PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : müslümanlığa geri döndüm

gameover
18-03-2006, 23:35
arkadaşlar öncelikle şunu söylemek istiyorum; son site güncellemesinden beri siteye giriş yapamıyodum.sağolsun sitenin admini bu meselemi halletti.bu konuyla ilgili teşekkürlerimi sunuyorum site yöneticilerine.

* asıl konu ise şudur ki müslümanlığa hiç ummadığım bir anda hiç ummadığım bir pozisyonda müthiş bir hızla geri döndüm ya da bir nevi döndürüldüm.yaklaşık bir senedir sürdürdüğüm özgür düşünce yolunda baktım ki -kendi adıma konuşuyorum- yollarım oldukça sarpa sardı.ciddi şekilde aklımı kaybetme noktasına ulaştığım bir anda ALLAH ın lütfuyla tüm düşünce çıkmazlarımdan kurtuldum yine normale döndüm.bu dönemde yaşadığım herşey tabii ki bende gizli kalacak.ama bazen bir musibetin bin nasihattan daha iyi olduğunu yaşayarak ve birebir görerek anlıyor insan.çok şükür huzura erdim.

*çok fazla uzatmak istemiyorum.yaşadım,gördüm ve tekrar müslüman olmaya karar verdim.hayata her pencereden baktım ve İslam ın penceresini seçmeye karar verdim ve böylece daha huzurlu olduğumu gördüm.bu durum tabii ki sadece beni bağlar.

*ama şunu unutmayın inancı ne olursa olsun bu sitedeki herkes arkadaşımdır.

*saygılarımla

tear
18-03-2006, 23:49
evet bir müsibet bin nasihattan iyidir genelde. Ben de trafik kazası geçirdim cama kafamı vurdum cam kırıldı... dedi bizimkiler allah korumuş, yok benm kafa çok sağlam ondan dedim bende

19-03-2006, 00:13
al iste.....YEDIK AYVAYI.....biliyordum.....forumu actigimda boyle bir baslik gorucegimi biliyordum......dun ruyamda cehennemdeydim.......imanimin zayifladigini hissediyordum....ruyamda bir ates topunun icine dustum....dustugum yerden kalktip etrafima baktigimda oranin neresi oldugunu anlamak hic de zor degildi.....yazarken bile tuylerim kalkiyor su an......ve uyaninca dedim ki-----Allahim uzaklastigimi hissediyorum ne olur bir seyler yap,yol goster bana----- .....

gameover kardesim....yazini okuyunca aklima ne geldi hatirlarmisin bilmem......sen bir yazi yazmistin da altina birisi ----melekler sana gameover diyecek---diye cevap yazmisti.....sonra auro dostumda -----evet insert coin imkanida yoktur ustelik--diye bir cevap yazmisti.....cok gulmustum o yazilara :( *:( * :( *......

simdi sana yalvariyorum......beni affet.....hakkini helal et dostum......yazini okuyunca utancimdan yerin dibine girdim.....ne olur bu yaziyi okursan bana cevap yaz......cevabini hep bekliyor olucam....

seninle ayni kaderi paylasmisiz kardesim.....bende buyuk bir hizla islama gecmistim.....ustelik sana oldugu gibi ser gibi gozuken bir olayla.....demissin ki----yasadiklarim gizli kalacak----

rica etsem ne yasadigini ozel mesaj olarak yazarmisin....su actigin baslik sayesinde kendime geldim sevgili kardesim....ne yasadigini paylas,yardim et bana.......

pante
19-03-2006, 00:30
Tarih: 2006-02-15, 17:13:27 Mesaj konusu:
Beyin işlevi - Sayfa 3
--------------------------------------------------------------------------------

"ben ne demek istediğimi açıklayayım.bana göre bir Tanrı var ama tarifi imkansız.kelimelere sığmayan bir Tanrı.ben Tanrıyı hiçbir dinle sınıflandırmıyorum ve bir topluluğun tarafını tuttuğunu düşünmüyorum.cennet ve cehennem vaadiyle de bağlı değilim ona.aklımın akılsız kaldığı varlıktır"

Sen zaten müslümandın kardeşim.Tabi benim tanımlamama göre "Gerçek Müslümanlık ve adım adım aydınlanma-sayfa 24-25"..
"İslam penceresinden bakmaya başladım" demişsin ki , hayırlı olsun diyeceğimiz değişikliğin budur.
Yeniden islam'a dönüşüne etken olan hadiseyi anlatmasan da , nasıl bir islam düşüncesindesin ? bunu anlatırsın herhalde.Çünkü tanrı tarifinin çok farklı olduğunu söylüyordun.O da değişti mi?
İnancının çizgisinden de söz edersen memnun oluruz.

gameover
19-03-2006, 02:51
sevgili mev ve panteidar kardeşlerim ,

bazı şeyleri anlatmak kelimelere dökmek o kadar zor ki.hayatta herşey bakılan pencereye göre değişiklik gösteriyor.bakılacak pencereyi seçmek ise kişinin kendine kalmış ve bu sorumluluk sadece kişinin kendisini bağlıyor.ama hangi pencereden bakılırsa bakılsın samimi gözle bakmak gerekiyor.bence ALLAH herşeyden önce samimiyete önem veriyor diye acizane bir düşüncem var.bilemiyorum.çünkü biz O nun adına karar veremeyiz.samimi olmak çok problemi çözüyor.burdaki inanmayan kardeşlerim de eğer samimi iseler onları tebrik etmek isterim.

Tanrı düşüncemde değişiklik oldu.ister istemez oldu.anladım ki ben O nu kendi isteklerime göre yönlendiremem.eğer öyle yaparsam sadece kendi hayal dünyama göre bazı yalanlar uydurmuş olurum kendime.bu şekilde çok davrandım ve bunun sadece kendimi kandırmak olduğunu anladım.hem de öyle bir anladım ki.Allah Allah tır kısacası.

eleştiriye gelince eleştiri çok geniş bir alanı kaplıyor.her düşünceye eleştiri getirilebilir.her kıstas eleştirilebilir.bunun kapsamı çok geniş.dünyaya ve olaylara dünyanın dışına çıkıpta ya da yerin altına giripte bakmak lazım.insan mantığı nedir onu bir keşfetmek lazım.aklın sınırı nedir onu bir keşfetmek lazım.böyle yazdığıma bakmayın bunların hiçbirini ben de bilmiyorum.sorularla başbaşa kalmak lazım.

mev kardeşim yazını okudum.neler yaşadığımı sormuşsun.yaşadıklarımın bana gizli kalacak yönüde var.anlatabileceğim yönü de var.sevgili kardeşim lamı cimi yok deliriyodum.ramak kalmıştı.düşüncelere çok yönlü bakıldığında seni doğru yola götürmektense öyle yerlere götürüyorlar ki. tam bu esnada gerçekten bir el uzandı bana kardeşlerim.herkes bunu kendine göre değerlendirebilir.ben yaşadığıma bakarım.işte bu da bana kalan kısım.

ne akıl, ne mantık, ne de bilim.hepsinin yetişebildiği yerler var yetişemediği yerler var.herkes yetişebilmek istediğine samimiyetle yetişmeye çalışsın.bakalım nereye kadar yetişebileceğiz.

saygılar.

19-03-2006, 02:59
ya bi dakka ya ben cok kotu oldum bu yazi sanki benim yazim..demissin ki

-----lamı cimi yok deliriyodum.ramak kalmıştı.düşüncelere çok yönlü bakıldığında seni doğru yola götürmektense öyle yerlere götürüyorlar ki. tam bu esnada gerçekten bir el uzandı bana kardeşlerim.---

delirmeye ramak kala uzanan o el hayatim boyunca unutmayacagim tek an.....sadece o an icin yasiyorum desem inanirmisin....soyleyecek bir sey bulamiyorum kardesim......cok ama coooook sevindim.....kelimelere dokemiyorum.....tekrar hosgeldin kardesim :)

gameover
19-03-2006, 03:02
seni anlıyorum kardeşim.teşekkür ederim.

sodomo--
19-03-2006, 03:13
gameover kardeşim, sana izninle şunu sormak isterim ;

neden delirmene ramak kalmıştı ? seni delirme noktasına getiren sebep ne idi ? ailevi mi ? düşünsel mi ? manevi mi? inanç mı ? (yalnızca ana başlık yeterli benim için detaya gerek yok)

bizler bir akarsuyun taşlara kafasını vura vura ilerlemesi gibi ilerliyoruz sevgiliye kavuşma yollarında,
hatalarımız olacak pek tabii... günahlarımız da olacak pek tabi...yanlış fikirlerimizde olacak veya inançlarımız, yaptıklarımız ama bunlar değildir asıl mesele, bence kendi içimizde doğruyu, güzeli bulma potansiyeli taşıdığımızı farketmemizdir asıl önemli olan. Neden gözümüde büyütüyoruz ki bazı şeyleri ? nedir bizdeki bu cehennem korkusu ? nedir cennet sevdası ? panik halinde sağa sola koşuşturarak hedefimizi bulabilirmiyiz dostum ?

rahat ol, rahat, rahat ve gevşe biraz..............

gameover
19-03-2006, 03:17
sodomo kardeşim bazen ne yapman gerektiğini düşünmezsin sadece bilirsin.hepsi bu.

