Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12-04-2016, 03:09
Pardon Yani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Pardon Yani Pardon Yani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

morrigan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Uyduruyorsunuz ARŞ gök değildir, ya doğru düzgün öğrenin şu islamı öyle eleştirin ya da uydurmayın. Kendi yalanlarınıza ortak aramayın.

Konu bilim ile ilgili evrim teorisi ile ilgili olduğu zaman en ufak bir eleştiride veryansın ediyorsununuz, doğru düzgün araştırın okuyun vs falan diye ama dine geldimi bol kepçeden sallıyorsunuz.

Arş madde ötesi bir makamdır, 7 kat semada kürsi içindedir, kürsi ise çöle atılmış bir demir halka kadardır diye tasvir ediliyor.

Bir gün semanın üstünde yani uzayın üstünde bir başka semada keşfedilerse bakalım bilimciler yine kıvıracak mı. Bu belki büyük bir karadeliğin içindeki evren gibide keşfediler ama fark etmez, o büyük karadelikte mutlak başka bir evrenin karadeliği olacaktır.

Zaten paralel evren diye zırvalayıp duruyorlar, iş dönüp dolaşıp göğün üstünde başka gök var diye sonuçlanacaktır, bu seferde derler ki Kuran 7 kat sema diyor bu iki katlı veya belki yüzlerce milyonlarca kat sema vardır diye bir teori ortaya atacaklardır.
Tamam iste, beklenen aciklama geldi. Bu üyemizde gidip arsi bizzat görüp gelmis olmali, yada allah vahiy yoluyla bildirmis olmali. Öyleya, bir insan allah adina bukadar kesin bilgi verebiliyorsa bunun baska aciklamasi olamaz.

Madde ötesi oldugunu biliyorsun bu durumda, tam olarak bi tarif edermisin, nasil bir seymis bu asri ala ? Iddaan oki, millet kuran ayetlerini arastirmadan salliyor. Sen ise katiksiz bilgi sahibisin, su engin bilgini bi döktürde cahillerin ufku acilsin.

Yok eger bilgin disinda, sende insanlara sallamayin deyip, kendin sallayacaksan, sana cok güzel bilgiler sunacagim, öyleki fantazi, kurgu aleminin dibine ineceksin.

Ben dindarken hic bir zaman bilmedigim konular hakkinda yorum yapmazdim, cünki allaha karsi bir saygim vardi. Allah adina kimin haddine düsmüs bildirmedigi konular hakkinda, bu allahdan demek. Ne yazikki sizin inandiginiz allaha ne sayginiz, nede korkunuz kalmis. Nasilda bayiliyorsunuz, allahin bildirmedigi konulari, onun dilinden konusturmayi.

Âli imran / 78; Onlardan bir grup, okuduklarini kitaptan sanasiniz diye kitabi okurken, dillerini egip bükerler. Halbuki okuduklari, kitaptan degildir. Söyledikleri Allah katindan olmadigi halde, "Bu, Allah katindandir. " derler. Onlar bile bile Allah'a iftira ediyorlar" (Âli imran, 3/78)

Bu ayet sizlere neyi, kimleri hatirlatiyor

Hûd / 18; Kim Allah’a karşı yalan uydurandan daha zalimdir? İşte bunlar, Rablerine arz edilecekler ve şâhitler de, “Rablerine karşı yalan söyleyenler işte bunlardır” diyeceklerdir. Biliniz ki, Allah’ın lâneti zalimler üzerinedir.

Bakin dindar arkadaslar, kas yapayim derken göz cikariyorsunuz. Fakinda olmadan dinden cikiyorsunuz. Zalim, kafir, fasik oluyorsunuz. Ben sizi uyariyorumki, sonra pisman olmayin. Eger samimi inaniyorsaniz, dinizi size kuranda verildigi kadariyla iman edin. En azindan inandiginiz allaha karsi saygili ve dürüs olun. Allah sizden bilgi sahibi olmadiginiz konularda bir beklentisi yok. Zaten kuranda biz bu kitapta hic bir seyi eksik birakmadik diyor. Yani gereken bilgiyi verdik, onun ötesi gayb bilgisini kapsar. Yani kafanizda, ateistlerin bilgisiz oldugu ön yargisni bir kere asmalisiniz. Öyle kolay dinden kimse cikmiyor. Senelerce dindar aileden gelip, dindar toplumda yetisen bir insan, ben keyfi dinden cikiyorum demez, diyemez. Dinden cikis ancak dini her yönüyle arastirip, yalayip, yutmakla mümkün. Yoksa üc bes ayet okudum aklima yatmadi demekle bu is olmuyor. Suda bir gercekki, ateist sitelere gelip, hic duymadiginiz, bilmediginiz bir cok ayetle tanisiyorsunuz. Cünki, dindar kesim, siradan dindarlara hep bilindik, dinin iyi yanini sunuyor. 35 sene cumaya gittim, nerdeyse duydugum ayetler 50 yi kecmez, sürekli ayni ayetler teblig edilir. Geri kalan binlerce ayeti ölesiye kadar, yada kendi cabaniz disinda hic bir hocadan, din bilgininden türkce anlamiyla duymazsiniz. Yeri gelir, arapcadan okunan kadinlarin ay basi halleri, miras paylasimi, cok eslilik vs. ayetlerini dinlediginizde gözlerinizden yaslar akar. Birde neye agladiginizi bilseniz, gülünecek halinize agladiginizin farkina olurdunuz. Neyse ne demek istedigim anlasilmistir umarim.

EN'AM Suresi 38; Yeryüzünde gezen her türlü canlı ve (gökte) iki kanadıyla uçan her tür kuş, sizin gibi birer topluluktan başka bir şey değildir. Biz Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Sonunda hepsi Rablerinin huzuruna toplanıp getirilecekler.

İsrâ / 36; Hakkında kesin bilgi sahibi olmadığın şeyin peşine düşme. Çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur.

Konu Pardon Yani tarafından (12-04-2016 Saat 04:09 ) değiştirilmiştir.