Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-01-2010, 21:34
breymin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
breymin breymin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayin miray öncelikle hosgeldin,bende sana bir soru sorayim,ya senin inandigin allah gercek tanri deyilde? , hristiyanlarin inandigi tanri gercekse?sen öbür tarafda ne yapacagini hic düsündünmü?onlarin tanrisina görede siz disari atilacaksiniz, orada aglayis ve dis gicirtisi olacak.
Biraz isavari oldu ama sizin hakkinizdan ancak isa gelir,hep özgür beyinin dile getirdiyi gibi isin sark kurnazligi tarafina kaciyorsunuz,isin derinine inersek sizlerde isaya göre sapmislardansiniz,isin bu yanini hic düsündünmü?bunlar sip diye tartisilip bitirilecek konular deyil biraz zaman ister.

Bir dinin tabii olmasi icin akla,fenne,bilime ve mantiga uygun olmasi lazimdir.
M.K.ATATÜRK
Yalan ne kadar büyükse inanani o kadar cok olur.
adolf hitler
Söylesem tesiri yok,sussam gönül razi deyil.Fuzuli
Alt 12-01-2010, 21:53
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

yook sevgili papillion sevgili mirayın inanışına göre doğru olan muhammed o bi kere kuranda bunu belirtti son din son elçi son peygamber ya o işi garantiye aldılar yani...

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 12-01-2010, 22:28
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger Kizilordu;

Her son, yeni bir baslangictir. Aslinda, sonlayarak, bir seye baslanir. Eger, Muhammed islami sonlamasa, topluma sunup, baslatabilirmiydi?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 12-01-2010, 22:31
kararsızgenç kararsızgenç isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

'g' yi 'q' ile yazan biriyle tartışmaya girmeyi istemeyişime rağmen yazayım dedim. Şu anda inançlar yada inançsızlıklar konusunda herhangi , net bir düşüncem olmamasına rağmen sırf 'cehennem ya varsa' düşüncesinden destek alarak ateistleri cehalet damgasıyla damgalaman yanlış.
Alt 12-01-2010, 23:42
necip12 necip12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Benim anlmadığım müslümanların neden bu ya varsa ya yoksa kurnazlığını yaptıklarını bu başlı başına bir çelişki zaten ama madem bu temelde girilmiş konuya ben de devam ediyim.
Ama birde kendi acımızdan ya allah yoksa ya muhammed bir yalancı tanrı bir hayal ise kendilerini bu hayal ve yalancıya bir ömür boyu inandıkları için nasıl hissedecekler acaba kendi durumlarını nasıl değerlendirirler merak ediyorum
Alt 12-01-2010, 23:45
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

necip12´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ama birde kendi acımızdan ya allah yoksa ya muhammed bir yalancı tanrı bir hayal ise kendilerini bu hayal ve yalancıya bir ömür boyu inandıkları için nasıl hissedecekler acaba kendi durumlarını nasıl değerlendirirler merak ediyorum
Öldükten sonra eğer hayat bitecekse,sanırım bunu düşünmeye gerek yoktur zaten.

Fakat öldükten sonra hayat devam edecek ise,iste burda durup düşünmek gerekir.

Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 13-01-2010, 00:55
cenker cenker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

işin aslı bir dini seçmem gerekse hiristiyanlığı seçerim müslümanlardan daha fazlalar daha eskiler ve daha yaygınlar.neden müslüman olayım ki.bizim sizden farkımız biz ateist olduk siz müslüman doğdunuz.o yüzden bizi anlamanız imkansız.

gerçi ben de müslümanlrı anlamıyorum.şöyle bir diyalog vardı nette.
-kuranda yazan her şey doğru
-neden?
-çünkü kuranda öyle yazıyor.