19-03-2006, 03:25
dusunmek aklin isidir....sodomo kardesim sen aklin otesini bilen insansin....bir akarsu ornegi vermissin......taslara vura vura kafayi ilerlerken nasil rahat olup gevser ki insan.....

oysa ki sen bir akarsu degilde o akarsuyu,hayati,akarsuyun ustune egilmis agactaki bir yaprak olup izlersen asil huzura ulasmis olmazmisin.....dogru yolda gitmekmidir onemli olan yoksa dogru yerde durmakmidir.....Allah sen bir adim attiginda sana ucarak gelendir......sen Allahi iste...dogru yerde durmak budur......Allah yanina gelecek ve merhaba diyecek zaten :)......

gameover kardesimle birebir ayni duyguyu paylasmis biri olarak sunu soyleyebilirim ki,gelinen o uc noktayi Allah dusmanimin basina vermesin.....cennet-cehennem mi......evet var onlar.....ama bize Allah gerek :).....

korelmis
19-03-2006, 03:26
"Günahından tevbe eden, hiç günah işlememiş gibidir." (Hz.Muhammed)

Bir kardeşimizin müslüman olduğunu duymaktan daha güzel ne olabilir? Aramıza hoşgeldin gameover kardeşim. Senin için hep dua edeceğim, sen de beni dualarında unutma.

aldostu
19-03-2006, 03:53
Gameover ;

En güzelini yapmışsın..

Bu çok zorlu bir deniz..Fırtınalarla dolu..

Dalgalar , bir yandan alır , öteye verir..

Küçücük teknede..yelkeni indirsen bir türlü..
İndirmesen bir türlü..

Yürekli olmak..denize açılmak ..
Yeni yerler,yeni güzellikler aramak güzel de..

Yorar,yıpratır insanı...

Hep dikine gitmek azgın dalganın..
Hep yürümek üstüne rüzgarın,fırtınanın...

Bazen inadı bırakıp,rüzgarı-dalgayı arkana alıp kıyıya yanaşmak..
Bir limana sığınmak iyidir be Gameover..iyidir..

Açık denizlerin kayıp denizcisi olacağına..
Sakin koyun,huzurlu denizcisi olmak,
o kadar da kötü değil..
İçinde ,her ne kadar o dalgalarla,fırtınayla başetme arzusu kalsa da iyidir.

Kaybolup gitmemişsin..
Yapamayacağını anladığın şeyden dönmek akılcılıktır.
Hatadan dönmek fazilettir'i de ekleyelim buna..

Ateistlikle,dindarlık aynı sakin koyun iki yakası..
Ama ikisinde de huzur var Gameover..

Huzurlu olmak iyidir,
Gerçeği bulacağım diye çırpınıp kaybolmaktansa..

Ya kolayca,sorgusuzca inkar eder "Yokk arkadaş.." der keser atarsın..
Ya da sana yatkın dine döner,uyar ve rahatlarsın..
Ayıbı yok bunun..
İnsanız neticede..
Etten , kemikten..

Bu karmaşadan Hristiyan da çıkabilirdin,hindu da,ateist de..

Sen Müslümanlığı tercih etmişsin..
İçine sinsin.
Yaratan sana yaşamında,doğruluklar,mutluluklar ve huzur versin..

Bir ağabey olarak,hissettiğin bunalımları hissettiğimi zannederek yazdım.
Temenni ederim kırıcı olmamışımdır.

Sevgilerimle..

İyiliklerde görüşmek üzere.. Gönül kırdıysak affola..
Bütün dostlarıma selam ederim... (Dost olmayanlarıma da...)
***********….*************….***********….********* ****….*********
Her şey Tanrı 'dan sudur etmiştir (oluşmuştur). Ruhun tek amacı, oluştuğu Tanrı 'ya dönmektir. Bunun da yolu tek evrensel yasa olan evrim/tekamül den geçmektir.

gameover
19-03-2006, 04:06
aldostu güzel bir yazı olmuş.evet etten kemikten ve daha nice derin şeylerden oluşmuş yaratıklar olarak doğrumuzu aradığımız doğru.doğruyu doğru bakış açısını Allah tan isteyerek doğruya odaklanmış şekilde doğruca aramak daha doğru.

saygılar.

Mutezile
19-03-2006, 08:37
Site Forumumuz dergah olarak da hizmete başlamıştır.

Allahın ipini kaybedenler, kalplerinde vesvese ve şüphe olanlar; Şeytanın imanlarını zaafa uğratmasından muzdarip; Şu ya da bu şekilde islamdan bir süreliğine itizal etmiş olanlar:

www.turandursun.com her derde devadır; herkese şifadır.

Halık-ı Alem'i tesbih edenler bu kapıya; bu kapı herkese açıktır..

Contraria contraiis curantur. - * * * * * * *(=Zıtlar zıtlara iyi gelir.)

19-03-2006, 08:51
:)........Turan Dursun da acaba uzuluyormu bu duruma???......nede olsa ne yaptigini bilen bir tek o var.....bizler hala yasiyor oldugumuza gore......

aldostu
19-03-2006, 15:34
Mutezile...

Seni severim..

Hele zekaya,zeki insanlara ve espriye ayrı bir önem veririm.

Taş zekice atılsın,
gelsin kafamı yarsın..

Sitenin dergaha dönmesi güzel değil mi..

Sizinde dönüp dolaşıp geleceğiniz yer bu güzel insanlar..
Bu..başka yer değil..
Ama üç sene sonra..
Ama onüç sene sonra..

Yalnız ;

Contraria contraiis curantur. - * * * * * * *(=Zıtlar zıtlara iyi gelir.) *kuralı gereğince ,

(Ateistlikle,dindarlık aynı sakin koyun iki yakası..
Ama *ikisinde de huzur var Gameover.. )

koyun ötesine zıplamayın da..

Ortada buluşalım bektaşim..
Bizim dergah , daha geniş ,daha muhabbetli..
Biz hep buradayız..bekleriz.

Sevgilerimle…

İyiliklerde görüşmek üzere.. Gönül kırdıysak affola..
Bütün dostlarıma selam ederim... (Dost olmayanlarıma da...)
***********….*************….***********….********* ****….*********
Her şey Tanrı 'dan sudur etmiştir (oluşmuştur). Ruhun tek amacı, oluştuğu Tanrı 'ya dönmektir. Bunun da yolu tek evrensel yasa olan evrim/tekamül den geçmektir.

chemyaso
19-03-2006, 15:56
Allah yardımsın olsun gameover kardesim... doğru yolu bulmak ne güsel bisi...

Mutezile
19-03-2006, 16:07
Aldostum;

Bu hali hazırdaki durum ile ilgili bir şikayet falan değil; biraz latife yaptım.

Girdiğim diğer forumların hiçbirinde böyle şeyler olmuyor - ki çok foruma giriyorum- ama bizde olması eminim sevgili TD'yi çok güldürürdü..

Neye niyet, neye kısmet hesabı..

19-03-2006, 16:31
Aldostum;

Bu hali hazırdaki durum ile ilgili bir şikayet falan değil; biraz latife yaptım.

Girdiğim diğer forumların hiçbirinde böyle şeyler olmuyor - ki çok foruma giriyorum- ama bizde olması eminim sevgili TD'yi çok güldürürdü..

Neye niyet, neye kısmet hesabı..

mutezile abi *son cümleniz, - bir ara yok dediğiniz- misyonunuzu ne güzel özetlemiş!.

aldostu
19-03-2006, 16:40
Mutezile ,

Öpüldünüz sevgili Dostum..

(Yalnız kapımız hep açık ,de bügün de 10 yıl sonra..Smile...)
Not: Şu gülümsemeleri çalıştırın artık lütfen,bazı esprileri şeklen yapabilelim.

Mutezile
19-03-2006, 22:41
Diriliş;

Turan Dursun gerçekten de bir dava adamıydı.Genelde Dinlerden, özelde İslamdan uzak bir yaşam düşlemiştir insanlar için. Bunun sözcülüğünü bayraktarlığını, fikir önderliğini yapmıştır.
Kendi sözlerinden okuyalım:

'' Ben bir zamanlar reformcu, daha doğrusu yorumcu bir çizgide oldum (islamda iken-MuTeZiLe). Kısa bir süre için oldum o çizgide. Ama şimdi bana göre İslamın yorumlarla kurtarılabileceği hiç bir yanı yok. Yani , İslam bir giysiyse artık onun yamanması, orasından burasından esnetilerek giydrilmemesi gerekir insanlara. O elbiseyi insanlar çıkarmalı bir yana koymalı.....

...... Din insanlığa çok şey yitirtmiştir. Dinsizlik ne kazanır? Önce bu yitirilen şeyleri bir daha yitirme durumuna düşmemeyi kazanır. Dinler bana göre insanlara gözyaşı getirmiştir. Ölümler getirmiştir. İslam da bunların arasındadır. Bugün yahudiler eğer Filistinlilere birtakım zulümler yapıyorlarsa bence burada Yahudiliğin içindeki Yehova'nın - Tevrat Yehovasının - insanların kafasına aşıladıklarının çok büyük payı vardır.''Gidin, vurun, öldürün, acımayın''...İslamada baktığımızda Ridde olayları ve Cemel örneklerini Kıyımdan başka bir şey görmeyiz.....

...Hiç bir müslüman İSLAM KARDEŞLİĞİNİN dışına çıkamaz insan hakları söz konusu olunca...''

(Ocak 1990. Zaman gazetesi ile yapılan bu söyleşiden pasajlar; bazı yerlerini kısalttım-Mutezile)

Ben kendi adımamisyon-dava peşinde değilim. Sergilemekle, fikir teatisi ile yetiniyorum. Ama TD kelimenin tam anlamıyla bu yola başkoymuştu ve insanların islamda veya başka dinlerde kaldığı sürece '' akılları ve duygularının prangalandığını'' düşünüyordu..

Ben insanların huzur bulduğu, mutlu olduğu yerde kalması taraftarıyım.

istavrit
20-03-2006, 17:51
sevgili gameover...

En azindan bir seyleri sorguladin...bir zamanlar inandigin dine geri dondun...
benim icin insanin mutlu olmasi esas..
dun seni mutlu etmeyen bu din seni mutlu ediyorsa kalbim seninle...
mutlu ol...

yalniz, sorularim var gameover...
din denilen sey boyaci kupu degildir...

yasadiklarini bizler paylasmalisin...
aksi halde zan altinda kalabilirsin...

neydi yillarca inandigin islam dininden seni uzaklastiran sey,
nelerdi soru isaretlerin...suphelerin.?
neydi seni kufure goturenler...

ve geri donerken suphelerinden nasil siyrildin..
seni ikna eden gercekler nelerdir..

bizim de gozdem kacirdigimiz seyler olabilir..
bizimle paylasirsan,ve ikna olursak bizde islama geri donup mutlu oluruz.!!!
ozelini kimseyle paylasmak durumunda degilsin...fakat din ozel degil geneldir..hatta avamdir...
saklanmaz,gizlenmez, sir degildir..paylasilir..paylastikca cogalir..
peygamberin muhammed bile allahi *arasindaki cok ozellerini paylasmadimi...
hangi karisi ile yatacagini konusu ozelmish gibi gorunmesine ragmen genel,hatta ilahi olmadimi..
yuzyillar boyunca "sen istedigini duzebilirsin" nakaratlarini milyarlarca insan hu$su icinde soyleyip bazende gozyaslari dokmedilermi...
allahla yedi katli gokte yaptigi namaz pazarliklarini bile yedi duvel duymadimi?

peygamberin saklamadiklarini senin saklamak hakkin hic yok..

sarhostum aydim,ben bu ishtem caydim diyemezsin sevgili gameover..
sen bu oyuna omrunun sonuna kadar bir piyon olarak devam edeceksin...

game it's not over yet....insert coin please!!!

20-03-2006, 17:59
istavrit kardesim demis ki ;
---yasadiklarini bizler paylasmalisin...
aksi halde zan altinda kalabilirsin...------

-----peygamberin saklamadiklarini senin saklamak hakkin hic yok.. ------

sevgili istavrit kardes,imzanda belirttigin gibi dinde zorlama yok.......ama anlasilan o ki dinsizlikte baya bir zorlama var.......

bide su namaz konusu ----allahla yedi katli gokte yaptigi namaz pazarliklarini bile yedi duvel duymadimi? -----

bunu arastiriyorumda.... Kurandaki kaynagini yazarmisin ????

kalkandelen
20-03-2006, 23:25
Arkadasin belliki bazi psikolojik problemleri olmus ve olmayan birseye inanarak tekrar musluman oldum diyerek rahatlamis..Bunda sasiracak kizacak sevinecek birsey yok..

Aman ohh ohh bir kisi daha daha musluman oldu..

Allah ne sormus kime sormustu?cehennem cehennem doldunmu???yok usta daha yer var..ok anlasildi tamam cehennem simdi huseyini gonderiyorum gibi ayetlerde mi huzur bulundu?kafiri buldugun yerde oldurdemi?yoksa pedofil muhammedin 5-6 yaslarinda ayse ile evlenmesindemi..

Ben huzuru insan sevgisinde ve mantikta buldugumu soylesem..Ve korkulari yok ederek yurudugumu anlatsam..

Dinler birer kocaman yalan,fakirin ekmegi umudu haline getirilmis masaldan ibaret..Dinleri yapanlarinda hayatlari poligami ve para..

bes yasinda bir kiz cocugunu bile kurtarmaktan aciz allahin yuzune tukuruk atarim..ister allah.ister ali veli yada muhammed olsun

unutmayin allah istemese ben bunlari yazamam..:)

sex.ticaret,para.kuvvet=din iyi huzurlar kardesim..

20-03-2006, 23:37
----unutmayin allah istemese ben bunlari yazamam..------

Allah istedigi icin yaziyorsun zaten :)...........son nefesini verdigin gun ne yaziyorsun onemli olan o kardesim......artik boyle sozler bizleri kizdirmiyor.....insanlarin yasarken inancsizliklari ile yargilnmamasi gerektigini ogrendik sayenizde.....

eskiden olsa ----vay kafir nasil soversin sen---diye girisimlerde bulunulurdu.....

ben onuda gectim........artik boyle seyleri kotu niyetli bile yazdiginiz dusunmuyorum........dunyada oylesine kotu kalpli insanlar varki kardesim, sen yanlarinda melek kaliyorsun melek....

istavrit
21-03-2006, 17:43
dinde zorlama yok.......ama anlasilan o ki dinsizlikte baya bir zorlama var.......

sevgili mev,

burasi insanlarin ozgur iradesi ile katildigi bir form..
kimse silah zoru ile inanclarini vaya inanmadiklarini soylemiyor..

insanlar neden inandigini veya neden inanmadigini burada kendi ozgur iradeleri ile beyan ediyorlar..

belki bir hobi,biraz beyin jimnastigi, belki bilgi alisverisi,
veya inananlarin veya inanmayanlarin icindeki suphelerin firtilarin paylasildigi bir platform...

ve insanlarin burada bulunma amaci bir seyleri aciklamak degilmidir..

zorlama bunun neresindedir..

aciklamayacaksa bu forumda olmanin bir amaci varmi..

bir zamanlar inaniyordu...sonra vazgecti..inanclari sarsildi ve inanmadi..simdi tekrar inaniyor..

burada neden,nicin,nasil sorulari *sorulmayacaksa nerede sorulacaktir soylermisin lutfen..

tebrik ederiz, vatana millete hayirli olsun deyip gecilecek kadar basitmidir sizce?

21-03-2006, 17:49
istavrit kardesim ortada vatana millete hayirli olacak bir gelisim yok ki.......

kendine varsa var kardesimin.......onun gizli tutmak istedigi seyi anliyorum ben.......benimden basimdan cok fena seyler gecti.......ama biliyorsun iste kardesim......anlatinca insanlar alay ediyorlar........kardesim istemiski onda kalsin.....kimse alay etmesin kirlenmesin.......o anlatabilceklerini anlatacaktir zaten....yeterki su yumruklarimizi indirelim.....

musluman olurda el-kaideye bulasirsa.....yada musluman olup kadin kafasi taslarsa.......gel beraber sovelim ok.......ama simdi degil dostum......simdi degil :)

Xander85
21-03-2006, 21:26
Bence de anlatsın, bende merak ettim şimdi.
Bir de sormam gereken bir şey var; bizim başımıza böyle tuhaf şeyler gelmiyor, sizin geliyor dine dönüyorsunuz veya inancınınz kuvvetleniyor, Tanrı bizi gözden çıkarmış heralde hiç başımıza böyle tuhaf olay gelmedi, yani bu haksızlık değil mi? Sonuçta gameoverın başına anlattığı türden bir olay gelmese belki de müslüman olmayarak ölecekti ama geldi ve dine döndü, o zaman aynı şekilde herkesin başına böyle tuaf bir olay gelmesi gerekir, adaletin sağlanması için, Hakszı mıyım?

istavrit
21-03-2006, 21:32
guzel kardesim mev...

inan mutsuz bir insan olmasindansa mutlu bir gameover olmasini tercih edirim..
dini ne olursa olsun..temiz ve iyi musluman olmasi tercihimdir..insan seven..
tanidigimiz mev kadar olsun yani..

yarin sen, ben islamdan ciktim desen sanada soracagiz.ne olduda islamdan ciktin diye..

burada kimseyi sorgulamak degil,dusuncelerini bizle paylasmaya davet ediyorum..
ayrica kimseyi yargilamak haddime de degil..

ama yorum yaparim aciklamada beklerim..buda en dogal hakkim..

forum sakini olarak bu kadar hakkimiz olsun dimi:))

21-03-2006, 21:44
xsander kardesim coooook ama cok haklsin......

sen gel birde gameoverin neden boyle bir olayla karsilastigini Allaha sor.......ama soramayacaksin......cunku Allah yok diyorsun......dolayisi ile basina bir sey elmeside sanirim imkansiz oluyor......

benimde basima bir sey geldi......ne zaman biliyormusun.......

bende ateisttim........inanctan uzak dertsiz bir basim vardi......ne zaman ki kuskuya dustum......ya varsa dedim icimden.......bir adim atmak istedim......bisey kaybetmezdim.....cunku biraktigim yer(ateizm)her zaman sabitti......istedigim zaman geri donebilirdim......o benim yikilmaz kalemdi......

dedigim gibi bir adim attim ve ........... :)

hani denir ya sen bir adim at O on adim atar..........ne 10 adimi........ne 10 adimi kardesim......

bende gizli kalacak.......kirlettirmem :)..................Allah haksizlik etmez kardesim.....fikrin neyse zikrin odur derler ya.......fikirlerin gerisindeki niyetleri unutmuslar......sen niyetini belirle yeter ki.....

istavrit kardesim yazmis :

-------temiz ve iyi musluman olmasi tercihimdir..insan seven..
tanidigimiz mev kadar olsun yani.. ----------

tanimadiginiz mev i bende tanimiyorum :)

ben sadece su sozun icin yazmistim

----yasadiklarini bizler paylasmalisin...
aksi halde zan altinda kalabilirsin... ------

zan altinda kalma durumu........bunu sindiremedigim icin yazmak istedim yoksa baska bir gayem yok senide kirdiysam ozur dilerim

21-03-2006, 21:48
Bence de anlatsın, bende merak ettim şimdi.
Bir de sormam gereken bir şey var; bizim başımıza böyle tuhaf şeyler gelmiyor, sizin geliyor dine dönüyorsunuz veya inancınınz kuvvetleniyor, Tanrı bizi gözden çıkarmış heralde hiç başımıza böyle tuhaf olay gelmedi, yani bu haksızlık değil mi? Sonuçta gameoverın başına anlattığı türden bir olay gelmese belki de müslüman olmayarak ölecekti ama geldi ve dine döndü, o zaman aynı şekilde herkesin başına böyle tuaf bir olay gelmesi gerekir, adaletin sağlanması için, Hakszı mıyım?

ibret olarak ölüm,adalet olarak çalışana verilen rızıklar göz önünde iken.
Çalışana mutlaka sonucu verildiği açıktır,bu arkadaşlarımıza yapılan bir ayrıcalık olduğunu düşünmüyorum,aksine onların *içten *isteklerine bağlıyorum bunları.
Ondan kaçarak bir olay beklemeye hakkımız varmı bilmiyorum.Ama böyle bir olayın gerekliliği diye bişiy de yok.Bazısına sıradışı diyebileceğimiz şeyler olmuştur belki *( cat stevens vb) ama bunu da yine onların çok zor anlarında yaptıkları içten dualarına bağlıyorum.

Xander85
21-03-2006, 22:06
Ya ben dinsizim ama Tanrıya inanıyorum ama İslamın Allahı gibi bir Tanrıya değil, sonuçta epey sorguladım, ben sorgularken neden Tanrı bana bir işaret göndermedi, halbuki istiyordum göndermesini ama göndermedi, ben de sonunda İslamı bıraktım
Tanrının var olduğuna zaten inanıyorum ama hangi din doğru olabilir yada belki de hiçbiri doğru değil işte buna dair bir olay yaşamadım, ama ben gerçekten dilemiştim sorgularken ama olmadı.
Uzun süredir inanırdım hertürlü paranormal olaya, inanmayanları "kas kafalı" olarak düşünürdüm, ama başıma en ufak sıradışı olay bile gelmedi, ben de yavaş yavaş inancımı kaybetmeye başladım bunlara yani ben istedim

istavrit
22-03-2006, 15:26
forumda cok kisa bir gezinti yaptim..
gameover'in kendi actigi bazi topicleri actim..
daha ne kadar cok var bilmiyorum.

game over'in samimi,icten sicak yazilarini gordum...ensareo'un onyargilarini,korelmis ve dirilisin cogunlukla olumlu yaklasimlari buldum..

daha once gameover'i aciklama yapmaya davet etmistim..bunu geri aliyorum..hic bir sey aciklamsi gerekmiyor..ben cevabi, yine gameover'un gecmisteki yazilarindan birinde buldum..bana gore kilit cumle bu.. zellikle öldükten sonra yok olmak çok ürkütücü bi duygu.belki de yıllarca bize sonsuzluk masalı anlatıldığı için böyleyim. tanrının benle nasıl ilgileneceğini bilmiyorum. gameover'i donuse iten sebep bu cumlenin altinda yatiyor...

kisa alintilar yapmamma ragmen yinede uzun oldu...diyaloglardan kesitler asagida

zamanında islam dinine mensup bir insanken sonra inancımı araştırmaya başladım ve çeşitli mantıksızlıklar gözüme çarptığı için şu an islamla sadece ailevi açıdan ilişkim var.

eskiden koyu bir müslümandım.şimdi ise ateist-deist -agnostik karışımı biriyim
islamla neden huzur buluyoruz.çünkü çocukluktan beri beynimizde huzur islamdadır sözü çakılı
islama bakıyorum bu kadar haklı eleştiri alan bir kitap ve peygamber nasıl allah tarafından gönderilirmiş olabilir ve bu kadar tehditkar bir tanrı benim tanrım olabilir mi deyip sahiplenemiyorum.

ateizme gelince gerçekten sağlam bi ateist olmak zor.özellikle öldükten sonra yok olmak çok ürkütücü bi duygu.belki de yıllarca bize sonsuzluk masalı anlatıldığı için böyleyim.
sonuçta sanki bu dünyada bana uygun bi inanç yok gibi.belki deizm olabilir ama tanrının benle nasıl ilgileneceğini bilmiyorum.üstelik ettiğim dualar kabul olmuyor gibi.tanrı neden ilgilenmez ki yaratmışsa eğer ilgilenirse de kuran gibi evrensel olmayan bi kitapla mı ilgilenir ?

kardeşlerim inanın ki kurana inanıcam ama bir şartla.bu sitede sürekli mantıki sorgulamalara neden olan
1)miras,
2)kadın hakları,
3)kılıç ayetleri,
4)adem ve havvanın yaratılışı ve
5)şeytana mühlet verilmesi,
6)inanılması güç ve herhangi bir sağlam kanıtı olmayan mucizevi olaylar, 7)ceza hukuku ,
8)bilimle çelişkili çeşitli kuran ayetleri vb. hakkında ateist kardeşlerimin sunduğu mantıklı argümanlardan daha sağlam mantıksal altyapı arzeden argümanlar getirin ve aklımdaki sorular tatmin olsun yüreğim ferahlasın inanın ki kurana inanacam.
saygılar."

enserao
gameoverin samimiyetine değilde sorduğu soruların cevabı sırf bu sitede değil,istediği yerde bulabilir..bu misyonerlerin,ateistlerin birşey bulduk zannıyla sorageldikleri sorulardır..ayrıca gerçekten adil olacak kişi,en azından tarafsız olur...tarafsız olmadığı sözleriyle anlaşılan bir kişinin samimiyetine güvende mantıklı olmaz..kelimeler,saklanmış sırların dürbünüdür.körelmiş gameoverin samimi olmadığına inanabilirsin.

bence insanlar bazı şeylere inanmıyorlar daha bebeklikten inandırılıyorlar.ama inançlar küçükten öyle kuvvetli kazınıyor ki bilinçaltına insana gerçeklik olarak yansıyor saçma olsa bile.en iyisi ise bilim eşliğinde ve hiç bir insanı ayırmayan bir hümanizmle yola devam etmek.
saygılar.

Xander 85
gameover, şu anda açtığın başlıkları okuyunca ensareonun senin hakkında çok haklı olduğunu farkettim.Büyük ihtimalle misyonersin ve bu zamanla zaten ortaya çıkacak.Önce çaresiz ayakları, sonra humanist ayakları, en sonunda da "hristiyanlığı buldum, huzurluyum" diyeceksin. Gerçekten ensareo haklıymış.

bilinçaltımıza hangi inancı pompalarsak beynimiz onun gerçek olduğuna kendini inandırıyor.
bu arada ateist değilim.bi gün evlenirsem ve çocuğum olursa ona tek öğreteceğim şey araştırmacı olması ve her denilene inanmaması.

Narnia
Merak etmeyin Xander85. Takiyyecilerin de misyonerlerin de birgün gerçek kimlikleri ortaya çıkar.
Ben gameover'ın son cümlesine kendi eklememi yapayım.
Bütün dinleri yeryüzünden silip bilim önderliğinde ve hiç bir insanı ayırmayan bir hümanizmle yola devam etmek işte bence en iyisi bu.

kainattaki herşeyi kusursuz olarak düşünüp bunların faili olarak da allahı görüp ve bilinçaltımıza bu mesajı verirsek beyin buna inanarak allah aşkı denen bu olguyu yaratıyor.ama kainatta herşeyin kusursuz olup olmadığı gerçeğini sorgularsak bu seferde ortaya daha başka şeyler çıkıyor.
kısacası bıktım ulen artık *allah ya da tanrı her neyse ya gizemi çok seviyor ya da bla bla bla bla.üff sıkıldım.kafamda beş yüz milyon tez ve anti tez var.hala çözemedim olayı.neyse araştırma ve düşünmeye devam.

her beyin kendi inancının gerçek olduğuna kendini adapte eder ve inancı doğrultusunda kendi gerçekliklerini oluşturur.

sadece muhammed doğrudur diyen için o doğrudur.sadece isa doğrudur diyen için o doğrudur.ben hitlere inanırım diyen içinde hakeza hitler doğrudur.bu beynin bir işlevi.sınırlarımızı ve inançlarımızı yaratan bizleriz.önyargısız ve doğallıkla bakmak lazım düşüncelere ve hayata

fakat problemim şu ki islam inancını bırakanlar bunun yerine başka bir inanç tarzı benimsiyor ve içlerindeki boşluğu doldurabiliyorlar ama ben hiçbir inancı benimseyemiyorum.islama geri döniyim diyorum aklıma yine eleştiriler geliyor.bilmiyorum aranızda böylesi var mı ama sıkıntı içerisindeyim.sürekli düşünüyorum ama bir çıkar yol bulamadım.

islam dinini mantıksız bulmaya başlayınca tanrıyla ilişkilerimi nasıl yürüteceğimi şaşırdım.bunun yolunu bilen var mı ?

müslüman argümanları bana yetmiyor ve aklımda bir sürü sorular var mesela koskoca allah başka işi kalmamış gibi kendine bizim gibi oyuncaklar yaratıyor ve bizim görüşümüzü almadan bizi bir imtihana tabii tutuyor ve bu öyle bir imtihan ki herkes eşit şartlarda başlamıyor imtihana.tek bir peygamber tek bir kitabın kurtuluş yolu olduğu söyleniyor ama insanların bu tek peygamberi ve kitabı tanıyacak koşullara sahip olmadan doğup doğdukları inanca göre beyinlerinin yıkandığını görüyorum.imtihanın bitiş saatide belli değil vs. vs. vs...... böyle binlerce soru işte.

Enserao
Sevgili arkadaşım açık olalım..argümanlarınız hırıstiyan misyonerlerine benziyor..zaten gerçekte müslüman olmayıp,sanki müslümanmış gibi sonradan din değiştiren rolünü oynayıp,hırıstiyanlğa davet etmek yanlış..gelin munazara edelim,bilgilerimizle...

ensareo kardeşim hristiyan misyoneri olduğumuzu nereden çıkardın ve yemleme oltaya takılma olaylarını falan.anlam veremedim.olaya daha insani yaklaşmanı diliyorum kardeşim.kuranın herkese kafi geleceği iddiası sadece inanan belli bir kesimin iddiası.hiç eleştirilmeyen bir kitapta zaten kusur olmadığı sanılır.önemli olan eleştirilen bir kitabın kusurun zerresine bile müsaade etmemesi

şu misyonerlik olayına gelince sen bir kere kafanda böyle bir fikir oluşturduysan ben burdan ne yapabilirim seni böyle olmadığıma inandırmak için.isanın yedi sülalesine mi söviyim *böyle birşey kesinlikle yapmam çünkü bu siteye giren hristiyan kardeşlerim de var.müslümanlığın kutsallarına da sövmem çünkü sitede müslümanlığa inanmış kardeşlerimde var.kısacası her inanca saygılıyım ben ama inanmak zorunda değilim.

Ensareo
Bana nirvanaya ulaşmış rahip numaraları yapma arkadaşım ben seni kardeş olarak görmüyorum,sen ince telden çalmaya devam et,bakalım..
Sen hala anlamadın akadaşım turnusol kağıdı gibi kendini belli ediyorsun.Bir müşteşrik yazarda bir müslümandan daha fazla İslam'ı bilir..Güzelde türkçe konuşur,arapçada
Misyonerlerin bir numarasıda şudur:Biri dinden dönme numarası yapar,diğeri gelir sırtını sıvazlama numarası yapar.. *sadece bu sitede değil,kendi sitelerinde de metodları budur..Saçma sapan bir iddiada bulunuman ve onun arkasından foruma gelip,arkandayım diyerek imaj vermek numarasını aynen uyguladınız..

Bunlar bence yeterli..Bunu yapacağınıza açık açık deyin kardeşim gel hırıstiyanlık propagandası yap;onu kabul edecek akıllar varsa kabul etsin;sonucuna da katlansın..Numara çevirmeyin yani

Dirilis
bunları hissetmen gayet normal kardeşim yalnız değilsin eminim buna.bu sitedeki ateistim Allah a inanmıyorum diyenler de seninle birlikte aynı ızdırabı yaşıyorlar.Bu anlamda yalnız değilsin diyorum.Ne kadar inkar ederlerse etsinler aynı acıyı onlarda yaşıyorlar..Acınız gerçekten uzaklaşmak ve ondan kaçmaya çalışmak ..Gerçekten ne kadar kaçmaya çalışsakta o gelip bizim karşımıza çıkacaktır.Ne kadar Allah yok deseniz de Allah ın şanından bir şey eksiltemezsiniz...Hem en basit bir mantıkla bakacak olursak hiç var olmayanın ismi olur mu ???..saygılar...

Korelmis.
yav adamı rahat bırakın kardeşim...

şükür sadece islama mı mahsus.mutluluk sadece islama mı mahsus ?
aslolan Tanrı dır isa musa muhammed hepsi bir benim için.

Xander 85
Ensareo senin bence için fesat. İnsanları hemen suçluyorsun. İyi niyetle yaklaşmadıkça kimseyi anlayamazsın

her doğan bebeğin bilinçaltına doğduğu bölgedeki inanç neyse o aşılanıyor.bu yadsınamaz bir gerçek.inançlarda kaynağını buradan almakta.yeni doğan ikiz yeğenlerime ailem tarafından allah kelimesi aşılanıyor.bu şahit olduğum bir durum.ama nepal'de doğan çocuklar için bu olay bambaşka bir boyut kazanıyor.ya da başka inanca sahip aileler için hakeza.

allah inancı bilinçaltına enjekte edilen çocuklar şanslıysa ve bu bir nimetse eğer diğer inançlara sahip yerlerde doğan çocukların şanssızlığı niyedir müslüman ağalar ?

unutmadan şunuda belirteyim beynimizin bilinçaltımızda yatan inançları gerçek olarak kabul ettiği ispatlanmış bir psikolojik gercek.

butun kalbimle sana yolunda inanclarinda mutluluklar diliyorum sevgili gameover...
insanlari cok seven bir musluman olacagindan kuskum yok...

hanzala
22-03-2006, 15:38
İman, para gibi, ilim gibi, mal-mülk gibi çalışma ile kazanılmaz.İman için Allah'tan onu istemek lazımdır.Allah kulu ile kalbi arasına girer.Kul gerçekten gerçeği arıyorsa, samimyetle Rabbine yöneliyorsa, Rabbi onu kendisine yöneltir.

Teşbihte hata olmaz derler.Şöyle ki: Bir ev sahibi düşünün, evini o insana vermeden önce, onun nasıl bir insan olduğuna bakar, ne iş yaptığını sorgular.
Tıpkı bunun gibi Allah c.c'de, kullarına imanı ihsan edip, onları cennetine almadan önce onların kalplerine bakar.O ev sahibi misali, onun imana ve cennete layık olup olmadığına bakar.

Muhakkak ki Allah c.c en doğrusunu bilir.

vesselam.

Mutezile
22-03-2006, 17:45
''İman, para gibi, ilim gibi, mal-mülk gibi çalışma ile kazanılmaz.İman için Allah'tan onu istemek lazımdır.Allah kulu ile kalbi arasına girer.Kul gerçekten gerçeği arıyorsa, samimyetle Rabbine yöneliyorsa, Rabbi onu kendisine yöneltir. '' denmiş...

herkes istediğini der;Fetva verir.. Birilerinin gururunu mantığını okşar.

Allahın yanında bulundurduğu Levh-i Mahfuz (Ümmül-Kitab)'da O'nun Rızkı, Ameli, Eciri, Eceli falan yazılı.. Dönüp bir baksa arada kafi.

Hadi dönüp bakmadı; Doğum anından görevlendirdiği meleklere de muhteremin akıbetini sorabilir.

Senaryo levh-i mahfuz kayıt altında islama göre. Ama Cüzi irade-Külli irade gibi 'boşlukların' içini İç pilav ile doldurma teşebbüsleri hep olmuştur. İşin acı yanı Bu irade düalitesinden bahseden 100 kişiden 99'u kaynaklara hilafen bir yorum getirir.

farkında olmadan eser, gürler; sallar da sallar.

Çünkü ona öyle belletmişlerdir. Kaynak mı?

ne kaynağı yav. İman neye yetmiyor?

hanzala
22-03-2006, 18:21
MUTEZİLE,

SENDEN DAHA AKLI BAŞINDA BİR CEVAP YAZMANI BEKLERDİM.

İNŞ YAKINDA İSLAM SAFLARINDA YER ALMAN DİLEĞİYLE.

SENİN ÇELİŞKİ DEDİĞİN KONULARIN BİZİM İTİKADIMIZ AÇISINDAN HİÇBİR ÇELİŞİR YANI YOKTUR.

İMAN EDENLER SANDIĞIN KADAR KÖR, VE ARAŞTIRMADAN İNANAN İNSANLAR DEĞİLLER.BU GİBİ İTHAMLARDA BULUNMAYI, YERSİZ BULUYORUM.

VESSELAM.

gameover
25-03-2006, 18:04
kardeşlerim akıl ve mantık denilen olguyla belli bir yerden sonra yürüyemedim.ayağım takıldı,düştüm.oysaki daha ilerilere gitmeliydim.sadece kuru bir madde olarak kalamazdım.kalamıyordum.tam o esnada olayların benim beynimdeki olaylardan daha farklı işlediğini gördüm.eleştiri oklarının kalbimi kanattığını gördüm.aciz bir anımda elimden tutulduğunu gördüm.soruların soru cevapların cevap olmadığını gördüm.tüm bu yetersizlikler içinde herşeye yeteni gördüm.dil sustu,kalp söyledi.O müsebbibül esbabı gördüm.bıraktım dosttan şikayet etmeyi teslim olmanın huzurunu gördüm.bıraktım eleştirmeyi,geri aldım sözlerimi,o yüce Dost olmadan benim de olmadığımı gördüm.bir o taraftan baktım dünyaya bir bu taraftan mantık ötesine geçtim aczimi gördüm.

kırdıysam özür dilerim.bu sitede şimdiye kadar yazdığım sözlerin hepsini geri alıyorum.bunlardan dolayı da tövbe ediyorum.

saygılar.

anthemoessa
25-03-2006, 20:20
Sevgili gameover;

Eski mesajlarının pek çoğunu biraz önce okudum..Gerçekten islama karşı güzel ve gayet mantıklı eleştirilerin olmuş....

Peki bu dönüşün nedeni tam olarak nedir? Doğa üstü bir olay mı? yoksa oturup düşünüp mantıklı bir sonuca varmaktan mı? Ben islam gibi bir ilkellikten yakayı kurtardığım için sevinirken bu ilkellikten kurtulmayı başarmış birinin tekrar bu terör dinine geri dönmesi garip geliyor.

Ayrıca islama karşı yaptığın eleştirileri şimdi aynı senin cümlelerinle sana sorsam bana mantıklı cevap verebilir misin?

sonsuzluk
25-03-2006, 21:44
'Şimdi size anlatamayacagım bir olay nedeniyle aniden islama dondum' 'Ben de zamnında ateisttim ama sorgulamya basladım bir adım attım Allah on adım attı hatta ne on u ......! Bunlar ozeldir kimseyle paylasmam '

Ben yukarıdaki sozleri diyen arkadaşların ciddi psikolojik problemleri oldugunu dusunuyorum..Psikoloji uzmanlık alanım değil ama bu konuda birşeyler soyleyecek olan arkadaşlar mutlaka vardır bu sitede..Bir insan boyle birden bire ateist birden bire musluman olamaz ve bunu da mucizelere baglayamaz!

Ben hiç merak etmiyorum başlarından gecen hikayeyi..Hikaye dinleyecek olsam tek tıkla bir suru site var..

saygı ile

korelmis
25-03-2006, 21:56
Bence kardeşimiz müslüman olmasının sebebini çok güzel izah etmiş:

"Bıraktım dosttan şikayet etmeyi teslim olmanın huzurunu gördüm."

İslam'ı eleştirebilme niyetiyle ayetlerden, hadislerden ve hatta müslümanların hatalarından seçmeceler yapıp "din bu" tarzı saçmalıklar yazmanın modası geçti. O tarz eserlerde anlatılanlar, ateistlerin kendi iç karanlıklarını ortaya koyabilir ancak. Bizim dinimiz, o bahsettikleri din değil. Allah'a iman etmek, onun bizden istediği güzel ahlakı Sevgili Peygamberimiz'i örnek alarak yaşamak bizim dinimizin temelidir. Peygamberimizin de dediği gibi, "Din, güzel ahlaktır!"

sonsuzluk
25-03-2006, 22:49
madem sorgusuz sualsiz teslim olacaksınız da niye islam ?! Baska din mi yok öküze tapanların dini de dogru olabilir nereden biliyorsunuz belki dogru olan budizmdir ya da yahudilik hıristiyanlık da olabilir :) Sorgusuz sualsiz teslim olmaya inanıyorsunuz madem ne diye hindistan da bilmem nerelerine taş bağlayan insanların inandıkları dine okuze tapan insanlara guluyorsunuz?. Onlara da saygı duyalım..Dusunursek dünya da 6 milyar insan var ! Şimdi eminim ki bu tartışmalrın aynısı Çin de de yapılıyor Hindistan da da Amerikada da orada da kimbilir hangi dinin mensupları tartısıyor .Bu dine sahip olmamızın nedeni sadece bu ulkede dogmamız nedeniyledir.. Dinler insanları iyiliğe yöneltmek amacıyla oluşturulmuş bir felsefedir..Bence dinin ozellikle bu dinin saglam temelleri olsaydı İslam ulkeleri su anda içinde bulndugu durumda olmazdı diye dusunuyorum.

saygı ile

yenidendogus
25-03-2006, 23:59
Dine geri dönenler olduğu gibi din inancını terkeden insanlar da var. Bunlar genelleme konusu olmamalı. Bazıları toplumsal ilişkilerini kaybettiğini görerek buna sarılır, bazıları gerçekten ateizmin ağır yükünü kaldıramaz, tekrar dine sarılır. Bu tamamen kişiseldir.

İnanç insanın evrimiyle eş gelişmiştir. Bireysel olarak atesit olabilirsiniz ama tek başına bir toplumun ateist olabilmesi için daha yüz yıllar geçmesi gerekli. Ateist bir kişi toplumumuzda gerçekten de zor durumdadır. Böyle yaşamak giderek zorlaşmakta. Bu durumda toplumla bağın giderek kopması kişiyi çok derin buhranlara sürükleyebilir. Yalnızlık korkusu insanın en büyük korkusudur. Ateist bir kişinin tekrar dini inanca sarılmasının temeli bu yalnızlık hissiyle başedememesi olabilir. Burada bir takım olayları bu geri dönüşüne sebep olarak mucize gibi göstermek, geri dönüşün yarattığı çelişkileri örtmek için kişinin kendisi tarafından yaratılmış ya da abartılmış olabilir.

Sonuçta ateist kişi neden ateist olduğunun bilincinde olmalı. Bu zor ve başa çıkılması güç bir iştir. Tüm toplumsal ilişkilerini buna göre düzenlemek bizim gibi geri toplumlarda mümkün gözükmemektedir. Bir çok ateist kişi bu yüzden toplumla barışık olma adına dini inanca sarılabilmektedir.

sonsuzluk
26-03-2006, 01:30
Yenidendoğuş arkadaşın yazısına katılıyorum guzel bir yorum yapmış..Ben de şimdi İran da gerceklesen 3 recm cezası videosunu izledim.Vahsi ork suruleri başlarında sarıklı mahluklarla birlikte topraga gomdukleri kadınları taşlıyorlardı..Ateistlerin bu gibi insanların içinde yaşaması zor elbet! ancak zayıf kişiler sırf bir takım korkularından kurtulmak ,toplumla barısık yasamak için bilinç altında boyle bir savunma mekanizması oluşturabilirler.Bu da zamanla bir geriye donus olur.

vartor
26-03-2006, 01:32
Gameover hic ateist olmamisti. Supheleri vardi,ve eminim hala vardir. Hur dusunceye cok yaklastigi icin ,Gameover'un,hangi dini secerse secsin ,bir dini fanatik olamayacagina eminim.
Sevgiler...

Xander85
26-03-2006, 03:36
Bazen düşünüyorum da dini tartışmak yada başkalarına birşeyi anlatarak dinin gerçekliğini yada gerçek dışılığına kanıtlamak imkansızıdr, bunu kişi ancak kendi farkedebilir
Dinlerin mantıksızlığını kimisi anlamak istemez, uzun uzun masallara kaptırır kendini ama gene de Din iyidir, bireysel kaldığı sürece tabiki, bence müslüman bir millet olmak talihsizliktir, ama bir kişi bireysel olarak müslüman olsa kime ne zararı var? Tek başına cihad edecek değil ya!
Yalnız bir araştırma dikkatimi çekti, halkın %24'ü başı açıklardan rahatszımış, yarın öbürgün başı açık ablanız yada anneniz eve dayak yemiş olarak dönebilir demektir bu! Çünkü rahatszı oluyomuş bu %24lük kesim!

korelmis
26-03-2006, 04:11
Ateizm "yaşam"ın bir anlamı olmadığını söylüyordu, ama o anlamsızca yaşamanın sıkıntısını hep içinde hissetti. Çünkü ateizm, yaratılıştan getirdiğimiz insani özelliklerimize aykırıdır, bu nedenle de kişiye her zaman sıkıntı verir. Kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.

Ateizmin kendisini düşürdüğü sıkıntılı durum, onu yeniden düşünmeye sevk etti. Yaşadığı sıkıntılar onu iman ettirdi diyemeyiz, onu düşünmeye sevk etti diyebiliriz ancak. Eğer bu düşünce süreci sonunda, İslam onu gerçekten tatmin etmeseydi yine de iman edeceğini hiç sanmıyorum. O düşündü, sorguladı ve sonunda müslüman oldu. Ben bu ikinci sorgulamanın, ilk ko****an çok daha sağlıklı olduğuna inanıyorum.

Hepinizi ve kendimi gameover gibi düşünmeye ve sorgulamaya davet ediyorum.

26-03-2006, 05:13
[quote="gameover";p="28165"]
asıl konu ise şudur ki müslümanlığa hiç ummadığım bir anda hiç ummadığım bir pozisyonda müthiş bir hızla geri döndüm ya da bir nevi döndürüldüm.yaklaşık bir senedir sürdürdüğüm özgür düşünce yolunda baktım ki -kendi adıma konuşuyorum- yollarım oldukça sarpa sardı.ciddi şekilde aklımı kaybetme noktasına ulaştığım bir anda ALLAH ın lütfuyla tüm düşünce çıkmazlarımdan kurtuldum yine normale döndüm.bu dönemde yaşadığım herşey tabii ki bende gizli kalacak.ama bazen bir musibetin bin nasihattan daha iyi olduğunu yaşayarak ve birebir görerek anlıyor insan.çok şükür huzura erdim.
çok fazla uzatmak istemiyorum.yaşadım,gördüm ve tekrar müslüman olmaya karar verdim.hayata her pencereden baktım ve İslam ın penceresini seçmeye karar verdim ve böylece daha huzurlu olduğumu gördüm.bu durum tabii ki sadece beni bağlar.
---------------------------------------------------------------------------------S
Sevgili gameover ateist olmak her baba yiğidin harcı değil.Bence çok isabetli
karar vermişsin.Bana göre ateist olmak güçlü bir kişiliği gerektirir.Yeterli bir
zeka düzeyi gerektirir.Tüm bunların üstüne kocaman bir yürek gerekir.Senden önce
ben bunları yazımda belirtmiştim.Sen de bu tespitlerimi kanıtlamış oldun.Doğa
olaylarındaki insan çaresizliğl insanları dine yöneltmiştir.Yani sığınak aramış-
lar.Senin yaptığın da bu.Sorunlarının boyutunu bilemiyorum.Yanlız hislerime
dayanarak zayıf bir kişiliğe sahip olduğunu düşünüyorum.Kendine güveni olmayan
bir insansın.Bir eğitimci olarak birikim ve deneyimlerime dayanarak insanlara
sorunlar karşısında devamlı mücadele etmeleri telkininde bulundum.Çözülecek bir sorunsa zaten çözersin.Çözemediklerini kabullenip yoluna devam etmelerini
öğütledim.Farz et ki kabullenmedin.Ne değişecek.Kendini yiyip bitireceksin ve
sonuç olarak bunalıma düşeceksin.Şimdi sen allaha sığındın.Göreceksin ki hiç bir
şey değişmeyecek.Olmayan bir şey neyi çözecek ki.Kendine güven arkadaş.İradenin
yenemeyeceği hiç bir güçlük yoktur.Yeter ki sen azimli ol.Ölümden korkan insan
ları anlamış değilim.Bu bir doğa kanunu.Doğar büyür ölürsün.Ölümü düşüneceğine
aileme,milletime,vatanıma nasıl yararlı olabilirim.İnsanlığa nasıl bir katkıda
bulunabilirim diye düşünse kendisini boşlukta his etmeyecektir.Ateist olduğum
için kendimle gurur duyuyorum.Farklı olmanın hazı başka oluyor.Düşüncelerim o
kadar netki.Topluma uyum sağlayayım diye bir sorunum yok.Her şeyin çıkar ilişki-
leri üzerine şekillendiği,her türlü yalan dolanın,alavere dalaverenin olduğu
bu toplumun neyine uyum sağlayayım.Ama ben bu insanları suçlamıyorum.İnsanlarımızı
bu duruma düşürenler utansın.Sekiz yıllık eğitime geçişimiz kaç yıl oldu ki.
Eğitime önem veren ülkeler çağdaç uygar seviyeye ulaşmışlardır.Gameover bir nevi
reklam yaptın ama yanlış yerde reklamını yaptın.Mutluluklar diliyorum.

