Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-11-2008, 00:07
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger chaos;

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı
saygideger chaos;

gercekler, benim yazdiklarim;

evrensel-insan

Sana anlasilan, biraz da Turkce dilinden ve dilbilgisinden bahsatmek gerekiyor. Eger, "gercekler benim yazdiklarim" yazmis olsaydim; o zaman " benim yazdiklarim gercek" anlamina gelirdi-ki senin algin bu. Ama, yazimin yazilisina dikkat edersen eger; "gercekler" ile "benim yazdiklarim" arasinda bir virgul gorursun. Bu, virgul; cumleye " hem gercekler, hem de benim ayrica yazdiklarim" icerigini verir. Hatirlatmak istedim. Tabi anlayana.

epistomology yi ve materyalizmi nasıl metafiziğin dalı yaptın -chaos

Demek, okunan da yeteri kadar anlasilamiyor. Birincisi, bu bir alinti, ben "birseyi, birsey yapmadim" Ikincisi; dikkatli bakarsan; epistemolojinin, felsefenin bir dali oldugunu; materyalizmin ise; alintida-ki benden degil-Metafizigin; bir alt basligi oldugunu gorursun. Tabi; dal ile alt baslik arasindaki farki algiliyabilirsen.

Ayrica ben;" metafizik reddedilemez cunku metafizik; felsefenin varliga bakis acisidir. Metafizigi reddetmek demek, varligi reddetmek demektir.", derken; kastettigim ise; varlik konusunu isleyen felsefe dalinin metafizik oldugunu ve bu dali "yok" sayarsan; varliktan bahsedebilecegin baska bir felsefe dali olmadigini belirtmek istemistim.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti