PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tanrı kadına güvenmiyor mu :)

hackercesur
27-07-2010, 21:16
Belki gülebilirsiniz fakat bir arkadaş ortamında duymuştum. Açıkçası baya bir gülmüştüm ben...

"Tanrı kadına güvenseydi zar yaratmazdı..." :pound:

Siz bu konuda neler diyeceksiniz bakalım.

Thunder
27-07-2010, 21:45
Sn. Hackercesur,

İlginç bir yaklaşım olmuş. :) Lakin benim de bugün aklımı kurcalayan sorulardan biri buydu.

İster Kuran'a ister tefsirlere ister hadislere... nereye bakrsanız bakın islamiyette, (şu an konumuzun islmiyet olduğunu farzederek bunları yazıyorum. Ancak hristiyan arkadaşlarımızın da değerlendirmelerini bekleriz.) kadına karşı müthiş bir baskı söz konusu.

Dün evde dolaşırken elime ''islam ahlakı'' diye bir kitap geçti. Aslında kitap evde en az 10 senedir duruyor da ben ilk defa elime aldım. :) Kitabı okumadan önce, iyi niyetli beklentilerim vardı. Kitabn içindekiler bölümünden kadınlarla ilgili kısmı buldum. İlk olarak ''islamın kadına bakış açısını'' öğrenmek istedim.

Ne yazık ki beklentilerim boşa çıktı. Kadınların örtüneceği peçenin/çarşafın kalınlığının ne olması grektiğinden tutun kadınların yanında şeytan dolaşıra kadar birçok akıl almaz ifadelerle karşılaştım.

Zaten kitap, ölümle ilgili bölümde bile bakın nasıl ele almış insanları;

- Müminlerin ölümü

- Mümin kadınların ölümü

:D

Daha fazla söze ne gerek.

Bu arada bir soru daha geldi aklıma.

Acaba Tanrı kadınlara mı güvenmiyor yoksa erkeklere güvenmeyip kadınları mı koruyor? :D

hackercesur
27-07-2010, 22:13
Sn. Hackercesur,
Acaba Tanrı kadınlara mı güvenmiyor yoksa erkeklere güvenmeyip kadınları mı koruyor? :D
Bu daha da ilginç bir yaklaşım olmuş. Benimki birazda mizahi yönüdür işin.

Thunder
27-07-2010, 22:34
Kadınların kapatılmaya çalışılmasındaki ısrar,

Kadını eve kapatmak,

Türban, peçe vs gibi saçma sapn bi sürü adet...

Muhammed'in kadınlarına, başka erkeklerle perde arkasından konuşmalarını söylemesi,

Erkekler ile kadınların bir arada oturmaması daha neler neler...

Ya ekekler çok sapık ya da kadınlar çok tehlikeli.

Bilmiyorum.

Ama kesin olarak bildiğim birşey varsa (eğer var ise) Tanrı katında kadın-erkek eşitliğinin olmaığı.

İmam ve cemaat ikişkisinden hareketle günümüzde olanlara şaşırmamak gerek :)

Saygılar

aliyarasfal
28-07-2010, 04:10
Sayın Thunder;

Tanrı var ise zaten böyle dinler olmazdı. Sorun zaten burdan kaynaklanıyor. Hepsi birbirine düşman, kendi içinde bin parça , hepsi tanrı kavramına sahip çıkıyor,hepsinin tanrısal kavramıda birbirinden farklı, isimleri dahil. Devamı iddiası bulunan dinler evrilmiş ve derlenmişlik dışında doğru dürüst ortak tanrı kavramlarına dahi sahip değiller. En belirgin ortaklıkları bizim tanrı kavramımız gerçek ve sadece bizi doğru kişiler(topluluk isimleri dahi farklı) seçti. Tanrı kavramı ne çok doğruluk seçmiş ki hepsi birbiriyle kavgalı.

Tanrı kavramıyla bağ kurmak sadece inançların insan ürünlüğünü kılıflamaktır.

Yani iş tanrı kavramında değil, insanların insanlara kendilerindeki bakışın çarpıklığı.Erkek aklı üretirse dini, kadın fiziksel özelliklerinden dolayı daima böyle insansal baskılarıda görecektir ve görmüştür inançların tarihsel sürecinde.

Şimdilik saygımla gittim...

KızıL
28-07-2010, 12:37
Neden güvensinki? Tanrı Kadını adem sıkılmasın onun ihtiyaçlarını karşılasın diye yarattı ya!! Hem sonra kadın şeytan tarafından ayartılmadı mı?? neden güvensin ki?

faydasızım
11-08-2010, 15:45
[QUOTE=KızıL;323014]Neden güvensinki? Tanrı Kadını adem sıkılmasın onun ihtiyaçlarını karşılasın diye yarattı ya!! Hem sonra kadın şeytan tarafından ayartılmadı mı?? neden güvensin ki

aynen öle zaten kadının yaratılış sevbeibi bu deniliyor erkegini memenun etmek ..
ne beklenebilir ki..
ikisinin de birbirinden uzak durması kaçınması .isteniyor..
o kadar saçmaki namusu bacak arasında arayan uçkurunu tanrı yapan bir din..

Corpse Bride
16-10-2010, 23:35
inançlarım kudurmadan önce tanrının kadın olduğunu düşünürdüm savaşlarda ve genelde erkeklerin şiddete yönelip b,rb,rle,n, katletmelerini düşündükçe sırf kendisi için onların kanını istediğini ve bu yüzden kadınları ikinci sınıf yaşama mahkum ettiğini filan.nevrotik bi durum

Aziz Kerim
25-03-2011, 21:41
Tanrı kadına güvenseydi, saçını uzatmazdı!! :) Bunun hakkında ne diyonuz?

barristor
28-07-2011, 21:25
Idda ediyorum,kadinlar erkeklerden daha kararli,daha cesur ve daha akillidir.

O devirde bunu bilen Muhammedin ,bu devirde ise bunu bilen Tayyibin en buyuk korkusuda kadinlardir.

Kadin ortulmeli,evden disari cikmamali ,dolayisiyla kadinin gozu acilmamalidir.

Bunla ilgili onlarca ayet ,kutsal kitapta (!) mevcuttur.

Zaten akilli ve cesur olan kadin birde bilgili olursa,erkek hemagonyasi onundeki en buyuk tehlikedir.

Bu turbanin bu kadar revacta olmasinin sebebi din falan degildir.Turban kadina eziyettir.

Dusunun ki ayakkabiniz ayaginizi vuruyor ve size izdirap veriyor ne yaparsiniz?

Bir an once eve kavusmak,onu cikarmak ve rahatlamak istesiniz degil mi?

Turbanda kadin icin aynen boyle birseydir.Basini sikar,terletir,bunaltir,kasindirir,sacini kokutur, ve eve varmak icin can atarsiniz.Hatta onu takip bu problemleri yasamamak icin evden bile zor cikarsiniz.
Kadinin evden cikmasi tehlikedir.Yeni seyler gorup ,ogrenmesi ,duymasi sakincalidir.

O devirde Muhammed bu sorunu bu sekilde cozmus.

Peki gunumuzde evde oturan kadinda tehlikelidir,cunku iletisim araclarinin hepsi evlerde mevcut.Tv ler telefonlar,internetler,gazeteler vs vs kadinin birseyleri ogrenebilmesi icin muhtesem araclar.

Peki ne yapmak lazim,yani ne yapalimda kadini ev icinde de esir alalim,gozunu kapayalim.
Onun bu iletisim araclarini kullanmasini nasil engelleriz?Onu dunyadan bi haber yapip kavanoza nasil koyariz?

Bunu acik acik soylemeye hangi erkegin,hangi siyasinin cesareti olabilir ki?Zaten cesur olan kadinlardan ucbucuk atiyorlar.Tum gosterilerde,protestolarda en onlere onlari gonderip,geri planda badem biyiklarini bukuyorlar.Hangi erkek bunu soyleyebilir ki?

Evet bunu soylese soylese,futbolcudan bozma,kasimpasa kulhani Imam Tayyip soyler.

HER EVE 3 COCUK!!

Her evde 3 cocuk olacak ki,kadin onlarla mesgul olmaktan kafasini bile kasiyamiyacak.Birak internete girmeyi,arastirma yapmayi,okumayi ,bakkala bile gidemiyecek.
Dusunsenize ,basini baglamak,sigara boregi gibi sarip sarmalanmak icin bile bin bir zahmete katlanan kadin,uc cocugunu yikayacak,utuleyecek,giydirecek,doyuracak ve sokaga cikacak.Mumkun degil ya,hadi cikti diyelim.
Yollada o bebeleri kolllayim derken burnunun ucunu bile goremiyecek.O bebelerde zaten buyudugunde sana internetin "i" sini bile vermiyecekler,cunku sana 3 cocuktan dolayi mumkun degil sira bile gelmeyecek.
Bir tiyatro,sinema,muze,festival,sosyal aktivite zaten ona hayal.Oldu mu sana gunumuz kosullarinda bir arap bedevisinin kadini.

Artik korkma,kadin bitti,bitik kadinin yetistirecegi cocuktan ne hayir beklersiniz?Yeni uc bitik ana/baba.
Secimlerde alacagi oylarda uc cocuktan dolayi orgazm ola ola 3 e katlandi...

Ne farki var simdiki Islamla,1400 sene oncesinin Islami arasinda?

Kafalar ayni,zihniyet ayni,izledikleri yol ayni.

Saygilar.

.

Kasten
29-07-2011, 02:36
İlginç yani tek kullanımlık bir zar,zara kadar Tanrının en namuslu kadını zardan sonra (dilerse) istediğiyle yatıp iz bırakmayan bir intikamcı ya dönüşebilir.Tanrıda mal mal bakar artık.

ereninthenature
29-07-2011, 03:29
O degilde dogada diger hayvanlarda var mi bu zar olayi?

Nedir evrimsel mekanizmasi, ne ise yarar?Dogada disinin bakire olmasi olmamasi cok farkeden birsey midir?

merak ettim:D

parola2012
29-07-2011, 19:28
cinsel duygularını bastırmak konusunda kadınların erkeklerden kat kat üstün olduklarını herkes bilir.bilenler bilmeyenlere anlatsın.bir erkek olarak bunu itiraf ediyorum.
kadının biricik vasfı analıktır.zar sadace önlemdir.zarın deforme edilebiliyor olması , dikilebiliyor olması tanrının kadınlara güvensizliğinin olmadığını kanıtlar.
kuranda insanın nankör,zalim ,cimri oluşundan bahsedilir.
nankör,zalim ,cimri insana güvenilir mi.
bu yüzden kuranda insana hitaben siz kendinizi başıboş mu zannettiniz denilir.
çıkan savaşlar,katliamlar,cinayetler insanın güvenilmez bir varlık olduğunu kanıtlıyor.
bedel ödediğide kesindir.hem dünyada hem ahrette.kontrol altında olduğumuzu kanıtlayan şaşırtıcı olaylar vardır.
Allahın insana güven sorunu yoktur.asıl sorun insanın tanrıya güvenip güvenmemesindedir.cehenneme götüren inkarın kaynağı tanrıya güvenmemektir.

kızlık zarı ,kumda çakılda oynayan kız çocuklarının genital bölgesini mikroplardan,pislikten koruyan mükemmel bir kalkandır.işte mucize.

xzed
29-07-2011, 21:19
kızlık zarı ,kumda çakılda oynayan kız çocuklarının genital bölgesini mikroplardan,pislikten koruyan mükemmel bir kalkandır.işte mucize.

Sayın parola2012,

Mucize bulmakta üstünüze yok. Lütfen konuştuğumuz her konuya mucize diye atlamayın.

Birinci kızlık zarı tamamen kapalı bir zar değildir. Ortasında halka şeklinde bir açıklık vardır. Neredeyse yüzde 50 si açıkdır diyebilrim. Daha çok vajina duvarına yapışık kalıntılar gibi durmaktadır.

Ayrıcaaa ne hikmetsa allah bazen ortasındaki deliği unutup,adet kanının vajinada birikmesine sebep olabilir. Bu durum mikroplar için daha da çok elverişlidir.

Ne güzel mucizeymiş değil mi?

Vikipediadan okuyalım bir de:

İmperfore himen (Deliksiz): Hymenin ortasında delik yoktur ve vajina girişi tamamen kapalıdır. 2000 kızın birinde görülen bir durumdur. Bu zara sahip kızlar hiç adet kanaması görmezler. Normal şekilde gerçekleşen kanama vücut dışına atılamaz ve hymen arkasında vajina içinde birikir. Oldukça ağrılı bir durumdur ve mutlaka cerrahi bir işlemle açılması gerekir.

xzed
29-07-2011, 21:41
Birinci kızlık zarı yazmışım.Birincisi olacaktı. ilk olarak anlamında

parola2012
29-07-2011, 21:41
Sayın parola2012,

Mucize bulmakta üstünüze yok. Lütfen konuştuğumuz her konuya mucize diye atlamayın.