yenidendogus
26-03-2006, 23:27
Yaşamı sorgulamak insanı ateizme götürür dini inanca geri taşımaz. Sorgulama akılcı düşüncenin temel çalışma biçimidir. Dinler ancak körükörüne bağlanarak kabul edilir. Ateist bir kişinin tekrar dini inanca geri dönmesi dini yeterince sorgulamamasından kaynaklanır. Bir de toplumsal baskı görmek de işin içinde tabi ki. Ateist bir toplum çok uzakta malesef.

hanzala
27-03-2006, 10:56
Ateistlerin savunması hep aynı olmuştur.Bir insan, ateist iken, sonrada inançlı hale gelebiliyorsa, onlara göre o kişi hiç ateist olmamıştır.
Ateizmin ateşli savunurlarından olan, Anthony Flewda bir yaratıcının varlığını kabul etmiştir 80li yaşlarında.
Ne o yoksa O'da mı gerçekten, ateist olamamıştı?
Eğer Oda gerçekten ateist olamamış diyorsanız, o zaman sizler tereciye tere satıyor ve kraldan daha kralcısınız demektir.
Bir tanrıya inanmamak, ateizm açısında nasıl bir temel dogma ise, tek bir yaratıcıya inanmakta, dinler açısından aynı şeydir.Onun için inançlı insanlara, eleştiri oklarınızı insafsızca yöneltmekten vazgeçiniz.
Hiçbir ateist lütfen, ateizmde dogma yoktur demesin.Tabu yoktur demesin.
Zaten, ateizmden, inançlı bir hayata yelken açanları, hiç ateist olmamışsınız diye itham ederek, tanrısızlığı, tabiatı ve tesadüflere dayalı bir hayat anlayışını putlaştırdığınızı haykırıyorsunuz.
Kalp sesinize kulak verin.

Vesselam

pante
27-03-2006, 17:53
İnceleyip araştırıp da ateizmi seçenlerden hergangi birisi , ister bilim adamı ister sıradan insanın ,
bir daha dinlere dönmesi imkansız gibidir.
Tanrı inancına erişir ama bir dini benimsemesi , başka etkenler yoksa çok zordur.
Anthony Flew'de öyle.Tanrıya inanmıştır ama deist'tir.
Gameover'ın durumu özeldir.Yani başka etkenler söz konusudur.
Dolayısıyla geçicidir.Bir müddet sonra etkiler ortadan kalkacak ve o bağımsız anlamda Tanrısınla kucaklaşacaktır.Hoşunuza gitmese de bu durum kaçınılmazdır.
Yanlışsam Gameover açıklasın..

Materyalist
27-03-2006, 19:12
Bravo gameover. Doğru yolu bulmuşsun. :D Müslümanlığa geri dönmüşsün. Yani bir ara müslümandın, sonra ondan gayrı bi şey oldun, sonra tekrar çok müslim oldun. Seni tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

aspartam
27-03-2006, 20:51
Mate yanılmıyorsam sana bu forumda verdiğim ilk cevabı tekrarlamak istiyorum.
"HERŞEYİ MADDEDE ARAYANLARIN AKILLARI GÖZLERİNDEDİR,GÖZ İSE MANEVİYATTA KÖRDÜR."

Materyalist
27-03-2006, 21:19
Aspartam, senin bu derin laflarına bayılıyorum. Yani çok derin anlamı olan cümlelerine. düşünen, keskin zekalılar için ibretlerle dolu olan cümlelerine. :D Göz maneviyatta körse, maneviyatı göremeyeceğiz anlaşılan. Her şeyi maddede aramayalım. Olur. Müslüman olup dinde arayalım. Muhammedde arayalım. Yahu birden aklıma bir konu geldi. Bu sitede bir arkadaş benim idrar yollarımı bağlayacaktı. Sonradan toz mu oldu ne oldu bilmiyorum. kim olduğunuda unuttum. Kendini efsuncu zanneden mülayim bir kardeşimizdi. Ne oldu o yaaaaaaaa??? Aspartam o sen değildin değil mi? İnan şu an hatırlayamıyorum. Bilgiler filan istemişti de, ben de vermiştim. O da bana "gör bakalım, seni nasıl düğümleyeceğim" falan demişti.

burkay
27-03-2006, 21:36
materyalist kardeş önce hoş geldin bakıyorum aynı materyalist hiç değişmemiş ... hani o seni düğümleyecek arkadaş varya onun düğümü boşa gitmemiş neden biliyormusun ? sen zaten düğümlenmişsin seni düğümlemeye gerek yok ... * * hep espirilerini patlatma alışkanlığını özledik senin ...

Materyalist
27-03-2006, 21:59
Vay..!! Burkay..!! Sen haaaa. Naber be. Bakıyorum gene laf otutturmaya çalışıyorsun. Biraz tecrübe kazanmış gibisin bu işte. Efferim sana. Bu site seni adam edecek merak etme. *:D Sizlerle yazışmayı çok özledim be. İnan bak. Dayanamadım. Yine girdim siteye. Aslında arada takip ediyordum ama insanın bizzat katılması çok daha neşeli ve güzel oluyor. Bu arada düğüm olayına hemen açıklık getireyim. Vatandaş benim "idrar yollarımı" düğümleyecekti. Beni düğümlemeyecekti. Ama sen espiri olması için öyle yazdın değil mi? Ben anladım zaten sendeki ince zekayı. Düşünen, keskin zekalılara ibret ve delil göstermek için öyle yazdın. Bravo. Bu arada müslimlik nasıl gidiyor? İnsanları dine (Tabi ki müslümanlığa) davet edip bol bol sevap kazanabiliyor musun? *:D

hanzala
28-03-2006, 10:37
BU SİTEDE MATERYALİSTE YAPILABİLECEK EN GÜZEL ŞEY, ONU MUHATAP ALIP, ONA YAZI YAZMAMAK.
CEVAP VERMEYE DEĞMEYECEK ŞEYLER YAZIYOR.

BURDAKİ MÜSLÜMANLARI, KENDİSİNİN
*KIŞKIRTMALARINA GELMEMEYE
*KENDİSİNİ MUHATAP ALMAMAYA
*KENDİSİNİ ADAM YERİNE KOYMAMAYA
*EN ÖNEMLİSİ KENDİSİNE CEVAP YAZMAMAYA DAVET EDİYORUM.
BU ONUN İÇİN YETERLİ OLACAKTIR.

burkay
28-03-2006, 19:18
hanzala bu görüşünü ben zaten biliyorum materyalistin hayat yapısı böyle aklınca kışkırtıp gaza getirmek ben onu tanıdığım için fazla ciddiye almıyorum ... ama onun sorduklarını cevaplarım kimse cevaplamassa garip kalır ...

hani o vatandaş vardı ya materyalist idrar yollarını düğümlüyecek ben izin vermedim ... bir insana işkence yapılmasını islam yasaklıyor o yüzden ... ama sen kendinde düğümlenmişssin ama göremiyorsun şeytanın tuzağına düşmüşsün ...

ben kimseyi müslümanlığa getiremem ben sadece tebliğ ederim ayetlerden örnek veririm inancın vaktini tayin eden senin o inanmadığın allah ...

do you understand me ?

Materyalist
31-03-2006, 01:39
Oğğğ. Yeeessss.
Şu hanzala kim be. Siteye yeni mi zıpladı. Bir kaç yazısını okudum heralde. Dur onun yazılarını biraz okiiiiiiiimde, onu taniiiiiiiiiiiim. Derin laflar konuşmuş. Ermiş mi? Ne yapmış bi anlayalım.
Şu boş konuşma ve yazma meselesinin mantığını çok uzun zaman önce yine bu sitede iyicenek anlatmıştım. Tekrar etmeyeceğim.
sizin ban cevap vermenize gerek yok. Üstelik "Materyalistin kışkırtmasına gelmeyin" diyen hanzala kardeş, "Materyaliste cevap yazmayın" diyerek milleti kendisi kışkırtıyor. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Hanzalaaaaaa. Hanzala. Titre ve kendine gel :D *:D . Milletin senin ağzınla iş yapacağını mı zannediyorsun. Çılgın hanzala.
Mantığıma güvenirim. Bilgime güvenirim. Kısacası kendime güvemirim. *
Ateistim. Materyalistim. Bilimselim. Şenim. Gelirim iyi. Giderim kötü. Dürüstüm. Espiriliyim. Benimle ciddi anlamda, ileriye dönük ilişkiler düşünen 30-35 yaş arası bayanlarla tanışmak istiyorum. (Ulan son paragraf bayağı iyi oldu be.) :D *:P *:D *:P

Xander85
31-03-2006, 22:33
materyalist ciddiden espriler iyi :D:D:D

gameover
02-04-2006, 15:19
samimiyet çok şey kazandırıyor insana.öncelikle samimiyet.fazla açıklama yapmak istemiyorum.

hak şerleri hayreyler
zannetmeki gayreyler
arif onu seyreyler
mevla görelim neyler
neylerse güzel eyler

deme niçin şu şöyle
yerincedir o öyle
var sonunu seyreyle
mevla görelim neyler
neylerse güzel eyler

nasıl bakacağımızı belirlemeliyiz.seçime hoşgeldiniz.

