Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   Multimedya (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Sansürsüz: Evrim Tartışılıyor Programı- Habertürk (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=11868)

Cem 14-08-2009 21:13

Sansürsüz: Evrim Tartışılıyor Programı- Habertürk

Habertürk Kanalı'nda "Evrim Tartışılıyor" adlı program başladı.

Konuklar arasında sitemizde köşe yazarlığı da yapan Bilim ve Gelecek Dergisi genel yayın yönetmeni Ender Helvacıoğlu, Yard. Doç. Dr. Hasan Aydın ve Doç. Dr. Ergi Deniz Özsoy bulunuyor.

Programla ilgili görüşlerinizi burada dile getirebilirsiniz.

LastMan 14-08-2009 21:16

İnternetten izleme imkanımız var mı acaba?

K.C. 14-08-2009 21:27

Habertürk'e üye olarak izlenebiliyor(muş) ama sürekli "güvenlik kodu hatası" veriyor. :(

http://www.haberturk.com/uyeol.asp

K.C. 14-08-2009 21:27

şuradan dinlenebilir. online radyo

evrensel-insan 14-08-2009 21:28

Saygideger lastman;

http://www.tvkeyfim.com/163/Haberturk.html

Saygilarimla;
evrensel-insan

evrensel-insan 14-08-2009 21:30

Saygideger Lastman;

Radyo da bu linkte.

http://www.haberturkradyo.com.tr/player/

Saygilarimla;
evrensel-insan

evrensel-insan 14-08-2009 21:31

Saygideger K.C.

Benim verdigim linkte, direk kanal cikiyor.

Saygilarimla;
evrensel-insan

evrensel-insan 14-08-2009 21:33

Saygideger arkadaslar;

Bilimin epistemolojik gercekcilik yonu ortaya konmadi ve "bugun neden bilinmiyor?" sorusu cevapsiz kaldi. Bu bir eksi degerdir.

Saygilarimla;
evrensel-insan

K.C. 14-08-2009 21:33

Alıntı:

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 215103)
Saygideger K.C.

Benim verdigim linkte, direk kanal cikiyor.

Saygilarimla;
evrensel-insan

:D
benim linkim seninkini dövemez, ikisi de aynı link :D

LastMan 14-08-2009 21:35

Teşekkürler,Ben de radyodan dinliyorum.Habertürk'ün sitesindeki üyelik kullanıcı adı test şifre test oluyor fakat video açılmıyor.

evrensel-insan 14-08-2009 21:36

Saygideger K.C.;

Dovsun, dovsun.:croc:

Ben senin linki verisinden, ayni link oldugunu anlamadim. Kusura bakma.

Saygilarimla;
evrensel-insan

K.C. 14-08-2009 21:37

Yiğit Bulut çok fazla söz kesiyor. Katılımcıların cümlelerinin sonunu beklemeden yaratılışçıların lehine sorular soruyor ya da yanlış tespitler yaparak herşeye itiraz ediyor.
Geçen hafta aynı karşı duruşu sergilemedi.

evrensel-insan 14-08-2009 21:39

Saygideger arkadaslar;

Teori konusunda da eksi deger. Teori ile, inanc farkini ortaya koyamadi, teoriyi tanimlayan arkadas.

Saygilarimla;
evrensel-insan

evrensel-insan 14-08-2009 21:43

Saygideger arkadaslar;

Turkiye genelinde, bilimsel felsefeyi bilen bir kisi yokmuydu, yaw. Bilim felsefeden destek almadan, bir ayagi cukur kalir. EPISTEMOLOJI.

Sonucta bilim adamlarida; kendilerine verilen verilerde yola cikarlar. Bu da sabittir. Halbuki felsefi bir yanasim gerekli.

Tilt oldum walla, su sunucuyu susturucu bir konusmayi "beceremiyorlar."

Ilk cumle;"evrim kurami epistemolojik ve gercekcidir." olmaliydi ve felsefe-bilim bagi ortaya konmaliydi.

Saygilarimla;
evrensel-insan

K.C. 14-08-2009 21:44

Yiyiğit Bulut'un cidden kafası basmıyor mu? Yoksa kasten mi herşeyi çarpıtıyor.

Konuşmacı ilk hücreye gelinceye dek aradakileri tam olarak bilemiyoruz diyor, Yiğit Bulut ilk hücreden öncesi için ARA FOSİL YOK YANİ diyor.. ciddi dalga geçiyor herhalde.

