PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Islamdan cikan British Muslumanlar...

imansiz
15-07-2011, 03:07
http://www.youtube.com/watch?v=bEcBIeJmLqk&feature=related

bu videoda ingilterede muslumanliktan cikip hiristiyan olanlari anlatiyor.dinlerini degistirdikten sonra tehdit ediliyor dislaniyorlar olmeleri gerektigi soyleniyor.

simdi birincisi her yerde muslumanliga gecen biri oldummu bangir bangir allahu ekber diye diye bagirip reklam yapiyorlar ama bir musluman baska dine gectimmi oldurmeye kalkiyorlar.

ikinci yonu ise bu insanlar salakmi neden son din olan islami birakip baska bir dine gectiler?demekki insanlarin din degistirmesi bir din icin bir ovunc kaynai degildir.bir bok cukurundan oteki bok cukuruna giren insani sevincle karsilamak degisik bir sadizm sekli olsa gerek.,,,,,

imansiz
15-07-2011, 03:10
videonun sonunda tipikal imam cikmis aciklama yapiyor islamdan cikan insanlara kotu muamele yapmanin islamda kesinlikle yeri yoktur tek sebebi islami yanlis ve eksik anlamak....

biz bu masallari cok gorduk hacim....

her seyin cevabi islamin insanligi perisan edisi degil insanlarin islami anlayamamasi olarak sabitlenmis islam aleminde o yuzden bu bok cukurundan uzun bir sure daha cikamiyacaklar....

fthkrkmz
15-07-2011, 03:41
videonun sonunda tipikal imam cikmis aciklama yapiyor islamdan cikan insanlara kotu muamele yapmanin islamda kesinlikle yeri yoktur tek sebebi islami yanlis ve eksik anlamak....

biz bu masallari cok gorduk hacim....

her seyin cevabi islamin insanligi perisan edisi degil insanlarin islami anlayamamasi olarak sabitlenmis islam aleminde o yuzden bu bok cukurundan uzun bir sure daha cikamiyacaklar....

İslam'ı anladığını iddia edenleri gördük. Bugün Ortadoğu'da vahşet gösterisi yapıyorlar.

Dinlerin süregelen zamanda insanlar arası vahşete yol açması, ayrımcılığı körüklemesi, yeterli kanıt sunamaması ve kaçınılmaz olarak yok olması bence görmezden gelinemeyecek bir sonucu ifade eder: Dinler insanlara uygun değildir ve Tanrı'nın insanlara uygun olmayan bir dini göndermesi tam anlamıyla saçmalıktır.

murted
15-07-2011, 08:24

Doğru söylüyor adam, mesela mürtedi öpün diyor İslam, bunlar öldürmeye kalkıyorlar. :D

upuaut
15-07-2011, 12:17
Arkadaşlar bir yanlış yapıyor olmayasanız. Örneğin Google'de "İngiltere'de müslümanların sayısı" yazarsanız karşınıza 1,200,000 tane link gelir ve herbir linkte İngiltere'deki müslümanların sayısının yıllar geçtikçe inanılmaz sayıda arttığını görürsünüz.

Beni bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum. Çünkü buradaki haber ajanslarına güvenilmiyor. Örneğin, 13 şehit verdiğimiz Silvan'daki (Diyarbakır) olaya ilişkin 3 farklı haber sözkonusu:

1. Genelkurmay 13 askerin şehit olmasını atılan el bombasından çıkan yangın sonucu olduğunu açıkladı.

2. Terör örgütüne yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı, TSK uçaklarından atılan bombaların büyük bir yangına yol açtığını 13 askerin de bu yangında şehit olduğunu öne sürdü.

3. Adı açıklanmayan bir korucunun anlattıklarının aktarıldığı haberde "Çatışma iki ayrı yerde çıktı. Şelıma'ya yakın yerde bir asker öldü. Daha sonra birlikler sevk edildi. Öğleden sonra 3-4 sıralarında ise iki savaş uçağı mevzileri içiçe geçen PKK'lıları ve askerleri bombaladı, büyük yangın çıktı. Yanan yeri gidin görün, el bombası böyle yangın çıkarmaz. Operasyonlarda askerler ya da korucular yan yana yürümez. En az 20 metre aralıkla yürürler. El bombasının bırakın yangın çıkarmasını, 13 askeri öldürmesi mümkün değil" ifadeleri kullanıldı.

Evet, bu terör ortamında gerçek nedir; İngiltere'deki müslümanların sayısı artıyor mu, yoksa azalıyor mu?

ironrose
15-07-2011, 13:32
İngilterede müslüman sayısı artması, ingilteredeki müslümanların bir kısmının hristiyan olmadığını göstermez.

İngilterenin yılda aldığı göç sayısı , bu güç edenlerinin kaçının müslüman olduğu vs. bir sürü sebep var müslüman sayısının artmasının altında.

imansiz
15-07-2011, 14:14
Arkadaşlar bir yanlış yapıyor olmayasanız. Örneğin Google'de "İngiltere'de müslümanların sayısı" yazarsanız karşınıza 1,200,000 tane link gelir ve herbir linkte İngiltere'deki müslümanların sayısının yıllar geçtikçe inanılmaz sayıda arttığını görürsünüz.

Beni bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum. Çünkü buradaki haber ajanslarına güvenilmiyor. Örneğin, 13 şehit verdiğimiz Silvan'daki (Diyarbakır) olaya ilişkin 3 farklı haber sözkonusu:

1. Genelkurmay 13 askerin şehit olmasını atılan el bombasından çıkan yangın sonucu olduğunu açıkladı.

2. Terör örgütüne yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı, TSK uçaklarından atılan bombaların büyük bir yangına yol açtığını 13 askerin de bu yangında şehit olduğunu öne sürdü.

3. Adı açıklanmayan bir korucunun anlattıklarının aktarıldığı haberde "Çatışma iki ayrı yerde çıktı. Şelıma'ya yakın yerde bir asker öldü. Daha sonra birlikler sevk edildi. Öğleden sonra 3-4 sıralarında ise iki savaş uçağı mevzileri içiçe geçen PKK'lıları ve askerleri bombaladı, büyük yangın çıktı. Yanan yeri gidin görün, el bombası böyle yangın çıkarmaz. Operasyonlarda askerler ya da korucular yan yana yürümez. En az 20 metre aralıkla yürürler. El bombasının bırakın yangın çıkarmasını, 13 askeri öldürmesi mümkün değil" ifadeleri kullanıldı.

Evet, bu terör ortamında gerçek nedir; İngiltere'deki müslümanların sayısı artıyor mu, yoksa azalıyor mu?

ingilterede musluman sayisi artiyordur dogrudur cunku pakistandan afganistandan suriyeden cezayirden geliyorlarda geliyorlar.nerdeyse kanali yuzerek gecicekler kacak girmek icin.

simdi musluman sayisinin aritisini ovgu konusu yapmak icin hiristiyan yada dinsiz olan ingilizlerin islami taniyip cok begenip islama akin akin gecislerini bulup bizlere sunabilirsiniz ama oyle birsey yok.ingilterede islam yilda diyelim %5 buyuyorsa 1000 de 3 u filan din degistiren ingilizlerdir gerisi goclerden.

muslumanlarin ovundugu islam batida en hizli buyuyen din aslinda kendi rezilliklerini gosteriyor hepsi perisan olan ulkelerden insanlar akin akin batiya kaciyor..

bunlarin bu yalan reklamlari anca islam ulkelerindeki saf halki kandirir en hizli yayilan din filan hesabi..batida neyin ne oldugunu insanlar biliyor.

Meraklı33
15-07-2011, 16:00
Avrupa'da Müslüman nüfusun artmasının nedeni hayvani derecede üreme ve göç alımı.
İleride Avrupadaki Müslümanların uğraşmasına bile gerek kalmayacak adamlar kendi partilerini kurup oylasınlar iktidardalar.

Bi'de psilik yuvasından gelip, Avrupa'nın düzenini değiştirmeye çalışan embesil Müslümanlar var. Ateistine sataşır, yüzlerce yıllık Hristiyan kültürüne karışır, demokrasisine, ifade özgürlüğüne sataşır. Ama yine de geldiklerli pislik yuvasına dönmezler.

SHADOWofGODonEARTH
15-07-2011, 16:26

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1343954/100-000-Islam-converts-living-UK-White-women-keen-embrace-Muslim-faith.html

Geçen yıl 5200 kişi, Irk olarak ingiliz olan 5200 kişi müslüman olmuş..
2001'e kadar 'sonradan müslüman olan' 60.000 ingiliz varmış,
bugün bu sayı, yani sonradan müslüman olanları sayısı 100.000 imiş..
Yani 10 yılda 40.000 kişi ancak müslüman olabilmiş..

Her yıl 10.000 kişi müslüman olsa 100 yılda 1 milyon etmez..
Artmasının sebebi pakistanlıların fare gibi çoğalması ve islam ülkelerinden kuranın sövdüğü kafirlerin ülkelerine olan göç...
fazla da artış yok zaten..

İslamcılar ''İslam dünyaya hakim olacak'' diye avunmak için,
avrupalılar da islamcılardan kurtulmak için hıristiyanları gazlamak için abartıp sizi kandırıyorlar..

Afrika'da her yıl 6 milyon kişi hırıstiyan oluyor diye haber görmüştüm, abartılı demiştim..
Ama hesaplayınca abartılı değil, 50 senede 300 milyon eder, afrikanın nüfus artış hızına bakarsak az bile..
ki 100 sene önce Afrika'da 10 milyon hırıstiyan varken, bugün neredeyse 350 milyon hırıstiyan var afrika'da..
Yani kısacası sizi hayal içine yaşatıyorlar..

Meraklı33
15-07-2011, 16:31
İslamcılar ''İslam dünyaya hakim olacak'' diye avunmak için,
avrupalılar da islamcılardan kurtulmak için hıristiyanları gazlamak için abartıp sizi kandırıyorlar..

Yalnız bu İslamcılardan kurtulmaya çalışanlar sırf Hristiyanlar değil, Ateistler de var. Mesela Geert Wilders ve kurduğu organizasyonlar.

upuaut
15-07-2011, 16:32
Haklısınız. İngiltere'deki müslümanların sayısının artması diye bir şey sözkonusu olamaz. Eğer bir artış sözkonusuysa, bu, özellikle Kuzey Afrika'dan gelen müslüman göçmenlerden kaynaklanmaktadır.

Bu arada, başta Almanya olmak üzere pekçok Avrupa ülkesi Türk işçilerini geri postalamaya hazırlanıyormuş. Bildiğiniz gibi Almanya'ya ilk kez Türk işçiler 1965'te gelmişti ve 46 yıldan bu yana Almanya'da işçi statüsündeydiler. İşte şimdi bu Almanya gurbetçilerimizi, diğer ülke gurbetçileriyle birlikte geri gönderme hazırlığı içindeymişler.

Neden? Çünkü Almanlar'ın bu konudaki düşüncesi ya da ulusal korkusu şöyledir:

"Tamam, kardeşim! 2. Dünya Savaşı sonrasında Berlin'de taş taş üstünde kalmamıştı ve siz bize yardım etmiştiniz. Ama buraya kadar. Yeter be kardeşim! Adeta iliklerimizi kuruttunuz; bizi soydunuz, çeşitli terör eylemlerinde bulundunuz, bizden kazandığınız markları kendi ülkenize postaladınız, şimdiye kadar hiç ses çıkartmadık. Fakat sizin 46 yıllık düzensizlikleriniz bizim yeni nesli de etkiledi ve nerdeyse Almanya elden gitmek üzere. Eğer bugün biz sizi postalamazsak, yarın öbürgün siz burada çoğunluk elde edip (bkz. müslümanlara. Arabistan'da 610'da İslamiyet'in başlamasıyla birlikte müslümanlar nasıl da Arap Yarımadası'nı, Mısır'ı, İran'ı, kısacası Ortadoğu'yu bir çırpıda ele geçirmiş, Bizans'a kafa tutmuştu), bu sefer siz bizi postalarsınız. İyisi mi? Tepemiz atmadan ikileyin!"

Evet arkadaşlar! Gördüğünüz gibi, bu postalama işlemi sonrasında Avrupa'da zaten müslüman diye bir şey kalmayacak.

Hadi arkadaşlar. Hep birlikte bu yeni gelişme nedeniyle aşağıdaki Alman Ulusal Marşı'nı söyleyelim:

Deutschland, Deutschland über alles,
Über alles in der Welt,
Wenn es stets zu Schutz und Trutze
Brüderlich zusammenhält,
Von der Maas bis an die Memel,
Von der Etsch bis an den Belt
(Deutschland, Deutschland über alles,
Über alles in der Welt)

Meraklı33
15-07-2011, 16:36
Haklısınız. İngiltere'deki müslümanların sayısının artması diye bir şey sözkonusu olamaz. Eğer bir artış sözkonusuysa, bu, özellikle Kuzey Afrika'dan gelen müslüman göçmenlerden kaynaklanmaktadır.

