Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-06-2009, 22:14
phantom
Üye Değil

Sanırım mehmetsalih benim maksadımı anladı.
Alt 21-06-2009, 22:34
keci keci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın mehmetsalih

Türkçede bir söz vardır bilirsiniz bir atasözü;
"Dinime küfreden bari müselman olsa diye"

Önce dinimizi yani islamiyeti bir öğreniniz. Yani Mango 'nun tadını
bir alınız, ondan sonra bu dediklerinizi oturup konuşabiliriz.

Yukarıda alıntılamış olduğunuz sözleri ve ayetleri ancak Mango'nun tadını öğrendikten sonra konuşabiliriz. Çünkü bunların hiçbiri evet hiçbiri Evrim'e kanıt değildir. Aşağıdaki linkte Evrimle ilgili bir yazım var,

http://www.turandursun.com/forumlar/...d=1#post193466

Önce bu yazıyı bir okuyunuz, ondan sonra konuşuruz.

Ayrıca Kur'an dışındaki kaynakları sanırım anti-teist arkadaşlar kabul etmeyeceklerdir.

Ne de olsa onları yazan peygamber değil öyle değil mi ?
Yani o kitaplarda korunacağına dair bir söz var mı ?

Saygılarımla...

Oku kainatı, görmek istersen gerçeği. Birinci sayfa, birinci paragraf : Kendin..
Alt 21-06-2009, 23:20
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kim hangi dünyaya kulak vermişse diğerine sağır......
İnsanların ne çok biriktirilmiş cevapları varmış meğer.
Sayın Keci evrim hakkındaki yazınıza baktım.Komplo teorisi gibi bir şey dostum.
Size daha önce de anlatmaya çalıştım.
Materyalizm=ateizm,
sosyalizm=materyalizm,
evrim=ateizm
türünden onlarca koşullanmanız var.Bu koşullanmalarınız islamı anlamanızı da hayatı anlamanızı da bilimi anlamanızıda engelleme potansiyeli taşıyor.
Birbirinden ayrı kategorileri herkes işine öyle geldiği için bilinçli olarak birbirine karıştırıyor.
Bundan bir tür politik hasılat elde etme gayesi olabilir.
Ancak bu yöntem bir çok insan tarafından kullanılıyor.Burda ateist müslüman materyalist idealist sürüyle demogog var.
demogojinin bu kadar rahat ve yaygın olduğu bir ortamda düşünce üretilmez.
mehmet salih evrim derken darwinci evrimi anlatmamış.islam düşüncesi ile genel bir evrim anlayışı arasında paralellik kurmaya çalışmış.anlattıkları bence ilginç ve derli toplu.
ancak nedense burdaki her iki kesime de ters gelmiş.tamam ters gelebilirde bari adam gibi adamın tezini analitik olarak çürütün.ama bunu becerebilecek yok galiba herkes bir ağızdan demogoji ve hakarete başladı.
Alt 21-06-2009, 23:36
phantom
Üye Değil

Ya hu ne dedik?

Evrim Teorisinden ben neeee anlarım.

Hangi pale bilmem ne dontolojileri bitirdim.

Hangi biyo bilmem ne astro fakültesinden diplomam var.

Bu işe ömrünü verenler susacak.

Ben burada İbn bilmem kimin rüyası ile evrimi tartışacağım.

Madem biliyorsun buyur tartış.

Ben de evrim olayını açıklayacak bilgi birikimi nanay.

Ben bildiğimi söyledim.

Ortalığı babalamanın bir anlamı yok.

Varsa bir katkın buyur..
Alt 21-06-2009, 23:45
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yahu adam hiç olmazsa koşullanmış olarak evrim düşmanlığı yapmak yerine evrimle ilişki oluşturmanın mücadelesine girmiş.bilmemkimin rüyaları işin edebiyatıdır.bunu sende bilirsin.
ancak baya uğraşmış.bişeyler toparlamış.kendi içinde analitik bi tutarlılık için uğraş vermiş.daha ne olsun.burda bunu görmek de çok sık rastlanan bişi deil.
Alt 21-06-2009, 23:58
phantom
Üye Değil

Siteden ayrılma dilekçesini nereye yazmak icap ediyor.

Mesajı okuyan yöneticilerden talebimi değerlendirmelerini ve en kısa zamanda site ile ilişiğimi kesip kaydımı silmelerini rica..
Alt 22-06-2009, 11:02
Kıdemli Üye

keci´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın mehmetsalih

Türkçede bir söz vardır bilirsiniz bir atasözü;
"Dinime küfreden bari müselman olsa diye"

Önce dinimizi yani islamiyeti bir öğreniniz. Yani Mango 'nun tadını
bir alınız, ondan sonra bu dediklerinizi oturup konuşabiliriz.

Yukarıda alıntılamış olduğunuz sözleri ve ayetleri ancak Mango'nun tadını öğrendikten sonra konuşabiliriz. Çünkü bunların hiçbiri evet hiçbiri Evrim'e kanıt değildir. Aşağıdaki linkte Evrimle ilgili bir yazım var,

http://www.turandursun.com/forumlar/...d=1#post193466

Önce bu yazıyı bir okuyunuz, ondan sonra konuşuruz.

Ayrıca Kur'an dışındaki kaynakları sanırım anti-teist arkadaşlar kabul etmeyeceklerdir.

Ne de olsa onları yazan peygamber değil öyle değil mi ?
Yani o kitaplarda korunacağına dair bir söz var mı ?

Saygılarımla...
Sayın mehmetsalih

Hakkınızı helal edin özür dilerim sizin müslüman olduğunuzu öğrendim. Ama alıntılamış olduğunuz, yazının bulunduğu linkte islam'ın içine bid'at ler eklenmeye çalışılan yazılar olduğunu gördüm o sebeple bunları yazmıştım.

Mesela, Peygamberle Kur'an arasını açan, ayrıca Dinlerin kardeşliğini savunan düşünceler bid'at olan şeylerdir.

İşte bu gibi şeyler insanların içini boşaltarak, "Boş konserve kutusu"
Müslüman yapar insanları.. Anti-teist ve bu tür düşünceler iki koldan
İSLAM 'a saldırırlar bende o sitede bunları görünce böyle dedim..

Saygılarımla...

Oku kainatı, görmek istersen gerçeği. Birinci sayfa, birinci paragraf : Kendin..
Alt 22-06-2009, 17:33
mehmetsalih mehmetsalih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Selam,

Öncelikle anlayış gösteren her arkadaş için teşekür ediyorum.
Ama yukarıda bilmem hangi alimin rüyasını evrime delil göstermiş denilmiş. Birçok eleştiri! yapan sadece siz değil aynı zamanda müslüman olanlarında benim yazılarımı hiç okumadıklarına şahit oldum. En basitinde neden Alimlerden alıntılar yaptıma Önsözde değindiğime bakmanızı rica ederim.

Bu çalışmamızda yaratılış hikâyesini hem Âlimlerin sözleriyle, hem de daha önemlisi hatta en önemlisi olan Kur’an ayetleriyle sizlere aktarmaya çalışacağız İnşallah. Âlimlerden delil olarak sunmamı beklemeyin; sadece bakın biz indi yorumlar yapmıyoruz böyle düşünenler vardır demeye çalışıyoruz. Bilgi Âlimlere cesaret verir, Âlimler ise cahillere cesaret verir diye düşünüyorum. Bu açıdan Âlimlerin ismi gelince insanların dikkatini bir hayli fazla ilgilendiriyor. Ayet olunca bilmeyiz-anlamayız-okumayız denirken; Âlimler söz konusu oldu mu doğru söyler-haktır-helal olsun denilir. Yâda halt etmişler denilip geçiştirilir.

Keci kardeş,
Eğer benimle benim sürekli olarak hatta ibadet olarak okuduğum Kur'an-ı bilmediğimi söylüyorsan Şu sözlerini sorgula;

Mesela, Peygamberle Kur'an arasını açan, ayrıca Dinlerin kardeşliğini savunan düşünceler bid'at olan şeylerdir.

Eğer benim verdiğim linkte (ki benim görüşleimdir) bir sıkıntı görüyorsan buyrun tartışalım ama burada değil. Her nedense bidat ve hurafelerle dolu olan Hadisleri inkar etiğimizde karşımızda müslümanlar zaten görüyoruz ama işin en garibi Ateist leri ve diğer dİn karşıtı olanlarıda görüyoruz.

Sevgi...

