Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   Aktüel Haberler (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Diyanet yine arıza yapmış :) (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=42870)

ilahimasal 27-08-2021 00:00

Diyanet yine arıza yapmış :)

" Diyanet İşleri Başkanlığı; midye, karides, kalamar, yengeç, ıstakoz gibi deniz hayvanlarının 'helal olmadığını' belirtti "

Bildigim kadarı ile laik devletin diyanet kurumu bütceden 13 milyar para tüketiyor.
Aylık 1.083 milyar
günlük 3 milyon 611 bin lira eder.

Her gün bin aileye 3000 lira versen bu aileler arızada cıkarmaz. Üretime , egitime diye uzatsam ,Neyse

Şimdi bu diyanet günlük 3 milyon 611 lira harcayıp şunu bunu yemek haramdır diye MESLEK icra etmiş.
Bana görede arıza yapmış .
Sizin arızanıza bu kadar para harcamak zorundamıyız?

La bilader devlet kurumusun , önüne gelenden para toplayıp şunu bunu yemeyin diyorsun !

Şimdi , dinsiz imansız allahsız kitapsız olan ben sanane benim yedigimden ictigimden desem.
Kalkıp bana " biz müslümana HİZMET veriyoruz " diyeceksin .
Bende sana benden zorla para toplama , benle muhattap olma , müslüman kardeşlerine neyi yedirirsen yedir diyecegim.

Kronik arıza bunlar.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...cekler-1863632

Yıldıztozu 27-08-2021 08:59

midye hariç hepsi pahalı zaten bunların.
hem parası olan hem dindar olan biri paranın yolundan gider ve bunları yemeye devam eder.
fakir zaten satın alamaz. etkisiz bir fetva olmuş.

ıstakoz kuyruğu 1 kere satın almıştım 200 lira falan, böcek gibi duruyor ama lezzetli.
favorim jumbo karides yanına şarap.
haram olunca daha lezzetli oluyorlar.

tolonbey 27-08-2021 09:09

İşte böyleee,
İlahimasal gardaş,bundan önceki,diyenet işleri başkanı bakın ne demişti.Onun söyledigini degil BUUDiSTLER DİNSİZ ALLAHSIZLAR bile söylemezler.Ne demişti biliyormusunuz? BiR BABANIN KIZINA ŞEHVET DUYMASI HARAM degildir.Müslümanların bası böyle olursa kıçı kızını tuttugu gibi yallah Y ......... ğa dermi demezmi? Bana göre der.

Benim oğlan çocukken hep derdi,büyünce subay olacam.Gaynanamda derdiki seen ancak HAMAMA SIÇAR üstünede tabagı kapatırsın.Yanı gaynanam diyorduku sen bır bok olamazzsın çocuğa.
İmam olan gayın peder gaynanaya şöyle demişti.Sen bu çocuga böyle de dur.Bir gün hamama sıçar üstünede hamam tasını kapatırsa görürsün?
Bir gün mutfakta sabah kahvaltısı yapıyoruz.Kücük baldız dediki ben kahvaltı yapmıycam şu BANYOYU temizliyim.Banyonun kapısıda mutfaga açılıyor.KKücük baldıız banyoya girerki banyo tasıı banyonun ortasında yere kapanık.Tası kaldırırkı birisi sıçmıs tasıda kapatmıs üstüne.Baldız anaaaaa diye bagırır derki biri hamama sıçmıs hamam taasınıda üstüne kapatmıs.Bu sözleri duyan kayın peder gaynanaya şöyle der.Ben sana demedımmi bu lafları bbu çocuğa söyleyıp duurma.İşte gördün cocuk dedigini yaptı.Hamama SIÇTI üstünede hamam tasını kapattı.
Eski diyenet işleri baskanının sallamalarına uyacak col saftirik insan vardır bu ülkede.Madem kızına şehvet duymak haram deyıl tutar kızını kolundan atar yatagaki.Böyle yapanlar ülkelerde az degil.
İmam olan bacanaga dedimki 25 yıl İMAMLIK yaptın.hıçç TEMİZLİKTEN vaaz verdigin oldumu?Hayır olmadı dedi.Ne anlatmış 25 yıl boyunca,Fellahın SAÇMALIKLARINDAN.Bacanak okadar pisdiki karısı illellah demişdi ondan.Ne yazıkkki

Okullarımız .illada dini okullarımız cahal yetiştirmekle birbiriyle yarışıyorlar.Degerli din adamlarımız var ama pekmi pek coğu bilimden,gerceklerden yoksun yetiştiriliyor ne yazıkki.
Televiyyonda bır ögretmene soruyorlar bu haritada sehırlerin adları yok.Gösterirmisin bize KONYA nerededir?Ögretmen gitmişş erzurumun yerinde KONYAYI arıyor.Göre göre cahallıkta ŞANPIYONDUR müslümanlar geneldee.Dedeniz.

Ahlaksız 27-08-2021 10:44

Alıntı:

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 651135)
midye hariç hepsi pahalı zaten bunların.
hem parası olan hem dindar olan biri paranın yolundan gider ve bunları yemeye devam eder.
fakir zaten satın alamaz. etkisiz bir fetva olmuş.

ıstakoz kuyruğu 1 kere satın almıştım 200 lira falan, böcek gibi duruyor ama lezzetli.
favorim jumbo karides yanına şarap.
haram olunca daha lezzetli oluyorlar.

