Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-11-2010, 20:15
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Yorum Sizin !!!

Uzun Zamandir Katildigim bu forumda gerek islam gerekse Escinsel hakkinda bir cok kisi ile tartismis ve kavga etmisdim ! Yasanan Son Tartismalardan sizlere sadece Resim ile Alinti yapiyorum ! YORUM SIZIN !!!!

Malesef bu adi gecen _Majeste ilede islam hakkinda cok kez kavga ettik ! Aslinda yorumlara bakarsak bunlar hic kaaleye alinacak bir adam bile degilki ! Sadece okuyun yorum sizin !!

Bir Baslik Acilmis gene forumda "Iliskilerde Yas Farki" Bir Kac sayfa tartisilmis ve bu sekilde araya girdim !!

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 22-11-2010, 21:06
withoutreligion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
withoutreligion withoutreligion isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili Nail ne demek istediğini anlayamadım

"Din kitaplarını okuyup anlayana ateist,okuyup anlamayana dindar denir" Nikola Tesla
Alt 22-11-2010, 21:25
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayin withoutreligion !

Ben yukarda sahih hadisleri yayinlamisim oda cikmis kurana inanmayan kurandan örnekler getiyor diyor !

Yayinladigim hadisi Kurani kerimden ayet saniyor ! Birde uzun süredir din hakkinda benimle tartismakdalar ! Yani anlayacagin araya gene forumda nickini unuttugum ama hosuma gittigi imzasi giriyor !

Sorun cahil olman degil kendini alim sanman !!!!

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 22-11-2010, 23:28
d34dkn16h7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
d34dkn16h7 d34dkn16h7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

d34dkn16h7 - MSN üzeri Mesaj gönder

Kuran dan örnek vermek için inanmaya gerek yok ki.karşındaki inandığı sürece geçerli(bence).

01001101011001010111010001100001011011000110110001 1010010110001101100001
Alt 22-11-2010, 23:54
hercümerç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hercümerç hercümerç isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

işte bilgisizlik dizboyu (: Ayet ile hadisi ayıramayan insanlar sözde inançlılar. Ne kadar kolaymış cenneti kazanmak!
Alt 23-11-2010, 00:00
Cemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cemal Cemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: şirrinmişirrin egemino canlıuzurlu bi sayilgassabasının şirim bi beldesimden tefrişediyom sitteye.
Standart ÖKSür amcamın nafı...

nayilabimmeraba..yaw boranın enmeşşur adamının nafına nassı unutursun abim..
başta ben*sonacıma sen..sonacıma herkeşeiçüm sölenmiş binaf o..--*-**

Sorun cahil olman degil kendini alim sanman !!!!

imzaa... beyniöskür olan amcam... --*-*ötekimler esir..

krdeşnz. ceMAL

'Biri senin hakkında kötü bir şey söylerse
sakın kızma ama şöyle karşılık ver:
Hakkımda bunu söyleyen hiç şüphesiz başka kusurlarımı bilmiyormuş.
Bilseydi, sadece bunu söylemekle kalmazdı!
'
Alt 23-11-2010, 01:59
Jdarc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Jdarc Jdarc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cemal bey, nerelisiniz?

Alt 23-11-2010, 03:20
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Voldemort Kardeş

Aklın sıra adamla dalga geçiyorsun, oysa senin de hadislerden haberin yok, şimdi lugat manasıyla bakalım:

Hadîs: Peygamberimizin (A.S.M.) sözü, emri ve hareketi. Sünnet-i Nebeviyye. Hadisten bahseden ilim.

Tevatür: İçinde yalan ihtimali olmayan ve bir cemâate dayanan kuvvetli haber, ferdî olmayıp cemaate ait olan sağlam haber.

Alıntı: http://www.osmanlicaturkce.com

Hal böyle iken, kendinizce Ayşe (r.a) nın evlendiğinde yaşı 9 du diye ispat ederken kullandığınız sahte hadis esasen hadis değildir. Neden mi? Çünkü içinde Hz. Muhammed'e ait bir tek kelime yok, emri yok hareketi yok ilim de yok. Ve ayrıca ferdi...

Daha da çok irdelersek, müslümanlar kendi aralarında hele hele sahabiler "iyi şanslar" gibi bir cümle kullanmazlar, hep dua ederler "Allah......" yani Allah lafzı cümlede her daim vardır. Bir hapşırma da bile "Yerhamüke Allah" derler, bizler gibi "uzun yaşa" gibi cümleler kullanmazlar.

Ha birde o yazdığın arapça bir cümle var güya adamı mort ediyorsun ya bak sana onu da izah edeyim:

Ma: Bir şey ki
Era: Murat etti
Rabbeke: Senin Rabb'in
İlla: Hayır Murat etmedi
Yusairu: Alevlenmesini
Hevake: Hevai arzularının
Alt 12-12-2010, 02:44
onurmusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
onurmusa onurmusa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili NaiL;

İnan hiç şaşırmadım. Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni arkadaşıma her gün İslam'la ilgili sorular soruyorum. Ve soru sordukça cevap almak bir yana bu konulardan haberdar dahi olmadığını görüyorum. "Kur'an'daki hesap hatası hakkında ne düşünüyorsun" diyorum öyle bir konuyu hiç duymadığını söylüyor. Allah hiç "göğüsleri çıkmış genç kızlar" vaat eder mi diyorum , böyle bir ayeti ilk kez okudum diyor. Köleliğin meşrulaştırıldığı Nahl/75'i okuyorum, öyle bir ayet yok diyor. Kur'an'da açıp gösterince de mahçup oluyor haliyle.

Sadece o da değil tanıdığım tüm ilahiyatçı arkadaşlarım böyle. İşin uzmanları böyleyse sıradan Müslümanları söylemeye bile gerek yok. Çoğunun İslam diye bildiği şey, bir iki kulaktan dolma rivayet, bir iki de slogan, hepsi bu.

sevgili barudi;

barudi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hal böyle iken, kendinizce Ayşe (r.a) nın evlendiğinde yaşı 9 du diye ispat ederken kullandığınız sahte hadis esasen hadis değildir. Neden mi? Çünkü içinde Hz. Muhammed'e ait bir tek kelime yok, emri yok hareketi yok ilim de yok. Ve ayrıca ferdi...
Hadis sadece Muhammed'in ağzından çıkma sözler değildir. Onun özelliklerini ya da bir olay karşısındaki tutumunu anlatan, onun hayatından bir kesit sunan tüm rivayetler hadistir ve (İslam'ın ikincil kaynağı durumunda olan) hadis kitaplarına girmiştir. Zaten hadis dediğimiz rivayetlerin birçoğu da böyledir. "Peygamber bir gün böyle yaptı", "ben peygamberi bir gün şöyle yaparken gördüm" şeklindedir.

İnternette de kitaplarda da pek çok kaynakta açıklanıyor hadis ilminin sınırları. Dilerseniz bakın.
Örneğin:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Hadis

Ayrıca ne demek o hadis sahte? Bu kanaate nerden vardınız? Ayşe'nin bu sözünü yalanyalan, aksini iddia eden başka herhangi bir hadis varsa elinizde, paylaşın. Hep söylüyorum Buhari, Müslim gibi en sağlam kaynaklarda geçiyor bu hadis. Bu kaynakları yalanlamak öyle kolay değildir. Bu kaynakları yalanladığınız zaman İslam'ın en temel unsurları bile şaibeli hale gelir. Çünkü bu kaynaklar namazı, orucu, siyeri(peygamberin yaşamını) öğrendiğimiz kaynaklardır.

Daha da çok irdelersek, müslümanlar kendi aralarında hele hele sahabiler "iyi şanslar" gibi bir cümle kullanmazlar, hep dua ederler
Türkçe'de de Arapça'da da her dilde iyi şans dilekleri vardır ve bunlar her zaman dini bir motif içermeyebilirler. Kaldı ki hayırlı bereketli olsun demişler zaten. Bir de yanında iyi şanslar, mutluluklar anlamında bir cümle de söyleyebilirler. Bu argümanınız çok zayıf geldi bana.

Hevake: Hevai arzularının
Hah biz de tam ondan bahsediyoruz işte. Hevai arzulardan yani heveslerden. E Ayşe'nin bu sözü hangi olay üzerine söylediği de malum. Dolayısıyla kastettiği cinsel hevestir. Bu konuda Turan Dursun'un "Muhammed'in Cinsel Hayatı" isimli makalesini okumanızı öneririm.

"Özgürlüğün en büyük düşmanı, halinden memnun olan kölelerdir" Spartacus
Alt 12-12-2010, 09:27
ahmetsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ahmetsln ahmetsln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Onlara göre dini iyi gösteren her şey doğru ama tersi her zaman yanlış.

Bu şahısta önündeki eski öss yeni ygs/lys sınavına girmek için çalışıyor. Çok çalışması gerektiği için pek nette olabilir.
Herkese saygılar sevgiler, mutlu vakitler.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil