PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : psikolojix geldi

psikolojix
16-01-2008, 19:41
merhaba arkadaşalar. artık ben de aranızdayım.

kafamdaki soru işaretleri yllardan beri vardı, ama artık tahammül edilemez boyutlara geldiği için, islam a ait ne varsa zihnimde hepsini atıp kurtulmak istedim. sonra da sifonu çektim *:D *ohh be, dünya varmış. eskiden ahireti düşünmekten dünyanın farkında bile değildik. keşke daha önceden farketseydim bu çelişkileri. *çocukluğumdan beri içimde bir çekirdek gibi taşıdığım anarşism artık ortaya çıktı... daha özgür bir dünya için elimizden geleni yapalım...

AYATA
16-01-2008, 19:43
hoş gelmişsin....psikolojix....

aydoe
16-01-2008, 19:50
Hoşgeldiniz
Ben hiç dindar olmadım,din olmadan *yaşamak daha anlamlı,gerçek dünyada yaşıyorsun.
Ama anarşizm gereksiz,daha gerçek yaşanmalı.
Saygılar

spartacus
16-01-2008, 20:40
Sevgili psikolojix

Hoşgeldin, hoşluk getirdin.

thunderpoint
16-01-2008, 21:08
Sevgili psiko, hoşgeldin..

Biliyor musun sitede bir adaşın var; yeni üyelere terapi uyguluyor hem de kemoterapi...

Sevgiler...

gercekisim
16-01-2008, 21:28
Hoşgeldiniz. Siz de benim gibi yeni farkedenlerdensiniz. :) Ben de artık çok daha rahat hissediyorum kendimi.Umarım siz de böyle devam edersiniz.

Anyon€
17-01-2008, 23:01
hoş geldin psikolojix sefalar getirdin...
Yanlız Müslümanlıktan kurtuldun sanma artık onu daha farklı bir boyutta yaşayacaksın:)

sargon
17-01-2008, 23:59
Ateizmin felsefi olarak hedonizm (hazcılık)'la da anarşizmle de hiçbir ilgisi yoktur. İslamcılar ya insanlar böyle anlayışların farklarını bilmedikleri için (yani kötüniyetle) yada kendileri farkında olmadıkları için (iyiniyetle) karşıtlarına böyle yüklenmeye çalışırlar.

psikolojix arkadaşım anarşizm de hedonizm de bir anlayıştır elbette ama atezimle direk bir ilgisi yoktur. Burda herkese yer var, yeter ki samimi olunsun.

18-01-2008, 01:44
teizm olgusu dogal olarak var oldugu surece ateizm olgusuda dogal olarak var olacaktir

teizm ile ateizm arasindaki tek fark tum teist olusumlar sorgu ve ironiye kapali iken yer yer hem kendi icinde hemde baska teist olusumlar ile catisma icine girebilir buna din savaslarida diyebiliriz ama ateizmde boyle bir catisma ve ci kaosluk yoktur

18-01-2008, 15:54
bir seyi merak ediyorum allahin 99 isimlerinden el- baki *varliginin sonu olmayan

sonun anlami bitik ondan sonra yok var olmayan anlamina gelmektedir varligi ile varolmayan

kavrami tam bir paradoks acilim degilmidir