ha bi de neden dinlerle kafayı bozduğumuza gelirsek.kendi hesabıma dinlerin insanları birbirine düşman ettiğini onları mutsuz ettiğini vicdan azabı verdiğini feodaliteden kalan gelenekleri savunarak modern hayata düşmanlık ettiğini bilimi engellediğini düşünüyorum.o yüzden her türlü dinin yok olması gerektiğini düşünüyorum.bilmem anlatabildim mi.
Alt 13-01-2010, 03:08
cumali cumali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Merhaba.
Ben allahin var olduguna inanan bir aleviyim.
Sorun bence allah deyil onu bÖyle sergileyen ve ya tanitan kimselerdir.
Bunun en bÜyÜk reklamcisida kuran dir.
Ama bu kurani kim elle alip yazdi ?
Zaman nasil zaman di ?

Muhammedin cenazesini kenara birakip halifelik pesine dÜsen bir zamanda,
allah diye jossan,ama ehlibeyt soyunu kiran,
ve muaviye ve yezit gibi bir zamanda ancak bÖyle bir sonuc cikar.
Zaman zengin ve fakir zamani,ortasi yok.
Fakir namazdan niyazdan basini kaldiramazsinki, zenginin ne dolaplar cevirdigini gÖrmesin.(yani mal kalsin)
sunu belirtmek isterimki hic birsey bir raslanti halinde olmamistir. Gezegendi,dÜnyaydi, yasamdi bunlarin arkasinda illaki gizli bir enerji vardir. Sizce bu enerji nedir ?

sen almisin eline kalemi yazmisin,sonrada cahillin elline vermissin.
Ne yapsin gariban ya inanacak ya da kizilbas deyip ÖldÜrecekler

bizlerde allah korkusu yoktur. Allah sevgisi vardir. Cehennemden sÖz edilmez.cennetde cehennemde bu dÜnyadadir.
Alt 13-01-2010, 03:49
al bundy al bundy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

MİRay denen müslime,

Ya Hıristayın söyledii gibi bir tanrı varsa?

Bu durumda Müslümanlara bir bakalım

Bir kere en başından teslisi reddedip cehennemi garantiliyorlar,
1000 yıldan uzun bir süredir gerçek din olan Hıristiyanlığa karşı savaştılar,
İncil'e değiştirildi diyerek Tanrının gönderdiği kitabı reddediyorlar,
Muhammed adlı sahtekarı peygamber kabul ediyorlar,
Tanrının ibadetinin saatini, şeklini, dilini değiştirdiler,
İnandıkları kitapta teslise, Hıristiyan inancına, Hıristiyanları dost edinmeye karşı cümleler var,
Her gün 5 vakit sahtekarı anarak ona ibadet ediyorlar vb.

Şimdi böyle bir durumda Müslümanı hayal edebiliyor musun?

Bu soruyu da başta sen olmak üzere Müslümanlara soruyorum,

ya Hıristiyanların inandığı Tanrı gerçekse?
Alt 13-01-2010, 04:11
MiRay MiRay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sangre bana o cevabıı vermen ıcın sayfayı lınc etmıs bı traktor bos lafı bır araya getırmen gerekmıyordu Sen yıne benım soruma cevap veremedın yanı yıne başarısız bı hamle ... yıne hıcbırınız bu soru karsınızda ezılıp buzulmekten olmayan seylerı gereksız ve yetersız bı sekılde orataya atmaktan kurtulamadınız .... aynı lafıı donen bır cark gıbı yıllardır soyluyorsunuz .. özgur beyın nıckınle hıcbır sekılde bagdasmadıgını uzulerek soyluyorum .. orda kendı dını dusuncelerımı sergılemedım sadece cehhennemden korktugum ıcın ALLAHA ıman edıyorum demedım ama sen boyle anlamak ıstedıgın ıcın elınden gelenı yapıyorsan yapıcak bıseyım de yok hanı .. yanı ılgılenmıyorum anlıyacagın .... yaf sız bıseyıde saptırmasanız olmuyomu 2x 2 kac dıye soruyorum bana 4 deyın bana 2x3 kac oldugunu sormayın .. ama tabı 2x2 nın kac olmadıgını bılmezsen hamle yapmak zorunlulugunu hıssedıyorsunuzdur ?? yaf sızde az ama oz cevaplar yok mu ? yanı sordugum seylere cevap vermek yerıne benım dınımle ugrasıyorsunuz .. yanı verıcek cevabınızın olmadıgını saklamak ısterken daha beter batıyorsunuz .. aslında sızde haklısınız ınsan kendı ayıbını baskasını ayıplarken ortmeyı kural sayar olmus bılıomusunuz aslında mumın kullarda ısledıgı gunahlar ıcın cehennemde yanacaktır .. yanı okula gıdıpte bazen namazlarımı kacırdıgım ıcın bende cehennemde yanıcam .. ama sız bunu bılmedıgınız ıcın sızı yargılamıycam sadece sıze Ya gercegı soyluyorsak dıye bahsettıgım sey sızın su aqzınızda geveledıgınız dın ozgurlugunden baska bısey degıl ...sızı ozgur bırakıyoruz ıste( ( BENIM ALLAHIM VAR AMA SENIN YOK SANA DA VARMIS GIBI DAVRANMAK ISTEMIYORUM .. SIZ BUNA OZGURLUK DEMIYOMUYDUNUZ ALIN SIZE OZGURLUK ))allah var dıye ustune gelmıyorum evet benım ıcın VAR ama sızın ıcın olmayan bırseyı sıze nasıl var dıye yorumlayabılırım kı ? sırf sızı sıkmamak gerceklerı sakın bır sekılde gormenız ıcın elımden gelenı yapıyorum ... çaba sarfedıyorum !! neden mı ? sıze bayıldıgımdan degıl tabıkı sadece bukadar zavallı olmayı bır ınsan ogluna yakıstıramıyorum .. hepsı bu yakısmıyor ıstee l ateıstlık uzerınızde guzel durmuyor ... ben ınsanları kardes gıbı severım hoş sız neyden bahsettıgımı de bılmezsınız ya !! neyse ...size dusunun dıyorum ama hata yapıyorum sanırım ... dusunmek ıcın sadece beynın yeterlı olmadıgını unutmusum ozur dılerım ...kalbı sadece kan pompalamaya yarayan bı ınsan nasıl dusunsun degıl mı ? eved ALLAH var bu cumlenın dogrulugu kanıma ılıklerıme damarlarıma ıslemıs ... bunun aksını soyletmektense cellada basımı vermeye hazırım ...
ŞU MÜHÜRLENMİŞ KALBİNİZİN KİLİDİNİ BULMAK VE KALBİNİZDEKİ ŞU MUHURU ACMAK ICIN HERSEYImı VERIRDIM .. Kalbınızı acar gerceklerı gosterır sonra tekrar muhurlerdım .. neden mıı ??
