Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-10-2005, 13:26
Üye Değil

Standart Kuran'ı Kerim'in ezeli rakibi Yeni Furkan'ı duymayanlar için

Arkadaşlar cahilliğime verin ama gerçekten yeni furkanın yazıldığını daha dün okudum. Bu konuda bilgili arkadaşlar bu gelişmenin islam dünyasındaki etkilerini anlatırlarsa sevinirim.
Alt 15-10-2005, 14:14
Üye Değil

Standart True Furqan

http://www.turandursun.com/modules.p...r=asc&start=30
Alt 15-10-2005, 14:21
Üye Değil

Standart ...

islam dünyasında doğal olarak bayağı tepkiyle karşılandı bu olay...

Özellikle Arapça bilen müslümanlar bu eseri okuyunca süt dökmüş kediye döndüler.. )))) içinde gramer hataları arandı en ufak bir hata bulunamadı sanırım

Sadece "lanet olsun hemen satışını yasaklayın bu eserin kafirler sahtekarlar" şeklinde tepkiler geldi...
İşte Ayetleri olan Kur'an tarzında yazılmış edebi yönden Kur'an'dan bile daha üstün olan yeni bir Kur'an...
Alt 15-10-2005, 14:35
Üye Değil

çok teşekkür ederim deep, bu konu müslümanların ağızına sakız olmuştur hep, Muhammedin en büyük mucizesi olarak gösterirler bunu, birincisi okuması yazması olmayan biri olduğunu düşündüklerinden ikincisi de kitabın şiir gibi olan kafiyeli yapısından. Ama bu özellikler zaten insana ait özelliklerdir, kimseyi peygamber yapmaya yetmez.
Alt 15-10-2005, 16:47
burkay
Üye Değil

USRENIN KARDES SENDE BUNLARA INANDIN ARASTIRMADAN ... BAK BU KONU HAKKINDA CEVAB YAZMISTTIM ...OKU ...[align=right]BU YAZIYI AKLINLA OKU BIR BINANIN TEMELI DÜZGÜN OLMAZSSA O BINA ÇARPIK OLUR BASTA O YAZILAN KITAP BIRKERE YANILGIYLA BASLIYOR ... CEVAB:SELAM DEEP BAK IZLE .. [align=center] THE BLESSING ( AL BASMALAH ) 1. SAY,"IN THE NAME OF THE FATHER, THE THE WORLD,THE HOLY SPIRIT ,THE ONE AND ONLY TRU GOD". 2. HE IS TRIUNE IN UNITY, UNITED IN TRINITY, INDIVISIBLE AS DEITY . 3. HE IS THE FATHER,WHO HAS NEVER GIVEN BIRTH LIKE THE RACE OF HUMANITY . VE DEVAMIDA VAR AMA BEN SADECE KISA OLARAK YAZDIM ... BIRKERE KURANDAN DAHA GÜZEL YAZILAN DEMISSIN .... BIRKERE DAHA BASLANGICI OFSAYT..... IN THE NAME OF THE FATHER ... BABANIN ADIYLA ....! KURANI BILMEYEN BIR SAHSA BUNU OKUDUGUN ZAMAN GAYET GÜZEL AKUSTIC GELIR .... BANA HIÇ AKUSTIK GELMEDI ... ISTE O SÜPER PROFESÖR AKLINCA KURANI DAHA GÜZEL YAPMIS VE UZMANLAR ORIGINAL KURANDAN DAHA GÜZEL YAPMISLAR DEMISSIN .... BIRKERE ALLAHIN ISMINI YAZMAKTA ACIZ OLAN BIR INSAN GELMIS KURANI DAHA AHENGDE YAZMIS .... BAYAGI BASARILI OLMUS BRAVO ONA ...
Alt 15-10-2005, 17:06
Üye Değil

burkay senin arapçan ne kadar var? islami otoriteler bile değerlendirip furkanı daha kusursuz bulduğuna göre böyle derin bir konuyu bir cümle ile kestirip atamazsın, ayrıca senin yazdığın yukarıdaki yazıyı diğer konu başlığı altında önceden okumuştum. Zaten benim başından beri düşündüğüm kuranın mucizevi bir tarafının olmadığıydı. Müslümanların çoğu kuranı okumaya korkarlar çünkü okumadan önce yapılması gereken temizlik abdest ve oturuş pozisyonu gibi bir çok unsur vardır, bunlar yapılmazsa allah çarpar falan denir. Bir kesim müslüman da kuranı okumaya ya da anlamaya henüz hazır olmadığını düşünür. Aslında bu da bir masal kitabını okuyup hayatını neye oturttuğunu görecek olmanın korkusudur.
Alt 15-10-2005, 17:46
burkay
Üye Değil

