Tekil Mesaj gösterimi
  #17  
Alt 03-03-2015, 11:02
Asinus Orientalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Asinus Orientalis Asinus Orientalis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: 15 Jan 2015
Bulunduğu yer: Antik bir Yunan tapınağının merdivenlerindeyim.
Mesajlar: 779
Standart

Hasan Akçay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...
Koskoca Kuran'da
BU ELÇi ile ilgili
hiç bisey yok aslinda...

Yukardaki alintida
ciddi ciddi
öne sürülen bu.

Oysa ciddiyetle
ilgisi yok idianin,
alti bom boş...
...
Hasan bey, hepimizin prensipte dogmalara karşı olmamız gerekiyor. Kanıtlarla ilerlemek gerek, hem de sağlam, tevatüre dayanmayan somut olanlarla. Yukarıdaki iddianıza benzer iddialar savunduğunuz cenahta yok mudur ? Melekler, şeytan, vs ? Melekler ilgili hiç bir kanıt getiremezsiniz, galibaya bile yer yoktur.

Bilim insanları hipotezleri severler. Bu açıdan Upuaut'a hakkını verelim, bu yüzden takipçisiyim. Burada iddiasına delil getiren (bize göre delil olmasa da), olabildiği kadar bilimsel yaklaşan belki iki üç üyeden biri. Bu siteyi bir ev kadınları forumundan farklı kılan tek şey iddialara getirilen delillerdir.

Sıradan bir islami sitede tek argüman imandır. İman delildir, imanı olanın ispatı da vardır. Hipotezleri hepimiz kutsamalı, ama yıkmak için de uğraşmalıyız. Upuaut farkında değil, eleştirilerle aslında onun hesabına çalışıyoruz.

Bay Muhammed dendiğinde hemen aklıma Şamlı Johannes'in bahsettiği haramiler ve bay Muhammed'e atfedilen sayısız kervan baskını geliyor. Öyle bir noktaya gelebiliriz ki, müslüman dostlarımız keşke bir Muhammed olmasaydı diyebilirler.

Sayın Upuaut'a bir kaç bilgi vermek isterim :

Bakın bir şükran duası, "övgüler" olsun : http://www.katolikkilisesi.org/docs/...randualari.pdf

"Rabbin adına gelene övgüler olsun! " http://www.sentantuan.com/kutayinkit.htm

Sayın Upuaut, dün demek istediğim bu idi. Yukarıdaki dua ve ayetler pek bir şey ifade etmeyebilir, yakın zamanda kompoze edilmiş olabilir. Ama İslamiyet'in hemen öncesine tarihlenen bir dua, İsa'ya açık bir övülmüş ibaresi beni sizin safınıza çekecektir.

Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. M. Kemal ATATÜRK
Alıntı ile Cevapla