Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   Aktüel Haberler (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Celal Şengör ve İlber Ortaylı aydın mı? (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=41213)

ForumKirpisi 01-01-2019 08:34

Alıntı:

Turdur´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630444)
İstanbul'da ki çoğu gecekondu bölgesi Alevi mahallesidir. Ampülede oy basmazlar. Okmeydanı bir bölgedir, Ümraniye'de ki gecekondu bölgesi gibi.
Genelde göç dalgası olduğu dönemlerde buraya gelen insanlar. Ahlaksız sürekli Müslümanları hedef gösteriyor. Bunlar Müslüman yâda Alevi oldukları için bu gecekonduları yapmadılar, köyden kente göç esnasında yâda zorunlu göçler yüzünden gecekondu yaptılar.
Özellikle SHP döneminde de yapıldı, SHP oy deposu olarak kullanacaktı şimdi CHP'ye döndüler.

Haklısın da, bu işten ekmeğini yiyenler müteahhitler. O gecekondular zaten orada olacaktı, onların bir karı olmadı. Kazanan müteahhitler oldu. Adam süper lüks site yapıyor, yanlış kot, yanlış kat, olması gerekenden yüksek, arazi ihlali vesaire. Bunlar kazandı.
Sonuçta yasadışılığı teşvik etmek doğru değil. O zaman adam öldürürüz, nasıl olsa af gelecek diye.

Turdur 01-01-2019 08:41

Alıntı:

NikolaTeslis´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630445)
Haklısın da, bu işten ekmeğini yiyenler müteahhitler. O gecekondular zaten orada olacaktı, onların bir karı olmadı. Kazanan müteahhitler oldu. Adam süper lüks site yapıyor, yanlış kot, yanlış kat, olması gerekenden yüksek, arazi ihlali vesaire. Bunlar kazandı.
Sonuçta yasadışılığı teşvik etmek doğru değil. O zaman adam öldürürüz, nasıl olsa af gelecek diye.

Öyle de belediye kontrole gelmiyor mu? Geliyor ve iskanı veriyor. Bunları hep AKP belediyeleri mi yapıyor? İşte Ataşehir'de ki olay, belediye başkanı görevinden neden alındı? Neden Beşiktaş Belediye Başkanı görevinden alındı? CHP bu olayı hiç uzatmadı daha doğrusu kapattı. Herkes ekmeğine bakıyor demek ki. Siyasetçi de ekmeğine bakıyor. Kanun elimde diyor, onlar bana mama ben onlara mama diyor. Mamakrosi bunun adı. Sana tapu lazım bana oy lazım hesabı. Adam ufaktır gecekondu götürür diğeri büyüktür iş hanı götürür. Aslında ikisi de aynıdır. Gecekonducuları haklı kılan bir şey var oda hayatta kalma düzeyindeyken gecekondu yapmaları.

ForumKirpisi 01-01-2019 08:47

Alıntı:

Turdur´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630446)
Öyle de belediye kontrole gelmiyor mu? Geliyor ve iskanı veriyor. Bunları hep AKP belediyeleri mi yapıyor? İşte Ataşehir'de ki olay, belediye başkanı görevinden neden alındı. Neden Beşiktaş Belediye Başkanı görevinden alındı CHP olayı uzatmadı daha doğrusu kapattı. Herkes ekmeğine bakıyor demek ki. Siyasetçi de ekmeğine bakıyor. Kanun elimde diyor, onlar bana mama ben onlara mama diyor. Mamakrosi bunun adı. Sana tapu lazım bana oy lazım hesabı. Adam ufaktır gecekondu götürür diğeri büyüktür iş hanı götürür. Aslında ikisi de aynıdır. Gecekonducuları haklı kılan bir şey var oda hayatta kalma düzeyindeyken gecekondu yapmaları.

Hiç biri düzgün kontrol etmiyor yapıları. Yapı denetim dedikleri şeyler de düzgün çalışmıyor ve rant işi, hepsi karanlık yuvası oldu. Türkiye adalet ülkesi değil ki, belediyeler böyle. Ama benim gördüğüm şey genelde bu işlerden siyasi iktidarın kazandığı. Muhalif belediyeler de oy gelecek belki diye bakmıyor. Rüşvet var. İmar barışı denen şey de yasal rüşvet, belediyelere gelen rüşveti direk devlete aktarmanın yolunu buldular. Ben bir chp belediyebaşkanı ve bir aday (bunun eski yardımcısı) söyleyebilirim rüşvet alan hem de yıllardır 20 yıl oldu. ha akparti bırak rüşveti aldı götürdü, chp avcunu açtıysa akp kargo gemisiyle rüşvet kaldırdı. tek farkları akp adaletin kendisi oldu terazinin sağında reis var.

kartopu 01-01-2019 11:26

İMAR YASASI.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki her türlü imar ve yapılaşma ile ilgili işlemleri; 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun imar denetim yetkisini düzenleyen 11. maddesinde belirtilen yetkilere istinaden kontrol etmek ve denetlemek, imar mevzuatına aykırılıkların, usulsüzlüklerin giderilmesini istemek, denetim konusu her türlü iş ve işlemlere ilişkin bilgi ve belgeleri istemek, gerektiğinde ilgililer hakkında kanuni işlem yapılmasını yetkili mercilerden istemek, yapılan işlemlerin takibini yapmak,İstanbul il sınırları dahilindeki imar uygulamaları ile ilgili olarak, uygulamada birlik ve beraberliği sağlayıcı karar ve tedbirleri almak (standart, şartname, yönetmelik genelge, bildiri vb.) ve tereddüt hasıl olan konularda görüş bildirmek ve yönlendirme yapmak, İlçe Belediyeleri arasında koordinasyonu sağlamak,

İmar Planları, plan notları ya da İmar Yönetmeliği gereğince avan projeleri incelemek, uygun bulunması halinde imar hizmetleri ücret tarifesine göre ücretlendirerek proje tasdiki yapmak,İstanbul Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde olan yerlere ait avan proje, uygulama projesi, yapı izin belgesi, yapı kullanım belgesi, ruhsat yenilenmesi ve ilgili diğer belgeleri düzenlemek,

Kent silüetini etkileme potansiyeline sahip yapılaşmalara, yapı yüksekliğine ilişkin uygunluk görüşü vermek,

Ahlaksız 01-01-2019 12:15

Alıntı:

Turdur´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630444)
Ahlaksız sürekli Müslümanları hedef gösteriyor.

Bana böyle aralarda laf sokma..Ne diyeceksen,bana diyebilirsin..

Turdur 01-01-2019 12:18

Alıntı:

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630454)
Bana böyle aralarda laf sokma..Ne diyeceksen,bana diyebilirsin..

Size dedim zaten, laf sokmadım. Mention atılmıyor forumda bu benim hatam değil.

Ahlaksız 01-01-2019 12:25

Alıntı:

Turdur´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630456)
Size dedim zaten, laf sokmadım. Mention atılmıyor forumda bu benim hatam değil.

Benden alıntı yapıp,bana demiyorsun..
İmar barışından yararlananlar Katolikler mi?
Kim bunlar?
Hepsi sünni..
Arada aleviler de vardır ama aradalar işte..Azınlıklar..Bir genelleme yapılacaksa,çoğunluğa göre yapılır..Mesela Türkiye Müslüman bir ülke deriz..Çünkü büyük çoğunluğu Müslüman..Türkiye'de alevi de var,ateistte ama azınlıklar..

Turdur 01-01-2019 12:37

Alıntı:

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630457)
Benden alıntı yapıp,bana demiyorsun..
İmar barışından yararlananlar Katolikler mi?
Kim bunlar?
Hepsi sünni..
Arada aleviler de vardır ama aradalar işte..Azınlıklar..Bir genelleme yapılacaksa,çoğunluğa göre yapılır..Mesela Türkiye Müslüman bir ülke deriz..Çünkü büyük çoğunluğu Müslüman..Türkiye'de alevi de var,ateistte ama azınlıklar..

Siz Türkiye nüfusu için %99 Müslüman dediniz sanırım bu konuydu, yok öyle bir gerçeklik. Gecekondu mahallelerinin bazılarında Alevi nüfusu çok baskın çıkar, göç dönemlerinin bir sonucu olarak.
Keza İzmir hakkında attığım habere bakın. İzmir'in yarısından fazlası kaçak yapı. İzmir'de pek Müslüman tavır olduğunu sanmıyorum. Ancak "sözde" Müslüman sayılıyor.

Ahlaksız 01-01-2019 12:40

Alıntı:

Turdur´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630462)
Siz Türkiye nüfusu için %99 Müslüman dediniz sanırım bu konuydu, yok öyle bir gerçeklik. Gecekondu mahallelerinin bazılarında Alevi nüfusu çok baskın çıkar, göç dönemlerinin bir sonucu olarak.
Keza İzmir hakkında attığım habere bakın. İzmir'in yarısından fazlası kaçak yapı. İzmir'de pek Müslüman tavır olduğunu sanmıyorum. Ancak "sözde" Müslüman sayılıyor.

İlla Müslümanları aklıyacaksın yani:D
Peki..Bu Müslümanlar süper insanlar,keşke Dünya'da sadece Müslümanlar yaşasa:D

Turdur 01-01-2019 12:43

Alıntı:

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630465)
İlla Müslümanları aklıyacaksın yani:D
Peki..Bu Müslümanlar süper insanlar,keşke Dünya'da sadece Müslümanlar yaşasa:D

Bu toplumun yapısını az çok bilmekle alakalı. İzmir ne kadar Müslümansa mesela. Israrla herkesi Müslüman saymaya çabalıyorsunuz. %99 büyük bir balondur bu açıdan bunu anlatmaya çalışıyorum.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:37 .