PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilimcilerden "yeni" yaşam formu


pianola
04-09-2017, 06:36
DNA'nın temellerini değiştiren bilimciler, yeni bir yaşam formu yarattı

Söz konusu çalışma, sentetik biyolojinin merkezi hedefine ulaşmak üzere atılan bir temel niteliğini taşıyor: "yeni yaşam formları ve fonksiyonların yaratılması"

https://static.independent.co.uk/s3fs-public/styles/article_large/public/thumbnails/image/2016/10/28/13/dna-0.jpg

(...) Genişletilmiş bir genetik kod kullanarak canlı organizmalar yarattıklarını duyuran bilimcilere göre, söz konusu çalışma, daha önceden mevcut olmayan DNA kombinasyonları ile tamamen yeni yaşam-formları yaratabilmenin önünü açıyor.

(...)

Böylece bilimciler, yaşamın en temel süreçlerinin değiştirilebileceklerini ıspatlamış görünüyorlar.

(...)

An itibarıyla süreç tek hücreler ile limitli ve daha kompleks organizmalarda kullanılmıyor. (...) Ekip şimdi, DNA'yı proteine çeviren (yeni) genetik kodun RNA üzerine nasıl yazılacağını araştırıyor...http://www.independent.co.uk/news/science/dna-life-form-new-a-t-c-g-x-y-scripps-research-institute-synthetic-semi-a7544056.html

SelGom
26-09-2017, 13:35
Yaratılışçıları tatmin etmeyen bir çalışma olmuş. Yaratılışçılar kendiliğinden oluşuma kanıt olabilmesi açısından sıfırdan canlılığın labaratuvarda yaratılmasını bekliyorlar, bu olamayınca demekki bunu yaratan ezeli ve mutlak irade var diyorlar, kendiliğinden olamaz diyorlar, insan bile yapamıyorsa doğada hiç olamaz diyorlar çünkü doğa kuvvetleri kör ve sağırdır yani gelişigüzel kombinasyonlar vardır diye düşünüyorlar. Bir de labaratuvarda balığın amfibiye dönüştürülmesi meselesi var, o da makro evrim açısından görülmek isteniyor ve o da yapılamıyor.

rainfall38
26-09-2017, 13:49
bu konuyla ilgilenenler mamutların genlerinin diriltilerek geri getirilmeye çalışıldığını biliyor olmalılar.
Bununla alakalı bilimsel makalede var yabancı kaynakta vermek isterdim ama ingilizcem profesyonel değil.
google a mamutların diriltilmesi yazarsanız gelebilir.
http://evrimagaci.org/photo/tr/yunlu-mamutlar-diriltilecek-soyu-tukenmis-bir-turun-kullerinden-dogusu