PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Youtube'daki videolar hakkında

arsenic
23-02-2010, 02:55
Sevgili arkadaşlar;
Youtube daki videolar, gerçekten çok faydalı ve orjinal hazırlanmış. Emeği geçen arkadaşlar çok güzel iş çıkarmışlar. Ancak videoların altında yorum kısımlarının kapalı olması, daha çok islami video paylaşanları hatırlatıyor bana. Kaldı ki o videoların altında yorum kısımlarının açık olması, izleyenler için, islamın tartışma götürmeyecek derecede çürüdüğünün bir kanıtı olacaktır. Videoların ikna yönü daha da kuvvetlenecektir. Sorusu olanlar sorabilecektir.

Şahsen ben sitede tartışmaktansa, youtube'da videoların altında tartışmayı, daha çok kişiye ulaşacağımı düşündüğümden, daha çok tercih ediyorum. "Tarihsel gerçekler ışığında çağrı filmi" videosunun bitiş cümlesi ile bitirmek istiyorum: Konuşturmadınız ki... :D

Sevgiler, saygılar...

ulpian
23-02-2010, 03:15
sevgili arsenic,

aslında haklısınız fakat, YouTube kanalmızda (http://www.youtube.com/user/TuranDursunCom) şu an toplam 53 parça video var.

Bu demek oluyor ki, yorumlara izin verirsek tam 53 videonun altına düzenli bakmamız ve moderasyon yapmamız gerekecek. Malum, bu videolara küfür de, sövgü de, övgü de, her türlü yorum gelecektir. Forumdaki kadar sıkı olmasa da, orda da belli bir asgari üslubu korumamız gerekir. Bazı lafları bırakmamız şık olmaz. Fakat (ilerde daha da çoğalacak olan) 53 parça videonun altında yazılıp çizilenleri düzenli denetleme imkanımız maalesef yok.

Yani meselenin özünde size tamamen katılıyorum. Fakat fiili şartlar en azından şimdilik buna müsaade etmiyor gibi duruyor maalesef.

saygılarımla

LJLJLJ
26-02-2010, 19:00
Youtube kanali ile yayinlanan videolarin yorumlanamama sebebini anlamk ile birlikte, eger bir yorum yazmak isteyen arkadaslar varsa, gösterilen calismalarin orjinallerine yorumlarini yazabilirler, nihayetinde bu calismalar vardi, ve Harun Yahyanin "Evrim" ile iligi videolarda yaptigi gibi, sadece Tercüme edilmis. Demek sorun bir yerlden bir ürünü alip, Tercüme edip paylasmakta degilmis, icerigimis ! Eger ortada bir emek varsa bu Tercüme eden Site üyesinindir, ona da buradan tesekür edilebilinir.
Görebildigim kadar ile calismalarin büyük kisminda "eski ahid de teblig edilen" ögütler hakkinda mizahi bir dilde elestirmeler var, bazilarinda hayatlarin hic bir zamani müslüman olmamislarinin Islam Dini elestiri denemeleri ve "göndermeleri" var.
Sitenin kendi hazirladigi "Cagri" sözde Belgeseli ise, Gercekleri yansitmayan kelime oyunlari ile dolu, Müslüman Karsitlarin ön yargilarindan yola cikiliarak hazirlanmis bir calisma ki, bu calismanin bu site icinde elestirsi olmali.

ulpian
27-02-2010, 01:23
Sitenin kendi hazirladigi "Cagri" sözde Belgeseli ise, Gercekleri yansitmayan kelime oyunlari ile dolu, Müslüman Karsitlarin ön yargilarindan yola cikiliarak hazirlanmis bir calisma ki, bu calismanin bu site icinde elestirsi olmali.

sayın LJLJLJ,

Çağrı Belgeselimiz hakkındaki somut, içeriksel eleştirilerinizi >şu başlıkta (http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?p=264787#post264787)< dile getirebilirsiniz. O başlığı incerlerseniz göreceksiniz ki, mesela InVi adlı müslüman bir üye o başlıkta, sıfır bilgisi ile üstelik en ufacık bir araştırmaya da gerek duymadan, salt kötülemek, çamur atmak niyetiyle aklına gelen herşeyi sıralamaya çalıştı, ona bile tek tek yanıt verildi. Nedense özellikle sizin ilginizi çekeceğini sandığımdan o üyeye işaret edeyim dedim...