Alt 22-06-2009, 18:06
Kıdemli Üye

mehmetsalih´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam,

Öncelikle anlayış gösteren her arkadaş için teşekür ediyorum.
Ama yukarıda bilmem hangi alimin rüyasını evrime delil göstermiş denilmiş. Birçok eleştiri! yapan sadece siz değil aynı zamanda müslüman olanlarında benim yazılarımı hiç okumadıklarına şahit oldum. En basitinde neden Alimlerden alıntılar yaptıma Önsözde değindiğime bakmanızı rica ederim.

Bu çalışmamızda yaratılış hikâyesini hem Âlimlerin sözleriyle, hem de daha önemlisi hatta en önemlisi olan Kur’an ayetleriyle sizlere aktarmaya çalışacağız İnşallah. Âlimlerden delil olarak sunmamı beklemeyin; sadece bakın biz indi yorumlar yapmıyoruz böyle düşünenler vardır demeye çalışıyoruz. Bilgi Âlimlere cesaret verir, Âlimler ise cahillere cesaret verir diye düşünüyorum. Bu açıdan Âlimlerin ismi gelince insanların dikkatini bir hayli fazla ilgilendiriyor. Ayet olunca bilmeyiz-anlamayız-okumayız denirken; Âlimler söz konusu oldu mu doğru söyler-haktır-helal olsun denilir. Yâda halt etmişler denilip geçiştirilir.

Keci kardeş,
Eğer benimle benim sürekli olarak hatta ibadet olarak okuduğum Kur'an-ı bilmediğimi söylüyorsan Şu sözlerini sorgula;

Eğer benim verdiğim linkte (ki benim görüşleimdir) bir sıkıntı görüyorsan buyrun tartışalım ama burada değil. Her nedense bidat ve hurafelerle dolu olan Hadisleri inkar etiğimizde karşımızda müslümanlar zaten görüyoruz ama işin en garibi Ateist leri ve diğer dİn karşıtı olanlarıda görüyoruz.

Sevgi...

Sevgili mehmetsalih;

İnsan, içi nefs benzini ile dolu bir araba gibidir, eğer bu depoya bir kıvılcım sıçrarsa infilak eder, ama aslında benzinin motorda yanması arabayı hareket ettirmesi gerekir bu durumda depoya giren ister bir kıvılcım olsun ister pürmüz alevi sonuç aynı olur.

Şimdi senin sitendeki bazı yazıları okudum özellikle "Kur'an bize yeter" adlı yazını ve düşüncem şu : Doğru söylediğin yerler var yanlış söylediğin yerler var bu durumda senin sözlerin; arabanın deposuna sıçrayan kıvılcım gibi belli belirsiz. bunları art niyetle yaptığını düşünmüyorum....

Ama yinede araba havaya uçacak bu tehlikeyi görmelisin.....
Bunların tartışmasınıda istediğin bir yerde yapabiliriz tabii ki..

Saygılarımla...

Alt 22-06-2009, 18:16
mehmetsalih mehmetsalih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Selam,

İbrahim sarmış diye bir hoca gelmişti konferans vermeye. Sordum ''Siz Hadis seçerken veya bu sahih bu mevzu derken neye göre inceliyorsunuz; Namazı hangi hadislerden alıyorsunuz'' Şöyle deki ''Tevatürle gelen habelerden namazı öğreniyoruz''. Peki; İmamlar kureyştendir hadisi tevatür değilmi? o an sinirlendi ve bana sölemediği şey kalmadı. Bağırıp çağırdı. Sünnetsiz olma çünkü seni ermeni sanırlar deyip demogoji yapmaya çalıştı. Hadis konusunda görüşüm net ''Allah sözleri ile eygamber sözleri bir olamaz ve peygamberin sözleri delil olamazlar'' hele hele Hadisler ayetleri hiç nesh edemez. Eğer siz peygamberi delil kabul ederseniz masum olduğunu söylemeniz lazımdır. Oysa pegamberin günah işlediği kuranda nettir. Artı peygamberinsöylediği sözler peygammberden 250-300-400 hatta 500 yıl sonra yazılmıştır. İNCİL İSE HAZRETİ İSANIN SÖZLERİ 50 YIL SONRA YAZILMIŞTIR O ZAMAN ONADA GÜVENELİM. Açtğım başlıklar vardır bu sitede itirazlar sunabilirsiniz. Ama bu başlıkta bu konuyu uzatamayız çünkü etik olarak doğru değildir.

Sevgi...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil