Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-06-2010, 01:09
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

kavgam´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
nova :

1) Dediğim gibi, herkes İslam'a uysaydı fakir kalmazdı. Diyor ki : "şu kadar maldan fazlası haram, olursa da vergisini vereceksin fakire haramdan kurtulmak için" demiş. Bu uygulansa fakir kalmazdı... Size güncel örnek : Bill Gates eğer servetini tüm dünya insanına dağıtsaydı kişi başına 25TL düşerdi. Siz bununla iki kişilik sağlam bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz fakat Afriklılar bu para ile 1 ay geçinebilirler.

2) Kur'an ı sorgulamak tabi ki günah değildir. Allah Kur'an ı sorgulamayın demez ama "inanın, bana güvenin" tarzında ifadeler kullanır. Ayrıca "test edin" gibi modern kelimeler kuranı açıklamaya yardım ediyorsa kullanırım.

Buyrun : "İnanmıyor musun?" diye soru sormuş Allah. Yani direk cehenneme postalamamış ve cevabını vermiş. Düşünceye kabulu var.

3) Aslında İslam'da herkes merkezdedir tek tek. "Büyük hiyerarşi var ve size Allah'ın dışında müdehaleler geliyor." giye düşünebilirsiniz. Hayır.

Bir hırsıza neden bu işi yapıyorsun diyince bazıları "kaderimde varmış" der.

Hırsız olmadan önce A vatandaşı olsun.

A vatandaşının önüne yolla çıkar. İyi ve kötü, iki tanedir.

Bu yollar sürekli çatallanır. İyi ve kötü yolların gittiği yer bellidir.

Sen kötüyü seçipte buna "kader" dersen olmaz.

Kader aslında bu yollardır. Sen kötüyü seçersen de iyiyi seçsen de yolların üzerinde zevk te vardır ezziyet te vardır. İkisini de çekersin. Sonra yol biter ve karşına bir daha çatal çıkar, tabi bu sürekli devam eder. Mesela benim, seçtiğim yolda size telkinde bulunurken kaybettiğim zaman işin ezziyet kısmı, sizin buna bir ışık yakmanız ise benim için ödül. Hiçbir yol sıkıntısız olmaz. Önemli olan yolun sonudur.

Alkole gelince, alkol vücuttan çok hızlı atalır fakat geride yoğun kıvamlı bir kan bırakır; çünkü kan hücrelerinin zarlarının bir kısmı alkol tarafından parçalanır ve organeller açıkta gezmeye başlar. Sabah uyanınca genellikle çektiğiniz baş ağrısı bu sebepledir. B vitamini en çok et, süt ve yumurtada ayrıca buğdayda bulunur. Arpa suyunda da bulunur tabi içinde alkol olmazsa sinir uçları yıpranmaz, daha iyi olur.

Şimdi sn. kavgam, satır satır ele alalım dimi,

""""1) Dediğim gibi, herkes İslam'a uysaydı fakir kalmazdı. Diyor ki : "şu kadar maldan fazlası haram, olursa da vergisini vereceksin fakire haramdan kurtulmak için" demiş. Bu uygulansa fakir kalmazdı... Size güncel örnek : Bill Gates eğer servetini tüm dünya insanına dağıtsaydı kişi başına 25TL düşerdi. Siz bununla iki kişilik sağlam bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz fakat Afriklılar bu para ile 1 ay geçinebilirler.""""

""şu kadar maldan fazlası haram, olursa da vergisini vereceksin fakire haramdan kurtulmak için"" yazınızda farkettinizmi bilmiyorum ne anlatmak istediğinizi, her pisliği, iğrençliği, iki yüzlülüğü ve sahtekarlığı yapabilirsiniz ama fakire sus payı verdinizmi ( fakire vergi vermek yazmışsınız 3 saat güldüm kedimle beraber, vergi ve vergi sistemini az araştırınız ki ne olduğunu ve kime verildiğini değil "Kimin tarafından toplandığını" öğreniniz). Bu arada bu sözün nerde yazdığını ve kimin dediğini bana ve tüm foruma söyleyiniz, kaynağınız kuran değilse tek kelime etmeyiniz, eğer kuran ise zaten işler dahada vahimleşiyor.

Komik bu yazdığınız umarım farkedebildiniz, Bill gates i ve afrikalıları demogoji içine sokmayınız, yazdığınız yazsıyla alakası yok, boş laf....