gerceklerı gorup pısman olun dıye .. sızın gozunuzde o pişmanlıgı gormeyı okadar cok ıstıyorum kı ... ? hıcbısey bu ıstegımın ustune cıkamaz ... belkıde bu yuzden cehennemlık olurdum evet guzel olmazmıydı cehennemde komsu olurduk !! ben sıze artık muslumanlıgı anlatmıycam sızı dogru yola kavusturmak ıcın savasmıycam ... .. ruhu allaha ıman etmeyen bı varlıga ne ıfade edılır ne acıklanır kı .. bu gunden sonra kı asıl gorevım ne bılıyormusunuz beyler ? arTık sıze kurban vermemek ıcın elımden gelenıı yapıcam .. genc beyınlerı yıkayamayacaksınız .. sureklı savundugunuz sey bırakın cocuklar kendı dınlerını kendılerı secsın dıyorsunuz ama bunu dıyen sızler bızım bır kuranı kerımımıze karsı mılyonlarca kıtap cıkarıyorsunuz !! oda yetmıyor unıverstelerde ateıst olmaman dahılınde sınavdan dusuruluyorsun .. vay bee ozgur dusunceyede bakın hele .. sen kımsın dıe dusunuyosunuzdur emınım ben soylıyım sızee ben ve benım gıbı dusunenler sızın gelecegınız ve İNANIN bana GELECEK BİRGÜN MUTLAKA GELİCEK !
eliko eger sızın dedıklerınıze bı an ıhtımal verseydım su an yıne musluman olurdum ve o tanrıların ( tobe yarabbı ) bana verecegı cezayı seve seve cekerdım hatta bırının degıl beşininde verdıgı cezayı cekerdımm ben yolumdan donmem ! ... peki sen benım ALLAHIMIN VERECEGI CEZALARA RAZIMISIN ?
kızılordu her sepette bır curuk elma cıkar ben gercek muslumanlardan bahsedıyorum ..GERÇEK .. ona musluman demem ben .. o musluman degıl cunku
musluman olmak ıcın kuranı kerımı okuyup ezberlemek yetmıyormus demek .. demek dusunecekmıssınız kalabalıklar ıcın de ALLAH LA yanlız kalıp onu dınlıycekmıssınız .. sen bı oda dolusun ınsan ıcın de yanlız ALLAHINLA başbaşa kalmayı becerebılıomusun ? yapayanlız ondan dınlemeyı basarabılıomusun tum ayetlerii ! basaramıyorsun degıl mı ? cunku elıne aldıqın kıtabıı fızık kıtabından ayıramıyosun.. onu elıne aLINCA tıtremıyorsun ıcın bı hos olmuyor .. gozlerın dolmuyor, allah sevdası kalbıne ulasamıyorr .. sebebsız nedensız ayet okudun dıye mutlu olamıyorsun , allahın kıtabının verdıgı kudretı yasayamıyorsun .. senın kanın ısınmıyor suratında bı gulumseme belırmıyor .. yanaklarında peygamber cıceklerı yesermıyor .. SEN HİÇ KURANI KERIM OKUDUN DIYE MUTLU OLMAMIŞDINDIR .. Sen bu mutluluk nedır ne bılırsın kı !! bu mutluluk nasıl bısey anlatılmaz... cocugunu ılk defa kollarına alan yenı bı anne mutlulugu gıbı kanıyla bayragını kırmızıya boyamıs bır sehıt annesının vatanının dırlıgını duyup mutlu olması gıbı yada annesıne muhtac olan bı bebek aglayısında kı mutlulugu gıbı vatan sagolsun dıyen bı sehıd babasının mutlulugu gıbı ... su bulunmayan yedıncı karanfılı bulma mutlulugu gıbı ... bayram sevıncıı gıbı ... Sen bunlar nedemek bılıyomusun !! ve sadece gıbı dıyorum farkındaysan .. sadece benzetebılıyorum .. tarıf edemıyorum .. her o kıtabı elıne aldıgında bunları hıssetmek elının ayagının dolasması .. gozunden yas gelmesıı nedemek bılıyomusun ?? bılmıyosunuz ıstee.....anlatamıyorum sızee .. o mutlulugu sizde yaşayın ıstıyorum sadece bıdefa bıle olsa tadın .. sımdı soyleyın bana hangı bılımsel acıklama hanı yalan gercegınız hangıı ıstek hangıı kanun hangı yasa hangı varlık hangı ulema ustad bılım adamı benı bu mutluluktan vazgecırebılır ? hangısı ? ne oldu hadı bu mutluluguda kucumseyın .. yapmadıgınız sey mı ? yapın .. ama sız bu mutlulugu tadamadan oluceksınız .. ben tattım olsem bıle gozum arkada kalmaz ..

TeK GerCek ALLAH !

Önerilen Siteler