Müslümanların çoğu kuranı okumaya korkarlar çünkü okumadan önce yapılması gereken temizlik abdest ve oturuş pozisyonu gibi bir çok unsur vardır, bunlar yapılmazsa allah çarpar falan denir. USRENIN KARDES BU YADIGINI BEN DE TASVIB ETMIYORUM ... BUNLAR SONRADAN UYDURULAN SEYLER KURANDA BUNUNLA ILGILI ALLAH ÇARPAR DIYE FALAN AYET YOK ... ZATEN KOLAYLASTIRINIZ ZORLASTIRMAYINIZ DENIYOR ISLAMDA BU DÜSÜNCEYLE HAREKET EDERSEN KONUYU SAPTIRMADAN ANLARSIN ... BIRDE SUNU ELE ALALIM islami otoriteler bile değerlendirip furkanı daha kusursuz bulduğuna göre böyle derin bir konuyu bir cümle ile kestirip atamazsın... BU YAZININ : ISLAM OTORITELER BILE DEGERLENDIRIP FURKANI DAHA KUSURSUZ BULDUGUNA DAYIR BANA BIR KAYNAK GÖSTERIRMISIN ? HER OKUDUGUNU DOGRU SANMA DÜSÜNEREK OKU ... DÜSÜNEMIYORSAN BILMIYORSAN YORUM YAPMA ... YERYÜZÜNDE BÜTÜN INSANLARI TOPLASANIZ AYNI DERECEDE VEYA BIR BENZERINI DAHI YAZAMAZLAR VE YAZAMIYACAKLAR ... AMA NEDE OLSA ALLAHI INKAR EDIYORSUNUZ VE BÖYLE BIR UYDURUK KITAP YAZILIYOR KURANDAN DAHA GÜZEL DENIYOR AKLINIZCA ... SIZ BU SASIRMISLIKLA HAYATINIZA DEVAM EDIN ... BIR KARINCAYI DAHI YARATAMAYAN O SÜPER BILIM ADAMLARI NELERLE UGRASIYORLAR .... HEPSI BOS ISLER PESINDE ...
Alt 15-10-2005, 18:06
Üye Değil

Standart ....

YERYÜZÜNDE BÜTÜN INSANLARI TOPLASANIZ AYNI DERECEDE VEYA BIR BENZERINI DAHI YAZAMAZLAR VE YAZAMIYACAKLAR
Peki bu gösterdiklerimiz nedir Sn. Burkay?

TABİ Kİ bu şekilde reddedeceksiniz.Çünkü Kur'an "daha iyisi güzeli yazılamaz" hatta "benzeri bile yazılamaz" diyor..Kabul ederseniz dinden çıkarsınız...
smile146

Dolayısıyla bu tavrınızı anlıyorum...Tabi ki kabul etmeniz beklenemez..

Ama gerçekler farklı!

yapmışlar işte...daha iyisini yapmışlar...Muhammed'in Arapçasının MÜKEMMEL olduğunu biliyoruz... çünkü küçüklükten beri böyle yetiştirilmiş...Dahası Muhammed'in "KİMSE BENİM KADAR İYİ ARAPÇA BİLEMEZ" şeklindeki SAHİH hadislerini de biliyoruz...(bkz. Kur'an'ın kökeni adlı kitap)

Yani olay Arapça'ya ne kadar iyi hakim olduğunuza bağlıdır..

Muhammed Kur'an'ı yazmak için sanırım 20 KÜSÜR yıl uğraşmış ama bu arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam 7 yıl gibi bir sürede Bu Kur'anı bitirmişler...)

Şuradan yapılan birkaç değerlendirmeyi okuyabilirsiniz:

http://www.truth-in-crisis.com/TheTrueFurqan.htm
Alt 15-10-2005, 20:09
Üye Değil

al işte burkay oku deep kardeşin dediği kaynağı, madem kaynak soruyosun
Alt 15-10-2005, 20:11
Bulent
Üye Değil

İslam otoriteleri bile bu kitabı Kur'an'dan daha kusursuz bulmuşlarmış! Hz. Muhammed (haşa) Kur'an'ı 20 küsur yılda yazmışmış! Nerdeymiş o islam otoriteleri? Niye biz duymadık? İlahiyat profesörleri akın akın furkan dinine geçiyorlar da bizim haberimiz mi yok! Kur'an'ın kusursuz bir kitap olduğunu milyonlarca kişi söylüyor bu milyonlarca kişiye itibar etmiyorsun, furkan dediğin kitabın kusursuz olduğuna dair yorumları okuyun diye link vermişsin. İşine gelene mi inanıyorsun? Binlerce İslam alimi on binlerce kitaplar yazmış, bu kitaplarda da Kur'an'ın kusursuz olduğunu söylüyorlar. Senin verdiğin internet sitesindeki 3-5 tane adamın yorumuna inanıp binlerce alimin yazdıklarına inanmamam için bana bir tane neden söyler misin? Hz. Peygamber Kur'an'ı yazarken (haşa, O kitap bir Allah kelamıdır) ordamıydın? Bırakın İslama karşı bu tür kalitesiz savaş yöntemlerini. 1400 yıldır daha iyi bir kitap yazılmış olsaydı bu gün o kitabı konuşuyor olurduk Kur'an'ı değil. Bilimsellikten bahsediyorsunuz ama bu sitede inançsızların yazdıklarının % 99'unun bilimle falan alakası yok. % 1'i ise, zaten İslam'da da tartışılan hususlar (ki bunlar İslamın özüyle ilgili değil).

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil