PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peygamberler ve Şeyhler Yumuşaktır


ForumKirpisi
23-12-2018, 11:01
Şu tezi yazak konu olarak dursun.

Tüm peygamberlerin ve ibrahimi dinlerin bildiğiniz üzere
kadın haklarıyla ve pedofiliyle bir alakası var. Dini şahsiyetlerin, imamların falan fişmekan da vardır. Yok efendim 30 erkek gücünde 40 kaplan gücünde 18 babun gücünde. Her neyse.

Şimdi size şöyle bir iddia ortaya atayım bomba gibi düşsün.
Alakası olduğu kesin de kanıtlamak için çalışmak hipotez haline getirmek lazım.

Peygamberlerin çeşitli akıl hastalıkları var, vahiy falan alıyorlar biliyoruz. Bu akıl hastalıklarının cinsel eğilimlerle alakası vardır. Beyin faaliyetlerinin cinsel eğilimi direk vurduğunu biliyoruz.
Şizofrenik bir şahsiyetin cinsel tutumu karmaşıktır.

Antidepresanların ve antipsikotiklerin(şizofreni ilaçları) 'nın direk vurduğu yer cinsel eğilimlerdir, yan etkisi cinsel yumuşamadır.
Çünkü dopamin ve seratonin mekanizmalarının bir etkisi de cinsel eğilimleri kontrol etmektir.

Kafadan ne kadar kırık olursa o kadar zayıf bir kişinin de kadınları aşağılayıcı olması gayet normal.

Bu yüzdendir ki tüm şeyhler şıhlar peygamberler mevlana falan filan yumuştur.

Oh yes https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29602729
Sperm count ve motivasyonu HTR2A geni ilişkisi.

Oh yes 2 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29349076
Halusinasyonlar, vahiy herkese gelebilir.


Peygamberin hayatını notlandırması obsesyonlarının bir sonucudur. Bu şizofrenik bir davranıştır, seri katiller de tüm icraatlerini bir bir yazarlar. Ne hissettiklerini tekrar hatırlamak onları tatmin eder. Bunun temelinde beynin ödül mekanizmasını tatmin etmek yatar.

Evet, peygamberin hayatı sonradan uydurulmamıştır ve o Allah'a veya inananlara mesaj olsun diye değil kendini tatmin etmek için tüm gerçekleri yazmıştır kendince. Hadislerde de böyledir. Kur'an bir cinsel kitaptır. Bunu ilerletirsek peygamberin meleklerle ve Allahla kurduğu cinsel iletişimi bile çıkarabiliriz.
Belki peygamber miraçta başka şeyler de yapmış olabilir perde arkasından.

Bunu böyle ilerletsek güzel çalışma olur.

Felâsife
23-12-2018, 13:54
Beyin faaliyetlerinin cinsel eğilimi direk vurduğunu biliyoruz.
Şizofrenik bir şahsiyetin cinsel tutumu karmaşıktır.
Bu cinsellik meselesini insanlar TABU olmaktan daha çıkartamadılar, onu kötü olarak vurgulamanın bilinç altını ;

..."Antidepresanların ve antipsikotiklerin(şizofreni ilaçları) 'nın direk vurduğu yer cinsel eğilimlerdir, yan etkisi cinsel yumuşamadır.
Çünkü dopamin ve seratonin mekanizmalarının bir etkisi de cinsel eğilimleri kontrol etmektir."...

onu yok etmek üzere oluşturmuşlar. Bu tedavi değil ki, tedavisizlik!
İnsanı tahta gibi edince, iyi mi oluyormuş!

Bu yüzdendir ki tüm şeyhler şıhlar peygamberler mevlana falan filan yumuştur. Bu da bilinç altının bakışı açısı, bu ne kadar kötü veya niye kötüleriz aslında buna da bakmak gerekir, nedir bu "ahlak" merakları onada özellikle bakmak gerekir.

Peygamberin hayatını notlandırması obsesyonlarının bir sonucudur. Bu şizofrenik bir davranıştır, seri katiller de tüm icraatlerini bir bir yazarlar. Ne hissettiklerini tekrar hatırlamak onları tatmin eder. Bunun temelinde beynin ödül mekanizmasını tatmin etmek yatar.
Şizofrenlerin not tutmaları kendilerini tatmin etmesi için mi, yoksa çabuk unuttukları için bir önlem mi? Bu kişiler zaten kendi kontrollerinde değillerse, unutuyor olmaları, not tutmaları çok normal.

Cinselliğin bilinç altında TABU olması gibi, psikolojik hastalıkların da bilinç altında bir LANET olması gerçeği, uzay çağında bile değişmeyecek anlaşılan.

Eğer birine şizofren teşhisi demişsek, psikolojik olarak onu hasta görmüşsek, burada "yumuşaması" gereken bizizdir. Onu suçlayamayız bile.
"Hukuk" bile bu kişilere "ceza" vermez, ya da hafifletici sebep sayar. Ama biz en ağır şekilde cezalandırırız! Çünkü biz akıllıyız, kusursusuz vs.

Ha bu insanlar hakikaten kötüyse, kötülemekte istiyorsak o zaman onları "şizofren" kartını kullanmadan kötülersek, bu daha doğru olur, zira bunlar hafifletici sebeplerdir, mazeretlerdir.

Bir insan hem şizofren, hem suçlu nasıl olur? Ben bilemedi!