""""2) Kur'an ı sorgulamak tabi ki günah değildir. Allah Kur'an ı sorgulamayın demez ama "inanın, bana güvenin" tarzında ifadeler kullanır. Ayrıca "test edin" gibi modern kelimeler kuranı açıklamaya yardım ediyorsa kullanırım.""""

Kuran test sürüşünde kullandığınız 1800 cc lik motorlu abs li klimalı araba değil beyfendi, adına katliamlar, ölümler, işkenceler yapılan bir inanıştır, dünya görüşüdür, ayrıca " Ayrıca "test edin" gibi modern kelimeler kuranı açıklamaya yardım ediyorsa kullanırım." lafı sizin, dinleri çorap yada don zannetiğinizin ispatı olabilir, dikkatli konuşun..hala boş laflar...

""""Buyrun : "İnanmıyor musun?" diye soru sormuş Allah. Yani direk cehenneme postalamamış ve cevabını vermiş. Düşünceye kabulu var.""""

İnsan ölmeden ve mahşer günü gelmeden ve münkir nekir testi yapılmadan zaten atılmaz varsayılan gehinnom yada gehenna vadisine. Bu yüzden sonucun dediğiniz gibi lması için allahın maçın bitmesini beklemesi şarrt...

Allah bu soruyu kime sormuş yahu havayamı, kime? ağacamı? Bana olay-yazı-kayıt-kaynak sunun oturduğunuz yerden sallamayın, burada yankısı büyük olur. Allah inanıyormusun diye sorsa, zaten sorulan şey allahı görmezmi? hala boş boş ve havaya sıkıyorsunuz ve kokusu çıkıyor..boş laf işte....

""""3) Aslında İslam'da herkes merkezdedir tek tek. "Büyük hiyerarşi var ve size Allah'ın dışında müdehaleler geliyor." giye düşünebilirsiniz. Hayır.

Bir hırsıza neden bu işi yapıyorsun diyince bazıları "kaderimde varmış" der.
Hırsız olmadan önce A vatandaşı olsun.
A vatandaşının önüne yolla çıkar. İyi ve kötü, iki tanedir.
Bu yollar sürekli çatallanır. İyi ve kötü yolların gittiği yer bellidir.
Sen kötüyü seçipte buna "kader" dersen olmaz.""""

"Yeryüzünde olan ve sizin nefislerinizde meydana gelen herhangi bir musibet yoktur ki, Biz onu yaratmadan önce, bir kitapta (yazılı) olmasın. Şüphesiz bu, Allah'a göre pek kolaydır. (Hadid Suresi, 22)"

"De ki: "Allah'ın bizim için yazdıkları dışında, bize kesinlikle hiç bir şey isabet etmez. O bizim mevlamızdır. Ve mü'minler yalnızca Allah'a tevekkül etmelidirler." (Tevbe Suresi, 51)"

""Eğer Allah sizi azdırmayı dilemişse, ben size öğüt vermek istesem de, öğüdümün size yararı olmaz. O sizin Rabbinizdir ve O'na döndürüleceksiniz." (Hud Suresi, 34)"

"Ümmetlerden hiçbiri, kendisine tesbit edilmiş eceli ne öne alabilir, ne erteleyebilir. (Mü'minun Suresi, 43)"

"Allah'ın emri, takdir edilmiş bir kaderdir. (Ahzap Suresi, 38)"

"Hiç şüphesiz, Biz her şeyi kader ile yarattık. (Kamer Suresi,49)"

Herşeyi yapan ve planlayan zaten allah, siz hangi iradeden bahsediyorsunuz kuzum?

"Gerçekten, insan, 'bencil ve haris' olarak yaratıldı. (Mearic Suresi, 19)"

Madem herşey yazılı ve allah tarafından biliniyor, bu şeytanla iddiaya giren allahın hile yaptığının da ispatıdır, kusura bakmayın...hala boş laflar geliyor sizden, verdiğiniz örnek kurana bile ters.

""""Kader aslında bu yollardır. Sen kötüyü seçersen de iyiyi seçsen de yolların üzerinde zevk te vardır ezziyet te vardır. İkisini de çekersin. Sonra yol biter ve karşına bir daha çatal çıkar, tabi bu sürekli devam eder. Mesela benim, seçtiğim yolda size telkinde bulunurken kaybettiğim zaman işin ezziyet kısmı, sizin buna bir ışık yakmanız ise benim için ödül. Hiçbir yol sıkıntısız olmaz. Önemli olan yolun sonudur.""""