Birinci kızlık zarı tamamen kapalı bir zar değildir. Ortasında halka şeklinde bir açıklık vardır. Neredeyse yüzde 50 si açıkdır diyebilrim. Daha çok vajina duvarına yapışık kalıntılar gibi durmaktadır.

Ayrıcaaa ne hikmetsa allah bazen ortasındaki deliği unutup,adet kanının vajinada birikmesine sebep olabilir. Bu durum mikroplar için daha da çok elverişlidir.

Ne güzel mucizeymiş değil mi?

Vikipediadan okuyalım bir de:

İmperfore himen (Deliksiz): Hymenin ortasında delik yoktur ve vajina girişi tamamen kapalıdır. 2000 kızın birinde görülen bir durumdur. Bu zara sahip kızlar hiç adet kanaması görmezler. Normal şekilde gerçekleşen kanama vücut dışına atılamaz ve hymen arkasında vajina içinde birikir. Oldukça ağrılı bir durumdur ve mutlaka cerrahi bir işlemle açılması gerekir.
söylediklerimin yanlışlığını kanıtlamaz. bahsettiğim hijyen fonksiyonu yok mu?

xzed
29-07-2011, 22:29
söylediklerimin yanlışlığını kanıtlamaz. bahsettiğim hijyen fonksiyonu yok mu?

Tıbben kanıtlanmış bir hijyen fonksiyonu yoktur. Embriyonal dönemde büyük dudakla küçük dudağın ayrımında arada kalan bir kalıntı olarak bakılmaktadır.

Koyu şekilde mesajımda yazdığım gibi, bazen ortasındaki açıklığın olmamasından dolayı mikroplara davetiye çıkarabilmektedir. Ağrılara sebep olmaktadır. Cerrahi müdale şarttır(burdan allahının bazen mucizeleri beceremediğini de görebiliyoruz).

Saygılar

xzed
29-07-2011, 22:34

Nedir evrimsel mekanizmasi, ne ise yarar?Dogada disinin bakire olmasi olmamasi cok farkeden birsey midir?

Bu sorunun cevabını ben de merak ettim. Bir çok konuya açıklık getirebilir :)

Kasten
29-07-2011, 23:00
cinsel duygularını bastırmak konusunda kadınların erkeklerden kat kat üstün olduklarını herkes bilir.bilenler bilmeyenlere anlatsın.bir erkek olarak bunu itiraf ediyorum.
kadının biricik vasfı analıktır.zar sadace önlemdir.zarın deforme edilebiliyor olması , dikilebiliyor olması tanrının kadınlara güvensizliğinin olmadığını kanıtlar.
kuranda insanın nankör,zalim ,cimri oluşundan bahsedilir.
nankör,zalim ,cimri insana güvenilir mi.
bu yüzden kuranda insana hitaben siz kendinizi başıboş mu zannettiniz denilir.
çıkan savaşlar,katliamlar,cinayetler insanın güvenilmez bir varlık olduğunu kanıtlıyor.
bedel ödediğide kesindir.hem dünyada hem ahrette.kontrol altında olduğumuzu kanıtlayan şaşırtıcı olaylar vardır.
Allahın insana güven sorunu yoktur.asıl sorun insanın tanrıya güvenip güvenmemesindedir.cehenneme götüren inkarın kaynağı tanrıya güvenmemektir.

Asıl mucize Cenab-ı Allah hazretlerinin penisi korumak için tasarladığı deri parçasını kesip ona nanik yapmaktır.:love:

Bir de mikrop kapmasın diye diktiği zarı(kızla 9 yaşındayken evlenen) biri(leri)nin gelip yırtması ve akabinde biricik yavrucağın korunmuş vajinasına kum-toprak ve pislik dolmasıdır mucizeye yapılan naniksel hareket.:fencing:

parola2012
29-07-2011, 23:11
Tıbben kanıtlanmış bir hijyen fonksiyonu yoktur. Embriyonal dönemde büyük dudakla küçük dudağın ayrımında arada kalan bir kalıntı olarak bakılmaktadır.

