PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilim insanları (neredeyse) aklınızı okuyup,düşüncelerinizi bir filme dönüştürüyorlar

Ascendent
26-09-2011, 21:03
http://timenerdworld.files.wordpress.com/2011/09/gallant-brain-image-scan.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=nsjDnYxJ0bo

Kimimiz düşüncelerin ve duyguların kaynağını soyut sanadursun, California Berkeley üniversitesindeki bilim insanlarının yarattığı bir sistem beyin dalgalarınızı yakalayıp tanınabilir görsel medyaya çevirebiliyor.

Kulağa bilim kurgu gibi geliyor ancak değil ve bilim insanlarının dediğine göre bu buluş, uyanıkken ne düşündüğümüzden tutun, uyurken rüyamızda ne gördüğümüze kadar hepsini görüntüye dökmekte atılmış kritik bir adımı temsil ediyor.

Not: İşi parapsikolojiye, telekinesise falan yoran arkadaşlara duyrulur: ALAKASI YOK. Kafatasına yerleştirilen elektrotlarla elde edilen beyin dalgalarının bilgisayarlar tarafından uygun şekilde görsel veriye dönüştürülmesi sayesinde oluyor.

Devamı kaynakta...

Tarih: 23 Eylül 2011
Kaynak (http://techland.time.com/2011/09/23/scientists-can-almost-read-your-mind-turn-thoughts-into-movies/)

TUBA
26-09-2011, 21:13
ben inanırım, çünkü bununla ilgili bir kitap okumuştum. ve bu okuduğum kitapta beyne açılan 3. bir gözden bahsediliyordu. başka bir değişle 3. göz beyne açılan bir kapı. yani duyularımız için gerekli olan organların dışında vukuu bulan bir olay. örneğin görmek için göz duymak için kulak gibi organlar gelişmiş. ama beyin çok daha fazlasına hükmediyor. örneğin beyin kullanılarak bir başkasına hükmedebilir ve dilediğini yaptırabilirsin. buda beynin yaymış olduğu bir nevi enerji ile oluyor ki buna beyin dalgaları deniyor.

Ascendent
26-09-2011, 21:17
örneğin beyin kullanılarak bir başkasına hükmedebilir ve dilediğini yaptırabilirsin. buda beynin yaymış olduğu bir nevi enerji ile oluyor ki buna beyin dalgaları deniyor.
Sevgili TUBA,

Senin de bilgidiğin üzre beyin dalgaları mikroskobik sinir hücrelerinin birbirleriyle haberleştiklerinde açığa çıkan çok düşük miktarda elektrik enerjisine denir. Ve bu dalgalar aşırı derecede hassas algılayıcılar kafatasının uygun noktalarına yerleştirilmek üzre beyin dalgalarını yakalayabilir. Beyin dalgalarının (elektrik enerjisinin) kafatasını aşıp, dış dünyadaki gerçekliğe bir etkide bulunması temelsiz bir iddia.

Burada anlatılan beyin dalgalarının birşeylere hükmetmesi değil hem. Beyin dalgalarının bilgisayarlar tarafından yakalanıp, bilgisayarların anlayabileceği görsel formata dönüştürülmesi ve bunlardan video yapılması. ;)

TUBA
26-09-2011, 21:26
Sevgili TUBA,

Beyin dalgaları mikroskobik sinir hücrelerinin birbirleriyle haberleştiklerinde açığa çıkan çok düşük miktarda elektrik enerjisine denir. Ve bu dalgalar aşırı derecede hassas algılayıcılar kafatasının uygun noktalarına yerleştirilmek üzre beyin dalgalarını yakalayabilir. Beyin dalgalarının (elektrik enerjisinin) kafatasını aşıp, dış dünyadaki gerçekliğe bir etkide bulunması temelsiz bir iddia.

Burada anlatılan beyin dalgalarının birşeylere hükmetmesi değil hem. Beyin dalgalarının bilgisayarlar tarafından yakalanıp, bilgisayarların anlayabileceği görsel formata dönüştürülmesi ve bunlardan video yapılması. ;)

ona bir lafımız yokki :) zaten benim anlattığımdan ne farkı var. sonuç olarak beyin dalgası olmasaydı bu olay gerçekleşebilir miydi? enerji kafatasını geçmez mi? acaba. evrende herşey birbiri ile iletişim halindedir. bu iletişim enerji ile olur.

Ascendent
26-09-2011, 21:50
ben inanırım, çünkü bununla ilgili bir kitap okumuştum. ve bu okuduğum kitapta beyne açılan 3. bir gözden bahsediliyordu. başka bir değişle 3. göz beyne açılan bir kapı. yani duyularımız için gerekli olan organların dışında vukuu bulan bir olay. örneğin görmek için göz duymak için kulak gibi organlar gelişmiş. ama beyin çok daha fazlasına hükmediyor. örneğin beyin kullanılarak bir başkasına hükmedebilir ve dilediğini yaptırabilirsin. buda beynin yaymış olduğu bir nevi enerji ile oluyor ki buna beyin dalgaları deniyor.

ona bir lafımız yokki :) zaten benim anlattığımdan ne farkı var. sonuç olarak beyin dalgası olmasaydı bu olay gerçekleşebilir miydi? enerji kafatasını geçmez mi? acaba. evrende herşey birbiri ile iletişim halindedir. bu iletişim enerji ile olur.