Üstad ben islam ülkelerinin "zerre" kadar ilerlediğini, mp3 çalar felan yaptığını, uzaya roket fırlattığını, mekanik düzeneklerle dehalar yarattığını, bilgisayar ürettiğini, ilaç bulduklarını, dünya çapında müzisyen çıkardıklarını, kompozit malzeme ürettiklerini, yada refaha erdiklerini görmedim?

Bu gidişle yolun sonu, hiçte hayırlı olmayan bir yere çıkıyor, azıcık cüppeli tayfanın anlattığı masalları bırakın da gerçek kurana bakın, savunduğunuz dinin kitabını bile bilmiyorsunuz, burada ahkam kesiyorsunuz boş boş....

""""Alkole gelince, alkol vücuttan çok hızlı atalır fakat geride yoğun kıvamlı bir kan bırakır; çünkü kan hücrelerinin zarlarının bir kısmı alkol tarafından parçalanır ve organeller açıkta gezmeye başlar. Sabah uyanınca genellikle çektiğiniz baş ağrısı bu sebepledir. B vitamini en çok et, süt ve yumurtada ayrıca buğdayda bulunur. Arpa suyunda da bulunur tabi içinde alkol olmazsa sinir uçları yıpranmaz, daha iyi olur.""""

Yoğun kıvamlı kan, alkolunm atılırken beraberinde götürdüğü sudan kaynaklanır, ertesi gün gelen baş ağrısı da hücrelerini stimüle edecek su kalmamasından kaynaklanır derler, bunun hala kesin olarak cevabı bilinememektedir.

Alkol içmediğiniz belli, araştırmadığınız dahada belli....aşırı alkol alımından, doz aşımından dem vurmuşsunuz. Ama kaynaklarınız yetersiz sanırım, alkolu bilmeyen müslim sitelerin alkol hakkında yazdıklarına da inanmam.

Bunlar bile sizinkinden daha sağlam temeller üzerinde duruyor:

"1. Alkol, en az iki insanın kaynaşması için en güzel yoldur.
2. Alkol, insanların gerçek hayattaki savunma mekanızmasını yokeder, bu, "yalan"dır. Yalansız bir sohbet ütopya gibi geliyor değil mi size, oysa bir şişe
şarap en yalancı insanların bile kötülüğünü eritir...
3. Tek başına içilen içkiyle olunan çakırkeyf, sarhoş yada zum durumlarında kişinin bilincinin yokolması, gerçek isteklerinin, arzularının, bilinçaltında yapamayıp
yok rüyasında, yok ite kaka pasif olarak ortaya çıkmasındanda direk egemenliğini ilan etmesi muazzam bir şovdur! İkincisi, bu hale alkolsüz ulaşılma disiplinini edinebilen
bünye hayal gücünün duvarlarını yıkacaktır. Ve bu yıkım için gerekli tecrübe, alkolün size yapay olarak sunduğu şovun içinde gizlidir.
4. Alkol, unutmak istediğinizi etkisi geçene kadar size hatırlatmaz. Etkisi geçince hatırlarsınız evet, ama zaten siz sadece bir gece unutmak istiyorsunuzdur.
5. Alkol, yapmacıklığı sevmez. İçki sofrasında "gerçek" insanlar vardır. Dertleri, sıkıntıları, istekleri, hayalleri. Oysa gerçek yaşamda sadece gündelik konularla geçiştirilir sohbetler.
6. En kral muhabbet alkolle olur.
7. Buz gibi bira harareti alır, bira göbeği olayı tamamen yalandır, bira içenin göbeği oluşmasının sebebi yanında yenen çerez fıstık patates kızartmasıdır.
8. Bira süper geğirtir. Geğirmek mide ile ağız arasında sindirim yollarındaki parazitleri,mikropları kovar,püskürtür. Bira süper işetir. Böbrekler ve mesanenin temizlenmesini ve işleyişindeki aksaklıkların yokolmasını sağlar.
9. Rakı içimindeki meze geleneği, birçok insana hala ekmek kapısı olmuştur. Evde yediğimiz çeşit çeşit mezelerin çıkış kaynağı rakıdır. Rakı sofrası, türk mutfağının yüz akıdır.Kaynakwh:
10. Rakı, kavun tüketimini arttırarak çiftçinin yüzünü güldürür Smile
11. Şarap! Şarabın faydalarını say say bitmez, evliyseniz eşinize muazzam romantik bi sofra, uzun mumlar, vanilya tütsüsü, frank sinetradan strangers in the night yada
christian castro'dan volver amar çalarken içebileceğiniz yegane şey: kırmızı şarap...yada yemeğine göre beyaz...Şarapsız romantizm düşünemem!
12. Şarap, duygusal bir ilişkiyi çıkmazdan kurtarır. Ör: çekingen,utangaç çiftin erkek olanı kız arkadaşını evine davet eder, ederken de "süper bi şarap aldımKaynakwh:
ya kapadokyadan!kalecik karası, hadi içelim" der...eve giderler...harbi şarap vardır..içerler tatlı tatlı...sonra erkek utangaçlığını, sıkıntısını atar üzerinden
ve sevgilisinin ufacık pembe dudaklarına minik bir buse kondurur...şarabın bedene sunduğu arsız sıcaklık, yerini şehvetin ateşine bırakır. Şarap sayesinde çift, cayır cayır yanmaktadır artık!
13. Şarap, çocuk üretimine faydalıdır.
14. Şarap sonrası yapılan her aktiviteden alınan zevk, normal kafayla olandan daha fazladır.
15. Alkol sonrası, kimin sesinin şarkı söylemeye müsait olduğu anlaşılır. Hatta kimin sesinin en çok çıktığı yarışması düzenlense, ilk 3 çok net bulunur.
16. Alkol, kısık sesle konuşmayı reddeder, sarhoşluğun faydası, dediğini şeyin sadece çevrendeki dostlarının değil, mekandaki herkesin duymasıdır. Topluluğa karşı konuşma sanatını geliştirir.Smile
17. Alkolün sunduğu nara atma yeteneği, gırtlağı, diyaframı temizler boğazda gıcık, törpü, balgam varsa cila çeker bu naralar.
18. Bazı tip alkol cinslerinde bulunan omega3 yağı kalbi okşar, sever, canın cicim der, kalp krizi riskini azaltır.
19. Alkol, ekonomiye katkıdır.
20. Alkol alan genç barda kızlara daha kolay laf atar, sağlam ilişkilerin temeli olabilecek bu diyalogların ateşleyicisi alkoldür.
21. Alkol her kesme hitap eder. Parasız adam birasını içer, zengini şato dö karilyon şarabını yudumlar..Fakiri zengini içebilir...
22. Bazı et yemeklerinde etin terbiyesi için kırmızı şarap kullanılır, lezzete lezzet katar, yemekleri güzelleştirir.
23. Karamsarsanız, içince iyimserleşirsiniz. İyimserseniz, içince karamsarlaşırsınız.
24. Kanyak/konyak kışın içimizi ısıtır. Ruhta yanan elektrik sobasıdır.
25. Alkol, author's block yaşayan sanatçıya itici güçtür. Genelde bu fayda yeteneksiz ve alkol olmadan bişi yazamayan üretemeyen, sanatçı geçinen çapulcuya faydadır.
26. Alkol, hayatta alınması gereken keyiflerden biridir. Çok sık ve çok büyük miktarlarda alınmadıktan sonra tehlikesi yoktur. Alkolik olmadıktan sonra karaciğer zaten alkolün geçici yükünü üzerinden atar. Haftada bir-iki gün içki içmek,
yada yemeklerde 1-2 kadeh şarap içmenin bedene hiç bir zararı yoktur, varsa bile koka koladan çok daha azdır"

alıntıdır

Daha az vaaz dinleyip daha çok araştırmanızı salık veririm.

Sevgi ve saygılarımla, Nova.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 21-06-2010, 20:08
kavgam kavgam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili nova :

Komik bu yazdığınız umarım farkedebildiniz, Bill gates i ve afrikalıları demogoji içine sokmayınız, yazdığınız yazsıyla alakası yok, boş laf....
Sadece örnekti ve ciddi olarak yazmıştım... Burada önemli olan, bir kişinin ne kadar aç gözlü olduğuna dikkat çekmekti.

Kuran test sürüşünde kullandığınız 1800 cc lik motorlu abs li klimalı araba değil beyfendi, adına katliamlar, ölümler, işkenceler yapılan bir inanıştır, dünya görüşüdür, ayrıca " Ayrıca "test edin" gibi modern kelimeler kuranı açıklamaya yardım ediyorsa kullanırım." lafı sizin, dinleri çorap yada don zannetiğinizin ispatı olabilir, dikkatli konuşun..hala boş laflar...
1. Bölüm : İslam adına katliam ve işkence mi yapıldı ? Uğruna katliama ve işkenceye mağruz kalınan inanış olmalıydı o.