Müslüman olduğundan şüphelenmeye başladım iyice.:D

Sana her şey serbest. Rahat ol.

Yıldıztozu 27-08-2021 13:50

Alıntı:

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 651142)
Müslüman olduğundan şüphelenmeye başladım iyice.:D

Sana her şey serbest. Rahat ol.

yaw başkalarının haram dediği şeyi yemek keyif veriyor dedim.
mesela ramazan ayında yemek de ayrıca keyif verir.
dinsiz olmanın doğrudan bir avantajını gösteren şeyler oldukları için.

ateist olmakla kapitalist olmayı da yakından ilişkili görürüm.
ikisi de özgür hissettirir, ikisi de azınlıktan hissettirir.
bu yüzden herkes işe giderken gitmemek de ayrıca keyif verir.

ilahimasal 27-08-2021 16:46

Ahlaksız da son zamanlarda arıza vermeye başladı , okudugunu anlamıyor. Ihtiyarlık diyelim.

Bu deniz ürünleri pahalı degil yıldız tozu , çok fakir olan insanlarda senedede bir olsa alıp tadar.
Usulünü bilirse evinde kendide yapar.

Onları pahalı yapan sunuldugu mekandır.

Ayrıca esas mesele hazdır tattır.
Görseli dahi insanları rahatsız ettigi icin bile yemeyenler var.

Ben kalamarı severim ve izmire senede kac sefer gidersem o kadar yerim. ( mekanında) gitmediysem yemem.

Bu tip seylere artık çok rahat ulaşılabiliyor.
Zaruri besin olmadıgı icin pahalı ulaşılamaz falanda degil.
1 kilo fasulye bu deniz ürünlerinden daha pahalı mesela

Diyanetteki binlerce imam bu ürünleri kabugu ile dahi yiyorlar. Diyanetin cazırtısını imamı bile takmaz.

Ha birde görgüsüzlük var.
Süslümanlar refah seviyelerinin bir nebze artması ile bu ürünleri tükettiklerinin resimlerini sosyal medyada paylaşıyorlar.
Bu duruma o mekanlarda bir çok kez sahit oldum

Eskiden statükocu sosyetenin yaptıklarını eski türk filimlerinden izleyip kınayanlar. Şimdi aynı haltı yiyip onlar gibi olduklarını sanıyorlar.

O kadar görgüsüzlerki , satatikocu sosyetede ne duydularsa onu uyguluyorlar.

Bu durumu sadece süslümanlara söyleyemeyiz halkın bir cok kesimi aynı tavır ve anlayışta.

Diyanet niye zıpladı. Arıza yaptı onu tam olarak anlayamadım.

Barlas 27-08-2021 19:09

"Sizin için de yolcular için de bir geçimlik olmak üzere deniz avı yapmak ve deniz ürünlerini yemek sizlere helâl kılındı..."

-Mâide Suresi, ayet 96.

ilahimasal 27-08-2021 19:36

Alıntı:

Barlas´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 651161)
"Sizin için de yolcular için de bir geçimlik olmak üzere deniz avı yapmak ve deniz ürünlerini yemek sizlere helâl kılındı..."

-Mâide Suresi, ayet 96.

Aaaaa harbiden arıza yapmıs
Ayetide varmış.
Yazılım hatası yapıyor diyanet
Parayla çalısan makina olur o kadar.

ilahimasal 29-08-2021 00:02

Diyanetin arızası bitmedi gitti

Diyanetten maaşlı bir muhterem diyor ki
Yapılan bir rivayette şunlar ifade edilmektedir: 'Resulullah sallallahu aleyhivesellem, azı dişi bulunan yırtıcı hayvanların ve pençesiyle avlanan yırtıcı kuşların etlerinin yenmesini yasaklamıştır.' Bunun yanında pis ve iğrenç olmaları nedeniyle bazı hayvanların yenmesini yasakladığı da bilinmektedir. Hazreti Muhammed, deniz ürünleriyle ilgili olarak ise 'Denizin suyu temiz, ölüsü helaldir.' buyurmuştur."

" pis ve igrenç hayvanlar" diyor
Pis ve igrenç ne demek ? Kime göre?

Hani
O Allah ki, yarattığı her şeyi en güzel bir şekilde yarattıydı?
İşaret edilen hayvanlar hariçmi?

Kendi kitaplarından allahlarındanda bi haber bunlar.

Yedikleri naneyi kapatmak isterken başka bir nane yiyorlar.

Kapatın gitsin şu kemalis müslüman diyaneti.

Ciddiye alınmayacak bir haber sitesi ama işte !
https://m.ensonhaber.com/gundem/diya...aciklama-yapti

Hasan Akcay haksızmıyım yahu

ilahimasal 10-09-2021 10:19

akp din işleri genel müdürü kul erbaş
diyor ki

Yine arıza yine arıza

"Gence adeta kul olduğunu unutturan bir etkileşim var." dedi.

Süslü kaftanı , zırhlı aracı , ballı MAAŞI , cennet mekan makam odası ile gençlere ayar vermeye kallan bu kisi , diger toplumsal sorunlarla ilgilenmez.

Akp li din isleri genel müdürü erbaşa kullugun köleliligin insan onurunu kıran bir düsünce oldugunu ögretmeli.

https://www.google.com/amp/s/www.cum...lamasi-1867523

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:08 .