Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   Multimedya (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Sansürsüz: Evrim Tartışılıyor Programı- Habertürk (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=11868)

tensiz.denek 15-08-2009 14:54

Bu haftaki programı izleyemedim fakat yorumlarınızı okudum. Açıkçası programı izleyemediğime üzülmüyorum, hazırlayan belli, moderatör belli, beklentilerimden farklı bir program olmamış.
Fakat bu programdan çok güzel görüntülü malzeme çıktı. evrim-teorisi.org olarak yaratılışçıların bu programdaki iddialarına biz de kendi videolarımızla cevap vereceğiz.
Saygılar,

Not:Eğer aranızda bu programı habertürk'ün yayınladğıından daha kaliteli kaydeden varsa lütfen bana öm ile bildirsin.

K.C. 15-08-2009 16:55

Ali Kırca'dan bir program talep edelim. İki taraf da olsun.

gematria 15-08-2009 17:44

Alıntı:

tensiz.denek´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 215471)
Bu haftaki programı izleyemedim fakat yorumlarınızı okudum. Açıkçası programı izleyemediğime üzülmüyorum, hazırlayan belli, moderatör belli, beklentilerimden farklı bir program olmamış.
Fakat bu programdan çok güzel görüntülü malzeme çıktı. evrim-teorisi.org olarak yaratılışçıların bu programdaki iddialarına biz de kendi videolarımızla cevap vereceğiz.
Saygılar,

Not:Eğer aranızda bu programı habertürk'ün yayınladğıından daha kaliteli kaydeden varsa lütfen bana öm ile bildirsin.

çok iyi fikir hemen böyle bir proje başlatalım video grubumuzla ... yılın videosu olur ...

ichess 15-08-2009 22:42

Ben de final bölümünü sonuna kadar izlemedim, programı da başladıktan 30dk. sonra izleyebildim. yiğit bulut beni gerçekten sinirlendirdi o anda bulut olup uçmasını istedim gerçekten, neyse sonuçte böyle bir program yapılabiliyor olması bile iyidir. forumdaki yorumlarda genelde Ender Bey'in tutuk olduğu belirtilmiş, bence ender Bey'in deneyime gereksinimi var, salak saçma soru ve cümleler karşısında karşısındakini dize getirebilecek deneyime...Bu arada ben ateistim ve ailem Allah'a inanıyor, programı annemle beraber izliyorduk, annemin kafasında soru işaretleri oluşuyor ama annemin hala ölüm korkusundan, başına "inandığı Allah" tarafından birşey gelir korkusundan düşüncelerinin değişmeyeceğini düşünüyorum, sevgiler

dilaver 16-08-2009 00:26

Bir sorunun akibeti. Tartışma ve mail grubundan alıntıdır:

Program bence de oldukca güzel gitti. Ancak bir noktada bir yanlis anlasilma oldu. Ya da yanlis aktarma, kasitli carpitma, isine gelmeme vb her neyse..

Protein katlanmasi ile ilgili bir soru vardi. Mesaji ben yazdim. Soru sormadım, örnek verdim..

Protein katlanmasini örnek verdim ve sonsuz denebilecek sayidaki ihtimaller içinden uygun olanın, uygun şartlarda nanosaniyelerde bile gerceklesebilecegini söyledim. Vurguladigim kismi da uygun kosullarin olusmasi tabi, doğadisi bir müdahale değil.

Ama tabi Yiğit Bulut soruyu alıp buyrun bakalım sizin meslektasınız böyle soruyor diye anlamadan eksik sekilde söyleyince maalesef Ergi Hoca da savunmaya gecti tartismanin hiziyla. Oradan hemen söyle bir anlam cikarildi, "böyle birsey oluyorsa, kisaca doğadisi müdahale var". İs bu sefer sizin meslektasiniz hem de itü'den size katılmıyor vb vb . diye uzadi. Ergi Hoca soruya farklı sekilde cevap verdi ama sonucta Adnan Hocanın en büyük hayranlarından biri olmus oldum. İsmimi okusunlar diye bekledim, ki Ender Bey sacmaligi anlasin diye, kitapta benim de yazdigim kisimlar var cünkü.

Neyse, sonra tabi ne telefonla baglanabildim, ne de büyük harflerle yazdigim 20'den fazla düzeltme mesajini da, adimi yazdigim mesajlari da okumadi Yiğit Bulut. Görmediğini düşünmüyorum, isine gelmedigini düsünüyorum. Neyse bu tiplerin birkez daha nasil sinir bozucu olabildiklerini görmüs oldum.

Paylasmak istedim, programdaki katilimcilara da cok tesekkür ederim..

dilaver 16-08-2009 00:28

Yukarıdaki ileti

Harun Yahya Safsatası ve Evrim Gerçegi kitabına katkıda bulunanlardan biri tarafından dile getirilmiştir.

saygılarımşa

mertsonay 16-08-2009 00:58

14.08.2009 tarİhlİ sansÜrsÜz programinda darwİnİstlerİn ara fosİl İle İlgİlİ Çarpitma

1. Ender Helvacıoğlu’nun ara fosil yüzlerce vardır iddiası:

http://us1.harunyahya.com/Detail/T/7EZU2FZ0164/productId/16462/

K.C. 16-08-2009 01:02

sayın yeni üyemiz, c/p yapmayınız lütfen.
HY'nın yeterince sitesi var. Temcit pilavı gibi herkesin onu dinleme zorunluluğu yok.
linkini vermeniz yeterli.
HY safsatalarını okumak isteyen gider okur.

mertsonay 16-08-2009 01:03

Darwİnİstlerİn Şuurlu daktİlo aldatmacasi

http://us2.harunyahya.com/Detail/T/7EZU2FZ0164/productId/16507/DARWINISTLERIN_SUURLU_DAKTILO_ALDATMACASI

Rockipsiz 16-08-2009 01:12

sayın mertsonay

harun yahya'nın 300 küsür sitesi ve kitabı bulunmakta. isteyen istediği zaman bu sitedeki yazıları makaleleri okuyabilir. kopyalayıp buraya koymanın bir anlamı yok. safsata dediği şeyleri kanıtlayamıyor ve hep aynı sorular tekrarlayıp durup çarpıtarak dile getiriyor. Zaten kişinin karakterinde bir bozukluk olduğunu geçen haftaki programda anlaşıldı. Bunu 300 tane site yapıp, kitap yazarak dile getirmesi kendisini komik duruma düşürüyor.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:43 .