Koyu şekilde mesajımda yazdığım gibi, bazen ortasındaki açıklığın olmamasından dolayı mikroplara davetiye çıkarabilmektedir. Ağrılara sebep olmaktadır. Cerrahi müdale şarttır(burdan allahının bazen mucizeleri beceremediğini de görebiliyoruz).

Saygılar
apandisitte gereksizse niye var?
kızlık zarının hiç faydası yoksa Allah kadına güvenmiyor mu diye niye soruyorlar ki.bekaretin güvencesiyse demekki kadına sorumluluk yüklemek istemiş olabilir diyecem de dikiyorlar,kanamış süsü veriyorlar(mış).
bilim sürekli ilerliyor yeni bilgiler keşfediyor.soruların cevaplarıda değişebiliyor.peşin hükümlü olmak için acale etmeye gerek yok.

tanrı kadınlara değil insanlara güvenmiyor.güvenseydi cehennemi yaratmazdı.kaynar sular içirterek bağırsakları paramparça edeceğim demezdi.ölümü,hastalıkları yaratmazdı.zalimdir,cimridir,nankördür derken insanın vasıflarını sayarken insanın güvenilmez olduğunu itiraf ediyor.kuranın ifadesiyle gelen çoğu peygamberi katletmişler,kendilerini doğru yola çağıran zararsız insanları katledecek kadar zalimleşen insanoğluna güvenilmeyeceği ortada.

kuranı biz indirdik biz koruyacağız denildiğine göre ,İnsanın güvenirliği ortada.tevratı,incili değiştiren ,peygamberleri katleden insanlara güvenilmemesi doğaldır.dilerse güvenilir halede getirir.iman konusunda günahlar konusunda müdehale etmiyor. çünki sınavdayız.

Kasten
29-07-2011, 23:20
kızlık zarının hiç faydası yoksa Allah kadına güvenmiyor mu diye niye soruyorlar ki.bekaretin güvencesiyse demekki kadına sorumluluk yüklemek istemiş olabilir diyecem de dikiyorlar,kanamış süsü veriyorlar(mış).
bilim sürekli ilerliyor yeni bilgiler keşfediyor.soruların cevaplarıda değişebiliyor.peşin hükümlü olmak için acale etmeye gerek yok.

tanrı kadınlara değil insanlara güvenmiyor.güvenseydi cehennemi yaratmazdı.kaynar sular içirterek bağırsakları paramparça edeceğim demezdi.ölümü,hastalıkları yaratmazdı.zalimdir,cimridir,nankördür derken insanın vasıflarını sayarken insanın güvenilmez olduğunu itiraf ediyor.kuranın ifadesiyle gelen çoğu peygamberi katletmişler,kendilerini doğru yola çağıran zararsız insanları katledecek kadar zalimleşen insanoğluna güvenilmeyeceği ortada.
kızlık zarını yaratmış kadınlara güvenmediği için.niye güvensin.dünya kadınların etrafında dönüyor.

kuranı biz indirdik biz koruyacağız denildiğine göre ,İnsanın güvenirliği ortada.tevratı,incili değiştiren ,peygamberleri katleden insanlara güvenilmemesi doğaldır.dilerse güvenilir halede getirir.iman konusunda günahlar konusunda müdehale etmiyor. çünki sınavdayız.

Yazdıklarınızı çözümlemek için kripto cihazı var mı?Ya da parola yazıp 2012"ye göndersek tefsiri gelir mi?

Kasten
29-07-2011, 23:23

Bildiğim kadarıyla peygamber develerin de varmış ama onlar da yırtılmasına çok kızdıkları için namus cinayeti işliyorlar.

parola2012
30-07-2011, 00:10
Yazdıklarınızı çözümlemek için kripto cihazı var mı?Ya da parola yazıp 2012"ye göndersek tefsiri gelir mi?
her olasılığa bir cevap yazıyorum.çelişkiler var gibi gözükebilir.tanrının insana güvenmesi nedir ? kontrolünde olmadığı için insan bir diğerine güvenmez.
Allahın kontrolünde olduğumuza göre Allah bize niye güvenmek yada güvenmemek istesin.onu sorguluyorum.
güvenilmek için kendini ispatlaması gereken yine insandır,güvenilmez olduğunu ispatlayacak olan yine insandır.fakat Allahın insana güvenmek veya güvenmemek gibi bir sorunu yoktur.atacağı adımdan haberi olan bir insana niye güvensin niye güvenmesin.herşey ortada zaten.
değişken ,üzerinde düşünülmesi gereken bir durumdur.