2. Bölüm : Dikkatsiz konuştuğumu sanmıyorum. Dini test etmek çok normal.

Gökleri yedi kat üzerine yaratan O'dur. Rahman'ın bu yaratmasında bir düzensizlik bulamazsın. Gözünü bir çevir bak, bir çatlak görebilir misin? MULK - 3
"Gözünü bir çevir bak" ifadesi "test et" demenin bir başka şeklidir. Nettir.

Allah'tan korkarken "yakacak, canımı acıtacak,.." şeklinde korkulmaz. Malesef insanlar Allah'tan korkmayı dahi bilmiyor. Allah'tan korkarken, yaptığın hareketlerden sakınmak, O'nun gördüğünü bilmek anlamında korkulur. Sakınılır.

Üstad ben islam ülkelerinin "zerre" kadar ilerlediğini, mp3 çalar felan yaptığını, uzaya roket fırlattığını, mekanik düzeneklerle dehalar yarattığını, bilgisayar ürettiğini, ilaç bulduklarını, dünya çapında müzisyen çıkardıklarını, kompozit malzeme ürettiklerini, yada refaha erdiklerini görmedim?

Bu gidişle yolun sonu, hiçte hayırlı olmayan bir yere çıkıyor, azıcık cüppeli tayfanın anlattığı masalları bırakın da gerçek kurana bakın, savunduğunuz dinin kitabını bile bilmiyorsunuz, burada ahkam kesiyorsunuz boş boş....
Bu konuda hak veriyorum. En özgür din olmasına ramen bu neden yapılmadı bilmiyorum. Bu konuda çabalarım var tabi yetersiz sanırım. Öküze tapan hintler bile dandik te olsa "TATA" marka araba yapıyor da İslam alemi hala geride bu çok üzücü tabiki.

Bunun nedeninin tembellik olduğunu düşünüyorum. Hacılarda bir "Mercedes" hayranlığı var, araplar gereksiz kule dikiyor ama entariden çıkıp takım elbiseye giremiyor. İlkel görünme çabası var.

Alkol konusu
Bu konuda sizinki gibi bir zararları listesi sunmuyorum. Arama motoruna "alkolün zararları" yazarsanız sadece biyolojik zararlarının bile (genelliki görünümü olarak) sizin "sosyal yararları" listenizi geçecek ve buna "sosyal zararları" listesini de eklersek defalarca katlayacağı ortadadır.

Konu kavgam tarafından (21-06-2010 Saat 20:22 ) değiştirilmiştir.
Alt 21-06-2010, 21:35
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

din afyondur.
insanın sonsuza kadar yaşama isteğini tatmin eder.
bu avuntu afyonun avuntusuyla tamamen aynı yanılsamaya dayanır.

sizi rahatsız eden şeyleri unutturur.
insanı rahatsız eden ölümlü olduğunu bilerek yaşamaktır.
din insanı ölümsüzlük masalına inandırır.

ahirette binbir nimetin kendisini beklediği ve sonsuza kadar şarap içip huri kovalayacağı masalına.
Alt 21-06-2010, 22:52
zocor zocor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Evet din afyon olduğu için Piri Reis, Biruni, El-Cezeri, Fergani, Hazerfen Ahmet Çelebi , İbni Sina , Mimar Sinan, İbni Yunus, İbni Cessar, Ömer Hayyam ve daha nice müslüman bilimadamları çıkmıştır haklısın..
Alt 21-06-2010, 23:01
Üye

ne alakası var zocor.
aklın bu kadar mı basabiliyor.

otoriteden onay alma içgüdüsüyle mi söylüyorsun bunları.

o bilimadamları adam değil mi.
insanı rahatsız eden ölümlü olduğunu bilerek yaşamaktır derken onlar bundan ayrımı.
onlar ölümlü olduklarını bilmeden mi yaşıyor, yoksa onlar insanüstü mü.
onlar bu duygudan rahatsız olmuyor mu.
onlarda senin gibi sonsuza kadar yaşama masalına ihtiyaç hissetmez mi.

sen ünlülerin de bizim gibi tuvalete gidip kaka yapabiliyor olabileceğini düşünmüyormusun yoksa.

