Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   Aktüel Haberler (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Celal Şengör ve İlber Ortaylı aydın mı? (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=41213)

Ahlaksız 01-01-2019 12:57

Alıntı:

Turdur´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630466)
Bu toplumun yapısını az çok bilmekle alakalı. İzmir ne kadar Müslümansa mesela. Israrla herkesi Müslüman saymaya çabalıyorsunuz. %99 büyük bir balondur bu açıdan bunu anlatmaya çalışıyorum.

Sizin reis öyle diyor ama..!
Rakama da takılma..Ülkeye dışarıdan bakmaya çalış..Bu ülkede günde 5 vakit ezan okunuyor mu?Okunuyor..Genç bir Japon olduğunu düşün..Bir Japon ne bilsin Sünniliği/Aleviliği/Şiiliği/Mevleviliği filan..Eğer özel ilgisi yoksa,Türkiye'ye ''ezan okunan Müslüman bir toplum'' olarak bakar..
Bu bakımdan bu ülkede yaşananları,tabi ki Müslümanlarla ilişkilendireceğiz..

Tam reisçisin gerçekten,anında aleviliği araya soktun..:D

ForumKirpisi 01-01-2019 12:57

başka bir üye geçmiş bir konuda her ilçede 10 kişi ateist olsa demiş baya komikti.
milyonlarca nüfuslu ilçelerde 10 kişi ateist mi olacak. türkiye'nin 99'u müslüm değildir imkanı yok.
türkiye'de ciddi bir hristiyan ve musevi nüfusu var. kaldı ki takır takır müslümler dini boşluyor.
türkiye'de ciddi ciddi islamı takan pek insan yok. müslüman deyince afrikada falan hepsi namazını
kılıyor. bizde namaz kılmayı bilmeyen müslümanlar dolu. camilerin bayramdan bayrama cumadan cumaya
dolması sizi aldatmasın. bunlar siyasi sebeplerle, memurlara cuma izni verildi, öğrencilere verildi gitmezsen
üstün veya çalıştığın kişiler seni şikayet edebilir ayrıca güzel bir kaytarma taktiği.

Turdur 01-01-2019 13:11

Alıntı:

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630471)
Sizin reis öyle diyor ama..!
Rakama da takılma..Ülkeye dışarıdan bakmaya çalış..Bu ülkede günde 5 vakit ezan okunuyor mu?Okunuyor..Genç bir Japon olduğunu düşün..Bir Japon ne bilsin Sünniliği/Aleviliği/Şiiliği/Mevleviliği filan..Eğer özel ilgisi yoksa,Türkiye'ye ''ezan okunan Müslüman bir toplum'' olarak bakar..
Bu bakımdan bu ülkede yaşananları,tabi ki Müslümanlarla ilişkilendireceğiz..

Tam reisçisin gerçekten,anında aleviliği araya soktun..:D

Devlete karşısınız ama verilerini çok sadıksınız. Bu psikolojik bir durum olabilir, iddianız ve tutarsızlığınız yan yana.

Türkiye'nin %99 Müslüman sayılması zorunlu bir uygulama sonucu elde edilmiş ve pompalanmış bir bilgidir. Siz devletçi bilinçaltınızı yansıtıyorsunuz ancak onu tanımadığınızı yazıp kendinizin bundan sıyrıldığını sürekli vurguluyorsunuz. Buda bir reddetme psikolojisidir.

Nüfus cüzdanlarında ki din hanesi kısmında kimseye sorulmadan "İSLAM" yazıldığı için ortaya çıkan sonuç %99 küsür oldu. %1 azınlık ise Hristiyanlar. Ben size buradan bir şey anlatmaya çalışıyorum, ama siz Müslüman propagandasını kabullenmiş olduğunuz halde, onların sloganlarına sığınıp bana "Müslümanları aklamaktan" bahsediyorsunuz. Dunning-Kruger Etkisi içindesiniz. (Şüpheci Dinsiz'in kulakları çınlasın)

Kabullenemediğiniz aslında %99 Müslüman olmaması yâda Alevilerin zorunlu göç yüzünden gecekondu mahalleleri oluşturması değil, sizin iddianıza eleştiri getirilmesi. Dediğim gibi psikolojik bir durum olabilir sizin ki.
Konuya Şüpheci Dinsiz ne yazmış, gecekondu mahallesinde oturduğunu... Büyük ihtimal kimliğinde İSLAM yazıyordu değil mi? Ama öyle mi? Müslüman olduğu için gecekonduda yapmış olamaz. Gidip İmar Barışı yüzünden AKP'ye de oy atmış olamaz.

%99 Müslüman değildir tezime, "Müslümanları aklama"
Kaçak yapılaşmanın hepsini Müslümanlar yapmıyor Aleviler göç etti tezime "araya Alevileri sıkıştırdın" demeniz bu psikolojinin sonucudur. Daha ileri gidebilir Okmeydanı'nda ki solcu kesim için Şeriatçı'da diyebilirsiniz :D Bunları düzgün anlayabilmek için toplumun yapısını ve en azından yakın siyasi tarihini bilmek gerekiyor.

Sizdeki bu psikolojiye girenlerin sonu, hiç bir otoriteyi tanımam edasıyla bir otoritenin gücüne sığınıp sağa sola küfür etmeye kadar gidebilir, canlı örnekleri mevcut. Bu yüzden uzak durayım sizden :D

Ahlaksız 01-01-2019 15:03

Alıntı:

Turdur´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630476)
Devlete karşısınız ama verilerini çok sadıksınız. Bu psikolojik bir durum olabilir, iddianız ve tutarsızlığınız yan yana.

Türkiye'nin %99 Müslüman sayılması zorunlu bir uygulama sonucu elde edilmiş ve pompalanmış bir bilgidir. Siz devletçi bilinçaltınızı yansıtıyorsunuz ancak onu tanımadığınızı yazıp kendinizin bundan sıyrıldığını sürekli vurguluyorsunuz. Buda bir reddetme psikolojisidir.

Nüfus cüzdanlarında ki din hanesi kısmında kimseye sorulmadan "İSLAM" yazıldığı için ortaya çıkan sonuç %99 küsür oldu. %1 azınlık ise Hristiyanlar. Ben size buradan bir şey anlatmaya çalışıyorum, ama siz Müslüman propagandasını kabullenmiş olduğunuz halde, onların sloganlarına sığınıp bana "Müslümanları aklamaktan" bahsediyorsunuz. Dunning-Kruger Etkisi içindesiniz. (Şüpheci Dinsiz'in kulakları çınlasın)

Kabullenemediğiniz aslında %99 Müslüman olmaması yâda Alevilerin zorunlu göç yüzünden gecekondu mahalleleri oluşturması değil, sizin iddianıza eleştiri getirilmesi. Dediğim gibi psikolojik bir durum olabilir sizin ki.
Konuya Şüpheci Dinsiz ne yazmış, gecekondu mahallesinde oturduğunu... Büyük ihtimal kimliğinde İSLAM yazıyordu değil mi? Ama öyle mi? Müslüman olduğu için gecekonduda yapmış olamaz. Gidip İmar Barışı yüzünden AKP'ye de oy atmış olamaz.

%99 Müslüman değildir tezime, "Müslümanları aklama"
Kaçak yapılaşmanın hepsini Müslümanlar yapmıyor Aleviler göç etti tezime "araya Alevileri sıkıştırdın" demeniz bu psikolojinin sonucudur. Daha ileri gidebilir Okmeydanı'nda ki solcu kesim için Şeriatçı'da diyebilirsiniz :D Bunları düzgün anlayabilmek için toplumun yapısını ve en azından yakın siyasi tarihini bilmek gerekiyor.

Sizdeki bu psikolojiye girenlerin sonu, hiç bir otoriteyi tanımam edasıyla bir otoritenin gücüne sığınıp sağa sola küfür etmeye kadar gidebilir, canlı örnekleri mevcut. Bu yüzden uzak durayım sizden :D

Ya senin psikanalizini yerim ben:D
Yazdıklarımı anlamaya çalış biraz,reisçi:D

Bu ülkede günde 5 vakit EZAN okunuyor mu?
Okunuyor..

Konu bu..Mevzu bu..Bunu anlamamazlıktan gelmeye çalışmayın..
%99,%90,%80 veya %51..Ne olursa olsun..Bu ülkenin anayasasında laiklik ilkesi de olsun,BANANE..
Benim kıstasım bu..EZAN..
Bir toplumda günde 5 defa EZAN okunuyorsa,o toplumun fertleri Müslümandır..Arada benim gibi ateistlerin veya alevilerin olması bir şeyi değiştirmez..

Duvarında reisin resmi var değil mi,yalan söyleme:D

Turdur 01-01-2019 15:21

Alıntı:

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630493)
Ya senin psikanalizini yerim ben:D
Yazdıklarımı anlamaya çalış biraz,reisçi:D

Bu ülkede günde 5 vakit EZAN okunuyor mu?
Okunuyor..

Konu bu..Mevzu bu..Bunu anlamamazlıktan gelmeye çalışmayın..
%99,%90,%80 veya %51..Ne olursa olsun..Bu ülkenin anayasasında laiklik ilkesi de olsun,BANANE..
Benim kıstasım bu..EZAN..
Bir toplumda günde 5 defa EZAN okunuyorsa,o toplumun fertleri Müslümandır..Arada benim gibi ateistlerin veya alevilerin olması bir şeyi değiştirmez..

Duvarında reisin resmi var değil mi,yalan söyleme:D

Ya senin istatistiğini yerim, iddiacı seni :D
Bırakalım bu mevzuyu diye Ferdi'den şarkı giriyormuşum şimdi... Ahlaksız dediğin gibi olsun, bizim buraya da hep EZAN sesi gelir :D

Ahlaksız 21-01-2019 18:29

Kendisine organlarını bağışlayıp, bağışlamayacağını sorduklarını aktaran Şengör, “Taraftar değilim. Elin dangalağına verip onu yaşatmanın anlamı yok ama araştırma yapacaklarsa istedikleri gibi kullansınlar. Araştırma çok mühim. Ben duyuyorum osteoloji dersi için iskelet bulamıyorlar” dedi.
https://odatv.com/elin-dangalagina-v...-21011919.html
Organ bağışı bekleyenlere toptan DANGALAK demiş..
Organ bağışına karşı olabilirsin ama bu üslup nedir böyle?

Ahlaksız 25-01-2019 18:17

karakedi 25-01-2019 18:35

Peki sizce olaylara bu gozle bakan birine aydin diyebilir miyiz? Yani tamam tespitinde hakli. Surekli bu ulke yanmis bitmis diyor. Spiker soruyor ne yapmak lazim diye. Ne yapabilirsin, ataturk yapmis olmamis diyor. Bu kafayla aydin olunabilir mi? butun aydinlari bu kafaya sahip bir ulke ilerler mi geriler mi?

Bir de diyor ki ulke 1000 yilda cok geri kalmis. Spkier soruyor neden? Cevap cehalet. Yani ulkedeki cehaletin sebebi cahil olmamiz..... bu tespitten siz bir sey anladiniz mi?

Felâsife 25-01-2019 19:21

Alıntı:

karakedi´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 631994)
Cevap cehalet. Yani ulkedeki cehaletin sebebi cahil olmamiz..... bu tespitten siz bir sey anladiniz mi?

Süper yaklaşım :third:

Küçük görmek, helede halkı tamamen küçümsemek, kendini de kutsamak, bilgiliya klasik ego tatmini.
Bilgi denenin kitaplar da durduğu gibi durmadığının, sarhoşta edebileceğinin basit bir örneği kendisi.

De bilgi bu demek olmadığını da bi anlasa, iyi olacak ama hiç oto-kontrol de yok, art niyetle de yapmıyor bunu. Hissettiğini, gördüğünü söylüyor, afacan bir çocuk büyümüşte, bilgilenmişte öylece kalmış gibi, renkli bir kişilik.

Ahlaksız 27-03-2019 20:34

Cumhur İttifakı İstanbul adayı Binali Yıldırım, seçime yönelik çalışmaları kapsamında YouTube kanalı için Tarihçi İlber Ortaylı ile bir araya geldi, Tarihi Yarımada'yı gezdi...
https://odatv.com/ilber-ortayli-da-b...-26031912.html
Akp aydını..!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:14 .