PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaşlanma Süreci Tersine Çevrildi...


hackercesur
01-12-2010, 09:08
Amerikalı bilim insanları yaşlılığı durdurmakla kalmadı süreci tersine çevirdi

http://i.posta.com.tr/editor/HD/30/11/2010/fft2mm415175.jpg
Harvard Tıp Fakültesi uzmanları, bir farenin yıpranmış organları üzerinde yapılan DNA yenilemesi işlemi sonrası, yaşlanmada gözle görülür bir tersine dönüş görünce şaşkına döndü.
Araştırmayı yöneten Prof. Ronald DePinho Nature dergisine yazdığı makalede, “Yaşlı farelere bir enzim enjekte ettik. İki ay sonra tüm hücrelerin yenilendiğini ve gençleştiğini tespit ettik. Bu bizi, organların yenilenme potansiyelinin artırılması suretiyle insanın yaşam kalitesinin artırılması stratejisine götürüyor. Ancak ömür uzatmadan bahsetmek için henüz erken” dedi.
İnsanlar üzerinde denenecek tedavi olumlu sonuç verirse yaşam süresi uzayacak. İnsanlar kanser, Alzheimer gibi yaşlılık yüzünden tetiklenen hastalıklardan etkilenmeyecek.
Bilim adamları gençlik iksirini 10 yıl içinde kullanmayı umut ettiklerini söyledi.

Allahın işine karışıyor bire kafirler. !!!

Kaynak: http://www.posta.com.tr/saglik/HaberDetay/Yaslanma_sureci_tersine_cevrildi.htm?ArticleID=518 35

Firestorm
01-12-2010, 14:24
Aslında karışmış bile olmuyor yani insanı ölümsüz yaptıklarında ancak o işi başarmış olucsaklar sanırım :)

Güzel bir haber gerci inanmak için ilk önce bu haberin birde amerika versiyonunu görmem lazım çünkü türkiyede bu tür haberlerden bol cıkar...

Msrtc
07-02-2011, 12:16
ölümsüzlük bulunsa bile insanlardan gizlenecektir .klonlama yapılabiliyor sanki klonlama daha üst bir teknoloji gerektiriyor gibi duruyor belkide haberdeki gibi yaşlanmamak ve ömür uzatmak mümkün ama insanlardan saklaniyor.
ayrıca bilim adamları beyinin 5 kat hızlı çalısmasını sağlayan ilaç ürettiklerine dair bir haber haber okumustum ne kadar doğru bilemiyorum.bunu insanlardan saklayıp kendileri kullanıyormuş.

ahmetsln
07-02-2011, 14:18
Desene kıyamet yaklaşıyor :D

sargon
07-02-2011, 14:53
Haber dogru gibi görünüyor. Ama o kadar yeni degil..

http://belferinstitute.dfci.harvard.edu/about-us/news/in-the-news/aging-reversed-mice

Ali80
07-02-2011, 15:41
Bu tür haberler "vayy! yaşlanma etkisi tersine çevrildi, artık yaşlanmayacağız yaşlananlar da gençleşecek" diye yani sanki ölümsüzlük bulundu gibisinden, halka lanse ediliyor ama işin gerçeği bu değil, iligli profesör bile şöyle diyor:

"Ancak ömür uzatmadan bahsetmek için henüz erken”

Yani bırakalım ölümsüzlüğü veya gençleşmeyi, ilgili buluşun henüz ömür uzatıp uzatmayacağı bile belli değil.

Dolayısıyla basında çok sansasyonel bir şekilde çıkan bu tip haberlere artık itibar etmiyorum, bilim ne kadar ilerlerse ilerlesin en fazla 100 yıl da yaşasak hadi diyelim 200 yıl da yaşasak, öleceğiz bu buz gibi gerçek önümüzde tüm soğukluğuyla ve gerçekliğiyle duruyor, ölüme çare yok olmayacak da bilim ne kadar ilerlerse ilerlesin durum bu ve bize bunu kabullenmek düşer, gerisi hayalcilik olur, dincilern cennet peşinde koşması gibi olur bu dünyada ölümsüzlük peşinde koşmak