insan ölümsüzlüğü istiyor dostum.
ölümlü olduğunu bilmek bilinci paramparça ediyor.
o nedenle de insan ölümsüzlüğe inanmaya dünden teşne.
din ona bunu öneriyor.
insan da inanmak istiyor.
hepsi bu.

sen şimdi ölünce hooppp cennete dimi.
afferiim sana.
sen afyonun ne olduğunu zannediyordun ki.
işte bu.
hayallerine inanmak.
Alt 22-06-2010, 00:17
Yasaklandı

nihilist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ne alakası var zocor.
aklın bu kadar mı basabiliyor.

otoriteden onay alma içgüdüsüyle mi söylüyorsun bunları.

o bilimadamları adam değil mi.
insanı rahatsız eden ölümlü olduğunu bilerek yaşamaktır derken onlar bundan ayrımı.
onlar ölümlü olduklarını bilmeden mi yaşıyor, yoksa onlar insanüstü mü.
onlar bu duygudan rahatsız olmuyor mu.
onlarda senin gibi sonsuza kadar yaşama masalına ihtiyaç hissetmez mi.

sen ünlülerin de bizim gibi tuvalete gidip kaka yapabiliyor olabileceğini düşünmüyormusun yoksa.

insan ölümsüzlüğü istiyor dostum.
ölümlü olduğunu bilmek bilinci paramparça ediyor.
o nedenle de insan ölümsüzlüğe inanmaya dünden teşne.
din ona bunu öneriyor.
insan da inanmak istiyor.
hepsi bu.

sen şimdi ölünce hooppp cennete dimi.
afferiim sana.
sen afyonun ne olduğunu zannediyordun ki.
işte bu.
hayallerine inanmak.
Daha önce de önce "önce saygılı ol ondan sonra benle tartışmayı "dene" " demiştim, mesajım silinmiş..
Burada insanları saygıya davet etmek yasak mıdır?
Alt 22-06-2010, 00:21
Yasaklandı

Neyse bu forumda atış serbest demek ki..
Bana "aklın bu kadar mı basabiliyor" diyen adamın mesajı silinmemiş benim "saygılı ol" mesajım silinmiş..

Gerçekleri bu kadar gözler önüne sunmam rahatsızlık verdiyse söyleyin sizin yoldan gidip biraz "saçmalarsam" mesajlarım silinmez herhalde..
Ne dersin @nova ?
Alt 22-06-2010, 00:29
Üye

sayın zocor

neymiş o göz önüne sunduğun gerçek.
afyonlu olan kendi gördüğü hayalleri gerçek zanneder dostum.
senin gerçeklerin halusinasyon olmasın.
boşver şu atış saygı falan filanı.
benim ki saygısızlık değil.
biraz içtenlik aslında.
takılma tarzımda .
söylediklerime bak.

insan bilinci ölüm korkusunun esiridir.
o nedenle dine inanmaya isteklidir.
senin sorgulaman o korkudan bağımsızlaşabildi mi sen kendine sor.
boşver beni.
böyle kodlandın sadece.
böyle afyonlandın.
seni uyandıracak olan yine sensin.
Alt 22-06-2010, 00:36
Yasaklandı

Ben sana o bahsettiğin din afyonundan yutup alim olmuş insanlığa çığır açmış "yüzlerce" islam bilginlerinden "birkaçını" sayıyorum , sen bana şiir yazıyorsun..

Daha net sorayım o zaman;

Yukarıdaki örneklerini verdiğim "müslüman" kişiler din afyonunu yutup nasıl alim olmuşlar ?
Alt 22-06-2010, 00:36
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

zocor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Neyse bu forumda atış serbest demek ki..
Bana "aklın bu kadar mı basabiliyor" diyen adamın mesajı silinmemiş benim "saygılı ol" mesajım silinmiş..

Gerçekleri bu kadar gözler önüne sunmam rahatsızlık verdiyse söyleyin sizin yoldan gidip biraz "saçmalarsam" mesajlarım silinmez herhalde..
Ne dersin @nova ?
Sn. Nihilist, bu cümlesini altındaki yazıyla destekleyebiliyor.

Sizinki direkt tek satır olarak yazılmış.

Bir dahaki sefere ithamınızın sebebini, mesajınızın devamında açıklarsanız; hem yanlış anlşaşımlasını engellemiş olursunuz, hemde gereksiz tartışmalar son bulur.

Özel mesaj olarak size durumu bildirdim arada mesajlarınız lütfen kontrol ediniz.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.

Önerilen Siteler