K.C. 14-08-2009 21:46

şu anda araya giren konuşmacı kim?

evrensel-insan 14-08-2009 21:49

Saygideger K.C.;

Sitenin yazari.

Aaaa, ilahiyatci, felsefe egitimi almis. Demekki, evrimi felsefi olarak algiliyor ve kabuleniyor.

Saygilarimla;
evrensel-insan

dilaver 14-08-2009 21:55

Hasan Aydın yeni Turan Dursun'dur sevgili KC. O da sitemizde köşe yazacaktı ama sonra vaz geçti. Ben de fazla üstelemedim.

saygılarımla

ulpian 14-08-2009 21:58

Ben de program hakkındaki yorumların >burada< devam ettiğini sanıyordum. K.C. yanılttı beni :)

Alıntı:

İlk reklam arası:

Yiğit Bulut son derece saçma sorular soruyor. Sorunun neden yanlış olduğunu açıklamaya çalışan adamların da ha bire sözünü kesiyor. Yeni bir saçma soru yöneltiyor.

''Geçen hafta karşı görüşede aynısını yaptım'' diyor.

Tamam da: Sen Kausalite ile Teleologi'nin arasındaki farkı bilmiyorsan, adama ''neden'' diye sorup aslında ''niçin'' kastediyorsan, yani bilim adamından bir amaç vermesini bekliyorsan, zaten bilim hakkında fazla birşey anlamamışsın demektir.

Bir de şu: (Yiğit Bulut)
''Yüz gün sonrasının hava durumunu tam olarak söyleyemezsen, yüz gün öncesininkinide söyleyemezsin.

CÜNKÜ: (DİKKAT!!!) Yüz gün önce de bugünün hava durumunu söyleyemiyordun.
''

Bu şaka mı ya?

evrensel-insan 14-08-2009 22:02

Saygideger arkadaslar;

Duydunuz mu?, sunucu "notr" mus. Ne algiliyorsa notrlukten. Hem "ben karsi tarafin sorularini sorarim" diyor, hem de "notr" um diyor. Bu ne lahana tursusu, bu ne pehriz.:ballchain:

Saygilarimla;
evrensel-insan

İvan Karamazov 14-08-2009 22:06

yiğit bulut, bunca zamandır yaptığı evrim karşıtlığını oradaki insanların yüzüne kusuyor resmen... neyse ki konuklar oldukça donanımlılar...

pante 14-08-2009 22:17

İlahiyatçı Hasan Aydın'ı beğendim. performansı çok iyi.
Deniz Özsoy da konulara hakim, biraz daha halk diliyle konuşabilse keşke.
Ender Helvacıoğlu tutuk görünüyor. Belki ilerleyen saatlerde daha etkileyici konuşur.

Yergin 14-08-2009 22:28

Arkadaşlar,

Bence sunucuya önyargılı yaklaşmayın. Bilim karşısındakini, tartıp hmm bu şöyle bu böyle biri diye farklı değerlendirmemeli. Bildiğini söylemeli.

Bu tutumda, Hasan Aydın'ın konuşmaları gerçekten enteresan geldi bana. Sayın dilaver'in Hasan Aydın için söylediği ise daha bir enteresan geldi :)

Cem 14-08-2009 22:31

Alıntı:

İlahiyatçı Hasan Aydın'ı beğendim. performansı çok iyi.
Ben tersini düşündüm. Sanırım bir deist. Deizm ile evrim teorisini tutarlı bir sentez içinde birleştiremedi.

Şu ana kadar Ergi Deniz Özsoy en tutarlı, en bilimsel ve kendinden emin havada konuşan kişi bana göre.

Ender helvacıoğlu tutuk başladı gerçekten. Bakalım sonrasında açılacak mı?

ulpian 14-08-2009 22:31

Alıntı:

EnvyMe´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 215130)
Arkadaşlar,

Bu tutumda, Hasan Aydın'ın konuşmaları gerçekten enteresan geldi bana.

Sevgili EnvyMe;

yoksa evrim gerçeğini kabul edebileceğin bir noktaya mı geldin? :welcome:

EDIT: Bence bu ihtimal(sizlik) hesapları konusunda, baştan şu anki bir canlıyı ''amaç'' olarak koyup, ihtimal hesabını burdan yapmanın yanlış bir anlayış olduğu da açıklanmalıydı.

saygılarımla

ulus 14-08-2009 22:35

Yiğit Bulut, şu anda geleceğini garantiye almaya çalışıyor. Akıllı tasarım mı, yaradılış mı, son derece yetersiz bilgileri ile ama gazeteci kimliği ile ne yazık ki karşısındakileri bastırıyor. Birazdan yaratılışçıları ortama sürüp Tayyip'ten aferini alacak. Haydi geçmiş olsun.

ulus 14-08-2009 22:41

Bundan 1 saat önce e-mail gönderip Yiğit Bulut'a neden memeleri olduğunu sordum ama gördüğünüz gibi, en ufak bir cevap yok.

dilaver 14-08-2009 22:41

Ender helvacıoğlu tutuk başladı gerçekten. Bakalım sonrasında açılacak mı?

