PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çağrı Belgeseli Beta Versiyonu

Cem
28-07-2009, 18:40
Yayın öncesi son versiyon hazır.

Bu versiyonda dublaj yapıldı, fon müziği konuldu, ek video klipleri ve grafiklerle senaryo güçlendirilmeye çalışıldı. Şu an için sadece iki yerde ufak görsel problem gördüm. Bunlar bir kaç dakikada düzeltilebilecek sorunlar. Final versiyonunda şunlar giderilecek:

-Kölelikle ilgili anlatıda uzun (5-10 sn. civarında) ve görüntüsüz bir kesinti.
- 10 erkek çocuğa okuma-yazma öğretme konusunun işlendiği kısımda görüntülerde birkaç saniyelik bir karışma.

Çalışmanın %99'u bitmiş durumda.

Şimdi top Yönetim Kurulu'muzda. Site adına yayınlama onayı gelirse yapımcı kısmında Turan Dursun Sitesi yazacak şekilde yayınlanacak.

YK bunu görüşürken ben de yukarıda bahsettiğim bir kaç problemi düzeltmeye çalışırım.

Videonun beta versiyonunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Link üzerinde sağ tıklayıp "Farklı kaydet" seçeneği ile önce bilgisayarınıza indiriniz. İndirme bittikten sonra izleyiniz. Ayrıca lütfen bu linki grubumuza üye olmayanlara vermeyiniz.

http://download.turandursun.com/video/tarihsel_gercekler_isiginda_cagri_filmi.wmv

(Dosyayı saat 20.30 dan sonra indirebilirsiniz. Çünkü şu an dosya bilgisayarımdan sunucuya yükleniyor ve bitmesi ancak bu akşam (salı) saat 20.30'u bulur)

prozac
29-07-2009, 00:51
Ben yine girişte TD resminin alt keskin köşelerine takıldım flulastırılma taraftarıyım.Dağınık bulutlar arasında keskin köşeler flulastırılırsa daha hos görüneceğini düşünyorum.Bu sadece tespid onun haricinde diyeceğim yok uğras verenlerin emeğine sağlık..

Cem
29-07-2009, 18:05
O kısmı inceleyeceğim prozac.

YK şu sıralar işlemediği için bu başlıkta gelen eleştirilere göre yayınlama durumunu değerlendireceğim.

Cuma gecesine kadar gelebilecek değerlendirmeleri alacağım. Ciddi bir eleştiri olmazsa cumartesi gecesi yayınlamaya başlayabiliriz video çalışmamızı.

K.C.
30-07-2009, 20:08
Dün indirdim ama açamadım.
Ne programı indirmem lazım?

prozac
30-07-2009, 21:27
Vlc player iş görecektir..

Download (http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=vlc-videolan&lid=1874)

Cem
31-07-2009, 00:02
Windowsun kendi içinde bulunan Windows Media Player da açar KC.

Prozac, senin bahsettiğin yer dahil diğer ufak problemler de halledildi.

Final versiyonu cuma gündüz upload ederim. Gece 24.00 den sonra da yayına sokarız artık. Duyuru banneri de yayına girmiş durumda şu an.

unbe
31-07-2009, 00:05
Cem
bu arada çağrının da,benim programın da bannerlerı şahane olmuş
eline sağlık
p.s.:ne zaman uyuyorsun?
hangi arada vakit bulup yapıyorsun bu işleri?merak ettim de:D

prozac
31-07-2009, 00:19
Finali dört gözle bekliyoruz o halde ..

Cem
31-07-2009, 00:39
p.s.:ne zaman uyuyorsun

p.s. neyin kısaltması ola ki?

unbe
31-07-2009, 00:41
p.s.: not'un english versiyonu ola.

sargon
31-07-2009, 00:59
Ben de indirip seyrettim, oldukca iyi olmus. En son bölümdeki sahne iki defa tekrarlaniyordu. O bölüm rahatsiz edici duruyordu.

Bir de kölelikle ilgili kisimda köle pazarinda ciplaj cariye resmi esliginde gösterilen kisimda ayni resmin uzun süre gösterilmesi biraz zayif olmus gibi göründü, birkac resim daha kullansaydin keske. Ama bu oldukca önemsiz bir ayrinti.

Bence oldukca basarili bir calisma olmus.

Cem
31-07-2009, 01:05
hangi arada vakit bulup yapıyorsun bu işleri?merak ettim de

Evelden iş ve ev hayatından arta kalan zamanda hiç olmazsa kondisyon bisikleti ve yürüyüş bandı kullanırdım. 3-4 aydır onları yapacak zaman da bulamadım. Şu video işini giriştim girişeli böyle. Proje artık bittiği için yarından sonra zamanım bollaşabilir. Oğlum kaç gündür bana hadi şunu oynayalım, bunu oynayalım diyordu az zaman ayırabiliyordum ona.

