PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diğer Çocuk kitabı

lama
12-05-2017, 23:39
Evet, sitedeki ilk mesajımın konusu forumda bulamadığım ve büyük bir eksiklik saydığım, tavsiye edilebilecek çocuk kitapları üzerine. Tabii bu kitaplar kateşizm gibi katolik kilisesinin doktrinlerini anlatan veya diyanetin çocuklar için bastığı kitaplara benzer didaktik yapıda değil -yani ateizmin el kitabı şeklinde değil-; çocuğa eleştirel bakış, sorgulama, muhakeme özellikleri kazandıracak ve aklını kullanma becerisini artıracak kitaplar olmalı. Okuyacak çocuğu hümanist, kendi dinine mensup olmayan veya kendisi gibi düşünmeyen insanlara hoşgörü ile bakacak şekilde düşündürecek kitaplar...

Biraz kişisel olmakla birlikte şu bilgiyi de sunayım: Ağabeyim fetullahçı ve gündemi takip eden de bir insan olmasına rağmen darbe gününden sonra bile iltisakını sürdürdü. Son süreçte ise zar-zor edindiği basit memurluğu elinden alınmış, işsiz, garip bir insana dönüştü. Senelerce beyni yıkanmış olduğu için içinde bulunduğu durumu bile analiz edemedi. Ben de sahip olduğu 2 çocuğunun kendisi gibi olmasını istemiyorum ama birbirimizden uzak olduğumuz için de müdahil olamıyorum. Birkaç gün sonra 2 günlüğüne yanlarında olacağım ve ne derece işe yarar ama sizce yeğenlerime hangi kitapları armağan etmemi tavsiye edersiniz, bunun yanıtını arıyorum.