PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kullanılmayan 10 organ

Nova
01-05-2010, 02:12
Değerli dostlarım dolaşırken nazarımı celb etti :)

http://www.warmphotos.net/ten-useless-organs

ps: kusuruma bakmayın ingilizcem yeterli olmadığı için çevirisini yeterince yapamıyorum affola.

earthling
02-05-2010, 17:04
bunlara varana kadar kuyruk kadar guzel bir organimizi neden heba etmisiz ona kiziyorum.

Kemaloğlu
02-05-2010, 18:09
bunlara varana kadar kuyruk kadar guzel bir organimizi neden heba etmisiz ona kiziyorum.

Bende bir ikiseneye kanatlanıyorum
sol yanım kaşınmaya başladı

Hey Allahım ya
kendileri herşeyden şüphelenenler en olmayacak şeylere inanıyorlar.

Nova
02-05-2010, 18:24
Bende bir ikiseneye kanatlanıyorum
sol yanım kaşınmaya başladı

Hey Allahım ya
kendileri herşeyden şüphelenenler en olmayacak şeylere inanıyorlar.

Verilen linke baktınızmı?

Verilen örnekleri analiz ettinizmi?

Verilen bilgileri araştırdınızmı?

Verip veriştirmeye, hazıra konmaya o kadar alışmışızki.. neyse bi tefsiri vardır elbet.

Kuranda kullanımlayan yada körelen organlara karşın nasıl bir cevap var sizden görelim.

Boş konuşma değil, tez-antitez-sentez yapalım, fotosentez yapmayalım :)

earthling
02-05-2010, 19:41
http://www.answerbag.com/q_view/21186

kuyrugun, hayatta kalmamizda ve urememizde faaliyeti yok cunku iki ayak uzerinde yuruyoruz. ayrica sicramadigimiz ve ucmadigimiz icin denge unsuruna da ihtiyacimiz yok. sinekleri kovalamak icin kullanabilecegimiz ellerimiz var. hem kuyruk icin ayrica enerji harcamak istemez bunye. insanin da kuyrugu var ancak embriyo iken, fetusa donusunce kalmiyor. buna ragmen kuyruk vakalarina rastlanmis dogan bebeklerde ancak icinde kemik yokmus. yalan yanlis anladiklarimi yazmaya calistim..

yukardaki mesajim geyik maksatliydi. sonucta 30 yas disi de cikmamaya basladigi zaman, ne iyiydi daha guzel cigniyorduk derdim. galiba minimum enerji egilimi butun bunlar.

taylan
17-05-2010, 00:11
Earthling güzel bir açıklama yapmışsın tebrikler. Bu konularla ilgili BİLİM ve ÜTOPYA dergisinin Kasım 2009 sayısında Ali Demirsoy'un sayfa 18'de "Akıllı tasarım-Evrimsel tasarım" adlı makalesi var ve bunları yerin dibine geçircek cinsten. O makaleden de alıntı yapabilirsin.

mhmd
17-05-2010, 12:15
Alıntı yapılan asıl kaynak;
http://science.discovery.com/top-ten/2008/organs/organs.html

Organlar;
1- Üçüncü göz kapağı
2- Vücut Kılları
3- Sinüs boşlukları
4- Adenoid (Geniz eti)
5- Kuyruk sokumu kemiği
6- Kılları haret ettiren kaslar
7- Yirmi yaş dişleri (Akıl dişi)
8- Erkeklerin meme uçları
9- Appendix (Apandisit)
10-Tonsils (Bademcik)

Gerçeklere akıllı tasarım ne kadar uzaksa, evrim o kadar yakın.
Mesele, bilimsel tezlerin herhangi bir imana yamanması ya da tam tersi.

Bizce esas kullanılmayan organı unutmuşlar.
BRAIN!

ozgurrr
17-05-2010, 13:40
kulak kasını unutmuşlar.

earthling
17-05-2010, 21:17
yukarda 30 yas disi yazmisim da kimse uyarmiyor. sayilarla aram hic iyi olmadi zaten :)

evrensel-insan
17-05-2010, 22:14
Saygideger mhmd;

Bizce esas kullanılmayan organı unutmuşlar.
BRAIN! -mhmd-

Bence, tam yerinde ve isabetli bir tesbit.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Deep Impact
27-05-2010, 02:42
İnsanlarda diş sayısı azalıyor. Artık çoğumuzda 28 diş var. Eskiden çiğ etmek yemek zorunda olduğu için atalarımız, daha fazla çiğneme dişi vardı ve sayısı artık azalıyor.

prometheus4517
27-05-2010, 03:05
bunlar birkaç yüzbün yıl belki milyon yıla kadar bilemiyorum artık -isa bilir :)- yok olacak. keşke geleceğe gidebilseydik. :) ne güzel olurdu.