Birkaç milivoltluk elektrik enerjisinin kafatasını aşması bile zorken çıkıp metrelerce seyahat edip bir objeyi hareket ettirmesinin aslı astartı yok.

TUBA
26-09-2011, 21:51
Birkaç milivoltluk elektrik enerjisinin kafatasını aşması bile zorken çıkıp metrelerce seyahat edip bir objeyi hareket ettirmesinin aslı astartı yok.

senimi kıracam sevgili ascendent, sen öyle diyorsan öyledir :)

yamans
26-09-2011, 22:00
Avrupada bir kişinin içine şeytan girdiğinde göstergelerden birisi yatağın sallanması,hareket etmesi vs. dir bu gibi hareketlerin beynin enerjisinden meydana geldiği düşünülür bende böyle biliyordum,antitezi olan biri açıklasa bu durumuda iyi olur esasen,neyse konuyu dağıtmayayım.

TurkceRap
26-09-2011, 22:08

Beyin kullanımının ne kadar gelişmeye, geliştirilmeye müsait olup olmadığını bilemezsin, kaslarımızı da çalıştırdığımız zaman vucut şeklimiz değişiyor, çalışarak vuycudumuzun fizikî kuvvet yönünden kabiliyetlerini geliştirebiliyoruz, beyinde de böyle bir özellik olabilir.

insanların Afrikada vs olduğunu iddia ettikleri karabüyücüler, kırmızı büyücüler birtakım enerjileri kullanıyor olabilirler, hiçbir şey için kesin konuşmamak lazım...

VraeL
26-09-2011, 23:04
Kendi tasarımı olan dinin, etkinliğini kaybettiğini gören zavallı kapital-emperyal zihniyet, yeni oyuncağı olan "new age" anlayışını öne sürmüştür günümüzde.

Bir nevi "entel dini" olan bu akım, beyin yoluyla cisimleri hareket ettirmek, melek vb gibi varlıklar ile telepatik iletişim kurabilmek, beyin yoluyla başkalarını yönlendirmek gibi safsatları baz almaktadır.

Aynı tutum afrika toplumlarında, babillilerde, mayalarda vb uygarlıklarda da vardı. Ardından bu tutum zamanla dine dönüştü, bazı yerlerde ise bilerek dönüştürüldü. Amaç toplumların ve kitlelerin tek bir amaç altında koyun misali yönlendirilmesiydi. Şimdi ise din etkisin yitirmeye başlayınca bundan binlerce yıl önceki, din denilen yalanın ilk versiyonlarını, popüler bilim ile harmanlayarak yeniden karşımıza koymaktalar.

yani bu işin evrimine bakarsak;

Pagan inançlar --> Din ---> popüler bilimle harmanlanmış new age pagan inancı

TUBA
26-09-2011, 23:13
Kendi tasarımı olan dinin, etkinliğini kaybettiğini gören zavallı kapital-emperyal zihniyet, yeni oyuncağı olan "new age" anlayışını öne sürmüştür günümüzde.

Bir nevi "entel dini" olan bu akım, beyin yoluyla cisimleri hareket ettirmek, melek vb gibi varlıklar ile telepatik iletişim kurabilmek, beyin yoluyla başkalarını yönlendirmek gibi safsatları baz almaktadır.

Aynı tutum afrika toplumlarında, babillilerde, mayalarda vb uygarlıklarda da vardı. Ardından bu tutum zamanla dine dönüştü, bazı yerlerde ise bilerek dönüştürüldü. Amaç toplumların ve kitlelerin tek bir amaç altında koyun misali yönlendirilmesiydi. Şimdi ise din etkisin yitirmeye başlayınca bundan binlerce yıl önceki, din denilen yalanın ilk versiyonlarını, popüler bilim ile harmanlayarak yeniden karşımıza koymaktalar.

o zaman yapılması gereken bunun gerçek olduğu ve bu gerçekliğin din haline getirilmemesi için çalışmaktır sevgili vrael. kısacası bu din değildir, başlangıçta bu şekilde anlgılanmış olması ve o dönem insanlarının bunu din olarak dışa vurmaları bulundukları zaman itibari ile ne kadar doğal olduğunu vurgulamaktır. ama gelinen bugünde bunun din olmadığını anlamaktır. sonuçta evrende herşey bir bütünse bunun gerçekliğinin karşısında durmak yanlıştır demek istiyorum.

VraeL
26-09-2011, 23:38
o zaman yapılması gereken bunun gerçek olduğu ve bu gerçekliğin din haline getirilmemesi için çalışmaktır sevgili vrael. kısacası bu din değildir, başlangıçta bu şekilde anlgılanmış olması ve o dönem insanlarının bunu din olarak dışa vurmaları bulundukları zaman itibari ile ne kadar doğal olduğunu vurgulamaktır. ama gelinen bugünde bunun din olmadığını anlamaktır. sonuçta evrende herşey bir bütünse bunun gerçekliğinin karşısında durmak yanlıştır demek istiyorum.

Evet bende zaten bu sebeble şu başlığı (http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=23728) açmıştım. Ama pek ilgi görmedi başlıkta geçen düşünce sanırsam (. Zira başlıktaki derdimizden daha önce din denilen daha önemli bir derdimiz var başımızda :/ Önce dini halletmemiz gerekecek, gerisi çorap söküğü gibi gelir herhal.

Bu arada avatar çok klas olmuş, Taylan mı çizdi :D

TUBA
26-09-2011, 23:43
Evet bende zaten bu sebeble şu başlığı (http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=23728) açmıştım. Ama pek ilgi görmedi başlıkta geçen düşünce sanırsam (. Zira başlıktaki derdimizden daha önce din denilen daha önemli bir derdimiz var başımızda :/ Önce dini halletmemiz gerekecek, gerisi çorap söküğü gibi gelir herhal.

Bu arada avatar çok klas olmuş, Taylan mı çizdi :D

hee, sağolsun bana da yakıştı doğrusu :D

TurkceRap
30-09-2011, 12:16

Dinlerin kitleleri yönetmmeye yönelik kullanışlı bir araç olduğu doğrudur, fakat, her önümüze gelen akımı bu şekilde yaftalamak da başka bir dogma türü bence.

Ayrıca, işimize gelmeyen herşeyin kapitalizm icad etti yaklaşımıyla oldu bittiye getirilmesini doğru bulmuyorum, Halbuki çoğu zaman dinler siyasî amaçlar için de kullanılmıştır.

Dark_Prince
30-09-2011, 13:40

Sevgili Virayıl;

Kalbimi kırıyorsun ama :D Bir kaç ay sonra telekinezi videomu koyduğumda da bakalım bunları söyleyebilecek misiniz :D

Şaka bir yana bu şeylere ne kadar inansam da yokedilmesi taraftarıyım,Parapsikoloji akılsız insanların kullanılmasında çok güzel rol oynayabiliyor.Gerçekleri görüyorum fakat bunların safsata olduğunu düşünmüyorum.Melekleri bilmem ama telepati,telekinezi,durugörü bunlar gerçekten var.

Bu arada bu büyük buluştan haberdar ettiğin için teşekkür ederim Ascendent,heyecan verici.

RENAULTFERRARİ
30-09-2011, 16:01
baş yazıda sadece bir kaç cümle okudum diğer hiç bir şeyi okumadım..
bunlarda AAAaaa diycek bir şey yok ki....

cahiller buna Aaaa der..
Olay şu :
şimdi sen filan filimden bir sahneyi gözün önüne getir canlıdır diyor
ve o sırada beyninden sağından solaun elektirk sinyalleri alıyor.. o sıradaki elektirik sinyallerini kullanaak o filimdeki resimleri taklid ediyor..
böyle böyle her nesne için ..falan filan...
yani mantık şu o filim sahnesini hayel ederken... sinyalleri al.. o sinyallerin karşılı bu filim sahnesi ise. diyerek programlama yapıyor.. ne kadar tutarsa...

peki İnsana beş dakika sonra.. aklına filan yerde işitmiş olduğu güzel bir söz gelicek
hatırlayıp sevinecek..bu 5 dakka sonra gelcek şey nerden geliyor ? bunun başlangıcı neresi ? sonu neresi ?

beş dakika gelmezden evvel onu bulup getire bilirmiyiz..?
yahut beş dakika sonra aklına filan yerde işitmiş olduğun ağar bir söz gelicek ve onu hatırlayınca sen bir fena olacaksın sıkılacaksın.. işte bu beş dakika sonra gelcek olan şeyi durdurabilirmiz...

bilim adamları kıçını yırtsa buna Müdahale edemez...
beş dakika sonra aklıan geleck olan şeyi bilemez ki müdahale etsin
nerden geliyor nereye gidiyor bilmez....

vartor
30-09-2011, 16:16
Sen devam et bu tutumuna. Kuranda hersey yaziyordur zaten.

RENAULTFERRARİ
30-09-2011, 16:19
başyazıda ne dediği belli diğer yazılarda konu değişmiş farklı farklı yerlere sapmışsa ben okumadım demek istedim... vartor..
ve yazdığım yazıyı okumanı değindiğin noktayı da görmeni anlamanı bilgilenmeni aydınlamanı dilerim vartor

vartor
30-09-2011, 16:30
Hangi noktayi?
Baslikla ilgili bir nokta mi vardi?

RENAULTFERRARİ
30-09-2011, 16:38
Hangi noktayi?
Baslikla ilgili bir nokta mi vardi?

sen devam et bu tutumuna.. dindarların yazılını hiç dikkatli dikkatli okumazmısınız siz
sadece ve sadece İslamın düşmanı olan bir yazıyı mı okursunuz.. nede olsa orada her sey yazıyor dimi.. aferin sen bu yolda devam et

the supernova
30-09-2011, 17:29

cahiller buna Aaaa der..
Olay şu :
ve o sırada beyninden sağından solaun elektirk sinyalleri alıyor.. o sıradaki elektirik sinyallerini kullanaak o filimdeki resimleri taklid ediyor..
yani mantık şu o filim sahnesini hayel ederken... sinyalleri al.. o sinyallerin karşılı bu filim sahnesi ise. diyerek programlama yapıyor.. ne kadar tutarsa...

peki İnsana beş dakika sonra.. aklına filan yerde işitmiş olduğu güzel bir söz gelicek
hatırlayıp sevinecek..bu 5 dakka sonra gelcek şey nerden geliyor ? bunun başlangıcı neresi ? sonu neresi ?

yahut beş dakika sonra aklına filan yerde işitmiş olduğun ağar bir söz gelicek ve onu hatırlayınca sen bir fena olacaksın sıkılacaksın.. işte bu beş dakika sonra gelcek olan şeyi durdurabilirmiz...

Yorumunuz doğru ya da yanlış bilemem ama fotodan fosil yorumlayan HY gibisiniz. :D

Ayrıca o müdehale edilemez sandığınız 5 dk. sonra gelecek düşünce , cevap vs. müdahale etmek için bilim adamlarına gerek yok. Zihinsel manipülasyon tekniklerini kullananların yapabildiği şeyler.

Mucize diye kasmayın kendinizi.

Ascendent
30-09-2011, 17:42

cahiller buna Aaaa der..
Olay şu :

Bre nörolojinin "n" sinden habersiz!,
Bre herşeyi kendi hayatı gibi basitlik kısır döngüsünde sıkışmış sanan!,

Gördüğün şeylerin beyninde algılanması anında üretilen elektrik sinyallerinin şu an bizim kullandığımız görsel (tv,kamera vs...) cihazlarla uzaktan yakından alakası olduğunu mu sanıyorsun?

RENAULTFERRARİ
30-09-2011, 18:10
lafı kulakle işitip dinlemeke yerine burunda anlamak diye buna derler..

galatasaray macını izlerken yahut bir filmi konsantre olmuşken..
o anda zaten zihnin manipule oluyor bir teknik bilene gitmede gerek yok
yapaçağın şeyleri unutuyorsun
diyorum ki
boş boş oturduğunda bir dakka sonra içinde ne geçiçek birlimsin onu durdurabilirmisin
ve bu nerden geliyor ? nereye gidiyor ? bunun başlangıcı neresi ? sonu neresi ?
bütün insalar bütün bilim adamları kıçını yıtrsa buna müdahale edemez bu sorulara cevap vermez.
ben filim izlerim zihnimi manipule ederim unuturum
ben maç izlerim unuturum
ben içerim unuturum
ben şunu yaparım unuturum..
ben zihnimi manipule eden birine giderim bıdı bıdı konuşur... ne konu anlatıyorsa öyle bir çene varki dinlettirir bana ben onu dinlerken unuturum
şebeklik yapan birini bulurum onu izlerken unuturum
ben sana unutamazsın dedim mi ? 24 saat bunla yaşarsın dedim mi ? the süpernova

RENAULTFERRARİ
30-09-2011, 18:31
hayır Güzel avatarlı arkadaşım Ascendent ben öyle bir şey sanmıyorum se yanlış anlamışsın

diyorum yani mantık :kişi filim sahnesini hayel ederken... sinyalleri al.. o sinyallerin karşılı bu filim sahnesi
şimdi başka bir şey hayal et.. ama biz senin ne hayal etttiğini nerden bilicez.

o zaman Cesur yerik filimden bir sahneyi alalım buna konsantre ol..
şimdi filmi kapayalım
şimdi sen o sahneyi hayal et... işte o sırada elektirk sinyallerini alıyorlar
bu elektirk sinyallerinin karşılığı cesur yürek filimdeki şu sahne ise
diyerek ve verileri çoğaltarak elde ettikleri sinyallerle program yapıyorlar
mantık bu diyorum....
kapiş ! tatlı güzel yüzlü avatarlı arkadaşım

the supernova
30-09-2011, 19:28
lafı kulakle işitip dinlemeke yerine burunda anlamak diye buna derler..

galatasaray macını izlerken yahut bir filmi konsantre olmuşken..
o anda zaten zihnin manipule oluyor bir teknik bilene gitmede gerek yok
yapaçağın şeyleri unutuyorsun
diyorum ki
boş boş oturduğunda bir dakka sonra içinde ne geçiçek birlimsin onu durdurabilirmisin
ve bu nerden geliyor ? nereye gidiyor ? bunun başlangıcı neresi ? sonu neresi ?
bütün insalar bütün bilim adamları kıçını yıtrsa buna müdahale edemez bu sorulara cevap vermez.
ben filim izlerim zihnimi manipule ederim unuturum
ben maç izlerim unuturum
ben içerim unuturum
ben şunu yaparım unuturum..
ben zihnimi manipule eden birine giderim bıdı bıdı konuşur... ne konu anlatıyorsa öyle bir çene varki dinlettirir bana ben onu dinlerken unuturum
şebeklik yapan birini bulurum onu izlerken unuturum
ben sana unutamazsın dedim mi ? 24 saat bunla yaşarsın dedim mi ? the süpernova

Ben manipülasyon dediğim halde sen sadece unutmaya takmışsın.
Sanırım manipülasyonun ne olduğunu bilmiyorsunuz.
Manipülasyonu yalnızca unutmak mı sanıyorsun ?

Günlük yaşamınızda rastgele , içinizden gelerek vs. yaptığınızı sandığınız seçimlerin gerçekten hür iradenizle mi olduğunu sanıyorsunuz ?

Hiç tanımadığın 2 insanı gösterdiler diyelim. Bunlardan birini ister istemez daha yakın hissettiğin olur. Peki bunun ruhani olduğunu mu sanıyorsun ?

Bilgi edinmeden fikir sahibi olmanın sana bir faydası olmaz.

ereninthenature
30-09-2011, 19:39
Bu teknoloji gelisirse cok eglenceli seyler mumkun olabilir.Matriks filmindeki gibi sanal gerceklik mesala:D

RENAULTFERRARİ
30-09-2011, 20:35
bütün hayatında boyunca yapmış olduğum seçimlerin hiç değilse bir tanesi olsun
bir tanesini bile hür iradenle yaptığını mı sanıyorsun sen
bir an sonra içinde geçek şeyi ne bilirsin ne durdurabilirsin... Hür iraden nasıl olsun
İrade allaha aittir.. insana değil...
İnsan insana hükmeder.. elbette bizim dinimiz de bunların örnekleri menkıbeleri çok var
iradeleri zapt ediyorlar.. evet

bunu bir tarafa bırakalım !
süpernova senin sözünü ettiğin O diğerine hükmeden insan'na ne hükmeder..
onun içindeki değil mi ?
O da bir an sonra içinde geçicek şeyi ne bilir ne de onu durdurabilir
uyuma ayık ol

the supernova
30-09-2011, 21:15
bütün hayatında boyunca yapmış olduğum seçimlerin hiç değilse bir tanesi olsun
bir tanesini bile hür iradenle yaptığını mı sanıyorsun sen
bir an sonra içinde geçek şeyi ne bilirsin ne durdurabilirsin... Hür iraden nasıl olsun
İrade allaha aittir.. insana değil...
İnsan insana hükmeder.. elbette bizim dinimiz de bunların örnekleri menkıbeleri çok var
iradeleri zapt ediyorlar.. evet

bunu bir tarafa bırakalım !
süpernova senin sözünü ettiğin O diğerine hükmeden insan'na ne hükmeder..
onun içindeki değil mi ?
O da bir an sonra içinde geçicek şeyi ne bilir ne de onu durdurabilir
uyuma ayık ol

Madem irade allaha ait , o zaman insanları işledilikleri günah ve sevaptan sorumlu tutmak saçma değil mi ?

TUBA
30-09-2011, 21:21
Madem irade allaha ait , o zaman insanları işledilikleri günah ve sevaptan sorumlu tutmak saçma değil mi ?

kesinlikle sevgili supernova ;) yani reno diyor ki, hür irademiz tanrının elindedir ve cennete kendi sevaplarını cehenneme de kendi günahlarını atacak. anlayacağın biz birer kuklayız :D
o zaman bizi dine çağırma daveti niye? tanrının elinde kuklaysak irademiz ondansa bizleri neden dine davet edersiniz? dinden çıkanı ( mürted ) neden 1 ay dönmesi için bekler, dönmez ise idam edersiniz?

ömer hayyamın şiirleri geldi aklıma :D

RENAULTFERRARİ
30-09-2011, 22:08
dinden çıkanı ( mürted ) neden 1 ay dönmesi için bekler, dönmez ise idam edersiniz?
amma yalancısınız be.. nerden buldun bunları nerde yazıyor
Ömer hayyam Evliyaullahtır.. Allah dostu bir insandır sen daha bunuda bilmiyorsun
Allah ile makamı nazda konuşur
Mevlanada makamı nazda konuşur
Hazret, Musada Öyle konuşmuştur.

Seni idare edenin Hak olduğunu bilmen mesul olmana kafidir..
İnsan tabi haliyle ve bu halin icabı itibariyle kendisinde İrade Hak ve hakikati görür ki
mesul olmasına bu kadarı kafidir. yani kendisinde Hakkın iradesini Hakkı görür ki mesul olmasına bu kadarı kafidir..

TUBA
30-09-2011, 22:22
amma yalancısınız be.. nerden buldun bunları nerde yazıyor
Ömer hayyam Evliyaullahtır.. Allah dostu bir insandır sen daha bunuda bilmiyorsun
Allah ile makamı nazda konuşur
Mevlanada makamı nazda konuşur
Hazret, Musada Öyle konuşmuştur.

İnsan tabi haliyle ve bu halin icabı itibariyle kendisinde İrade Hak ve hakikati görür ki
mesul olmasına bu kadarı kafidir. yani kendisinde Hakkın iradesini Hakkı görür ki mesul olmasına bu kadarı kafidir..

kusura bakma ama beni ciddi manada çok güldürüyorsun, çok yaşa emi :D

buyur ömer hayyamdan şiirler

http://www.youtube.com/watch?v=rxZC1Fot6ac&feature=related

the supernova
30-09-2011, 22:36
....

İrade allahın ve ben iradenin allaha ait olduğunu biliyorsam bu iradeden mesulüm öyle mi ?

Peki iradenin allaha ait olduğunu bilmenize sebep olan irade de doğal olarak allaha ait olmaz mı ?

Demek ki allah iradesiyle beni ateist yapmış. Burada benim suçum ne ?

Buradaki mantıksızlığı her insan görür.

Acaba anlatmak istediğin başka bir şey mi ?

RENAULTFERRARİ
30-09-2011, 22:43
evet anlatmak istediğim başka bir şey.
kendi İklim-i Vucudunda edeb ile oturmak

Bir adamı tahammül edemiyecek derecede dövmüşler zindana atmışlar gıkı çıkmamış
sormuşlar neden böyle hiç ses çıkarmadın.
Maşukum yanımdaydı demiş rahatsız olursa diyerekten çıkarmadın
demek Hakka bu kadar arifsiniz öyle mi ?
Huuuu demiş gitmiş....

the supernova
30-09-2011, 23:01
evet anlatmak istediğim başka bir şey.
kendi İklim-i Vucudunda edeb ile oturmak

Bir adamı tahammül edemiyecek derecede dövmüşler zindana atmışlar gıkı çıkmamış
sormuşlar neden böyle hiç ses çıkarmadın.
Maşukum yanımdaydı demiş rahatsız olursa diyerekten çıkarmadın
demek Hakka bu kadar arifsiniz öyle mi ?
Huuuu demiş gitmiş....

Allah yanındaymış , gelen belada allahtandır diyerek karşı koymamış gibi bir şey anladım.

Bir ateist için bu sadece enayiliktir.

Ve irade allahınsa neden suçlunun insan olduğunu açıklayan bir durum yok.

RENAULTFERRARİ
30-09-2011, 23:26
şimdi onlar gözlerini kapadıkları vakit karanlıkta değiller...
gözlerini kapıyorlar.. maşuklarını hayal ediyorlar..
o aleme gönül vermişler.. bu dünyanın herşeyinde geçmişler..
uykuda sende bir aleme gidersin oranın güneşini manitalarını kızlarını örürsün gezersin dolaşırsın
bir rüya görmedin mi hiç hayatında net
işte o adamlar sürekli görüyrolar ilk başta maşuklarını hayal ediyorlar... gözlerin önüne getiriyorlar
böyle böyle bir şekilde.. Vucudların geçiyorlar
yani ölmezden evvel ölmenin sırrını öğreniyorlar
o sır ile gözlerini kapadıkları vakit kendilerinde geçiyorlar ki
sende uykunun başlangıcında kendinde geçersin
işte uykunun başlangıcında ne oluyor nasıl oluyor acaba kendinden geçmek
senin elinde değil unutursun hatırlmak senin elinde değil
işte uykuda kendinden geçmek buda öyle bir şey

işte onlar bunu hep yapıyorlar.. kendilerinden geçiyorlar
yoksa insan dayağa tahammül edemez ki..

bunlar tabi söz ile anlatılmaz.. ki işte ben dilim döndüğü kadar bu kadar anlatabildim

onlar derki uykudan çook dersler vardır
uyku'dan bir şey öğrenmeyen 90 lisan bilsin binlerce kitap okusun gene kopkoyu cahildir

bir zat mevlit okuduğu zaman insalar kendilerinde geçer denize düşerlerdi
bu zata bir kandil günü cami bakanlarla dolu iken ne olur bir mevlüt okuyun demişler
o zat demiş ki
hep böyle yaparsınız niçin böyle yaparsınız
Allaha bana bir dudak iki kulak verdi
kendi söylesin kendi dinlesin diye bir de kulağı onlar dinlesin diye
sizde kulak yok ki demiş bir küfür etmiş gitmiş
acaip adamlar onlar

bir insan kendi odasına kapanır gitarını alır şarkı söyler
orda ondan başka kim vardır..
kim dinliyor onu ?
Allah insana ne kadar aşıktır..
bu dudakla söylettirir.. bu kulakla işittirir.. zevk aldırır..
söyleyen vucud ayrı.. dinleyen vucudun ayıdır
İnsanda namütenahi vucud vardır...
sakın gadab hali geldiği zaman o zaman ki vucud ile
sakinkenki vucudu aynı kişi sanma
bunlar uzar gider..

sen Hazreti Muhammed Şemseddin yeşil efendiyi dinle
Facebookta aratrır bulursun

the supernova
01-10-2011, 00:05
Orada ki duygu durumu ve daha fazlası hipnoz seanslarında fazlasıyla olan şeyler.

Bahsettiğiniz halleri hisseden insanlar hristiyan ya da müslüman olup allah için hissettiklerini düşündükleri şeyleri , kendini şeyhim , evliyayım diye yutturan adamlara karşıda hissedip kendilerinden geçiyorlar.

O halleri yaşayabilmek için inandığınız şeylerin gerçek olması gerekmiyor.

Mesela İskender Evrenesoğlu diye bir adam var. Peygamber olduğunu söylüyor.
Bu adam kendisine gelenlere "namaz kılıp beni sorun rüyaya yatın bakalım kimi göreceksiniz" diyo ( ona inananlardan biri anlatıyor )
İnsanlar namaz kılıp rüyaya yatıyorlarmış ve hakkaten onu görüyolar.
Sonra da peygamber diye peşinde dolanıyolar , adam tabi köşeyi döndü.

Şimdi ikimiz de bu adamın sahtekar olduğunu biliyoruz değil mi ?
Ama bu adama bunca inanan insan var ve adamı rüyalarında gören insanlar.

Senin anlayacağın işin özü şartlandırılmış zihin.

Sakın şöyle düşündüğümü sanma ; "bunlar sahtekar ha demek ki diğerleri de sahtekar."

Böyle bir düşüncem yok ama aksini gösteren bir kanıtta yok.

Kişisel tecrübeler , Ahmet şunu demiş , Mehmet şöyle yapmışmış.

Ateistler için bunlar büyüklere masallardan öteye geçemiyor.

İkimizde derdimizi anlattık , konuyu daha fazla uzatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca diğer müslümanlar gibi hakaret ederek konuşmadığınız için teşekkürler.

Lynx
01-10-2011, 00:48
Müslolar simdi hapi yuttu :D hep beynimizde bir suur oldugunu iddia ederlerdi :D ama artik oda kodlara dökülüyorsa :D suur muur yok !

Hani gözle görülmez elle tutulmaz iddialari varya :D oda cöpe gidiyor güzelim :) Malum kodlarla tutar olduk ! Teknolojiyi bilmeyen cahil muhammed tabiki tahmin edemez mi ! Ama allahda mi edemedi acaba Onu görünmez ve elle tutulmaz kildi ?

TUBA
01-10-2011, 12:11
Orada ki duygu durumu ve daha fazlası hipnoz seanslarında fazlasıyla olan şeyler.

Bahsettiğiniz halleri hisseden insanlar hristiyan ya da müslüman olup allah için hissettiklerini düşündükleri şeyleri , kendini şeyhim , evliyayım diye yutturan adamlara karşıda hissedip kendilerinden geçiyorlar.

O halleri yaşayabilmek için inandığınız şeylerin gerçek olması gerekmiyor.

Mesela İskender Evrenesoğlu diye bir adam var. Peygamber olduğunu söylüyor.
Bu adam kendisine gelenlere "namaz kılıp beni sorun rüyaya yatın bakalım kimi göreceksiniz" diyo ( ona inananlardan biri anlatıyor )
İnsanlar namaz kılıp rüyaya yatıyorlarmış ve hakkaten onu görüyolar.
Sonra da peygamber diye peşinde dolanıyolar , adam tabi köşeyi döndü.

Şimdi ikimiz de bu adamın sahtekar olduğunu biliyoruz değil mi ?
Ama bu adama bunca inanan insan var ve adamı rüyalarında gören insanlar.

Senin anlayacağın işin özü şartlandırılmış zihin.

Sakın şöyle düşündüğümü sanma ; "bunlar sahtekar ha demek ki diğerleri de sahtekar."

Böyle bir düşüncem yok ama aksini gösteren bir kanıtta yok.

Kişisel tecrübeler , Ahmet şunu demiş , Mehmet şöyle yapmışmış.

Ateistler için bunlar büyüklere masallardan öteye geçemiyor.

İkimizde derdimizi anlattık , konuyu daha fazla uzatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca diğer müslümanlar gibi hakaret ederek konuşmadığınız için teşekkürler.

aklıma şu geldi, amerikada her yıl yüzlerce insan uzaylılar tarafından ya kaçırıldığını ya işkenceye maruz kaldığını yada kobay olarak kullanıldığını anlatıyor ( özellikle meksikada ). japonyada ise kötü bir cadının gelip korkuttuğunu ve taciz ettiğini, çinde tek gözlü canavarın gelip korkuttuğunu ve taciz ettiğini ve tüm dünya ülkelerinde kendi geleneklerine göre bir takım canavarvari varlıkların gelip işkence veya herfhangi birşey yaptıkları rapor edilmiş. aslında işin aslı uyku felcidir. ama enteresan olanı bulunduğu etnik topluma göre uyku felci esnasında görünen varlık veya varlıkların aynı olması. çinde tek gözlü canavar japonyada kötü cadı amerikada uzaylı gibi. biliyoruz ki uyku felcini yaşayan insan rüyasında gördüğünü uyanıkkende görür ve gerçekmiş gibi algılar. yani rüyasında uzaylıyı görüyorsa başucunda uzaylı gerçekten dikilmiş ve ona bakıyor hatta birşeyler yapıyor gibi görür hareket etmek istediğinde de edemez çünkü beyin henüz uyku modundan kurtulamamıştır. zaten yapılan terapilerde hep hareket edemediklerini söylemişlerdir. buda senin yazdıklarını uygun bir bilgi olduğunu düşündüğüm için yazma gereği duydum.

bu arada sevgili renoya bende bu tutumundan dolayı teşekkür ederim.

TurkceRap
01-10-2011, 12:46
kusura bakma ama beni ciddi manada çok güldürüyorsun, çok yaşa emi :D

buyur ömer hayyamdan şiirler

http://www.youtube.com/watch?v=rxZC1Fot6ac&feature=related

;)

Reno'nun Rubaî'lerle pek arası iyi değil galiba ;)

RENAULTFERRARİ
01-10-2011, 13:41
Ömer Hayyam Büyük bir din adamıdır
ben size kahkahalarla gülüyorum Hazreti ömer hayyamı kaba sofurlar kaba sürekliler gibi dinsiz gördüğünüz için
hahaha

TUBA'cım ve TurkceRaptiye

hazreti Musada mı dinsiz kafirdir bakınız ne demiştir araf 155 : in hiye illâ fitnetuk
Ya Rabbi bu fitne sendedir.. dedi
yani Fitne:kargaşa-yoldan çıkarmak- küfür- ara bozma-azdırmak-şikak her türlü fenalık
sendendir dedi Allah'a
hadi Ömer hayama dediğiniz gibi Hazreti Musayda Dinsiz kafirdi diyin bakıyım

yok azizim onlar kafir dinsiz değil
aşk-ı İlahi şarabında bir yudum içinde ne akıl kalır ne nefs
öğrenin bu incelikleri

yalnız bizler Hazreti Musa gibi
Allah'a bu fenalıklar bu fitneler bu ara bozmalar sendendir diyemeyiz
Musa alyhisselam der..
Çünkü Onun ağızı firavunun ateşi ile yandı
haktan gelen belayı bal yaptı... Allah ile arası çok iyi
o öyle konuşmak hakkını aldı
makamı nazdan konuşamalardır

mesela bizim dinimzide Ömer hayyam gibi insanlar çok vardır

dünyada iken gözünü kapadığı vakit karanlıkta kalmayan
geceleyin cenette hurilerin musiki fazlını dinleyen
Bir zatı ala diyor ki : Ya rabbi dünya nimetlerini verdin köpeklere (köpek sıfatlı kimselere)
devletininde verdin Eşşeklere
beni de buraya bunlara bak diye mi gönderdin
makamaı nazda konuşmalar
biz böyle diyemeyiz
çünkü onlar deminde deiğim gibi hakkın belasını bal yapmışlardır... öyle söylerler

hazreti Mevlanda mı dinsiz kafirdir
bakınız ne diyor

Dünya Hamamdaki tasa benzer...
bir cenabetin elinde bir cenabete geçer... tasalanma

bu söz küfürdür Dünya kötü pis bir yer olsaydı peygamber gelirmiydi.. ?
haydi hazreti Mevlanayda dinsiz kafirdi diyin

hazreti mevlana böyle der.. çünkü O hakkın belasını bal yaşmıştır..

bakınız ne diyor
Ya rabbi Bin bela ile müptela kıl beni (kalu bela dedik ya)
yani diyor ki halk belaya dayanamaz.. bana gönder ilahi diyor
halka gidecek bela Mevlanaya gidiyor
yani o insanlar halk için bir siper-i zaikadır..

insanın kendi manası belaya çekecek olsa insan ister mi ?

mevlana yüklüyor imanına veriyor ihlasına belayı kendi çekmiyor ki
iman çekiyor..
kendisi elini kolunu sallayarak mükemmel yaşıyor
ALlah insan yük taşımaz diyor ben seni kendime muhattab tuttum
yüklesene İmana o taşısın diyor...

Şimdi hazreti mevlana dinsiz kafir mi ?
hazreti Musa da kafir mi ?
hayır dimi
İşte Ömer hayyamda Muazzam büyük bir Din adamıdır

hırbolar... Ömer hayyamı kaba sürekliler gibi dinsiz sanıyorlar..
edipleri kahkahalara salıyorlar

TurkceRap
01-10-2011, 14:16
Ömer Hayyam Büyük bir din adamıdır
ben size kahkahalarla gülüyorum Hazreti ömer hayyamı kaba sofurlar kaba sürekliler gibi dinsiz gördüğünüz için
hahaha

TUBA'cım ve TurkceRaptiye

hazreti Musada mı dinsiz kafirdir bakınız ne demiştir araf 155 : in hiye illâ fitnetuk
Ya Rabbi bu fitne sendedir.. dedi
yani Fitne:kargaşa-yoldan çıkarmak- küfür- ara bozma-azdırmak-şikak her türlü fenalık
sendendir dedi Allah'a
hadi Ömer hayama dediğiniz gibi Hazreti Musayda Dinsiz kafirdi diyin bakıyım

yok azizim onlar kafir dinsiz değil
öğrenin bu incelikleri

yalnız bizler Hazreti Musa gibi
Allah'a bu fenalıklar bu fitneler bu ara bozmalar sendendir diyemeyiz
Musa alyhisselam der..
Çünkü Onun ağızı firavunun ateşi ile yandı
haktan gelen belayı bal yaptı... Allah ile arası çok iyi
o öyle konuşmak hakkını aldı
makamı nazdan konuşamalardır

mesela bizim dinimzide Ömer hayyam gibi insanlar çok vardır

dünyada iken gözünü kapadığı vakit karanlıkta kalmayan
geceleyin cenette hurilerin musiki fazlını dinleyen
Bir zatı ala diyor ki : Ya rabbi dünya nimetlerini verdin köpeklere (köpek sıfatlı kimselere)
devletininde verdin Eşşeklere
beni de buraya bunlara bak diye mi gönderdin
makamaı nazda konuşmalar
biz böyle diyemeyiz
çünkü onlar deminde deiğim gibi hakkın belasını bal yapmışlardır... öyle söylerler

hazreti Mevlanda mı dinsiz kafirdir
bakınız ne diyor

Dünya Hamamdaki tasa benzer...
bir cenabetin elinde bir cenabete geçer... tasalanma

bu söz küfürdür Dünya kötü pis bir yer olsaydı peygamber gelirmiydi.. ?
haydi hazreti Mevlanayda dinsiz kafirdi diyin

hazreti mevlana böyle der.. çünkü O hakkın belasını bal yaşmıştır..

bakınız ne diyor
Ya rabbi Bin bela ile müptela kıl beni (kalu bela dedik ya)
yani diyor ki halk belaya dayanamaz.. bana gönder ilahi diyor
halka gidecek bela Mevlanaya gidiyor
yani o insanlar halk için bir siper-i zaikadır..

insanın kendi manası belaya çekecek olsa insan ister mi ?

mevlana yüklüyor imanına veriyor ihlasına belayı kendi çekmiyor ki
iman çekiyor..
kendisi elini kolunu sallayarak mükemmel yaşıyor
ALlah insan yük taşımaz diyor ben seni kendime muhattab tuttum
yüklesene İmana o taşısın diyor...

Şimdi hazreti mevlana dinsiz kafir mi ?
hazreti Musa da kafir mi ?
hayır dimi
İşte Ömer hayyamda Muazzam büyük bir Din adamıdır

hırbolar... Ömer hayyamı kaba sürekliler gibi dinsiz sanıyorlar..
edipleri kahkahalara salıyorlar

Sevgili Doğan görünümlü Şahiğn (90 sonrası kasa), Üslubunu bozma ki biz de bozmayalım.

Ömer Hayyam'ın Rubaî'lerinin Tasavvufî olmadığı her yönüyle açıktır, Neyzen'den beter giydirmiştir softalığa vs.

Müslüman olabileceğini düşünmekle beraber (Tabi yine de bilemem), Görünen o ki kendine has bir din anlayışı vardı.

Musa'ya (Moses) gelince, büyük olasılıkla dinî kimliği de olan efsaneleşmiş bir ibranî lideri.