Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   Aktüel Haberler (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Celal Şengör ve İlber Ortaylı aydın mı? (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=41213)

Khaos 27-12-2018 21:54

Alıntı:

NikolaTeslis´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630063)
konuşmuyoruz ki yazıyoz çıkır çıkır klavyeden ses bilen geliyo.

niko ne demek biliyomusun

ForumKirpisi 27-12-2018 22:00

Alıntı:

Nihilist´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630064)
niko ne demek biliyomusun

tatlı ekşi portakal demek. ben islamafobik parti kurcam beni destekleyin.

Khaos 27-12-2018 22:03

Alıntı:

NikolaTeslis´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630065)
tatlı ekşi portakal demek. ben islamafobik parti kurcam beni destekleyin.

ne alaka

niko hiç kimse demek
bende islamofobi falan da yok.
sende var

niko

sen hiç kimsesin

ForumKirpisi 27-12-2018 22:04

şüpheci dinsizi de ulaştırma bakanı yapçam seni de savunma bakanı. biriniz adam keser biriniz internete kota falan koydurur seni telekoma yönetim kurulu üyesi koycak kafadan 65.000 tl alırsın ordan. bakan maaşı var bi de. oh en büyük kapitalist sensin.

buraya gelip paran yok diye komünislik yapıyon senin aslın kapitalist bilmez miyiz biz seni, 80lerde bankerlik yapan sen değil misin?
günah mı çıkarmaya geldin buraya. hepinizi deşifre etçek bilgim var. aypinizden geolocation bilgisi çektim ordan mit veritabanına girdim baktım şifresi de tayyip12345.

Khaos 27-12-2018 22:08

Alıntı:

NikolaTeslis´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630067)
şüpheci dinsizi de ulaştırma bakanı yapçam seni de savunma bakanı. biriniz adam keser biriniz internete kota falan koydurur seni telekoma yönetim kurulu üyesi koycak kafadan 65.000 tl alırsın ordan. bakan maaşı var bi de. oh en büyük kapitalist sensin.

buraya gelip paran yok diye komünislik yapıyon senin aslın kapitalist bilmez miyiz biz seni, 80lerde bankerlik yapan sen değil misin?
günah mı çıkarmaya geldin buraya. hepinizi deşifre etçek bilgim var. aypinizden geolocation bilgisi çektim ordan mit veritabanına girdim baktım şifresi de tayyip12345.

olm
seni görünce artık rahatsız olmadığıma karar verdim

Ahlaksız 27-12-2018 22:19

Alıntı:

NikolaTeslis´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630061)
Adam doğru demiş ama, konuşmayan reisçi mi oluyor diye. Demek ki herkes mapusa girmekten korkuyor. Ben her gün çeşitli meslek gruplarının vs vs karşı durmamasından bahsediyorum zaten.
Celal hem islamcılara hem tayyipçilere sıçıp sıvayan biri bilmem hiç dinledin mi. Gizli tayyipçi falan olması zor.

Acun Ilıcalı mesela, tayyipçi midir?. Bak şindi acun ılıcalı tayyiple yan yana gözükür, hiç karşı konuşmaz. yarışmalarına falan fişmekan halk tvden elemanları çıkarır anlamazsınız. Tayyible dünya görüşleri çok farklıdır. Kapitalist oluyor galiba.

Sıradan insanlardan bahsetmiyorum..Celal sürekli Habertürk tv kanalında canlı yayın yapan birisi..Bir cümle kuramaz mı?Kuramaz işte..Çünkü reisçi..Reisin adamı bunlar..Reisçi oldukları için tvde yıllarca program yapıyorlar..

Celal'i biliyorum,anlatma bana bunları..''Ezandan rahatsız olan dağa çıksın'' diyen birisi..Ben ezandan rahatsızım,dağa mı çıkayım?Celal diyor ki,''defol git,dağda yaşa''..
Tipik reisçi işte..Tipik neoliberal..

Acun'da reisçi tabi..Adam muhabirdi,şimdi eski karısına ayda 125.000 lira nafaka ödüyor..Reisçi olmasaydı,böyle bir duruma gelebilir miydi?!

karakedi 27-12-2018 22:32

Damgalamaniza yaftalamaniza falan gerek yok. Celal sengor, ilber ortayli vs bunlarin programlarini hic izlemediniz mi? Bu tayfa azili bir monarsi/aristokrasi hayranidir. Hepsi de reyizcidir. Mesela Ilber ortaylida ciger olsaydi kutuphanesini atiyorum cagdas yasami destekleme dernegine falan bagislardi, fukara cocuklari okuyup nasiplenirdi. Onun yerine gitti saray debdebesine curusun diye bagialadi artik oradan ne cikari varsa...

Bunlar ayni zamanda sapina kadar padisahci-osmanlici olsa da, birer ataturk-sevicidir. Ataturk gelip bunlari camurun icinden cikarip cagdas medeniyetler seviyesine sokmasaydi, osmanlidaki saray debdebesinin insanlari ne kadar yozlastirdigi, toplumu ne kadar cahillestirdigi ce curutup dunyanin en asagi halklarindan biri haline getirdiginin de aslinda farkindalar. Belki osmanlidaki padisah sapkinliginin bir yuzyil daha boyle devam etse ortalikta bu celal sengor, ilber ortay gibi insanlarin cikip bilim fetisizmi bile yapacaklari bir ortam kalmayacaginin aslinda onlar da bilincindeler. O yuzden ataturku sevmek zorunda kaliyorlar. Yoksa osmanliyi yikti diye ondan da nefret ederlerdi.

karakedi 27-12-2018 22:36

Bu tayfayi celal sengor. Ilber ortayli. Fatih altayli. Murat bardakci. Olarak siralayabiliriz. Bu tayfanin hicbiri zerre kadar aydin degildir. Birakin tartismayi, bu soruyu sormak bile sacma.

ForumKirpisi 27-12-2018 22:41

Alıntı:

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630069)
Sıradan insanlardan bahsetmiyorum..Celal sürekli Habertürk tv kanalında canlı yayın yapan birisi..Bir cümle kuramaz mı?Kuramaz işte..Çünkü reisçi..Reisin adamı bunlar..Reisçi oldukları için tvde yıllarca program yapıyorlar..

Celal'i biliyorum,anlatma bana bunları..''Ezandan rahatsız olan dağa çıksın'' diyen birisi..Ben ezandan rahatsızım,dağa mı çıkayım?Celal diyor ki,''defol git,dağda yaşa''..
Tipik reisçi işte..Tipik neoliberal..

Acun'da reisçi tabi..Adam muhabirdi,şimdi eski karısına ayda 125.000 lira nafaka ödüyor..Reisçi olmasaydı,böyle bir duruma gelebilir miydi?!

Ezandan bende rahatsızım bizde 120 desibel anasını. Üstelik moral bozuyor. Türk Telekom müşteri desteğine de arapça bişeyler komuşlar şimdi zorla okuyor lakaluku diye. Bura Türkiye diyoz memleketin her satıhı bu saçmalıkla inliyo bi de sesini açtırıyorlar.

Celal bu olaya kültürel yönle bakmış ve ezandan uzak bi yerde yaşıyor gibime geldi. Biz şehirdışı ile içi sınırında bi yerde dağ kenarındayız ezan bi ormana gidiyo kuşlar kalkıyo. Son 5 yılda etrafta görebildiğim 9 cami var. En az 5'inin sesini duyuyoruz. 4 tanesinin sesi çok yüksek geliyor. 1 tanesi tam bize vuruyor.
Camiler kuş popülasyonunu bile belledi galiba camiyi tek sevenler martılar ezan okununca onlar da yok oluyor. Cami, imamlık gibi şeylerin topluma bi faydası yok. Bi de para akıtıyoruz.

ForumKirpisi 27-12-2018 22:48

Alıntı:

karakedi´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630072)
Bu tayfayi celal sengor. Ilber ortayli. Fatih altayli. Murat bardakci. Olarak siralayabiliriz. Bu tayfanin hicbiri zerre kadar aydin degildir. Birakin tartismayi, bu soruyu sormak bile sacma.

Bu kişiler zaten aydın olup mübarek reisimize iltifat eylese bu durumda olmazdık. hatırlatmana gerek yoktu. yine de bi kaç tarihçimiz var şu anda biri de ilbercik, halilim taze öldü.

fatih kul köle, ters dursa acunla beraber aç kalırlar.

celali çok yediniz, muhteşem olmasa da islamla ilgili acaba dedirtiyor millete.

bu kişiler gönülden tayyipçi olmasa da çıkarcı kişiler. çıkarları yüzünden memleketi satan kişiler. asıl vatan hainleridir yani.

şimdi bi ahmet kaya desek nası översiniz ya. doğru mu değil mi :D

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:17 .