PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forum Düzenlemeleri

frodo
12-01-2011, 01:44
Forumlarda yapılacak değişiklikler bu başlık altında duyurulacaktır.

frodo
12-01-2011, 01:48
Bire Bir ana forumu ve alt forumu (Hodri Meydan) yayından kaldırılacaktır. Bu forumlarda bulunan başlıklar konusuna göre ilgili forumlara dağıtılacaktır.

saygılarımızla.

frodo
13-01-2011, 02:17
İslam Forumuna alt forum olarak "Önerdiğimiz Başlıklar" bölümü eklenmiştir. Yeni üyeler ve ziyaretçilere yönelik bir uygulama olarak belli bir süre test edilecek ve yararı görülmesi halinde kalıcı hale getirilecektir.

Saygılarımızla.

onurmusa
24-01-2011, 19:51
Sevgili frodo;

Öncelikle "Önerdiğimiz Başlıklar" bölümü çok yararlı olmuş. Kendi adıma ben çok beğendim bu bölümü. Uzun zamandır siteyi takip etmeme rağmen hiç görmediğim başlıkları fark ettim ki bunlar tam da aradığım konularla ilgili kapsamlı bilgiler içeriyordu. Bu anlamda iyi düşünülmüş, hoş bir detay olmuş "Önerdiğimiz Başlıklar" bölümü. Sağ olun.

Hodri Meydan konusuna gelince, şu (http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?p=359981#post359981) başlıkta sormuştum bu bölümün neden kaldırıldığını. Sahi, neden vazgeçildi bu bölümden?

Selamlar.

frodo
25-01-2011, 01:02
Sevgili onurmusa,
Duyuru yaparken gerekçeyi yazmamak yanlış olmuş gerçekten. Hodri Meydan Forumu
çok iddialı ismine rağmen gerek üyelerimizden gerekse de ziyaretçilerimizden yeterli ilgiyi görmedi. Bir iki başlığın dışında da katılım olmadı. Bu durumda forum ana sayfasında "gereksiz" görünmeye başladı. Forumdaki başlıklar içeriklerine göre ilgili forumlara dağıtıldı ve yazarları bilgilendirildi.

evrensel-insan
25-01-2011, 01:08
Saygideger frodo;

Benim o formda bulunan bir kac basligim vardi. Ben boyle bir bilgilendirme de almadim ve su an da basliklarimin nerede oldugunu bilmiyorum.

Mumkunse linklerini verebilir misin?

Saygilarimla;
evrensel-insan

frodo
25-01-2011, 01:11
Başlık sizin tarafınızdan açılmadıysa başlığı açana gitmiştir taşındı mesajı. Yanlış hatırlamıyor isem felsefe forumuna kaydırıldı.

Selamlar.

evrensel-insan
25-01-2011, 01:15
Saygideger frodo;

Ben, benim tarafimdan acilan basliklari soruyorum. Cunku bana bir bildirim yapilmadi ve su an o basliklar nerede bilmiyorum.

Ayrica konusuna gore, hepsinin felsefe bolumune tasinmasi da mumkun degil.

Saygilarimla;
evrensel-insan

frodo
25-01-2011, 02:27
sayın Evrensel-insan,

Sistemimiz taışnması durumunda başlık sahibine otomatik özel mesaj yoluyla bilgi vermektedir.

Bu durumda iki ihtimal vardır:

a) Hodri Meydan bölümünde sizin tartışmanız için bir moderatör ilk mesajı yazmış dolayısı ile başlık sahibi sistem tarafından o görülmüştür ve taşındı mesajı ona gitmiştir.

b) Başlıktaki ilk mesaj sizindir ve dolayısı ile otomatik mesaj size gelmiş ancak siz görmemişsinizdir.

Saygılar.

evrensel-insan
25-01-2011, 02:36
Saygideger frodo;

b) Başlıktaki ilk mesaj sizindir ve dolayısı ile otomatik mesaj size gelmiş ancak siz görmemişsinizdir.-frodo-

Yukaridaki sikkinizin, olabilirligini neye dayanarak acikliyorsunuz. Benim "boyle bir bildirim almadim" cumlem, sizce yeterli degil mi? Boyle bir mesaji (bu mesaj bir o.m. degil mi?) benim "gormemem" de ne demek oluyor?, aciklarsaniz, sevinirim.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Sangre
25-01-2011, 02:49
Sevgili Frodo,

HodriMeydan bölümlerine google'dan giriliyor nedense.. Mesela aşağıdaki linke tıklayın;

http://www.turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=61

Site forumlarında gözükmemesine ve girilmemesine rağmen, google'da evrensel-insanın açtığı başlığın ismini yazarak foruma girebildim.. Bunun bana özel bir şey olup olmadığını bilmiyorum (kolektifte olmamdan dolayı)

Evrensel insanın açtığı başlıklar da aynı bölümde duruyor.. Felsefe veya başka bir bölüme taşınmamışlar sanırım.

