Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-10-2023, 21:08
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

inançları gereği gırtlağımı kesmek isteyen kişilerle aynı yerde durmak beni rahatsız ediyor. İrite oluyorum
Aynı yerde durmuyoruz.
Durmadık durmayız.

Ortada bi savaş da yok

Tek taraflı, emperyal, faşist bi katliam var.

"Güç diğer tarafda olsaydı o da aynı şeyi yapardı" türünden zırva argümanlara teslim olamayız.

Onlar gırtlağımızı kesemez
Dmn gibi troller beni kesemez

Hiç sevmediğim tarzda cümleler kurmak istemiyorum

Ya komünizm, ya barbarlık
Alt 29-10-2023, 11:49
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ya komünizm ya barbarlık diyen bir kafa ikna olmuş bir dindardır. Hukuk devleti olan Türkiye'de siyasal İslam'a yer yoktur. Kafa kesmeler, Yeni Dünya Düzeni adına İslam'a savaş açan emperyal güçlerin sloganıdır. Dürüst olun. Amerika gibi sizin de pozisyonunuz net değil.

Bazıları gibi doğru yolun " dindarları" haline geldiğinizi bilmiyorsunuz ve din hakkında yazılanları anlayamıyorsunuz. Peki neden? Çünkü dindarsınız ve sorunlara anarşide olmasi gerektigi sekliyle tarafsız ve insani açıdan yaklaşamıyorsunuz.

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 29-10-2023, 15:05
Üye

Dmn

Seni domaltır *******
Ayarlarımla oynama ve siktir git.
Anarşi kelimesini de o şerefsiz ağzına alma.

Amk. yavşağı.
Alt 29-10-2023, 16:38
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 29-10-2023, 16:46
Kıdemli Üye

Bu çağda hala dini referanslarla insanları katleden, zulmeden kişilerin varlığını insanın aklı almıyor.

"🚨Netanyahu artık tam anlamıyla soykırıma gidiyor; Filistinlilere "Amalek" diyor ve onların yok edilmesini meşrulaştırmak için İncil'den alıntı yapıyor!

İncil "Amalek'in sahip olduğu her şeyi tamamen yok edin ve onları esirgemeyin; ancak hem erkeği hem de kadını, BEBEĞİ ve emzirilen çocuğu, öküzü ve koyunu, deveyi ve eşeği öldürün" diye çağrıda bulunuyordu! (1/2)"

"Netanyahu konuşmasında İncil'deki soykırımcı Joshua bin Nun'dan da bahsediyor.

Joshua bin Nun, İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich'in Filistinliler için 2017'deki kötü şöhretli "karar planını" oluştururken ilham kaynağı oldu ve çoğu kişi bunun "Alman SS'sine" benzediğini söylüyor (2/2)"

* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 29-10-2023, 16:48
Üye

Khaos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dmn

Seni domaltır *******
Ayarlarımla oynama ve siktir git.
Anarşi kelimesini de o şerefsiz ağzına alma.

Amk. yavşağı.
Anarşi ile ilgili tüm sorularına cevap verdim ama Marksist olduğun için anarşinin temeli ile ilgili soruma hala cevap vermedin. Temel olmadan ideolojiler gerçekleşmez, olamaz, önce bunları öğren, seni hayalperest.

Temelin sağlam değilse, o ideolojinin gerçek dünyada uygulanabilmesi mümkün değildir. Temelsiz bir ideoloji, insanların ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayamaz. Bu nedenle, kısa sürede yok olmaya mahkumdur, öküz. Özgür piyasa, bireylerin kendi kararlarını kendileri vermesine ve kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılamasına olanak tanır.

Anarşizm için gerekli ve bu nedenle özgür piyasa olmadan anarşizm olamaz. Bir anarşist devletin faizli baskısından ve müdahalesinden uzak, özgür bir toplum için piyasayı savunur. Senin gibi diğerinin hakkını alip öbürüne vereyimde herkesin götünü düzelteyim demez. Bu marxizimdir.

Marxizimde ideolijinin kendisi artık bizati devletleşmiş ve zulm eder hale gelir. Senin ne işin var lan orada? öküz oğlu öküz ,kalkmış bana küfür ediyorsun, terbiyesiz.

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 29-10-2023, 18:42
Üye

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu çağda hala dini referanslarla insanları katleden, zulmeden kişilerin varlığını insanın aklı almıyor.

Kendilerinin tarihte bir çok kez katliama uğramalarına mı yanmalı, yoksa bunu unutup hala o olur olmaz ayetlere inanç getirmelerine mi? Kendileri, acı ve ızdırap dolu bir geçmişe sahipler. Ama yine de, o vahşeti unutup, o sözde tanrılarına inançlarını sürdürebiliyorlar.

Alt 30-10-2023, 21:28
Üye

Dmn denen trol

Senin tek derdin muhatap alınmak değil mi
Direkt karına küfredicem ama, senin gibi erkek orosbusunu kendine koca yapmakla allahından bulmuş zaten.
Alt 30-10-2023, 23:37
Kıdemli Üye

İzlemenizi öneririm.

Orta Doğu siyaseti: Tutarsız 100 yıl

Gazzeli İslam El Zand'ın gözünden Gazze!

SAVAŞ SUÇLULARI ERDOĞAN ve NETANYAHU

(Nazım Hikmet Ran)
Alt 31-10-2023, 14:59
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Khaos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aynı yerde durmuyoruz.
Durmadık durmayız.