Kasten
30-07-2011, 00:50
her olasılığa bir cevap yazıyorum.çelişkiler var gibi gözükebilir.tanrının insana güvenmesi nedir ? kontrolünde olmadığı için insan bir diğerine güvenmez.
Allahın kontrolünde olduğumuza göre Allah bize niye güvenmek yada güvenmemek istesin.onu sorguluyorum.
güvenilmek için kendini ispatlaması gereken yine insandır,güvenilmez olduğunu ispatlayacak olan yine insandır.fakat Allahın insana güvenmek veya güvenmemek gibi bir sorunu yoktur.atacağı adımdan haberi olan bir insana niye güvensin niye güvenmesin.herşey ortada zaten.
değişken ,üzerinde düşünülmesi gereken bir durumdur.

Güvenirse ne olacak,şirket mi kuracağız?:hail:

xzed
30-07-2011, 01:51

Apadisit de nerden çıktı, sizin iddaanız kızlık zarının bir mucize olduğu değilmiydi ?

Ayrıca gereksizse niye var gibi bir soruyu bize değil kendinize sorun. Çünkü biz her işte hikmet aramıyoruz.Bir de sünnet konusu da güzel bir konu. Ordaki et parçası gereksiz , hatta zararlı değil mi? O zaman neymiş, vücuttaki her şeye mükemmel, faydalı, mucize diye atlamayacakmışız.

Mesela 20 lik dişlerle ilgili araştırma yapın. Aslında evrime nasıl uyduğunu göreceksiniz. Şu an 20 lik dişler gereksizdirler ve bir sürü sorunlara neden olurlar. Bunun sebebini araştırmanızı tavsiye ederim.

ereninthenature
30-07-2011, 03:35
Mesela 20 lik dişlerle ilgili araştırma yapın. Aslında evrime nasıl uyduğunu göreceksiniz. Şu an 20 lik dişler gereksizdirler ve bir sürü sorunlara neden olurlar. Bunun sebebini araştırmanızı tavsiye ederim.

Ben 20'lik disimi ameliyatla aldirdim.Direk cene kemiginin icinde yatay pozisyonda cikmis.Cocuk dogurmus gibi olmustum dis cikinca.

Doktora sordum caktirmadan bu disin boyle cikmasi genetik mi yoksa benim disimi fircalamam filan mi diye salaga yattim bakalim ne dicek diye 'Evrimsel surecte cenenin kuculmesi 20'lik dise yer birakmamistir dedi' helal olsun dedim.:D

parola2012
30-07-2011, 13:07
http://www.uzmantv.com/kizlik-zari-nedir (http://www.uzmantv.com/kizlik-zari-nedir)

zar bile değilmiş.ateist forumlar sayesinde çok bilgilendim,bilgilenmeye de devam ediyorum.

konu başlığıda anlamını yitirmiş oldu.

xzed (http://www.turandursun.com/forumlar/member.php?u=11420) bilgisizlikten kurtulmaya çalışıyorum.bu konuda ciddi çabam var.

refleks cevaplar vererek gereksiz açıklamalar yapabilirim,bunun sebebi kulaktan dolma bilgilerin çokluğu ve mantık yürütmeyi sevmemdir.
mucize olan insanın kendisidir.

K.C.
30-07-2011, 14:13

Hey büyük Allahım sen neleri düşünüp ince ince tasarlamışsın böyle!!!

E biliyorsun tabii dünya nüfusunun yarısını oluşturan kadın cinsinin kız çocuğu olduğu dönemde hangi coğrafyada olursa olsun Arap Bedevisi gibi kumda çakılda oturacağını... Eskimolar Arabistan çöllerinden özel kum getirtiyormuş, buzulların üstüne serip kız çocuklarını çıplak oturtuyorlarmış orada... ne fantezi :))

da...

Basit bir grip mikrobundan korunmak için burnumuza, ağzımıza bir zar takmayı ihmal etmiş görünüyor,

Ya da AİDS'in bulaşmasını önlemek için derimizi çizince kanamayacak şekilde tasarlayamaz mıydı, ya da, ya da...

Esasında bu virüsleri, mikropları yani bizi hasta eden şeyleri niye yarattı ki, şüphesiz herşeyi öncelikle habibi için yarattı sonra da insanlar için ama, sivrisineğin, kara sineğin, lağım faresinin, tarantulanın insanlığa nasıl bir faydası var ki bunları bizler için yaratma gereği duydu...

