisinden mahrum oldukları için fena halde yanılıyorlar;onların kendi kendilerini kandırmaları önemli değildir ama bütün bir toplumu yanıltıyor olmaları büyük bir talihsizliktir.

Sevgili Halit ŞENER..

Habertürk tv nin devamlı bir izleyicisi idim. Tespitleriniz son derece yerindedir. Ama şuna dikkatinizi çekiyorum. Habertürk artık haber kanalı olmaktan çıkmış reyting peşinde koşan, bu nedenle karşıt görüşlü insanları devamlı provoke ederek çatıştırıp reklamdan para kazanma peşinde olan ve de gözlemlerime göre en çok reklam yapan kanaldır. Başlarda müdavimi olduğum bu kanaldan artık yavaş yavaş soğumaktayım. Spikerler sunucular öyle bir ruh hali içindelerki, konular umurlarında bile değil. Gözleri 'reklamlar' emrini verecek yönetmende sürekli. Kendileri açısından haklı nedenleri olabilir. Ama bir çok tartışmanın konusu ''şimdi reklamlara gideceğiz'' anonsu ile güme gitmektedir. Sabırsızlıkla beklediğim Yiğit Bulut ve Balçiçek Pamirin programlarından da bu nedenle çok sıkılmış durumdayım ben de. Habertürk İslamiyet yanlısı değil ''kapital'' yanlısıdır.

Sevgilerle...

.....Bütün insanlığa savaşsız, sömürüsüz, özgür ve mutlu bir dünya dileğiyle.....
Alt 10-06-2010, 03:48
Üye

Çok değerli zapata,

Tesbitlerinize temamen katılıyorum.Bunların paraya tapmaktan başka hiç bir insani hedefleri yoktur.

En içten sevgi ve saygılarımla.
Alt 10-06-2010, 14:31
Deep Impact - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deep Impact Deep Impact isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bir çok tesbitinize katılıyorum ancak Balçiçek Pamir'in, milyonların merak ettiği yanlış da olan soruyu sorması onun görevidir. Belli ki halkta CHP dinsiz görülüyor ve bu toplum için olumsuz bir şey. Balçiçek Pamir soruyor ve CHPli vekile savunma hakkı veriyor.

Ayrıca türban meselesine gelirsek, türban özgürlüğünün savunulması gayet normal diye düşünüyorum.

İnsan, güzele meyillidir.
Alt 10-06-2010, 18:25
Üye

Sayın Canvas,

Siyaset sadece dinibütünlere bahşedilen bir ayrıcalık mıdır?İslam dışı başka dinlere inananlar veya hiç bir tanrı inancına sahip olmayanlara Türkiye'de siyaset hakkı yok mudur?Bu soruyu soran zihniyetin ne denli antilaik ve antidemokratik bir zihni yapıya sahip olduğu ortaya çıkmıyor mu?

Laik rejimde dinin siyasete alet edilmesi sakıncalı değil midir?Laik demokrasinin temellerini dini siyasete alet ederek yaşatmak mümkün müdür?Laiklik mi özgürlüklerin ve toplumsal barışın güvencesidir,yoksa dini inançlar mı?

1400 evvel tarihte kalmış geri çağ kültürü Müslümanlığı siyasete dayatmanın iyi niyetli bir davranış biçimi olduğunu kim iddia edebilir?

Laik düzende inançlar siyasete asla alet edilmemelidir?Bu dar kafalı spiker CHP laik midir diye bir soru soracağına,CHP dinsiz midir?diye saçma sapan bir soru sorarak kafalarının içindeki dinci şablonu ortaya çıkarmış ve sergilemişlerdir.

Türban özgürlüğüne gelince Ben Müslümanım diyen her kadının Kara Çarşaf giyinmesi gerekir.Bir kadını Türbana ve Kara Çarşafa sokmanında özgürlük kavramıyla irtibatı yoktuir!Esaretin özgürlüğü savunulamaz!
Alt 10-06-2010, 19:14
Deep Impact - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deep Impact Deep Impact isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Değerli Halit Şener, kesinlikle söylediklerinize katılıyorum ancak halkın kafasında oluşmuş imajın CHP'nin üzerine yapışmış "dinsiz damgası"nın bir şekilde yok edilmesi gerekiyor. CHP yönetiminden kişilerin dinsiz olduğunu bilsem de bunun bilinmesini istemem insanlarca çünkü verecekleri tepkiyi siz de biliyorsunuz. Bu yüzden, konuşma fırsatı verebilmek için sorduğunu farz ediyorum.

