Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   Konu-dışı (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Spartacus'a noldu (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=40141)

SelGom 13-09-2017 12:29

Spartacus'a noldu

Kendisi en son bu ayın 5'inde foruma girmiş, o günden beri de foruma girmemiş. Ne oldu acaba? Kendisi iyi mi? Haber alan var mı?

Nero 13-09-2017 14:47

Sanırım Kasyopya celseleri'ne fazla kaptırmış. :)

Şaka... Umarım kötü bir şeyi yoktur.

Yıldıztozu 13-09-2017 21:34

Bu kadar uzun süre girmediğini ben de hiç görmemiştim. Umarım geri döner forumlara. Eksikliği hissedilen biri.
Benim dinlerden kurtulmamda ve felsefi bakış açılarımı geliştirmemde çabaları ve önemli katkıları oldu.

ang 13-09-2017 22:53

Acaba benden dolayı mı girmiyor foruma :) açık konuşayım, bir ara kırk yılda bir trollük yapmak nasıl bir duygu acaba diye trollük yapayım dedim :) "dünya düzdür, dünya yuvarlak diyenlar masonlardır" vb. gibi uçuk iletiler girdim o dönem :) Spartacus de benle tartışmıştı, sonra o da ben de forumdan uzak kaldık bayağı. Ben döndüm ama o dönmedi demek... Şaka bir yana (yani benden dolayı girmiyor olamaz foruma tabii ki) ben de şimdi başlığı görünce fark ettim Spartacus'ün de işi gücü var belli ki, zaman bulursa dönecektir, ben de zaman buldukça girebilyorum ancak...

Bu arada benim iletileri mi okudu ne yaptı, geçenlerde bir akpli de "dünya düzdür, dünya yuvarlak diyen masondur" falan dedi :)

Bu şarkıyı tüm yuvarlaklara, pardon masonlara ve kendini mason hissedenlere hediye ediyorum o halde :)

SelGom 14-09-2017 02:43

Alıntı:

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 610415)
Bu kadar uzun süre girmediğini ben de hiç görmemiştim. Umarım geri döner forumlara. Eksikliği hissedilen biri.
Benim dinlerden kurtulmamda ve felsefi bakış açılarımı geliştirmemde çabaları ve önemli katkıları oldu.

Kendisinin orijinal fikirleri ve yaklaşımları var bilirsin, literatüre girmesi lazım bence. Tabi sadece felsefe ve din de değil, hangi konu olursa olsun mantık örgüsünü iyi kullanıyor, adama yemek tarifi versek onu bile felsefesiyle ele alacak, böyle dahi insanlara çok ihtiyaç var ama dünyada bile istisna böyle insanlar maalesef.

Aklıma Davut Dağ geldi şimdi. Kendisinin evine kadar gidip tehdit etmişler, o yüzden bir süre videolara ara vermişti ama geri döndü. Spartacus' a da belki böyle bi durum olmuştur, sıkıntılı durumlar olabilir, umarım iyidir spartacus.

SelGom 14-09-2017 02:52

Alıntı:

ang´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 610420)
Acaba benden dolayı mı girmiyor foruma :) açık konuşayım, bir ara kırk yılda bir trollük yapmak nasıl bir duygu acaba diye trollük yapayım dedim :) "dünya düzdür, dünya yuvarlak diyenlar masonlardır" vb. gibi uçuk iletiler girdim o dönem :) Spartacus de benle tartışmıştı, sonra o da ben de forumdan uzak kaldık bayağı. Ben döndüm ama o dönmedi demek... Şaka bir yana (yani benden dolayı girmiyor olamaz foruma tabii ki) ben de şimdi başlığı görünce fark ettim Spartacus'ün de işi gücü var belli ki, zaman bulursa dönecektir, ben de zaman buldukça girebilyorum ancak...