Kızıma yaz tatilinde çektiğim kamera kayıtlarının DVD sini bile hazırlayamadım, çok seviyor onları izlemeyi, her gün kameradan izlemek istiyor. Yarın çocuklara daha fazla zaman ayıracağım.

unbe
31-07-2009, 01:07
ayır tabii Cem.
gerçi sana diyorum da ben de aynıyım bu ara,iş olayına girince böyle oluyo.
evde bi bulaşık bile yıkamıyorum:D
oğlumla ilgilenemiyorum.
eh,yapacak bişi yok
söz verilenler yapılmalı.

Cem
31-07-2009, 01:08
En son bölümdeki sahne iki defa tekrarlaniyordu

O kısmı özellikle iki kez tekrarlattım. Sözlerin günümüz için de önemine parmak basmak için.

Kölelikle ilgili olarak görsel malzeme kıtlığı çektim. O kısımda anlatıyı kısa kesmediğim için eşlik eden görüntülerde birkaç tekrar mecbur oldu.

thunderpoint
31-07-2009, 14:45
Az önce son halini izledim.. Cem, videoya aralıklarla müdahale edebeilecek miyiz? Birçok konuda belirgin eksikler gördüm.. Çok çarpıcı bulmadım açıkçası.. Emeğimize sağlık, ne diyelim... :)

K.C.
31-07-2009, 15:00
Adı geçen herkesin emeğine sağlık. Oldukça etkileyici ve vurucu öğeler var.

İzlerken not alabildiğim birkaç şeyi söylemek istiyorum;

-Amr b. Avf'ın adı pekçok kez yanlış telaffuz edildi.

-24:39'uncu saniyede bir yazı görülüp yok oluyor. Onun çıkarılması gerekecek.

-Esirlerin okuma yazma öğretmeleriyle ilgili bölümün sonunda müzik sesi yüksek, unbe'nin sesine baskın kalıyor.

Thunder'in dediği gibi aralıklarla müdahale edilebilecekse bence de uygun olacaktır.

Cem
31-07-2009, 16:43
KC hemen göz atacağım.

Thunder senden de çok hızlı bir şekilde görüşlerini alalım. Yarın yayına sokacağız diye duyuru yaptık.

thunderpoint
31-07-2009, 16:50
Cem, emin ol benimkiler yetişmez.. Zaten onun için sormuştum "müdahale edebilir miyiz?" diye... :)

Cem
31-07-2009, 17:39
24:39'uncu saniyede bir yazı görülüp yok oluyor. Onun çıkarılması gerekecek.

Sorun giderildi.

Esirlerin okuma yazma öğretmeleriyle ilgili bölümün sonunda müzik sesi yüksek, unbe'nin sesine baskın kalıyor.

Sorun giderildi.

Amr b. Avf'ın adı pekçok kez yanlış telaffuz edildi.

Unbeye ulaşırsam tekrar isteyeceğim.

Cem
31-07-2009, 17:47
Cem, emin ol benimkiler yetişmez..

Gramer veya dublaj ile mi ilgiliydi yoksa görüntülerle mi ilgili?

K.C.
31-07-2009, 19:40
19:27'deki papirüste yazım hataları var.

"Ben ya Ebu Afiek'i ya öldüreceğim...." diyen cümlede
İlk "ya" silinmeli, Afiek Afek olmalı.

Cem
31-07-2009, 20:41
Bir de kölelikle ilgili kisimda köle pazarinda ciplaj cariye resmi esliginde gösterilen kisimda ayni resmin uzun süre gösterilmesi biraz zayif olmus gibi göründü, birkac resim daha kullansaydin keske. Ama bu oldukca önemsiz bir ayrinti.

Bahsettiğin kısımda düzeltme ve geliştirme yaptım. Bir resim de Nuruosmaniye Köle Pazarından aktardım.

19:27'deki papirüste yazım hataları var.

"Ben ya Ebu Afiek'i ya öldüreceğim...." diyen cümlede
İlk "ya" silinmeli, Afiek Afek olmalı.

Gerekli düzeltme yapıldı.

İkinize de katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.

unbe
31-07-2009, 22:13
nasıl telaffuz etmeliyim?biri etsin bana yollasın bu gece yayın sonu hallederim.
cem tam olarak neresi yolla bana cümle olarak.

K.C.
01-08-2009, 14:39
Amr bin aff şeklinde olacaktı unbe. Amr'ı telaffuz etmek biraz zor :(

unbe
01-08-2009, 15:47
tmm K.C.
cemle görüşemedik düzgün.boş olduğumuz bir vakit gereken düzenlemeleri yapıciz.

sinner
13-08-2009, 11:01
Çağrı filmine Müslümanların ne kadar değer verdiği düşünüldüğünde bu belgeselin her müslümana izletilmesi gerektiği kanaatine vardım.

Özellikle son cümleler oldukça çarpıcı...

Emeği geçen herkese teşekkürler :)

prozac
25-08-2009, 14:16
Video başka platformlarda paylaşıldımı diye sorulmuş..

http://www.turandursun.com/forumlar/showpost.php?p=219755&postcount=165

Ateistplatform ve kanka nette yayımladım videoyu..

Cem
26-08-2009, 12:47
dailymotion.com videoyu red etti. gerekçe de belirtmediler.

bugün veya yarın youtube.com'u deneyeceğim.