Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   Konu-dışı (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Küfür etmeseniz olmayacak (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=40214)

rainfall38 28-09-2017 19:43

Küfür etmeseniz olmayacak

islama o kadar saygı duyuyorum adam geliyor bana küfür hakaret ediyor.Nasıl ilm-i tartışma yapabilirsinki böylesi adamlarla.
Herkesi suçlamıyorum küfür edenlere ve hakaret edenlere bu lafım.
Seviyeli tartışma yapılmıyor şu sitede adamın ağzı lağım gibi mübarek.
Ateist olmak suçmu arkadaş.Özellikle bu şahıslar ateistleri hedef alarak küfür hakaret tehdit ediyorlar demekki birkaç kişi toplanıp ateistleri dövecekler tehdit ettiklerine göre.

al maarri 28-09-2017 19:50

Suç abi bu ülkede suç Bu herifler ikiyüzlü sabah allah peygamber deyip akşam gizli gizli zevk sefa partiler düzenleyen adamları savunur da sırf ateist olduğu için sırf müslüman olmadığı için ateistleri ahlaksızlıkla şerefsizlikle suçlar bütün ahlak dışı davranışlar kendilerinde ama suçlu yine ateistler neymiş onlar bizi tahrik ediyormuş.Ulan bütün adilik sizde bir de utanmadan burada her türlü küfrü edip sonra da utanmadan ahlak dersi veriyorsunuz.Bıktık artık sizin gibi cahil gerizekalı hadsiz insanlardan.

rainfall38 28-09-2017 19:54

Alıntı:

al maarri´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 611639)
Suç abi bu ülkede suç Bu herifler ikiyüzlü sabah allah peygamber deyip akşam gizli gizli zevk sefa partiler düzenleyen adamları savunur da sırf ateist olduğu için sırf müslüman olmadığı için ateistleri ahlaksızlıkla şerefsizlikle suçlar bütün ahlak dışı davranışlar kendilerinde ama suçlu yine ateistler neymiş onlar bizi tahrik ediyormuş.Ulan bütün adilik sizde bir de utanmadan burada her türlü küfrü edip sonra da utanmadan ahlak dersi veriyorsunuz.Bıktık artık sizin gibi cahil gerizekalı hadsiz insanlardan.

ben tahrik falan etmedim adamın kendi öfkeli ne yapayım?
adam özellikle üyelik alıyor gelip sabahtan akşama kadar ateistlere sövüyor gidiyor.
tartışma ortamını bozuyor ne güzel izlenmez hale getiriyor.
at gözlüğü takmış şekilde hiç sorgulamayacakmıyız dinleri.

al maarri 28-09-2017 19:58

Öyle kardeşim bu insanlar.ben de hepsi kötüdür ahlaksızdır demiyorum benim annem babam da müslüman niye söveyim her müslümana sırf benimle aynı fikirde değil diye.Ama bunlar için mubah müslüman olmayanlara küfür etmek hatta onların kafasını kesmek ama sorsanız barış elçileri bunlar.

uykucu birader 28-09-2017 20:02

Forum da yorumlar içinde bir moderasyon sistemi uygulanabilir mi diye düşünüyorum. Bildiğiniz gibi, forumda anlık bir mesajlaşma var. Yani bir mesaj gönderildiği zaman o anda denetimden geçmiyor. Ancak daha sonra müdahale edilebiliniyor. Bunun için trollere karşı, kıdemli üye statüsünde olanlar veya en azından klavyesine sahip çıkabilen üyeler dışında; (benim gibi) ilk adımlarını atanlar için; küfür, tehdit ve hakaretlere karşı beklemeli mesaj sistemi ile mesajlara bir ön denetim gerçekleşebilir.

Ne kadar böyle söylesem de, bunun için foruma gönderilen mesajlarla sık sık ilgilenecek insan da gerekiyor. Hem, forumun alışılmış bir düzeni de var. Böyle bir sisteme geçilmeye de bilinir. Yalnızca bir öneri...

"ictenlik" 28-09-2017 22:16

tanrı ol buyruğundan sonra söv! buyruğunu da verdi..

yüzbin empatik işbirliği yapmalı gibi duruyor ..

uykucu birader 29-09-2017 00:10

Her başlıkta küfürler gördüğümüz için hepimiz adına sorayım; forum kaderine mi terk edildi? Bir an öyle hissettim. Gönderdikleri mesajlar silinse ve aday üye sıfatı taşıyan kullanıcıların mesajları da ancak bir moderatör tarafından denetlendikten sonra yayınlansa güzel olurdu. Böylece trollerin ilk saldırıları da hemen oracıkta püskürtülmüş olurdu.

SelGom 29-09-2017 00:14

Alıntı:

uykucu birader´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 611698)
Her başlıkta küfürler gördüğümüz için hepimiz adına sorayım; forum kaderine mi terk edildi? Bir an öyle hissetim. Gönderdikleri mesajların silinmesi ve yeni üye sıfatı taşıyan kullanıcıların mesajları da ancak bir moderatör tarafından denetlendikten sonra yayınlansa güzel olurdu.

Maalesef moderatörler forumu takmıyor artık, forumun eski günleri yok. Yahu foruma nadir olarak girenleri moderatör yapıyorlar, forum moderatörsüz kalıyor ve forumda ne olduğunu bile bilmiyor bu moderatörler, yani kısaca forum başı boş kaldı. Yeni üye olanların ilk 10-15 mesajı moderasyondan geçtikten sonra yayınlansa ve bundan sonra moderasyonsuz yazabilseler iyi olur, veyahut cep telefonu aktivasyonu da yapabilirler, yoksa her önüne gelen üye olur takır takır yazar, bir düzeni olmalı forumun.

uykucu birader 29-09-2017 00:17

Alıntı:

SelGom´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 611700)
Maalesef moderatörler forumu takmıyor artık, forumun eski günleri yok. Yahu foruma nadir olarak girenleri moderatör yapıyorlar, forum moderatörsüz kalıyor ve forumda ne olduğunu bile bilmiyor bu moderatörler, yani kısaca forum başı boş kaldı. Yeni üye olanların ilk 10-15 mesajı moderasyondan geçtikten sonra yayınlansa ve bundan sonra moderasyonsuz yazabilseler iyi olur, veyahut cep telefonu aktivasyonu da yapabilirler, yoksa her önüne gelen üye olur takır takır yazar, bir düzeni olmalı forumun.

Hemen üstte düzelttiğim cümlemde de aynısını demiştim. Haklısınız.

SelGom 29-09-2017 00:29

Öncelikle üslubunuzu düzeltin tahr. Ben herhangi bir hakarette bulunmadım, insani saygı çerçevesinde forumda konuşmaya çalışıyorum. Elbette her yerde hakaret ve küfür eden oluyor, o kendini bağlar, beni değil. Hakaret ederek bir yere varılamıyor, sadece boşu boşuna kaygı ve stres yaratılıyor. Size tavsiyem saygı çerçevesinde yazın, yoksa yazmayın. Her önüne gelen hakaret edemez, hatta hiçkimse etmemeli. Düzgün bir şekilde sorun neyse ona dair yazarsınız, yapılması gereken bu. Fakat ortalığı kaos ortamına çevirmeye çalışıyorsunuz gördüğüm üzre, bunun kimseye faydası yok, önce hepimiz insani çerçevede kalalım, ondan sonra konuşulacak ne varsa forumda konuşulur.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:26 .