Bu arada, başta Almanya olmak üzere pekçok Avrupa ülkesi Türk işçilerini geri postalamaya hazırlanıyormuş. Bildiğiniz gibi Almanya'ya ilk kez Türk işçiler 1965'te gelmişti ve 46 yıldan bu yana Almanya'da işçi statüsündeydiler. İşte şimdi bu Almanya gurbetçilerimizi, diğer ülke gurbetçileriyle birlikte geri gönderme hazırlığı içindeymişler.

Neden? Çünkü Almanlar'ın bu konudaki düşüncesi ya da ulusal korkusu şöyledir:

"Tamam, kardeşim! 2. Dünya Savaşı sonrasında Berlin'de taş taş üstünde kalmamıştı ve siz bize yardım etmiştiniz. Ama buraya kadar. Yeter be kardeşim! Adeta iliklerimizi kuruttunuz; bizi soydunuz, çeşitli terör eylemlerinde bulundunuz, bizden kazandığınız markları kendi ülkenize postaladınız, şimdiye kadar hiç ses çıkartmadık. Fakat sizin 46 yıllık düzensizlikleriniz bizim yeni nesli de etkiledi ve nerdeyse Almanya elden gitmek üzere. Eğer bugün biz sizi postalamazsak, yarın öbürgün siz burada çoğunluk elde edip (bkz. müslümanlara. Arabistan'da 610'da İslamiyet'in başlamasıyla birlikte müslümanlar nasıl da Arap Yarımadası'nı, Mısır'ı, İran'ı, kısacası Ortadoğu'yu bir çırpıda ele geçirmiş, Bizans'a kafa tutmuştu), bu sefer siz bizi postalarsınız. İyisi mi? Tepemiz atmadan ikileyin!"

Evet arkadaşlar! Gördüğünüz gibi, bu postalama işlemi sonrasında Avrupa'da zaten müslüman diye bir şey kalmayacak.

Hadi arkadaşlar. Hep birlikte bu yeni gelişme nedeniyle aşağıdaki Alman Ulusal Marşı'nı söyleyelim:

Deutschland, Deutschland über alles,
Über alles in der Welt,
Wenn es stets zu Schutz und Trutze
Brüderlich zusammenhält,
Von der Maas bis an die Memel,
Von der Etsch bis an den Belt
(Deutschland, Deutschland über alles,
Über alles in der Welt)

http://www.youtube.com/watch?v=VeBYqL8nuSw :first:

SHADOWofGODonEARTH
15-07-2011, 16:41
Yalnız bu İslamcılardan kurtulmaya çalışanlar sırf Hristiyanlar değil, Ateistler de var. Mesela Geert Wilders ve kurduğu organizasyonlar.

Evet, çoğunluk hıristiyan diye genelleme yapmıştım, ateistler pek fazla ilgilenmezler genelde, örgütlü değiller, yeni yeni örgütleniyorlar..
Hırıstiyanlar ama örgütlü, koskoca papa var..

Meraklı33
15-07-2011, 16:45
Evet, çoğunluk hıristiyan diye genelleme yapmıştım, ateistler pek fazla ilgilenmezler genelde, örgütlü değiller, yeni yeni ötgütleniyorlar..
Hırıstiyanlar ama örgütlü, koskoca papa var..

Yani papa faktörünü unutamayız zaten. Ateistler de örgütlensin aman yarın öbür gün Avrupa'ya gittiğimizde Avrupa gibi bulalım. :D

SHADOWofGODonEARTH
15-07-2011, 16:54
Yani papa faktörünü unutamayız zaten. Ateistler de örgütlensin aman yarın öbür gün Avrupa'ya gittiğimizde Avrupa gibi bulalım. :D

O yüzden tel çekiyorlar ya sınırlara :) Avrupa'ya gittiğimizde Avrupa gibi bulalım diye... hiç gitmedim ama yaşam tarzı olarak hırıstiyanla ateistin pek farkı yok heralde, en azından tanrı yoktur deyince kesmiyorlar

Meraklı33
15-07-2011, 16:56
O yüzden tel çekiyorlar ya sınırlara :) Avrupa'ya gittiğimizde Avrupa gibi bulalım diye... hiç gitmedim ama yaşam tarzı olarak hırıstiyanla ateistin pek farkı yok heralde, en azından tanrı yoktur deyince kesmiyorlar

Evet o yüzden Hristiyanlarla sorunum yok aksine seviyorum bile, arada manyakları çıkıyor gerçi ama o kadarı bizde de var :D

Mesela EDL diye bir örgüt var. English Defence League. İngiltere'nin İslamlaşmasına karşı örgütte olanlar. Katolik Hristiyanlar, Ateistler, eşcinseller, zenciler, Yahudiler vs. ve adamların birbirleriyle sorunu bile yok. Sen eşcinselsin, sen inanmıyorsun bilmem ne diye. Aynı mitinglere katılıyorlar, aynı yerlerde buluşuyorlar.

istatistik
15-07-2011, 17:05

Avrupa toplumlarında ateist sayısı artış göstermekte. Bu da zaten dini sorgulama konusunda başarılı olduklarına işaret eder. Bu nedenle ben ateistim dediğiniz zaman üstünüze çullanma ihtimalleri çok düşük.

Ancak diğer bir hristiyan kesim olan amerikada durum çok daha farklı. Burada ateistlere karşı açıkça nefret söylemleri geliştirilmiş. Tabi sizin için üzüldüklerini söyleyenler de oluyor ancak eğer çok yakın arkadaşsanız. Bunun dışında genelde küfür ediyorlar. Ancak yine de şiddete başvuranları duymadım.

Müslüman toplumlarda ise durum ciddi. Farklı bir mezhepten olmanız ya da ramazanda oruç tutmadığınızı sokak ortasında bir şeyler yiyip içerek açık etmeniz dayak yemeniz için yeterli bir neden. Tabi geçmişe göre daha az yaşanıyor ama hala ortadan kalkmış değil.

YasasinBilim
15-07-2011, 17:10
Uydurma bile olsa hristiyanlık ılımlı bir dindir.

"Komşularınızı sevin.", "biri size tokat atarsa, diğer yanağınızı çevirin." diyen bir dindir.

Kur-an'da ise "Allah-ı sev in, muhammed'i sevin" der, bu ikisi dışında sevgiye yoktur.
"Öldürün" ise her yere kazınmıştır. Tecavüzü destekleyici ayetler bile var.

Ha bir de malınızı saçıp savurmayın gibi konservatif bir ayet vardır. ilk okuduğumda şoke olmuştum.

saygılar...

SHADOWofGODonEARTH
15-07-2011, 17:16
Evet o yüzden Hristiyanlarla sorunum yok aksine seviyorum bile, arada manyakları çıkıyor gerçi ama o kadarı bizde de var :D

Mesela EDL diye bir örgüt var. English Defence League. İngiltere'nin İslamlaşmasına karşı örgütte olanlar. Katolik Hristiyanlar, Ateistler, eşcinseller, zenciler, Yahudiler vs. ve adamların birbirleriyle sorunu bile yok. Sen eşcinselsin, sen inanmıyorsun bilmem ne diye. Aynı mitinglere katılıyorlar, aynı yerlerde buluşuyorlar.

Manyaklar var tabii, olmazsa olmaz :)
sade bir tanrı inancından zarar gelmez, islam da öyle olsa amenna..
İslama karşı herkes birleşmeli, faşizme karşı omuz omuza =)

SHADOWofGODonEARTH
15-07-2011, 17:37
Avrupa toplumlarında ateist sayısı artış göstermekte. Bu da zaten dini sorgulama konusunda başarılı olduklarına işaret eder. Bu nedenle ben ateistim dediğiniz zaman üstünüze çullanma ihtimalleri çok düşük.

Ancak diğer bir hristiyan kesim olan amerikada durum çok daha farklı. Burada ateistlere karşı açıkça nefret söylemleri geliştirilmiş. Tabi sizin için üzüldüklerini söyleyenler de oluyor ancak eğer çok yakın arkadaşsanız. Bunun dışında genelde küfür ediyorlar. Ancak yine de şiddete başvuranları duymadım.

Müslüman toplumlarda ise durum ciddi. Farklı bir mezhepten olmanız ya da ramazanda oruç tutmadığınızı sokak ortasında bir şeyler yiyip içerek açık etmeniz dayak yemeniz için yeterli bir neden. Tabi geçmişe göre daha az yaşanıyor ama hala ortadan kalkmış değil.

İslamda dinden çıkanın cezası ölüm, bir de Müslümanlarda paranoya var, ezilmişlik var, ondan da oluyor bu tip şeyler

SHADOWofGODonEARTH
15-07-2011, 17:42

"Komşularınızı sevin.", "biri size tokat atarsa, diğer yanağınızı çevirin." diyen bir dindir.

Kur-an'da ise "Allah-ı sev in, muhammed'i sevin" der, bu ikisi dışında sevgiye yoktur.

Ha bir de malınızı saçıp savurmayın gibi konservatif bir ayet vardır. ilk okuduğumda şoke olmuştum.

saygılar...

Ben Müslümanken İslamın herkese iyi davranın dediğini düşünürdüm, bir gün bir hadis gördüm, hadis de 'Müslümanlara iyilik yapın' gibi birşeydi, dedim müslüman olmayanlara yapmayalım mı? ..
Dinden çıkışımda, gözümü açmamda bu hadisin etkisi de var..
Hırıstiyanlıkta 'bir hırıstiyan size tokat atsa diğerini çevirin' mi diyor bilmiyorum, büyük ihtimalle öyledir, yani hırıstiyanlar kast ediliyordur büyük ihtimalle, aynı kökten geliyorlar ne de olsa.. ama biri reform edilmiş, diğeri hala 7. yüzyılda

Meraklı33
15-07-2011, 18:58
Ben Müslümanken İslamın herkese iyi davranın dediğini düşünürdüm, bir gün bir hadis gördüm, hadis de 'Müslümanlara iyilik yapın' gibi birşeydi, dedim müslüman olmayanlara yapmayalım mı? ..
Dinden çıkışımda, gözümü açmamda bu hadisin etkisi de var..
Hırıstiyanlıkta 'bir hırıstiyan size tokat atsa diğerini çevirin' mi diyor bilmiyorum, büyük ihtimalle öyledir, yani hırıstiyanlar kast ediliyordur büyük ihtimalle, aynı kökten geliyorlar ne de olsa.. ama biri reform edilmiş, diğeri hala 7. yüzyılda

Evet benim de dinden çıkmamda ayetlerin yanında hadislerin de etkisi büyük. Güzel sanatlarla uğraştığım için özellikle bir hadis beni etkilemişti. İşte kıyametten sonra bize soracakmış o kadar çizdiniz, ettiniz hadi bakalım şimdi yaratın aynısını diye biz de yaratamayınca cehenneme gidecekmişiz. :D

Yanak olayı da Matthew 5:38-39'da geçiyor yamulmuyorsam. :D İsa söylüyor aşağı yukarı şöyle bir şeydi. "Size göze göz, dişe diş dendiğini duydunuz ama ben size diyorum ki sağ yanağınıza vurana öteki yanağınızı çevirin."

TurkceRap
15-07-2011, 18:59
Çok değil iki kuşak sonra o Müslümanlar dejenere olur, Avrupalılar da rahat eder, tek yapmaları gereken şey bu saatten sonra göç yasalarına dil, Eğitim seviyesi, refah düzeyi gibi düzenlemeler getirmek...

Meraklı33
15-07-2011, 19:00

saygılar...

Katılıyorum. 1 Hristiyan 10 Müslümandan daha iyidir. :D

TurkceRap
15-07-2011, 19:43

saygılar...

Seküler düşünce Avrupada hakim olmasaydı onların da pek ılımlılaşacağı yoktu, Bugün bir avuç marjinal de olsa, bazı Hristiyan okullarında çocukların küçük yaştan zehirlenmesi Gerçekten isa'sı da, Musası'da, Muhammed'i de uzak olsun dedirten cinsten.

Neyseki artık Hristiyanlık eskisi kadar güçlü değil, ona keza Yahudilerin kimseyi birşeye zorladığı yok kendi havalarında takılıyolar öyle, tek meseleleri Yahova'nın vadettiği toprakları onu da içlerindeki yönlendirme gücü olan 3-5 siyonist dışında pek sallayan olduğunu sanmıyorum.

Darısı islamın başına.