LJLJLJ
27-02-2010, 04:33
Ulpian, demek sizlerinde Harun Yahya gibi, yapilmis calismalari hic bir emek harcamamaksizin sadece tercüme ederek yayinlamaktan öte gidemiyorsunuz, linkini verdiginz ilgili baslikta, yönetilen elestirilere tatmin edici, ciddiye alinabilecek hic bir cevap verilememis henüz ! Bence bu tür calismalar yapmadan önce, yurt disindaki islam ve müslüman karsiti olusumlardan daha fazla alt yapi destegi istemelisiniz, bu sekilde bu tür calismalar ile birakin ciddiye alinmayi, millete rezil olursunuz, inanin buna en cok ben üzülürüm.

ulpian
27-02-2010, 04:41
Ulpian, demek sizlerinde Harun Yahya gibi, yapilmis calismalari hic bir emek harcamamaksizin sadece tercüme ederek yayinlamaktan öte gidemiyorsunuz, linkini verdiginz ilgili baslikta, yönetilen elestirilere tatmin edici, ciddiye alinabilecek hic bir cevap verilememis henüz ! Bence bu tür calismalar yapmadan önce, yurt disindaki islam ve müslüman karsiti olusumlardan daha fazla alt yapi destegi istemelisiniz, bu sekilde bu tür calismalar ile birakin ciddiye alinmayi, millete rezil olursunuz, inanin buna en cok ben üzülürüm.

anlıyorum... :)

ne istiyorsunuz şimdi tam olarak? Derdiniz ney?

Bu arada: Açık konuşun lütfen, dürüst olun, siz Invi misiniz, değil misiniz?

ulpian
27-02-2010, 12:23
Sevgili arsenic'in teklifi üzerine birkaç arkadaşla istişarede bulundum. Biz de YouTube videolarını yoruma açma gerekliliği görüyoruz. Fakat gerçekten de şu an bütün videoların altındaki yorumları düzenli olarak denetliyip gerektiğinde modere edebilecek imkanımız yok maalesef.

Bu yüzden YouTube kanalındaki (http://www.youtube.com/user/TuranDursunCom) profilimizin ''about me'' kısmına şu yazıyı ekledim:

Videolarımızda yorum yazma seçeneğini kapatmamızın tek sebebi, tek tek her video parçasının altında yazılanları düzenli olarak kontrol etmeye ve hukuken sakıncalı (hakaret/küfür içeren) yorumları silmeye şimdilik vakit ayıracak ekibimizin olmayışıdır. Aşağıda linkini verdiğimiz forumumuzda herkes HER TÜRLÜ GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCESİNİ, ELEŞTİRİSİNİ, ÖNERİSİNİ özgürce paylaşabilir.

saygılarımla

KızıL
28-02-2010, 21:54
evet bu iyi olmuş ulpian...

arsenic
02-03-2010, 06:44
Sevgili arsenic'in teklifi üzerine birkaç arkadaşla istişarede bulundum. Biz de YouTube videolarını yoruma açma gerekliliği görüyoruz. Fakat gerçekten de şu an bütün videoların altındaki yorumları düzenli olarak denetliyip gerektiğinde modere edebilecek imkanımız yok maalesef.

Bu yüzden YouTube kanalındaki (http://www.youtube.com/user/TuranDursunCom) profilimizin ''about me'' kısmına şu yazıyı ekledim:

saygılarımla

Bu şekilde iyi olmuş. Sizleri anlıyorum.
Saygılar...

incinci
03-03-2010, 00:50
harika olmuş

yaga25
26-03-2010, 20:30
sitenizi çok iyi inceledim .bügün sadece tevafüken evde istirahat etmeyi tercih etmemin karşılıgında sitenizle tanıştım ve bunun için rabbime şükürler olsun .nihayetine gelince islam için ALLAH için her gün insanlıga hizmet vermeyi hedefleyen ufkumu genişletmeme ve sizin gibi katı kalplerin aydınlanması için bir günlük istirahate mahal vermememiz gerektiğini anladım hiç durmadan son hızla hizmetlerimize devam edeceğiz .ve siz gibi din düşmanlarına bu konuda bize yardımcı olduğunuz için teşşşşşkür.

thunderpoint
29-03-2010, 19:29
Yaga.. İsra 40'ı okudun mu hiç? Orada kim konuşuyor ve "Rabbiniz" dediği kim; kızlar kim? Hiç düşündün mü?

Sahi, düşünebiliyor musun?

arsenic
04-04-2010, 18:25
sitenizi çok iyi inceledim .bügün sadece tevafüken evde istirahat etmeyi tercih etmemin karşılıgında sitenizle tanıştım ve bunun için rabbime şükürler olsun .nihayetine gelince islam için ALLAH için her gün insanlıga hizmet vermeyi hedefleyen ufkumu genişletmeme ve sizin gibi katı kalplerin aydınlanması için bir günlük istirahate mahal vermememiz gerektiğini anladım hiç durmadan son hızla hizmetlerimize devam edeceğiz .ve siz gibi din düşmanlarına bu konuda bize yardımcı olduğunuz için teşşşşşkür.

Mesajını iki parçaya böldüm.

Birinci parçada şunları söylüyorsun:
Sizler istediğiniz kadar yazın, yazmaya çalıştıkça, anlatmaya çalıştıkça saçmalıyorsunuz. Bu nedenle daha çok islamın gücüne güç katıyorsunuz. Bu sitede bu şekilde imanımı arttırdı.

İkinci parçasında ise:
Bizim gibi din düşmanları ile mücadele edilmesi gerektiğinden bahsediyorsun. Ve bu sitenin etkinliğini kırmak için, daha iyi mücadele edeceğinizden bahsediyorsunuz.

Yorumsuz...