Bölüm hakkında da, alınan kararın doğru olduğunu düşünüyorum.. Hodri Meydan forumu, siteyi chat alanı gibi kullanan, hakarette sınır tanımayan bazı Ateist forumlar için yararlı bir uygulama olabilir (Çünkü oralarda insanlar tartışabilecekleri nezih bir ortam istiyorlar)

Ama bizim gibi forumlarda, zaten her tartışma nitelikli oluyor.. Ve üyeler gereksiz yazılardan mümkün olduğu kadar kaçınıyorlar.

Bu yüzden ikiden fazla kişinin katılmasıyla daha nitelikli tartışmaların ortaya çıktığı da bir gerçek.. Kısaca düzenlemeyi olumlu buluyorum.

evrensel-insan
25-01-2011, 02:56
Saygideger arkadaslar;

Hodri meydan davetleri, tum mevcut basliklari ile birlikte asagidaki linkte bulunmaktadir. Yukarida verilen link "birebir" linkidir ve sadece uc basliga ve son iki mesaja yer vermektedir.

http://www.turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=62

Saygilarimla;
evrensel-insan

ulpian
25-01-2011, 02:58
Sevgili Sangre,

görebildiğim kadarıyla verdiğin link üzerinden girilebilen forum bölümünde sadece artık anlamı kalmamış başlıklar duruyor.
(1) Hodri Meydan Forumu hakkında bilgilendirme ve kurallar içeren başlıklar,
(2) Tartışma Davetleri.

Bu davetlerin içerisinde örneğin evrensel'in veya benim de başlıklarımız var. Fakat bunlar zamanında ya kabul edilmiş ve özel olarak bir tartışma başlığı açılmıştır, ya da davet olarak kalmıştır.

Asıl tartışma başlıklarının sayısı yanılmıyorsam zaten sadece 5 civarındaydı. Onlar da ilgili ait oldukları alt forumlara dağıtılmış (islam forumu, felsefe forumu vs.)

Diğerleri davet, ön-yoklama, konu belirleme aşamalarında kalan, fakat henüz ''Bu başlıkta X ile Y üyeleri A konusu üzerine tartışacaklar'' noktasına gelmeyen, hodri meydan bölümünün kalkmasıyla da herhangi bir işlevi kalmayan başlıklar...

evrensel-insan
25-01-2011, 03:01
Saygideger ulpian;

Onlar da ilgili ait oldukları alt forumlara dağıtılmış (islam forumu, felsefe forumu vs.)-ulpian-

Boyle bir dagitim ortada yok. Eger var diyorsan, linklerini verebilir misin?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Sangre
25-01-2011, 03:04
Hmm, anladım dostum.

ulpian
25-01-2011, 03:10
Saygideger ulpian;

Onlar da ilgili ait oldukları alt forumlara dağıtılmış (islam forumu, felsefe forumu vs.)-ulpian-

Boyle bir dagitim ortada yok. Eger var diyorsan, linklerini verebilir misin?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Dediğim gibi, Hodri Meydan bölümünde asıl tartışma başlıklarının sayısı 5 civarındaydı zaten. Yani fazla bir tartışma olmamıştı o bölümde (zaten bu yüzden kaldırılmış ya işte).

Bu toplam 5 civarıdaki başlıkların üçü mesela şurada:

Felsefe bölümü: mehmetsalih - paslıçivi (Tanrı'nın varlığa) (http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=13781)
İslam bölümü: Alchindus - ben (Kuran'daki Matematik Hatası) (http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=13939)
İslam bölümü: nogada - ben (İslam laik/seküler düzene aykırıdır) (http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=13560)

evrensel-insan
25-01-2011, 03:13
Saygideger ulpian;

Benim, paslicivi ile birebir yazistigim baslik nerde?

Linkini verir misin?

Saygilarimla;
evrensel-insan

ulpian
25-01-2011, 03:16
Bilmiyorum sevgili evrensel. Düzenlemeyi yapan yönetici sanırım frodo (ama bilmiyorum)... Eğer başlığın adını veya başlığın hangi yönetici tarafından açıldığını filan hatırlıyorsan arayabilirsin ama.

evrensel-insan
25-01-2011, 03:18
Saygideger ulpian;

Tamam, buldum; burada.

http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=16574

Saygilarimla;
evrensel-insan