Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   İslam (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Ceza Olarak Ateste Yanmak, Ödül Olarak da Sex Vaad Eden Tanrı (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=7899)

randallflagg 11-10-2008 06:38

Ceza Olarak Ateste Yanmak, Ödül Olarak da Sex Vaad Eden Tanrı

kimse kusura bakmasın da, benim kafamda kavramsalla$tırdığım tanrı, bir yüce varlık, kusursuz, muntazam "var"lık, bir seks pazarlamacısından çok çok daha değerli..
ayrıca metafiziksel varlıkların, o enerji paketlerinin, ruhların -ya da her ne isim verdiyseniz, işte onların- seks gibi bir $eye de mi ihtiyacı var?

bir tanrı neden "insanları ve cinleri ancak bana ibadet etsinler diye yarattım" desin ki..
bir tanrı -mükemmel, yüce, kusursuz, muntazam bir varlık- neden kendisine ibadet eden varlıklara, kendisine tapan varlıklara ihtiyaç duymak gibi egosentrik dürtülere kapılsın ki.. insani duyguları olan bir tanrı mı kavramsalla$tırıyorsunuz kafanızda.. (her canlıda, hatta cansızda tanrıdan bir ruh vardır geyiği de süperdir ayrıca)
ayrıca içime kendi isteğine göre, sırf kendi zevkinden verdiği bu hislere göre, yani beni yarattığı doğama göre davrandığım için beni neden ate$te yaksın ki..
kendi yarattığı kulu ate$te yakacağina, kendi yarattığı kula gazap, lanet yağdıracağina inanılan bir tanrıdan çok çok daha "değerli" bir tanrı imgesi var benim kafamda.. "komik" bir tanrı değil yani..

$u anda benim bu $ekilde dü$ünmemi sağlayan karakter yapısını, zekayı, mantığı vs. vs. bana veren kim?..
peki bana kendi zevkine göre verdiği bu mantık ile ben bu $ekilde dü$ünüyorum diye beni neden yaksın ki bir tanrı..

birbirini yiyen iki böcek türünü bir kavanoza koyup da; "sakın birbirinizi parçalamayın, parçalarsanız sizi yakarım, parçalamazsanız size $u kar$ıdaki memeleri yeni tomurcuklanmı$ bakire kara fatmayı veririm" demek komiktir gerçekten.. o böceklerin doğasında bu var.. sen ne kadar vaad etsen de o kavanozda o böcekler birbirini yiyecek..

ayrıca cinler nasıl ibadet ediyor.. islamın ve imanın $artları belli..farz ibadetler belli..
cinler nasıl namaz kılıyor mesala.. veya vacibler... ben hiç kurban kesen bir cin görmedim mesala.. daha doğrusu eti cin, cin ali, cin erik ve cin doruk haricinde cin görmedim ki ben !!

geçenlerde bir kuran kursu çöktü konyada hatırlarsanız.. temmuz ayı olması lazım.. göz göre göre bir sürü kız çocuğu sabahın be$inde cayır cayır yandı..
ve bir baba çıkmı$ tv de basına konu$uyor..
"benim kızım discoda, barda, köpük partisinde, balede (bale ne alaka ise) ölmedi.. allah yolunda sabah namazını eda edeceği sırada $ehit oldu, $ikayetçi değilim" diyor..
sen adamın elinden yavrusunu almı$sın 8-9 ya$ında göz göre göre öldürmü$sün.. daha değerli ne çalabilirsin ki bir insandan.. yavrun, canından bir parça bu senin be! adam bundan $ikayetçi bile olamıyor..
beyinler nasıl istenildiği gibi kalıpla$tırılmı$..
sen daha bu adama, bu zihniyete neler neler yaptıramazsın ki..
cennetten villa vaad et (kim acaba bu vaadi yapanlar zamanında), ya da iki huri vaad et, ver eline uçaği, "$u gavurların binasına uçakla dal" de.. gözünü kırpmadan yapar bu zihniyet..

17 ağustos depreminde tv ye çıkıp "o çocukların hepsi misyoner gavur olacaktı, deprem iyiki oldu, allah onları bilerek öldürdü" diyen aptalca bir tanrı kavramsalla$tırmasından çok çok daha değerli bir tanrı imgesi var benim kafamda.. (acaba bu çöken kuran kursu hakkında ne yorum yaptı bu cüppeli ahmet hoca beyefendi..) ve bu tanrı benden uğruna kurbanlar kesip kan akıtmamı falan isteyeceğini sanmıyorum..
veya kendi yarattığı bir kula, kendi yarattığı diğer kul hakkında "onlar, maymun gibi olanlar, domuza benzeyen onlar, lanetli körler" vs. vs. gibi küfürler savuran bir tanrı olduğunu sanmıyorum..