Türban konusunda ise size katılmıyorum. Kimseye ibadetini yarım yapıyor, yahut onu gösteriyor diye kızmaya veya "seni bu esarete mahkum eder" demeye hakkınız yok. Türban yasağını neye dayanarak savunuyorsunuz anlamadım.

İnsan, güzele meyillidir.
Alt 10-06-2010, 20:37
Üye

Sayın canvas,

Ender Helvacıoğlu'nun bir tesbiti vardır:Aslında" Türk halkı dindardır ama laiktir" der."Türkiye'yi yöneten egemenler ise aslında dindar da laikte değillerdir".Ama siyasette,medyada,bürokraside,okullarda,ve ticarete egemen olanlar dindar ve laik olmadıkları halde yobazlığı Türk halkına dayatıyorlar,işte asıl sorun budur.

Türk Medyasını idare eden,dindarda laikte olmayan ama yobazlığı siyasi partilere ve halka dayatanlar laik düzenin,demokrasinin ve hukuk devletinin en büyük düşmanlarıdırlar!

İnsanlık tarihine baktığımızda dinin devlete egemen oluşunun nice büyük trajik olaylara neden olduğunu görüyoruz.Avrupada Kilise Devletlerin halka yobazlığı tepeden dayatmaları sonucunda milyonlarca insan,bilim adamları ve filozoflar öldürüldü.

İslam'ın ilk çıkış çağlarında da aynı vahşetleri görüyoruz.Eğer bizler dinlerin topluma yobazlığı tepeden dayatarak ilerleyişine engel olamaz isek dünya üzerinde yaşanabilecek bir yer olmaktan temamen çıkacaktır!

Türk Medyası kadar laiklikten iğrenen,kusan bir medya biçimi çağdaş dünyada yoktur!Türk Medyasını korkak,bencil,bilgisiz,dindar olmayan ama laikte olmayan yobazlar yönetiyor;bu yobazlar Müslümana takiyye yaparak İslami sermayeden pay almak istiyorlar ve maalesef muvaffakta oluyorlar ama üzerinde yaşadığımız bu aziz Anadolu topraklarının çeşitliliği sadece ve yavaş yavaş yeşile boyanıyor.İşte bu strateji tehlikelidir!

Türkiye laiklikten ödün verdikçe gerçek demokrasiden uzaklaşıyor,partilere bile din dayatılıyorsa şapkamızı önümüze koyup kara kara düşünmemiz gerekiyor.

Laiklik,fikir ve yaşam biçimi çeşitliliklerinin barış içinde ve özgürce yaşamalarının devlet güvencesi altına alınması rejimidir.Laiklik,bütün yurttaşların temel haklarını korur ve toplumsal barışı sağlar.Ama birileri Müslümanlığı laikliğin yerine dayatırsa,ki maalesef dayatılıyor,düşünce özgürlüğü,yaşam biçimi özgürlüğü ve toplumsal barış Müslümanlık çatısı altında nasıl barınacaktır?

Türk Medyası eğer bu ülkeye ihanet etmiyorsa partilerin dinli mi,dinsiz mi olduğunu değil,laik ilkelere bağlılar mı,değiller mi sorunuyla halkı bilgilendirmeliler!

Egemenlerin yobazlığı halka tepeden dayatmalarını toplumsal barış için,düşünce özgürlüğünün çeşitliliği için çok manidar ve tehlikeli buluyorum!Laiklik,dinede,dinsizede özgürlük güvencesi veren ve bu nedenle toplumsal barışı tesis eden yüce bir rejimin adıdır ve cüce kafalı yobazlarında bu gerçeği öğrenmeleri gerekiyor.

Önerilen Siteler