Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   Konu-dışı (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Kanada'ya da geldi (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=5289)

vartor 14-12-2007 01:54

Kanada'ya da geldi

Iki gundur gazeteler, hicap giymeyi reddeden 16 yasindaki kizini bogup olduren katil babadan bahsediyor. Ilk defa boyle bir olay oldugunu zannediyorum, bir aile faciasinin, digerlerine hic degilse ibret verecek bir yargilamayla sonuclanmasini umit ediyorum.

metalheart 14-12-2007 02:05

Re: Kanada'ya da geldi

sevgili vartor

Bu ne yaman çelişkidir ki ya erkek yada kadın defolu yaratılmıştır.
1. Erkek defolu yaratılmıştır olmaması gerekirken kadının orasını burasını görünce tahrik olmaktadır..!?
2.Yada kadın defolu yaratılmıştır etmemesi gerekirken orası burası tahrik etmektedir..!?

Buna göre önlem olarak örtünmelidir.

Avusturya ve Amerikada yaşamış biri olarak hayretlerini anladığımı zannediyorum.
Yargılama sonucunda en yüksek cezayı alsa bile bunun aynı düşüncedeki diğerlerine caydırıcı bir nitelik taşıyacağını en azından şahsen zannetmiyorum..

http://www.hayrettinkaraman.net/sc/00178.htm

vartor 14-12-2007 02:30

Esas hayret ettigim, boyle bir mantiktaki birilerinin, musluman ulkelerini birakip, buralara gelmeleri. madem dinin senin her seyin, neden kendine uygun bir ulkede yasamazsin? O kizcagiz biraz da Kanada'nin egitim sisteminde fikir ozgurlugu ve vicdan hurriyeti anlayisinin kurbani olmus.

metalheart 14-12-2007 02:45

Paranın dini imanı olmaz diyip oralara gitmiş olabilir mi ?
Din adına kızına kıydığına göre cennete gideceğini garantilemiş midir ?
Benim merak ettiğim (eğer varsa tabi) diğer aile fertleri bunlar olurken neler yapmışlardır, tutumları ne olmuştur..Herhalde bu olayın gerisi vardır ? Adam birgünde ortaya çıkıp kapanacaksın dememiştir ???

hysteria 14-12-2007 03:11

" 1. *Erkek *defolu *yaratılmıştır *olmaması *gerekirken *kadının *orasını *burasını *görünce *tahrik *olmaktadır..!? *
2.Yada *kadın *defolu *yaratılmıştır *etmemesi *gerekirken *orası *burası *tahrik *etmektedir..!?

Buna *göre *önlem *olarak *örtünmelidir. "

basini orttugu zaman tahrik etmedigi de tartisilmalidir, bunu daha cekici bulan bir cok kisi vardir eminim..

yani ramazan ayinda bira kutularinin uzerini gazete ile kaplarlar falan, ayni olay, sanki bira kutusunu gorunce tahrik oluyor millet, ama sadece ramazan ayinda...

bu bir ornek olmali, en azindan 16 yasindaki kiz direnmis ve giymemis, yapamayanlar utansin diyorum

metalheart 14-12-2007 03:19

Bence bunu tartışması gerekenler böyle bir hüküm getirenler olmalıydılar....
Ya o zamanlar fantazi yoktu yada sınırlıydı...

asrock 14-12-2007 12:42

Benim anlamadigim hepimiz Müslümaniz. Islamin kurarlarina göre yasamaliyiz diyenler var ve o zaman daha az sorunlarimiz olur diyiyoruz.

Bunun gibi olaylar olunca neden cikipta Müslüman olarak tepki göstermiyorus?

Bir Müslümani Avrupada, Amerikada ve baska Ülkede olsun cezalandirilsa yollara dökülüyoruz Islam düsmalari diye.

her seyi islam kurarlari diye susmakmi lazim yoksa insani disi oldugu icin kalkip'da tepkimi göstermek lazim.

Kadinlar'dan daha cok bir tepki beklerdim ama mahlesef bu durmla memnunlar.

14-12-2007 13:57

" Esas *hayret *ettigim, *boyle *bir *mantiktaki *birilerinin, *musluman *ulkelerini *birakip, *buralara *gelmeleri. *madem *dinin *senin *her *seyin, *neden *kendine *uygun *bir *ulkede *yasamazsin?"

Kisa bir aciklama yapayim. Yurtdisinda yasayan muslumanlar, giyim ve davranislari batililara benzemiyorsa, genelde batili milletler tarafindan dislanir. Kendilerini hicbir yere ait hissedemezler ama gecen surede kendi ulkelerine de yabancilasmislardir ve orada tekrar bir hayat kurmaya cesaret edemezler. Bu dislamanin bir sonucu olarak batili ulkelerde ghetto'lar olusur. Islam bu noktada bahsedilen toplumca dislamanin bir sonucu olarak ortaya cikar ve bir kimlik gorevi gorur. Islam'in azinligin kimligine donusmesi bu sebepledir, bazi durumlarda milliyetcilik de bir kimlik eksikliginin gostergesidir. Yurtdisinda yasayan turkler, Turkiye'deki turklerden cok daha fazla turk bayragi asarlar. Halbuki o kadar milliyetciysen Turkiye'de kal degil mi? Ama mesele milliyetcilik degil, baska secenegin olmamasi.

metalheart 14-12-2007 14:04

fikirlerine % 100 katılıyorum Respendial...

vartor 14-12-2007 19:17

Bugunku haber; Islam kuruluslari yanit verdi; islamda siddet yokturAile cocuguna ortunmeyi ogretmekle mukelleftir, Basari gosteremeyen toplumca asagilanir, ancak Islamda oldurme yoktur.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:17 .