Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   Yeni Üyeler (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Bir Işık Daha!.. (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=34880)

Monstekilla 31-03-2014 03:02

Bir Işık Daha!..

Merhabalar, öncelikle forumda ki herkesi tüm içtenliğimle selamlıyorum.. 20 Yaşında olduğunu belirten bir kimlik ve 50 yaşında ki ruhum ile, agnostik forumun kapanmasının ardından zihnimde yıllardır süregelen soruların cevabını bulabilmek adına aranıza katılmaktan gurur duyuyorum. Yaşımın genç ve çevremin dindar bir kesim olmasından dolayı duygu-düşüncelerimi net bir şekilde ifade edememek beni uzun süredir rahatsız ediyor.. Aklımda ki soruları aydınlatabilmek adına birçok kez din adamlarından ve yakın çevremden yardım almayı denemiş olsam da, artık cevaplarımın bu kesim tarafından verilemeyeceğine dair ufak bir şüphem dahi kalmadı. Yaşadığım hayatın bana karşı oynadığı aptalca oyunlar tezahüründe erken yaşta sorgulamaya başlayan birisi olarak sonuca ulaşamamak psikolojimi büyük bir şekilde etkiledi.. Duygusal anlamda çoğunlukla üzüntü içerisinde olmama rağmen karşımda ki her kesime tebessüm etmeyi asla bırakmadım. Her ne kadar ruh halimi benimsemiş olsam da herkes gibi eğlenebilmeyi, gezip dolaşarak mutlu olmayı ve hatta birçok kişi de olduğu gibi sadece bana verilebilecek ufak bir sevgi ile huzuru bulabilmeyi çok isterdim. Ancak, hayatım boyunca istediğim hiçbir olayın pozitif anlamda gerçekleşmemesi, depresif duygularımdan uzaklaşarak yeni bir hayata adım atmamı engelledi. Şimdilerde ise kitabımın sayfalarında dalıp giderken birilerinin son derece acımasız ve saçma olan senaryosuna dahil edildiğimi düşünüyorum. Bu foruma katılmamın sebebi ise; bu berbat senaryonun sahibini bulabilmektir. Saygılarım ve Sevgilerimle... :ranger:

errata 31-03-2014 03:12

Senaryo sahibi diye biri olduğunu sanmıyorum.

Foruma katılman bence sana ve bize çok fayda sağlayacaktır.

Şimdiye kadar yapmadıysan Arama bölümünden aklına gelen soruları arattır.
Özellikle 2005 yılından bu tarafa oldukça fazla malzeme birikti. Öyle akıllı adamlar geçti bu siteden, o zamanlar yazılan şeylerin içeriğini şimdi şimdi ancak algılayabiliyorum...

Hoşgeldin.

mrdragon 31-03-2014 03:31

Hoşgeldin Monstekilla;

Senaryonun sahibi zamanın sayfalarına gömülen insanlardır. Bütünseldir, çok eski çağlardan başlar, kopyalanarak, uyarlanarak devam eder. Her insan içinde farklı versiyonlarda başkalaşarak yaşar.

Önemli olan hepsinden sıyrılıp, benliğini keşfedebilmendir. Özgürlüğe hazırsan, düşüncelerini konuşturmanın keyfini çıkarmak adına, tekrardan hoşgeldin.

vartor 31-03-2014 05:15

Aramiza hosgeldin Monstekilla,
Senaryolari yazan bizler, insanlariz; yalanlarimiza zamanla kendimizin de inanmasi sonucu dogmustur cogu senaryolar. 20 yas heyecaniyla, 66 yas kimligimi hice sayiyorum cogu zaman.
Cocuk yasta sorgulamaya basladim, hem de ateist kelimesini bile hic duymamisken. 50 sene oncesi farkettim senaryolari yazan, oyunun karakterlerini belirleyenin insan oldugunu. Yasin bayagi ilerlemis, kendi senaryonu yazmanin zamani gelmis de geciyor bile:) Iyi calismalar...

upuaut 31-03-2014 05:45

Alıntı:

Monstekilla´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 515127)
Merhabalar, öncelikle forumda ki herkesi tüm içtenliğimle selamlıyorum.. 20 Yaşında olduğunu belirten bir kimlik ve 50 yaşında ki ruhum ile, agnostik forumun kapanmasının ardından zihnimde yıllardır süregelen soruların cevabını bulabilmek adına aranıza katılmaktan gurur duyuyorum. Yaşımın genç ve çevremin dindar bir kesim olmasından dolayı duygu-düşüncelerimi net bir şekilde ifade edememek beni uzun süredir rahatsız ediyor.. Aklımda ki soruları aydınlatabilmek adına birçok kez din adamlarından ve yakın çevremden yardım almayı denemiş olsam da, artık cevaplarımın bu kesim tarafından verilemeyeceğine dair ufak bir şüphem dahi kalmadı. Yaşadığım hayatın bana karşı oynadığı aptalca oyunlar tezahüründe erken yaşta sorgulamaya başlayan birisi olarak sonuca ulaşamamak psikolojimi büyük bir şekilde etkiledi.. Duygusal anlamda çoğunlukla üzüntü içerisinde olmama rağmen karşımda ki her kesime tebessüm etmeyi asla bırakmadım. Her ne kadar ruh halimi benimsemiş olsam da herkes gibi eğlenebilmeyi, gezip dolaşarak mutlu olmayı ve hatta birçok kişi de olduğu gibi sadece bana verilebilecek ufak bir sevgi ile huzuru bulabilmeyi çok isterdim. Ancak, hayatım boyunca istediğim hiçbir olayın pozitif anlamda gerçekleşmemesi, depresif duygularımdan uzaklaşarak yeni bir hayata adım atmamı engelledi. Şimdilerde ise kitabımın sayfalarında dalıp giderken birilerinin son derece acımasız ve saçma olan senaryosuna dahil edildiğimi düşünüyorum. Bu foruma katılmamın sebebi ise; bu berbat senaryonun sahibini bulabilmektir. Saygılarım ve Sevgilerimle... :ranger:

Sayın Monstekilla, benden önce arkadaşlar sizi yaşınız hakkınızda uyarmış ve bana göre, bu yaştan sonra "berbat senaryo"nun sahibi bulsanız bile, istediğinize ulaşmanız çok güç gözükür. Çünkü ileri yaşta insanda tahammül kalmaz ve detaylarda yorulursunuz. Oysa detaylar olmadan hiçbir şey anlaşılmaz ve siz, bu detaylardaki zevkten mahrum kalırsınız. Bu ise hiç çekilir bir hayat değildir.

Tüm sorun bu, anlıyor musun? Yoksa, ne isterseniz sorun.

Monstekilla 31-03-2014 18:12

Herkese değerli yorumlarından dolayı teşekkür ederim. Umarım tüm sorularımın cevabını bu forum sitesinde bulurum..

balkadam1 09-05-2014 16:02

ÇOK SAĞOLUNn

Nova 07-06-2014 00:23

Monteskilla, Huj geldin be gızanım :)

Aramıza hoşgeldiniz :)

Fikirlerinizi ve hissettiklerinizi en rahat şekilde paylaşınız :) (tüzüğü aşmadan).

Rahat olmak, insanın sorularını ve sorunlarınları en kolay çözen şeylerden birisidir.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:20 .