Bunca gereksiz, hastalık saçan şeyi yaratıp, bir de bizi mükemmel yaratamayınca her mucizesine (?) bir kulp bulmak da mümkün her zaman.

Mükemmel yarattığı erkeklerin başına da bir sünnet belası sarmış... habibi gibi sünnetli yaratsa olmaz mıydı? Hadi şimdi cerrahi müdahaleyle (yine insanlığın icadı modern tıp'la) daha hijyenik sünnetler yapılıyor belki ama 1400 yıl önce sivriltilmiş taşlarla, ya da başka malzemelerle yapılan sünnetler sonucunda erkeklerin ne tür belalara uğramış olabileceğini düşünemiyorum bile...

Halen taşla klitoris kesen ve buna "sünnet" diyen milletler var...

Hey her şeyi en ince ayrıntısına kadar tasarlayıp kumdan korumak için kız çocuklarına zar takan Tanrı... sen iyi misin yaw?

Edit: değindiğim konuların bir kısmına üstte yazan arkadaşlar da değinmiş, okumadan yazdım... itirafımdır :)

xzed
30-07-2011, 14:20
Ben 20'lik disimi ameliyatla aldirdim.Direk cene kemiginin icinde yatay pozisyonda cikmis.Cocuk dogurmus gibi olmustum dis cikinca.

Doktora sordum caktirmadan bu disin boyle cikmasi genetik mi yoksa benim disimi fircalamam filan mi diye salaga yattim bakalim ne dicek diye 'Evrimsel surecte cenenin kuculmesi 20'lik dise yer birakmamistir dedi' helal olsun dedim.:D

Mükemmel cevap :)

Bu arada ben 21 yaşındayım ve dişlerden hiç bir iz yok ben de, çıkıntı gibi bişey de yok. Ya sizinki gibi yatay durumda başıma iş açacak, ya da ben evrimimi tamamladım hiç çıkmayacak. Gidip film çekersem belli olacak ama ilk ihtimal yüzünden korkuyorum :)

Bana özel mesajlan ameliyatı hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz. Ne kadar süre yemek yiyemediğiniz konusunda vs.( Bodybuildingle uğraşıyorum kaç yıldır kilo alacam diye yırtındım biraz iyi oldum, sonra da ameliyata girip herşeyi mahfetmek istemiyorum :))

Saygılar...

K.C.
30-07-2011, 14:27
Ben de sırt ağrılarımdan doktora gittiğimde doktorum Allah'ın biz insanları dik duracak şekilde yarattığını, bu yüzden ağrıların olmaması için dik durmam gerektiğini söylemişti. :)

Sırt ağrısından şikayetçi olan bir dört ayaklı hayvan gören var mı? Dahası bildiğim kadarıyla sırt ağrıları dört ayaktan iki ayağa geçme sebebiyle oluşan ağrılardır.

istatistik
30-07-2011, 14:53
Evet, evrimsel süreçte omurga iki ayak üzerinde durmaya hala uyum sağlayamamıştır. Bu nedenle sırt ağrısı çekeriz. Bu nedenle özellikle spor yapan kişilerde karın kaslarının güçlendirilerek omurgadaki yükün azaltılması gerekir(ya da destek sağlanması). Tabi tanrı spor yapmamızı istemiyor sa olabilir. Ancak aynı mantıkla özellikle yük taşımamamızı da istemiş olması gerekir ki bu da saçma.

Zar meselesine gelince;

Bazı insan dışında bazı memeli türlerinde de bulunan bir yapı. Bir kaç tanesini sayacak olursak: diğer primat türleri, fil, at, köstebek, bazı balina türleri, fok balıkları...

Bu konuda pek çok teori olmakla beraber çok da güçlü değillerdir. Ancak aralarında en çok kabul göreni yine bazı arkadaşlarımızın da bahsettiği gibi enfeksiyonlardan korunmak temelli olanıdır. KAYNAK (http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0306987797902231) Teist düşünceye göre bakacak olursak insanın cinsel birleşme zamanının tanrı tarafından denetlenmesine belki bir anlam verilebiliriz, ancak bir fok balığını ya da köstebeği denetleme gereksinimini açıklayacak mantıklı bir teori yoktur.