Ortada bi savaş da yok

Tek taraflı, emperyal, faşist bi katliam var.

"Güç diğer tarafda olsaydı o da aynı şeyi yapardı" türünden zırva argümanlara teslim olamayız.

Onlar gırtlağımızı kesemez
Dmn gibi troller beni kesemez

Hiç sevmediğim tarzda cümleler kurmak istemiyorum

Ya komünizm, ya barbarlık
Hani senin bir lafın var " anti kapitalist olmadan anti emperyalist olunmaz"

Filistin de ticaret tam gaz devam ediyor.Bu gün bile
Bu benim iddiam değil. Gerçek bir durum.
Tacirliğe teşne olmuş bir halk var orada , ticaret yapmak suç mu ? Filistinlilere yasak mı ? Ticaret işlerinde filistinli muaf mı ?
Degil tabi ki de

Şimdi çok büyük bir baskı altındalar. Evet zulum de görüyorlar , çoluk çocuk katlediliyorlar. Evleri başlarına yıkılıyor. Sürülmek üzereler.

Filistin de olan bitene " savaş" denilebilir mi ?
Filistin deki insanlar savunmasız mı ?

Filistin de filistinin burjuvaları zenginleri olduğu gibi fakir fukarası da var. Baksan filistin sanki hayatın yaşanmadığı bir yer gibi görünuyor ! Hayır israil ve filistinliler bir birleri ile dalaşmadikları sürece kapitalizme aynı bizler gibi alışmış , almiş kabul etmiş bir halk var.
Buralardan zerre kadar farkı yok.

Filistinlilerin kendi anayasaları KURAN a bağlılıkla başlar . Yani din belirleyici

Sanma ki seninle tartısmaya çalışıyorum yada ikna etmeye çalışıyorum.

Filistin halki bu boyunduruktan kurtulsa bile yönleri belli. Kapitalizm .

Filistinliler için şu durum için onların kurtulması taraftarıyım ancak kurtuldukları ne oluca ki ? Belki BARBAR olucaklar. Başka şansları var mı ?

Ben Turkiye de onlardan taraf olduğunu söyleyen münkür münafık yalancı dolancı hırsız kafir siyasal islamcılarla aynı yerde durmaktan irite oluyorum.

Filistinin bağlı olduğunu söylediği kitapta boynumuzun vurulmasını emrediyor. Bura da ki siyasal islamcıların kitabıda .

Bura da kiler de oradakilerde boynumuzu vuramaz ancak niyet bu olunca irite olnuyor işte. Helede tamamının potansiyel dinamik kapitalist olduğu düşunülürse emperyalizmin barbarlığına karşı auni yerde nasıl durulur diye kendime soruyorum.

Filistinin FİLİSŤİN DEVLETİ yada Bağımsız filistin halkı gibi bir şansı yok. Onca senelik mucadeleleri kapitalizm de bir çok kazanım elde etmelerini sağladı ama bağımsızlikta bir hiç.

Ne demiştin " antikapitalist olmadan anti emperyalist olunmazzz"
Filistinliler baģımsız olamazzzz. Çünkü anti kapitalist değiller.
Ah bunların tacirlerini bir bilseniz ! Bir bilsek !

abd imparatorluğu o kadar güçlü ki , filistinin gram şansı yok. ( ben israilin adını bile anmıyorum ćünkü tam bir maşa )

Dine mine fetocu şerfz . teki , bu gün kü tavırları önemli deģil. Cevremde onun gibi çok var. Feto güçlüyken onların dümeninde , feto bitince öbürlerinin yanın da . Kişiliği olmayan rahmetsizin evladının teki.

Ama adam olur mu ? Bakıcaz. Yok ya bu fetocu adam olmaz. Kaypak birisi , fetoculugunu liboşluğunu " anarşizm" adı altında konuşmaya çalışiyor.
Serbestlik ve ozgürlük diyor bu fetoşcu gelde hönküre hönküre gülme.

Kapitalizme boyun eğmiş , kabullenmiş , içselleştirmiş hiç bir insan , grup , toplum , devletcik , imparatorluk bende duygusal kapı açmıyor. Filistin için Olacak olan olur.

İlkeyse ah işte benim ilkem bu
Pkk lı abd liye tek kurşun atmaz , hamaslısı abd ye tek kurşun atmaz ama hepsi mağdur.
Kim abd ye kurşun sıkıyorsa kapitalizme ve emperyalizme kurşun sıkmıştır. Ve bağımsızdır.

Kurşun dedimse illa bir namluya ne gerek , ticaretine vur , üretimine vur.
Sapanla taş atın abd ye !!!

abd ye sapanla taş atan herkes onurludur.
abd imparatorluğu yıkılmazsa daha çoook filistinler olur.

İlk hedef abd olmalıdır.
Gerçi benimkisi ham hayal , ruya , masal , hatta süzme saflık.
Kapitalizme öyle yada böyle taraf olmuş milyarlarca insan varken ne mümkün ?

Dine mine sen tam bir fetocusun .... hahaha

Arkadaşlar dunya da filistin için düzenlenen TİYATRO lara inanmayalım. Filistin için yapılan tüm tiyatrolar sahte , ikiyüzlü , bm bilnem ne bunların tamamı tiyatro sergiliyorlar.
abd imparatorluğu nasil bir senaryo istiyorsa o senaryo oynanıyor.

Önerilen Siteler