Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   Aktüel Haberler (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Celal Şengör ve İlber Ortaylı aydın mı? (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=41213)

Turdur 27-12-2018 19:48

Buyrun bir reisçi daha. Ahlaksız istifle bunları.

Ali Koç Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında bir söz etmediği gibi Hulusi Akar ve Erdoğan'la görüşmüş.

http://www.resimag.com/p1/8084d4cc873.jpeg

Ahlaksız 27-12-2018 19:53

Alıntı:

Turdur´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630050)
Buyrun bir reisçi daha. Ahlaksız istifle bunları.

Ali Koç Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında bir söz etmediği gibi Hulusi Akar ve Erdoğan'la görüşmüş.

Turdur;dalga geçmene gerek yok..Siz veya Ali Koç,sosyal demokrat değilsiniz herhalde..80 yaşına gelmiş,iki tane sanatçıya edilen muameleye sessiz kalan herkes reisçidir..Nokta..!

ForumKirpisi 27-12-2018 20:01

Alıntı:

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630042)
İlber Ortaylı biryerlerin başına geçirildi. Belki de amacı buydu, bilinmez.

NikolaTeslis'in söylediğine göre Celal Şengör'de asperger sendromu varmış. Bu durum Celal Şengör'deki empati eksikliği, otorite hayranlığı gibi bir çok antipatik tavrı açıklıyor.

Örneğin; cezaevinde mahkumlara bok yedirmenin kötü bir şey olmadığını söylemesi, boku kimyasal-biyolojik açıdan ele alıp değerlendirmekle sınırlı kalmış olduğunu gösteriyor, olayın psikolojik-toplumsal-hukuksal yanlarını göremiyor-düşünemiyor-veya umursamıyor, asperger sendromunun etkilerinden birisi bu. Kenan Evren hayranıdır, muhtemelen Kenan Evren'i kaosu (terörü ve terörün kendisine verdiği kaygıları) bitiren bir kurtarıcı olarak görüyordur. Kenan Evren'in terörü organize eden, darbe yapan, binlerce kişinin ölüm emrini veren, onbinlercesine işkence emrini veren, günümüzdeki sorunların mimarı ve kaynağı olan, ABD'nin memuru bir faşist olduğunu düşünemez veya düşünebiliyorsa bile umurunda olmaz.

ilber ortaylı muhalefet aslında, bu zihniyetin iğrenç olduğunu biliyor. ama ne yapabilir ki. ilberin tek cesaret edemediği şey memleketten kovulmak. doğruyu söyleyip kovulabilir ya da öldürülebilir ya da böyle kalır. o 2. seçmiş. konuşmalarını dinleyenler açık açık hükumete sıçıp sıvadığını bilir zaten ama öyle güzel sıvar ki hükumetçiler bile alkışlar anlamazlar.

hacı kenan evren olayın bi tarafıysa bi de karşı tarafları var. birbirini vurup mafyacılık örgütçülük oynayanların da kenandan farkı olduğunu zannetmiyorum o vakit herkes demokrasicilik oynayıp birbirine bişey kabul ettirmeye çalışıyo küçük dünyasında. mesela sivasın bi köyünü alıp dünyayı kurtardık falan sanıyolar. hatta kenan onlara göre daha iyi olabilir. hani kenan kukla kenanın karşısındakiler muhteşem değil ki. hatta kenanın kukla olduğunu birilerine hizmet ettiğini kendisinin bile bildiğini sanmıyorum. silahlı kuvvetler menderesten itibaren amerikaya bağlandıydı cemaatle de bu kuvvetlendirildi şimdi de tayyibe ve diğer islamcı cemaatlere bağlı. bizim gariban bi kesim atatürkçü falan sanıyor :D .insanların kendini değersiz gördüğü cesaretli olmadığı bi coğrafyadan bi cacık çıkmaz. kimse düzgün isyan etmiyor artık etse anasını bellicek meydanın.

bence hulusi akar kenan evrenden çok daha kötüdür. kenan evren en azından bişey yapmış hulusi akar onu da yapamadı ya gariban. sen o kadar memleket falan hayali kur sonra gelsin arabın kökü islamın çöpü seni eğiltsin pizza kulesi kafalı çingane karısıyla.

Turdur 27-12-2018 20:02

Alıntı:

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630051)
Turdur;dalga geçmene gerek yok..Siz veya Ali Koç,sosyal demokrat değilsiniz herhalde..80 yaşına gelmiş,iki tane sanatçıya edilen muameleye sessiz kalan herkes reisçidir..Nokta..!

Dalga geçmiyorum Ali Koç haberi gerçek. Birileri boş boğazlılık yapınca neden herkesin konuşmasını bekliyorsunuz? Cem Yılmaz konuşmadı reisçi mi oldu. Erdal Beşikçioğlu tepki vermedi reisçi mi oldu.
Ben Barış Atay konusundan yola çıkıp size terörist sevici diyebilir miyim?
Kendi mantığınıza uymayınca etiket yapıştırıyorsunuz bu artarak linç edilmeye gidiliyor ve sanatçılar dökülüyorlar. Diğerleri de gişe derdinde bir iki muhalif edip bilet satma derdindeler.

Ahlaksız 27-12-2018 20:15

Alıntı:

Turdur´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630053)
Dalga geçmiyorum Ali Koç haberi gerçek. Birileri boş boğazlılık yapınca neden herkesin konuşmasını bekliyorsunuz? Cem Yılmaz konuşmadı reisçi mi oldu. Erdal Beşikçioğlu tepki vermedi reisçi mi oldu.
Ben Barış Atay konusundan yola çıkıp size terörist sevici diyebilir miyim?
Kendi mantığınıza uymayınca etiket yapıştırıyorsunuz bu artarak linç edilmeye gidiliyor ve sanatçılar dökülüyorlar. Diğerleri de gişe derdinde bir iki muhalif edip bilet satma derdindeler.

Bu boşboğazlılık dediğiniz şey nedir?
Tam reisçisin,tam:D

Abd'de Robert De Niro,''Trump'u s.keyim'' dediğinde,kendisi hakkında bir soruşturma filan açılmadı..Ettiği laf ortada..Açık açık insanların önünde Abd başkanına adam küfür etti..Trump'ta sözde diktatör..

Müjdan ve Metin,sana göre boşboğazmış..Gülüyorum size:D

Düşünce ve ifade özgürlüğü diye bir şey var,hiç mi duymadınız?

Gündemde olup veya kamuoyu önünde olup,bu yapılanlara sessiz kalan herkes reisçidir..Sıradan dizi oyuncularından filan bahsetmiyorum..Mesela tv'de prime time'da,reytinglerin yapıldığı zamanlarda,saatlerce bir programda konuşan Celal Şengör,eğer sanatçılara bu yapılanları kınamıyorsa,kimin adamı olduğu ortaya çıkar..Aslında reis zamanında tvde saatlerce konuşan birisi,otomatikman reisin adamıdır..!

Şüpheci Dinsiz 27-12-2018 20:23

NikolaTeslis,

Siyasi-toplumsal konular sana göre değil, bu konulardan uzak dur.
Bilimsel konularda yaz, biz de zevkle okuyalım olur mu.

ForumKirpisi 27-12-2018 21:21

Alıntı:

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630057)
NikolaTeslis,

Siyasi-toplumsal konular sana göre değil, bu konulardan uzak dur.
Bilimsel konularda yaz, biz de zevkle okuyalım olur mu.

insanlara işkence yapılması öldürülmesi vesaire kenan evrenin bir suçu değil toplumun kalitesizliğinin suçudur, tayyibin iktidarda olmasının suçu da tayyib değildir, onu oraya getiren kalitesiz çöp halktır. toplumun bir kısmı kaliteli olsa ne kenan ne tayyib oraya gelemez zaten. seçimin farkı yok seçimlere inanan var mı onu bilmiyorum. çoğu zaman bu kadrolar ne olduğunu bile bilmez ondan hesap veremez. bu toplumun isyanı bile kalitesiz. işkence yapanlar ne salt askerdir, ne salt sağcıdır. bu kişiler emir kulu olduğunu iddia eden beyninin yerinde mısır konservesi olan kişiler. solculara işkence edenler yine solcu, vesaire diğer etnik ve dini kimliklere işkence edip öldürenler yine bunlardan.
korelileri öldüren yine koreli değil mi. kaliteli adam düzenin parçası olmaz. belki celalciğimin kastettiği budur mal millete semer vuranı sevmekte arabesk gibi bişey oluyor ya artık öyle bi hale geldik ki tayyibin tayyipçileri halletmesinden keyif alıyorum tayyibi görünce kanal falan değiştiririz o başka sesine falan dayanamıyorum.

bende aspergerin empati yoksunluğu ve duygu yoksunluğu şeysi yok onlar daha otizme yakın kişilerde oluyor. bi de otorite sevmiyorum. hiç otorite seven asperger görmedim açıkçası ama kurallar güvende hissettirir. aspergerin çok keskin adalet duygusu var adalet terazisini düzgün kurman lazım ki normal insanların bozuk adalet terazilerini ve içinde yetiştikleri yontuldukları duruma göre kaba tabirle gönlüne yatkın olanlara yakın durmaları sapıklık kaçıyor. olaya en geniş şekilde en adil şekilde bakman lazım.

silahlı kuvvetlerden birisi komünistleri vurdu, komünistlerde gönlüme yatkın mantığıyla komunistlerin doğru olması açıklanamaz. burada komünistlerden kasıt dönem komünistleri. burada herkesin sülalesinde sol yatkınlığı olan zamanında sol örgütlere yontulmuş kişiler olabilir benim de var. onlar da dönemde doğru olduklarını zannettiklerini ama hepsinin aynı helada üst üste duran boklar olduğunu anladıklarını söylüyorlar şimdi. evrenin ülkeye el koymaktan başka çözüm olabilecek bi durum var mıydı ona bakmak lazım, şu anda tayyibe nasıl demokrasi çözüm değilse durum aynı.
tayyibi seçimle yenmek mümkün değildir. tayyibi ekonomiyle yenmek te mümkün değildir. tayyibi yenebilecek tek güç askeri şu anda. hani seçim olunca muhalefet heyecanlanır ya ben de bi o kadar komik gelir kazanamayacaksın çünkü adam seninle aynı kurallara uymuyor :D . evren amerikancı bir ortama amerikancı bir sıvazlamayla sonrasında da amerikancı bir destekle dikilmiş olabilir ama böyle ilkokulda ilk defa okuduydum deniz gezmişlerin arkasında da ne olduğunu veya onların motivasyonunu ateşleyinin ne olduğunu bilmiyoruz, şu şüphesiz ki gezmişler kazansa amerika gezmişin yanına yanaşacaktı rusyada bile amerika destekli sol örgütler var.

Khaos 27-12-2018 21:28

lan niko
bi sus amk ya
sikicem seni de aspergerini de

ForumKirpisi 27-12-2018 21:29

Alıntı:

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630055)
Bu boşboğazlılık dediğiniz şey nedir?
Tam reisçisin,tam:D

Abd'de Robert De Niro,''Trump'u s.keyim'' dediğinde,kendisi hakkında bir soruşturma filan açılmadı..Ettiği laf ortada..Açık açık insanların önünde Abd başkanına adam küfür etti..Trump'ta sözde diktatör..

Müjdan ve Metin,sana göre boşboğazmış..Gülüyorum size:D

Düşünce ve ifade özgürlüğü diye bir şey var,hiç mi duymadınız?

Gündemde olup veya kamuoyu önünde olup,bu yapılanlara sessiz kalan herkes reisçidir..Sıradan dizi oyuncularından filan bahsetmiyorum..Mesela tv'de prime time'da,reytinglerin yapıldığı zamanlarda,saatlerce bir programda konuşan Celal Şengör,eğer sanatçılara bu yapılanları kınamıyorsa,kimin adamı olduğu ortaya çıkar..Aslında reis zamanında tvde saatlerce konuşan birisi,otomatikman reisin adamıdır..!

Adam doğru demiş ama, konuşmayan reisçi mi oluyor diye. Demek ki herkes mapusa girmekten korkuyor. Ben her gün çeşitli meslek gruplarının vs vs karşı durmamasından bahsediyorum zaten.
Celal hem islamcılara hem tayyipçilere sıçıp sıvayan biri bilmem hiç dinledin mi. Gizli tayyipçi falan olması zor.

Acun Ilıcalı mesela, tayyipçi midir?. Bak şindi acun ılıcalı tayyiple yan yana gözükür, hiç karşı konuşmaz. yarışmalarına falan fişmekan halk tvden elemanları çıkarır anlamazsınız. Tayyible dünya görüşleri çok farklıdır. Kapitalist oluyor galiba.

ForumKirpisi 27-12-2018 21:53

Alıntı:

Nihilist´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 630060)
lan niko
bi sus amk ya
sikicem seni de aspergerini de

konuşmuyoruz ki yazıyoz çıkır çıkır klavyeden ses bilen geliyo.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:32 .