Ender siyasi biri. Tamam evrim ile ilgili bilgisi vardır ama daha çok onun alanı siyaset ve felsefedir. Bir biyolog kadar, bir genetikçi kadar uzmanlıga sahip olmayabilir, bu da dogaldır. O yüzden tutuk olarak görülebilir, kaldı ki herhalde de nadiren TV ye çıkmıştır.

Hasan Aydın ise deist tir. Mehmet Dag panteisttir. Hasan Aydın'ın ona meyletme ihtimali de var.

Ancak Yigit Bulut'un nedensellik sıkıştırmalarına karşın neden kimsenin tanrıyı kim yarattı sorusunu sormadıgını merak ediyorum. Ya da tanrının nedenselligi nerededir sorusunu.

Ayrıca bilimde gözlemlerin olması gerektigi, tanrı ile ile gözlem varsa ancak o zaman yaradılış teorisinin bilimsel olabilecegini yeterince vurgulayamadılar. Ama gene de iyi gidiyor.

saygılarımla

dilaver 14-08-2009 22:43

Ayrıca bakalım bu bölümde Ender bizim kampanyadan bahsedecek mi, merak ediyorum.

saygılarımla

ulpian 14-08-2009 22:48

Alıntı:

dilaver´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 215140)
Ancak Yigit Bulut'un nedensellik sıkıştırmalarına karşın neden kimsenin tanrıyı kim yarattı sorusunu sormadıgını merak ediyorum.

Ben Yiğit Bulut'un nedenselliği doğru anladığını sanmıyorum. Sorularından anladığım kadarıyla Yiğit Bey ''neden'' derken aslında amaç soruyor.

saygılarımla

ulus 14-08-2009 23:01

bitti, şimdi 2. bölüm başlıyor. Geçmiş olsun evrim, hoşgeldin yaratılış. Bakalım Yiğit Bulut bundan sonra hangi pozisyona gelecek?

Bula bula bunları mı buldunuz? :)

greek 14-08-2009 23:04

Alıntı:

ulus´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 215148)
bitti, şimdi 2. bölüm başlıyor. Geçmiş olsun evrim, hoşgeldin yaratılış. Bakalım Yiğit Bulut bundan sonra hangi pozisyona gelecek?

Bula bula bunları mı buldunuz? :)

yorumlarına sonuna kadar katılıyorum , tayyip e yaranmaya çalışmanın telaşı içindeki bu sunucuyla bu program tam bi fiyasko ....

ulus 14-08-2009 23:10

Bu herifin karşısına biyolog falan değil ateist, kavgacı, gerekirse demagog insanların çıkarılması gerekirdi.

ulus 14-08-2009 23:12

Yazık, boşuna kaybedilmiş bir program. Ateist forumdan bu herifi rezil edecek en az 10 isim verebilirim. No:1 Oğuz.

ulus 14-08-2009 23:18

Herif ara geçiş formundan bahsediyor. Aynaya bak lan, sen zaten ara geçiş formusun ama adamlar fosil yerine fasülyeden bahsediyor. Yazık, gerçekten yazık.

K.C. 14-08-2009 23:19

:D hahahaaaa... yarım organdan bahsediyor... :D :D :D telefondaki

İvan Karamazov 14-08-2009 23:23

şu telefondakine, birisi: "senin çeyrek beynin, istediğin kanıt aslında" desin ya hu... :lol:

K.C. 14-08-2009 23:24

Hala cımbızlıyorlar...
ha söyledi tv'deki. kim arkadaşlar şu anda stüdyoda konuşan.

K.C. 14-08-2009 23:27

Mine Kırıkkanat'ı alnından öpüyorum. :D

ulus 14-08-2009 23:31

Mine Kırıkkanat bile daha mantıklı konuştu. Yalanlardan bahsediyor. Yalan. Nerede bu bizim evrimciler? Neden bu kadar suskunlar? Ya da yetersizler?

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:03 .