Bu arada benim iletileri mi okudu ne yaptı, geçenlerde bir akpli de "dünya düzdür, dünya yuvarlak diyen masondur" falan dedi :)

Bu şarkıyı tüm yuvarlaklara, pardon masonlara ve kendini mason hissedenlere hediye ediyorum o halde :)

Veganlık konusuna uzun uzun yazıp hepçil olduğumuzu ciddi bir üslupla anlatmıştınız, anlatımınız ve bilgileriniz iyiydi. Ordan sonra "dünya düz, kandırılıyoruz" geyiği yaptığınızı görünce epey şaşırmıştım ne yalan söyliyeyim ama siz ciddi ciddi yazınca öyle düşünüyorsunuz sanmıştım ki ciddi olmadığınızı neyse ki söylüyorsunuz, sevindim. Spartacus'la bilgilerinizi ve yaklaşımlarınızı birleştirseniz çok güzel bir sentez çıkabilirdi. Spartacus filozof olarak takılıyor ve dili de diğer insanlardan farklıdır. Ama halk diline sahip ve bilimci veya bilimsever birisiyle güzel sentez yapabilirler.

ang 14-09-2017 21:53

Alıntı:

SelGom´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 610432)
Veganlık konusuna uzun uzun yazıp hepçil olduğumuzu ciddi bir üslupla anlatmıştınız, anlatımınız ve bilgileriniz iyiydi. Ordan sonra "dünya düz, kandırılıyoruz" geyiği yaptığınızı görünce epey şaşırmıştım ne yalan söyliyeyim ama siz ciddi ciddi yazınca öyle düşünüyorsunuz sanmıştım ki ciddi olmadığınızı neyse ki söylüyorsunuz, sevindim. Spartacus'la bilgilerinizi ve yaklaşımlarınızı birleştirseniz çok güzel bir sentez çıkabilirdi. Spartacus filozof olarak takılıyor ve dili de diğer insanlardan farklıdır. Ama halk diline sahip ve bilimci veya bilimsever birisiyle güzel sentez yapabilirler.

O zamanlar, şu anki işimden dolayı nasıl olsa bir daha foruma giremeyeceğim diye düşünerek ve trollük nasıl bir duygu merak da ettiğimden giderayak trollük yapayım diye düşünmüştüm :) ancak arada olanak buldukça foruma girebileceğimi görünce, bu açıklamayı yapayım dedim :)

SelGom 19-09-2017 19:35

Alıntı:

ang´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 610474)
O zamanlar, şu anki işimden dolayı nasıl olsa bir daha foruma giremeyeceğim diye düşünerek ve trollük nasıl bir duygu merak da ettiğimden giderayak trollük yapayım diye düşünmüştüm :) ancak arada olanak buldukça foruma girebileceğimi görünce, bu açıklamayı yapayım dedim :)

Eyvallah. Bu arada spartacus hala ortalarda yok, foruma 1 saniye bile girmemiş, en son aktivitesi sabit. Yani yıldıztozunun'da dediği gibi hiç böyle yapmamıştı, hergün foruma giriyordu. Yani mutlaka yoğundur ama en azından girip çıkıyordu ve son aktivitesi güncelleniyordu. Başına bir şey gelmiş olabilir kendisinin. Kendisi eleştirel bir dil ile tartışıyordu ve bazı kesimin hoşuna gitmemiş ve bir şey yapmış olabilirler, can güvenliği bile kalmadı.

SelGom 19-09-2017 19:37

Alıntı:

Nero´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 610405)
Sanırım Kasyopya celseleri'ne fazla kaptırmış. :)

Şaka... Umarım kötü bir şeyi yoktur.

Cahilliğime ver kasyopya celseleri ne ola ki?

SelGom 19-09-2017 19:46

Arkadaşlar böyle dahi ve filozof insanlara ihtiyaç var dünyada, açıkçası ben eksikliğini çok hissettim ama ben de konu açmasam kimse farketmeyecekmiş. Böyle değerli insanları kaybetmeyelim, bir filozof kolay mı yetişiyor, insanı ayrı kılan ve temsil eden, seviyeyi yükselten böyle dahi insanlardır ve bu kişiler çok değerlidir. Elimizi sallasak binlerce milyonlarca profesöre çarpar ama filozof ve dahiler çok nadirdir ve değerlerini bilmek lazım. Filozoflar ve düşünürler rahatça düşüncelerini ifade ettiği için çoğu zaman can güvenlikleri yoktur, tehlike altındadırlar. Entelektüel namus nihilist'in de sürekli vurguladığı bir şey idi ve önemi büyük şüphesiz, işte filozoflar bu yüzden filozof, özgür düşünceyi ortaya koyuyorlar. Yani demem o ki TD forum olarak spartacusla iletişime geçilemez mi, kendisini tanıyan 1 kişi bile yok mu? Yani en azından kendisi iyi durumda mı, ne olmuş falan bunları bilsek rahatlıcaz bari.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:34 .