Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   Evrim (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Evrim teorisi uzerine (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=27986)

kurtulusislamda 22-05-2012 11:29

Evrim teorisi uzerine

bu yazdıklarım nacizane bicare,ALLAH karşısında bir hiç olan benim görüşlerimdir..hani sözüm ona sizin buyuk patlamanız sonucu (big ban)bu kuran-ı kerimde de geciyor,dunya meydana geldi,her şey rast gele oldu,evren,kainat,guneş,ay,yıldız,bitki,meyve,sebz e,ha meyve sebze demişken, vaktin birinde adamın biri yolculuk ederken cok yorulmuş ve dinlenme ihtiyacı hissetmiş,bir ağacın altına oturmuş ve gokyuzunu seyre dalmış,derken gözü ağactaki cevizlere ilişmiş,birde yerdeki kabak bitkisine ilişmiş,düşünmüş,şuna bak ya koskoca dallı budaklı ağacta ufak ufak cevizler,birde yerdeki kabağa bak,ufakcıcık bitki ve buyuk,nasıl olur,buyuk ağac buyuk ,kucuk govdeli kucuk olması gerek demiş kendince..birden yukarıdan bir ceviz kafasına düşmüş,ya kafama kabak düşseydi,ya dediğim gibi olsaydı halim nasıl olurdu demiş,..soruyorum size,nasıl bir tertibattır ki,insanlara yaralayacak olan meyve ve sebzeler yerde olurda havada olmaz,karpuz,kavun,kabak,misir bu da örnek verilebilir yerde iken,ceviz,vişne,kiraz ve daha niceleri havada,yoksa bunlardamı bi tesaduf eseri yada mukemmel yaratıcı olan ALLAH c.c eserimi....dunyada var olan her şeyin bir amacı ve gayesi vardır,hiç düşündünüzmü ağaclar niçin vardır,hem meyve veriyor hemde hayat sahibi herkesin gereksinim duyduğu oksijeni uretiyor,ustelik karbonmonoksiti alır oksijen olarak salgılıyorlar,budamı tesaduf,yada solucan,solucan deyip gecmeyin toprağın hava almasını ve sirkülasyon yapmasını sağlıyor acaba solucanlar olmasa sebze olurmuydu,siinn için basit her şey tesaduf ve bir patlama sonucu meydana geldi,bu kadar mukemmel olan hayat siz inkarcılar için sadece tesaduf

kurtulusislamda 22-05-2012 11:46

birde sizce malum insanın atası maymun,mutasyona uğrayıp bu mekemmel varlıklar olan insanlara dönüşmüşler,soruyorum size sadece bana aklı açıklayın,diğer uzuvları saymıyorum,gözü ,kulağı,ne bilim insana dair her şeyi,sadece bana aklı acıklayın,niçin var ve nasıl mutasyona uğradı..birde sözüm ona şu andaki maymunlar,goriller neden mutasyona uğramıyorlar,ben 33 yaşındayım ve hiç maymunun mutasyona uğrayıp insan haline donduklerini bu yaşıma kadar tanık olmadım,acaba siz oldunuz mu?
siz evrimi inananlar acaba diyorum atanız olan maymunları ne kadar seviyorsunuz,onları evinizde besliyormusunuz,yada kibirlenip bu benden deildir deyip,inkarcılığa vurdurarak ,aslınıza inkarmı ediyorsunuz,hala neden maymunları kafeslere koyup hayvanat bahcelerinde sergileme ihtiyacı hissediyorsunuz,niçin onları evinize alıp beslemiyor onlarla hayat sürdürmüyorsunuz,sizin atanız yahu bunlar,ha bu mutasyona uğramamış şu maymunlar galiba gerizekalı imiş ki biz maymun olarak kalacağız biz mutasyona uğrayıp insan olmak istemiyoruz demişler yada mutasyon zamanında bunlar ya uykuda idiler olanları görmediler,insana donüşemediler :))...hala niçin var bu maymunlar bana bunu izah edin

AhbAp 22-05-2012 12:54

Al işte, bir tanesi daha geldi!

kurtulusislamda 22-05-2012 13:46

ey ahbab abidik gubidik olaylarla,şarlatanlıkla olayın içinden cıkamazsın,yukarıda belirttim,33 yaşındayım ve aklım ermeye ve bazı şeyleri sorgulamaya 10 yaşında başladım,demekki 23sene oluyor,bir maymunun bir insana donüştüğünü görmedim,yoksam sen gördünmü,hangi ara oldu ya o,neden hala maymunlar var,neden onlar değişmedi,mutasyon dediğin olay aklımca değişimdir asla bir değişim bir yerde sabit kalmaz ve sürekli değişimlilik gösterir,neden yuzyıllardır,aynı şekilde ve değişmeden devam ediyoruz hayatı,sana basit bir soru sordum,neden kavun,karpuz,kabak gibi buyuk meyvelerin yerde yetiştiği halde ceviz,kiraz gibi havada asılı olarak yetişmiyor,bunun hikmeti nedir,aslında havada yetişse ne gibi zararları olacağı aşikar,yoksa bu big ban bunlarımı ayarladı,ooooo amma işimiz var ha,yoksa her şeyi en iyi şekilde yaratan yuce mevlam onların yerde yetişmesiinin insan hayatı için daha mantıklı ve doğru olacağını bildiği içinmi dir ki yerde yetişiyorlar,sadece basit bir olay,bu kucucuk beyinini okadar boş işlerle yoğurmuşsun ki hakikati algılamak zor geliyor yada şeytanın askeri olmanla beraber hemen inkar ve reddeciliğe burunuyorsunuz,

hackercesur 22-05-2012 13:59

Sayın kurtulusislamda;

Öncelikle 33 yaşında olduğunu söyleyip duruyorsun fakat evrim ile ilgili konuyu islam forumuna açıyorsun bu 1

ikincisi biyoloji dersi görmediğin belli. Evrimle ilgili en ufak bir bilgin dahi yok. Bilgin olsa

"bir maymunun bir insana dönüştüğünü görmedim." tarzında bir ifade kullanmazsın. Çünkü evrim 5,10 yılda görülebilecek bir olgu değil binlerce hatta milyonlarca yıldaki ufak değişimlerin bir sonucudur ki dünyanın 5 milyarlık yaşını ele aldığımızda evrim için gerekli zaman yeterince var.

üçüncü ve son olarakta sana bir sayfa tafsiye edeceğim:

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu'nun bir sayfasıdır. Eğer gerçekten evrim ile ilgili birşeyler öğrenmek istiyorsan sayfayı ziyaret edebilirsin.

http://www.facebook.com/treeofevolution

kurtulusislamda 22-05-2012 14:25

Alıntı:

hackercesur´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 438594)
Sayın kurtulusislamda;

Öncelikle 33 yaşında olduğunu söyleyip duruyorsun fakat evrim ile ilgili konuyu islam forumuna açıyorsun bu 1

ikincisi biyoloji dersi görmediğin belli. Evrimle ilgili en ufak bir bilgin dahi yok. Bilgin olsa

"bir maymunun bir insana dönüştüğünü görmedim." tarzında bir ifade kullanmazsın. Çünkü evrim 5,10 yılda görülebilecek bir olgu değil binlerce hatta milyonlarca yıldaki ufak değişimlerin bir sonucudur ki dünyanın 5 milyarlık yaşını ele aldığımızda evrim için gerekli zaman yeterince var.

üçüncü ve son olarakta sana bir sayfa tafsiye edeceğim:

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu'nun bir sayfasıdır. Eğer gerçekten evrim ile ilgili birşeyler öğrenmek istiyorsan sayfayı ziyaret edebilirsin.

http://www.facebook.com/treeofevolution

.......ben sana şunu diyorum sen bana neden dem vuruyorsun,sen evrim teorisini inanıyorsun ben sadece şunu cevap istiyorum,lafı dolandırma,eveleyip ,geveleme,madem biz insanlar maymundan geldik,farzi misal kabul diyorum,pekala hala neden maymunlar var,ben bunu soruyorum,sen bana neden bahsediyorsun,5 milyarlık sürecten bahsetmişsin,şu anda maymunlar var ve bu surec hala işlediğini varsayarsak ki,yaşadığımıza binaen devam ediyor,dolayısıyla mutasyon hala devam etmeli bu bir,hala maymun neden var,neden değişmiyor ben bunu soruyorum sizlere,sizin değiminile hala maymun olmamalı,hepsi insan olmalı,birden bire insanın geliişimi neden durdu,mukemmel olduğumuzdanmı yada yeter artık daha fazla değişimini istemiyorum mu dedi,her neyi kastediyorsanız,bu soruma cevap istiyorum sadece,

AhbAp 22-05-2012 14:28

Alıntı:

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 438592)
ey ahbab abidik gubidik olaylarla,şarlatanlıkla olayın içinden cıkamazsın,yukarıda belirttim,33 yaşındayım ve aklım ermeye ve bazı şeyleri sorgulamaya 10 yaşında başladım,demekki 23sene oluyor,bir maymunun bir insana donüştüğünü görmedim,yoksam sen gördünmü,hangi ara oldu ya o,neden hala maymunlar var,neden onlar değişmedi,mutasyon dediğin olay aklımca değişimdir asla bir değişim bir yerde sabit kalmaz ve sürekli değişimlilik gösterir,neden yuzyıllardır,aynı şekilde ve değişmeden devam ediyoruz hayatı,sana basit bir soru sordum,neden kavun,karpuz,kabak gibi buyuk meyvelerin yerde yetiştiği halde ceviz,kiraz gibi havada asılı olarak yetişmiyor,bunun hikmeti nedir,aslında havada yetişse ne gibi zararları olacağı aşikar,yoksa bu big ban bunlarımı ayarladı,ooooo amma işimiz var ha,yoksa her şeyi en iyi şekilde yaratan yuce mevlam onların yerde yetişmesiinin insan hayatı için daha mantıklı ve doğru olacağını bildiği içinmi dir ki yerde yetişiyorlar,sadece basit bir olay,bu kucucuk beyinini okadar boş işlerle yoğurmuşsun ki hakikati algılamak zor geliyor yada şeytanın askeri olmanla beraber hemen inkar ve reddeciliğe burunuyorsunuz,

33 yaşına gelmişsin ama "nokta" işaretini hala bilmiyorsun. Cümlen nerede başlıyor, nerede bitiyor anlaşılmıyor. Okurken de eziyet oluyor.

Şimdi o "abidik gubidik" şeyleri kendi yazında ara. Sen nereden duydun bakayım, bilimin "insanın maymundan evrildiğini" söylediğini? Daha iddianın ne olduğunu doğru dürüst bilmediğin için, bahsini ettiğin o "şarlatanlığı" burada tek kişilik dev gösteri olarak yapıyorsun.

Şimdi sen git ara tara, "insan maymundan evrildi" diyen bir tane bilimsel, ciddi makale bul, getir, ondan sonra konuşalım. Böyle camide, mahalle kahvesinde duyduğun şeyleri, bir önceki videoda olduğu gibi, sanki hiç kimsenin aklına gelmedi de sne bir anda bu aydınlanmaya ulaşmışsın gibi satmaya kalkma buralarda.

Not: Şimdi sana bir yardım benden. Ama sen gene de senden rica ettiğim şeyi yap ve bak bakalım "insan maymundan geldi" diyen tek bir bilim adamı, tek bir ciddi makale var mıymış. Ama bulamayacaksın, öyle bir şey yok. Maymun, bir hayvanın adı değil, bir türün adıdır. Kuş gibi yani. Nasıl kuşların güvercin, serçe gibi farklı çeşitleri varsa ama bunlar genel olarak kuş diye adlandırılıyorsa, maymun da öyle bir grubun adıdır. İnsanın evrimini maymundan gelmek olarak değil, primatlardan evrilme şeklinde araştırırsan, en azından neye karşı çıktığını, bir umut, daha iyi anlarsın.

kurtulusislamda 22-05-2012 14:36

ha birde demişsin ki,biyoloji dersi görmediğin belli,evet görmedim,ama biyoloji denen bilgi topluluğu pek ala insanların zekasıyla yazdıkları bir bilgi birikimleridir,ve coğu zaman deneme yanılma yoluyla bulunmuş ve yazılmıştır ve surekli olarak değişkenlik göstermekte,ama ne yazıktır ki ALLAH c.c bizleri bahşettiği bu akıl meyvesini ona anlayacak yerde,insanların ALLAH c.c onlara verdiği zeka sayesinde yazdığı,çizdiği şeylere inanıyorsunuz,surekli değişen ve gelişen bilime inanıyorsunuzda,yuzyıllardır sure gelen ve hiç değişmeyen,guneşin her gun duzenli olarak doğması,batması,1milim bile ne ileri giderek nede geride durarak oynamadığı,gecenin surekli olarak gunduze cevrilmesi,yağmurum yağması ve daha niceleri hiç değişmeden ve sabit bir bicimde sürezgelen bu olayları inanmıyorsunuz,insanın ALLAH'în verdiği akılla yazdıklarını iinanıyorsunuz,pek ala bunları gayet biliyorsunuz ama işinize gelmiyor,

errata 22-05-2012 14:40

kurtulusislamda, çok kof laflar ediyorsun. Bilmediğini biliyor görünmek sizin dinde sevap mı kazandırıyor ne? Ha yok elbette öyle değildir. "Allah" seni doktor eline düşürmesin.

kurtulusislamda 22-05-2012 14:51

Bu daha bir şey değil. Daha da geriye gidecek olursan, aynı nesilden elde edeceğin canlıların sana giderek daha da az benzediğini görmeye başlayacaksın. İşte insan oradan geliyor. Sen geriye gittikçe, farklı hayvanlar olarak bildiğimiz canlıların "dede"leriyle bizim "dede"lerimizin ortak olmaya başladığını görüyoruz. Ama hatırla: Bu dediğimiz, milyonlarca yıl önce oluyor. Mesela, insanların en yakın biyolojik kuzenlerimiz olan şempanzelerle dedelerinin ortak olduğu zaman bundan 6.400.000 (altı milyon dört yüz bin) yıl önce! Bu, 160.000 "dede" öncesi demek! İnsan, kendisinden önceki diğer hayvan türlerinden geliyor. Yukarıda anlattığımız gibi, ömrü içerisindeki değişimlerle değil, anne-babasından doğan her neslin farklı avantajları ve dezavantajları olmasından ve bunların doğada seçilmesi ve elenmesinden kaynaklanan bir farklılaşmayla var olabilidk. Hayvan olduğumuz gerçeği bir aşağılama ya da çocukların (ve hatta koca koca insanların) kendi arasında kullandığı "Hayvansın!" gibi bir hakaret sözcüğü gibi düşünülmemeli. Sen, zeki bir çocuksun ve bilimsel düşünmen gerekiyor. Bu sadece bilimsel bir sınıflandırma. İnsanın birbirine küfür etmek için kullanması bilim için önemli değil. .........................bana tavsiye ettiğn siteye girdim ve 6.sınıf bir öğrencinin sorduğu soruya verilen cevap,hani bana kimsenin atası şempanze olmadığını belirtiyor ve bu sayfayı incelememi istiyorsun,bu yazıları ben yazmadım,kopyala yapıştır yaptım..şurası benim aklıma takıldı,( Ama hatırla: Bu dediğimiz, milyonlarca yıl önce oluyor. Mesela, insanların en yakın biyolojik kuzenlerimiz olan şempanzelerle dedelerinin ortak olduğu zaman bundan 6.400.000 (altı milyon dört yüz bin) yıl önce! Bu, 160.000 "dede" öncesi demek! İnsan, kendisinden önceki diğer hayvan türlerinden geliyor)..hani bilimsel bir calışma yoktu...şarlatancılığın en önde gidenisiniz,varın siin dedeleriniz şempnze olsun,benim dedem adem a.s

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:05 .