Materyalist
02-04-2006, 15:57
Şu an elimde diyanetin meali. enam suresi 25. ayet. "Onlardan (heralde kafirlerden) seni dinleyenlar vardır. Kuranı anlarlar diye kalplerine örtüler, kulaklarına da ağırlık koyduk. Bir ayet görseler ona inanmazlar........" vs. vs. Gerisi zaten önemli değil. Şimdi...!!! Kalplerina örtü, kulaklarına da ağırlık koyduğun kullarından ayetllerini anlamanı mı bekliyorsun? Bu nasıl olacak? Onlar sen mi? Senin kadar bilgili mi?
Hem o garipleri kafir olarak yarat, hem de "ulan kuranı anlar manlarlar da, tövbe edip paçayı sıyırırlar" diye kulaklarına ağırlık koy. İnanmaya vesile olabilecek kalplerine de örtü ser. Hangi Tanrı veya allah bunları söyler? Mümkün mü? Mantıklı mı? Yakışır mı? Kuran muhammedin yazdığı bir kitaptır. Onun için de mantıksızlık ve çelişkilerle doludur.
Aynı sure 39. ayet. "Ayetlerimizi yalanlayanlar, karanlıklarda kalmış sağır ve dilsizlerdir. (Allahın ayetler anlaşılmasın diye inanmayanların kalplerine örtü çektiğini ve kulaklarına da ağırlık koyduğunu unutmayın) Allah kimi dilerse onu saptırır ve kimi dilerse onu doğru yola koyar"
Ne yapacağız şimdi? Allah dilemedikten sonra ne yapabiliriz ki?
Kendinize gelin ey insanlar. Aklınızı kullanın ve bilimsel olun. Mantıklı olun.

korelmis
03-04-2006, 11:58
Başka konularda olduğu gibi, kalplerin mühürlenmesi konusunda da Kuran'ın tamamını dikkate alarak bir değerlendirme yapmamız gerekir."...inkarlarından ötürü Allah onların kalplerini mühürlemiştir.(4/155) ayetinde de ifade edildiği gibi kalplerin mühürlenmesi inkarın sebebi değil sonucudur.

Aslında insan tek bir hücreye dahi bakıp Allah'ın varlığını kavrayabilir. Peki nasıl oluyor da bazı insanlar bu açık gerçeği görüp-kavrayamıyorlar? İşte Allah, inkar etme isteğinin bir sonucu olarak, o insanların görüp-kavrama yeteneklerinin üzerine adeta bir perde örtmüştür.

"Gönlü imanla dolu olduğu halde, zor altında olan kimse müstesna, inandıktan sonra Allah'ı inkar edip, gönlünü kafirliğe açanlara Allah katından bir gazap vardır; büyük azap da onlar içindir. Bu, dünya hayatını ahirete tercih etmelerinden ve Allah'ın da, inkarcı milleti doğru yola eriştirmemesinden ötürü böyledir. İşte Allah'ın kalblerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimseler bunlardır. İşte onlar, gafillerin ta kendileridir. Hiç kuşkusuz, ahirette hüsrana uğrayacaklardır." (16/106-109)

"Herhangi bir toplum tutumunu değiştirmedikçe, Allah onun konumunu değiştirmez." (13/11)

"Kim yararlı iş işlerse kendi lehinedir; kim de kötülük işlerse kendi aleyhinedir. Rabbin, kullara karşı zalim değildir."(41/46)

Jakoben
03-04-2006, 12:04
evet nedir bu örtü ve ağırlık meselesi?

neden örtü ve ağırlık koymuş adamları kafir yapmış?

inkar etme isteği mi? komik olmayınız?

olmayan şeyi nasıl inkar edecez? kendinizi avutmayın lütfen..

Cemal
03-04-2006, 12:39
çok kopya çıkmış.sildim

Cemal
03-04-2006, 12:41
....

Cemal
03-04-2006, 12:42
Körelmiş abicim,
abi size bir yazı yazdım liop abiyle ikinize.-serçenin gözyaşlarında-oku abi.
Birde abi bak sendende -Yakup abidende alıntı yapcem.abi yani açmaz kabak gibi duruyo abi-

Şimdi...!!! Kalplerina örtü, kulaklarına da ağırlık koyduğun kullarından ayetllerini anlamanı mı bekliyorsun? Bu nasıl olacak? Onlar sen mi? Senin kadar bilgili mi?
Hem o garipleri kafir olarak yarat, hem de "ulan kuranı anlar manlarlar da, tövbe edip paçayı sıyırırlar" diye kulaklarına ağırlık koy. İnanmaya vesile olabilecek kalplerine de örtü ser. Hangi Tanrı veya allah bunları söyler? Mümkün mü? Mantıklı mı? Yakışır mı?

Şimdi abi bu yani çok açık,abi örtüyüser-kulana ağırlık koy.-Kalbide mühürle........
Sona iman etmediniz-hadi cehinnoma..Bu işde bi terslik var kör abi.
Akletmiyonuzmu-etrafa bakmıyonuzmu abi.burda bi açmaz var..Güreşte paçayı kaptırdınmı
adama *- zıplatır seni abi..ordan araya ..Hadi sırtın yere gelmesin diye çırpın dur abi..
Bu akletmiyonmu-düşünmüyonmu-etrafına bakmıyonmu lafları derin sölenmiş laflar abi.Üzerinde derin durmak lazım kör abi..
(kör abi-serçenin gözyaşında yazımı oku-kusura bakma akıl kestik gibi-öperim doktorabicim.)

Syg ve svg...Köfteci CEMAL

pante
03-04-2006, 13:49
Müşriklerin kalpleri mühürlü , kulakları ve gözleri perdeliydi.
Sonra ne oldu?
Hepsi müslüman(!) oldu..
Ebu Cehil'in oğlu komutan , Hamza'nın ciğerini yiyen Hint müslüman , oğlu ve torunları ise halife oldu.Yani İslam'ın başına geçtiler.
Mühürlüler-perdeliler İslam'a hükmettiler..
Burada bir terslik var!!
Ya mühürler-perdeler geçici..
Ya da sadece müslüman olmadan ölenler mühürlü-perdeli ..
İkincisi biraz siyaset kokuyor.Ben almıyayım!:)

Cemal
06-04-2006, 00:17
Şimdi PAntedar abi,
biz hani seni örnek alıyoz yaa..bakıyoz ne yazcan felan diye.-hani okumuş ve hazmetmiş adamsınya.-Bakıyoz bu müslümanlara pas yapmıyon abi.ben şimdi düşünüyom-pantedar abi pas atmıyosa bildii var-önemli-

Müşriklerin kalpleri mühürlü , kulakları ve gözleri perdeliydi.
Sonra ne oldu?
Hepsi müslüman(!) oldu..

şimdi abi hakketen abi müfür noldu abi.Zaptanın mühürleyip-ordan sona esnafın yırttıı mühürmü bu abim..ha??
Allah attıysa mührü-bbeton gimi atar abi.dozlu beton vur allama sökülmez..
Bu ne mührü abi-tık diye açıldı mühür..ha? Terslik yokmu abi *- * Var..

Ebu Cehil'in oğlu komutan , Hamza'nın ciğerini yiyen Hint müslüman , oğlu ve torunları ise halife oldu.Yani İslam'ın başına geçtiler.

Abi şimdi bizim bu Hind validemiz-abi müslüman olunce böle sölicekmişiz-bütün asaba hanımları-peygamberimizin hanımları anamız -malidemizmiş-camide hoca ööle diye..
şimdi abi - bu hint malde -allaın aslanı hazret Hamza nın ciğerini yerken-kara dinni de,sornadan zorunan -korku mokuna müsnüman oldu diye malde-ana mı oldu ha babam??.--ha nassı iş bu..?
Allah kabul ettimi yani onu *- *traş bunnar abi...Malde falan filan değil. O filimde alamıştık aslan Hamza mızraa yeyince..gözyaşı içimize akmıştı tane tane..

Bide utanmadan vahşi deyusuda müslüman olmuş-aman allah ..yandım anam..ben kaçem galik bu müsnümannıkdan..
Abi tebekkeli adamlar her yamuğu yapıyo..-bi haca gidiyon..taaak günahlar silindi..
Bizim burda abi bi tefeci vardı-heer dinde ve insanlıkda tefe günah abi..herif dünyayı sövüş yaptı abi..trilyon sövüş --ocak söndürmeye acımasız sövüş..
ordan sona abi bu geldi yetmişe..şimdi karısı maldemiz adına -kendi adına boyuna hayır hasenat yapıyo..okul yap -cami yap-hastane yap..yap abi yap-tamam bunnar iyilik..ama tefeden yancen ordan sona belkim rahata geççen..Allah unutmaz ve affetmiycek önceki gaddarlıklarını..yemez abi - yemez...
hani allahı aldatcekya..naa babayı aldatırsın sen afedersin..Bunnar işte dinden bunu alıyolar abi. Sen aslan gimi Haz.Hamzayı vur..ordan sona müsnüman ol..
töbe söletmeyin bana..Yalan yannış bunnar..Bide öldüren arabada Hazreti dencekmiş...
Katil ve hazreti Vaşşi..buyur..burdan ye abi..piyazda verem...soda da iç abi hazmı kolay ossun..

Mühürlüler-perdeliler İslam'a hükmettiler..
Burada bir terslik var!!
Ya mühürler-perdeler geçici..
Ya da sadece müslüman olmadan ölenler mühürlü-perdeli ..
İkincisi biraz siyaset kokuyor.Ben almıyayım!

Pantedar abim , sen almıyosan bende almıyım abim..bu işler yanık kokuyo..az daa kurçalarsan fıss da çıkar..koku burnumuzun direni kırmmadan..Kalk gidelim biz abicim..

Abi ellerinden öperim bide syg ve svg abi.. * imza-CEMAL