1500 sene önce adamın kurduğu sistem i$te..
ne kadar zekiymi$ ki ve muhte$em bir lidermi$ ki, 1500 sene sonrası hala o sistem ile yönetiliyoruz $u anda..
ve bu satırları yazdığım site engelleniyor hala..

neyse ben konu$tukça konu$urum daha..
bitmez.. :) :)

breymin 11-10-2008 11:39

Alıntı:

randallflagg´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 132848)

1500 sene önce adamın kurduğu sistem i$te..
ne kadar zekiymi$ ki ve muhte$em bir lidermi$ ki, 1500 sene sonrası hala o sistem ile yönetiliyoruz $u anda..
ve bu satırları yazdığım site engelleniyor hala..

neyse ben konu$tukça konu$urum daha..
bitmez.. :) :)

Sayin randallflagg o dönem islamin alt yapisi fazlasiyla mevcuddu,muhammedin kendisinden katdigi tek sey kararlilik,gerisi fazlasiyla mevcuddu,unutmaki dünya okuma bilmiyenleri kandirir,ayni seyleri bugün biri kanadada iddia etse zannederim hemen tedaviye yollarlar.saygilar

randallflagg 11-10-2008 11:53

iskender evrenosoğlu, mehdi olduğunu iddia ediyor yıllardır..
adam geceleri allah ile muhabbet ettiğini, yeni ayetler olduğunu söylüyor. :)
ve sizin dediğiniz gibi tedaviye yollandı mı bilmiyorum.. sanmıyorum ama.. paranoid $izofren olabilir.. tedaviye yollayıp 2 mg lık risperdal ile ba$lamak lazım gibi :)
aynı zamanda ekonomist, akademisyen bir kimliği var tabi.
amerika'da "the university of allah" diye bir okulu var..
nur tv yi bilirsiniz hepiniz..

ve bu adama bile inanan yüzlerce ki$i var denizlide.. mihr..
daha ne kadar "mantıksız" olabilir ki insanlar..

evet islamiyet öncesinde alt yapı vardı..
okumu$tum bunlarla ilgili bir $eyler zamanında..
mesala "allah" kabe'deki en büyük putun ismidir..
kabenin çevresinde, yani en büyük putun çevresinde dönerler lebbeyk diye bağirarak, islam öncesi araplar.. (allah'ın evi çünkü orası)
daha bunun gibi bir çok $ey var islamiyet öncesi, islamiyetin altyapısını olu$turan :)

yucemanitu 11-10-2008 15:17

Ne güzel sonsuza kadar en güzel yiyecekleri ye etrafında cariyeler hem de esir falan kaderine razı değil hepsi sana aşık ve süper güzel bir köşk ne hoş olurdu. Hayali bile insana çekici gelir. Diğer tarafta çürüyüp yok olmak hiçlik. Dostoyevsky de diyor. İnsanoğlu öyle bir şey ki her yer uçsuz bucaksız deniz olsa ancak ayağının altında iki ayağını basıp da kıpırdayamayacağı büyüklükte bir taş olsa insan için o taşın üzerinde durup kıpırdamadan hiçbir şey görmeden nefes alıp vermek yok olmaktan daha yeğ. İnsan sonsuza kadar mutlu olmak ister kim istemez ki... Küçükken atarim ve bisikletim yoktu cennette Allah'ın bana atari, bisiklet vereceğini hayal ederdim.
Şu an açlık çeken milyonlarca insan hoş hayallerle avunmasa tek hayatın burda olduğunu düşünse dünya çoook farklı olurdu.

randallflagg 11-10-2008 18:05

Alıntı:

titanatlas´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 132877)
Ne güzel sonsuza kadar en güzel yiyecekleri ye etrafında cariyeler hem de esir falan kaderine razı değil hepsi sana aşık ve süper güzel bir köşk ne hoş olurdu. Hayali bile insana çekici gelir. Diğer tarafta çürüyüp yok olmak hiçlik. Dostoyevsky de diyor. İnsanoğlu öyle bir şey ki her yer uçsuz bucaksız deniz olsa ancak ayağının altında iki ayağını basıp da kıpırdayamayacağı büyüklükte bir taş olsa insan için o taşın üzerinde durup kıpırdamadan hiçbir şey görmeden nefes alıp vermek yok olmaktan daha yeğ. İnsan sonsuza kadar mutlu olmak ister kim istemez ki... Küçükken atarim ve bisikletim yoktu cennette Allah'ın bana atari, bisiklet vereceğini hayal ederdim.
Şu an açlık çeken milyonlarca insan hoş hayallerle avunmasa tek hayatın burda olduğunu düşünse dünya çoook farklı olurdu.

o kadar açlık çeken insan, açlık çekmelerinin önemli sebeplerinden "birisinin" de bu hayalleri vaad eden sistem olduğunu bilse, evet dünya çok farklı olurdu.. kapital düzenin din ile olan ili$kisini bilirsiniz.. piramidin alt tarafındaki büyük kitleyi, insanları sömürmek için kullanılan araçlardan birisidir.. afyon olayı..
staj yaptığım bir kurumda bunu sonuna kadar hissetmi$tim..
10 tane yönetici 900 tane i$çiyi nasıl da kafalar böyle..
din amaca ula$mak için gerçekten kuvvetli bir araç.. kullanmasını bilmek gerek eğer insan sömürmek istiyorsak..

o aç insan, haziran ortasında 2 torba kömür alıp da, dini, o insanların kutsal değerini refere ederek siyaset yapan insanlara oy vermeyi değil de
"ben neden muhtacım acaba bu en fazla 3 gün gidecek olan 2 torba kömüre"
diye dü$ünse; evet, biraz daha farklı olurdu..
ben müslüman olsam bi kere benim "o kutsal inancımı" refere eden bir sistem yöneticisine oy vermem.. benim o kutsal kitabımın yeri aha da bu ba$ kö$edir.. sizin aptal siyasetinizin aracı değil derdim heralde.. (dinci değil.. dindar olsam.. dinci insan elbette onlara oy verir..)

balkan 05-12-2009 03:00

avruoalılar geldıgınde bızım elımızde altınlarımı onların elınde ıncıl vardı
bıze gozlerımızı kapayıp dua etmeyı ogrettıler
gozlerımızı actıgımızda bızım elımızde ıncıl onların elınde altınlarımız vardı...

Bir afrikalı

pekı dın bır somurua aracı sadece

neden bınlerce yıldır her toplumda mutlaka bır-bırkac dın var

neden ınsanoğlu var oldugundan berı dın ınsanoğlu ıle bırlıkte var

tanrı oldugu duygusu dusuncesı enreden gelıyor

istavrit 05-12-2009 08:01

çok garip bir çelişkidir bana göre mother terasa ve huseyin üzmez arasındaki fark...

rahibe terasa hayatını hindistanda ki yoksullara adayıp zor şartlar altında yaşamını yitirmiştir..hayatını insanlığa adamış, deyim yerinde ise karınca incitmemistir..

hadi biz geçin, hikmetinden sual eyledik, terasa'nında mekanı cennet olmayacak..allahın sevgili peygamberi isa'ya inadığı için!
rahibe terasa, tanrısına sadık kaldı..isa'ya inanmak bütün suçu..
"allah bir, isa onun elçisidir" dedi.. bunun için sonsuza kadar cayır cayır yanacak.Bir yaratıcının kıvırmayacağını inanmış olmalı!

hüseyin üzmez ve cezaevlerinde yatan binlerce katilin ise mekanları cennet olacak..allah bir,muhammed onun elçisi dedikleri için..

şöyle bir sahne düşünün...rahibe terasa kazanlar içinde yanıyor, hüseyin üzmez'in diğer tarafta tomurcuk göğüslü huriler zevk-ü sefa içinde...

hüseyin üzmezler olduğu bir cennette gitmektense cehennemde yanmaya razıyım

allahın esma-i hüsna'larından biride ADİL...
halt etmişsiniz..

balkan 05-12-2009 12:05

saygıdeğer istavrit

varsayımların yanlış bence

kimse uzmezın cennete terasa nın da cehenemme gıdecegını kabul etmıyor, ya da doğru bulmuyor diyeyim.

yucemanitu 14-06-2010 00:35

Güncelleme...

kavgam 19-06-2010 00:19

Düşünün, maddi çıkardır bunlar. İnsan olarak onurlu bir kişisiniz ki maddi çıkarı hafife alıyorsunuz. Fakat cehennemden tırstığınız için veya cenneti çok istediğiniz için değil. Allah' sevdiğimiz için kötülük yapmamalıyız. İnsan onuru bunu gerektirir. Bunu görmeniz çok güzel fakat bunları aşıp, Allah ile derin bağlantı kurmanız gerekir. İsteyin, o size iman verecektir. Allah herhangi bir yerde ki atomdan haberi olandır. Sizden tabi ki haberi olacaktır.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:57 .