PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kitabımı doğru yazabilmem icin önerileriniz

coolkedisi
02-08-2013, 02:10
İlk basta herkese merhaba. Bilgisayarim bozuk oldugu icin tabletten yaziyorum biraz zahmetli oldugu icin fazla ayrintiya giremeyecegim.

Simdii ben bir kitap yazma karari aldim. Cocuklugumdan beri gunluk yazarim. Dusuncelerimi baskalarina acmaktan ya da icimi bosaltmaktan hoslaniyorum. Bende diyorum ki bir kitap yazayim hayatim icinde gecsin . Yasadiklarim, cocuklugum, problemler heosi gercek fakat kitabin sonu tamamen hayal urunu olacak.

Belki dunyayi dinden kurtaracam olabilir yani :)

Kafamda bir cok sey tasarladim. Bunlarin icinde ise ateist olmami, ateistin gercekliklerini, dini, bazi isleri yoluna koyabilmemiz icin allahin varligina ya da sacma bir dine ihtiyac duymamiz gerekmedigini anlatmak istiyorum.

Fakat aklima alamadigim su. Hem kendimi hem de bilimsel olarak anlatacagim seylerin bir kitapta ayni anda olmasi dogru mu ?

Bir de su var . Ben bilimsel aciklamalari duzgun yapabildigimi sanmiyorum. Daha cok ornek vererek aciklamada ustayim. Bunun kitabima bir faydasi olur mu?
Kitabima cocuklugumdan mi yoksa su yasimdan itibaren ani yazarak mi baslamaliyim ?

Yardimlarinizi bekliyorum, simdiden tesekkurler.

Ahlaksız
02-08-2013, 02:31
Sn.coolkedisi;ne hakkında kitap yazacaksınız?
Aile-anı-sanat-araştırma-din-edebiyat-hobi-sinema-..vb
Ayrıca ciddi bir çalışma yapmanız veya birikiminiz olması gerekiyor..Maddi olarakta sıkıntılı bir iş sanırım..
Güzel bir fikir ama zor işiniz bence:)

coolkedisi
02-08-2013, 04:52
Herşeyi kapsiyor ışte koca bir hayati anlatacak.
Maddi durumdan pek sikinti yok. Ayriyetten sözel bölüm okumam da buna yardımcı olacaktır.
Kitapla aram baya iyi 700 sayfalik kitabı 2 günde bitirebiliyorum bu da çok kitap okumami gosteriyor.
Umarım basarabilirim bir kac gundur daha giris cumlesini yaşamadım :D

Brian
03-08-2013, 23:23
Aslında biyografinin yanında bilimsel şeyler yazmanda sakınca yok. Mesele süreç içersinde hangi bilimsel teorilerin kafanıza yattığını ve bu aşamalardan nasıl geçtiğinizi anlatabilirsiniz. Anlatabildiğiniz kadar tabii.

Ama bu işe yeni başlayanlar yaptıkları büyük hataları bazen gözden kaçırabiliyorlar.

O yüzden kitabınızı yazdıktan sonra, yazarken de, bu işten anlayan kişilerin önerilerini dikkate almanızda fayda olabilir. En azından benim kişisel düşüncem bu yönde.

Gerçi şimdiden sormaya başlamışsınız.

Bir kitap yazarından ziyade okuyucu olarak tespit yaptım.

Natürelist
04-08-2013, 00:16
İlk basta herkese merhaba. Bilgisayarim bozuk oldugu icin tabletten yaziyorum biraz zahmetli oldugu icin fazla ayrintiya giremeyecegim.

Simdii ben bir kitap yazma karari aldim. Cocuklugumdan beri gunluk yazarim. Dusuncelerimi baskalarina acmaktan ya da icimi bosaltmaktan hoslaniyorum. Bende diyorum ki bir kitap yazayim hayatim icinde gecsin . Yasadiklarim, cocuklugum, problemler heosi gercek fakat kitabin sonu tamamen hayal urunu olacak.

Belki dunyayi dinden kurtaracam olabilir yani :)

Kafamda bir cok sey tasarladim. Bunlarin icinde ise ateist olmami, ateistin gercekliklerini, dini, bazi isleri yoluna koyabilmemiz icin allahin varligina ya da sacma bir dine ihtiyac duymamiz gerekmedigini anlatmak istiyorum.

Fakat aklima alamadigim su. Hem kendimi hem de bilimsel olarak anlatacagim seylerin bir kitapta ayni anda olmasi dogru mu ?

Bir de su var . Ben bilimsel aciklamalari duzgun yapabildigimi sanmiyorum. Daha cok ornek vererek aciklamada ustayim. Bunun kitabima bir faydasi olur mu?
Kitabima cocuklugumdan mi yoksa su yasimdan itibaren ani yazarak mi baslamaliyim ?

Yardimlarinizi bekliyorum, simdiden tesekkurler.

Bilimsel yönden ele almak istediginiz konular neler'dir. Eger bing bang teorisini almak isterseniz sizde bu cikmazin icine saplanip kalirsiniz, cünkü ruhban sinifi üzerine insa edilmis bir teori'dir, evrenin baslangici oldugu varsayilir yani ne olursa olsun sinirin arkasinda madde bulunmamaktadir. Bu tür dis sinir simdiye kadar tespit edilememistir, ve böyle bir seyin de olamayacagindan da rahatlikla emin olabiliriz, öyleki temel fikirleri bugün, bütün kozmoloji'ye hakim ve bu fikir de büyük ölcüde ruhban sinifindan kaynaklanarak bilimin üzerine oturtulmus spekülatif bir tez dir yani. Düsünün ki, bir noktayi kabul ederek ve burada güya doga kanunlarinin ve uzay-zaman gecersizligi hakim mis? Iste zurnanin zirt dedigi yer burasi, bu yüzden de örnegin sözde ilk planck döneminden sonra olmasi gereken maddenin durumu tarif edilemiyor tamamen bilim mis gibi insanlara eski klasik tezi hala yutturmaya calisiyorlar, bunu su an hawking bile cözemez! acikcasi big bang hipotezini korumak amaciyla ortaya evrenin baslangicina "tekillik" verilerek bir icerik vermek gerekiyorsa, bu da varsayimlardir ve simdiye kadar ne kanitlanmistir ne de gözlemlenmistir, zaten yillarca buna dair yanlis yolda kendilerince (bazi bilim insanlarinca) bir kanit bulma cabasi icindedirler, ha.. derseniz pekii bunu kabul etmeyen bilim insanlari varmidir? elbette vardir hemi de yüzlerce kisi vardir, onun icin siz siz olun bu teori'ye size sicak bakmanizi önermiyorum...

Kitabinizi yazmanizda size basarilar diliyorum...

coolkedisi
08-08-2013, 03:17
Yani tabi big bangi anlatmaya gücüm yetmez :) Kendi yasadigim şekilde ornekler vererek anlatmayi düşünüyorum . Oykuleyici ve örnekleme yaparak .
Suan basladim ve hızla ilerliyorum. Bu konuda yardim alacağım kimse yok . Açıkçası kendi adimla yayınlamayı bile dusunmuyorum belki anonim olur. Çevremden başta ailem olmak üzere ciddi tepkiler alacağım .
Yine de tesekkurler :)

Anima Libera
13-08-2013, 19:58
Ask hikayesi tarzinda pastanin üzerinde cilek olabilecek sürprizler de olacak mi?