Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-04-2011, 14:29
vivident vivident isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

istatistik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın vivident,

Muhammed savaşlara bizzat katılmazdı. Çadırında gözler karar verirdi. Ordu başında sefere çıkan ve komutanlık eden hiç kimse de aksini yapmaz zaten. Yoksa muhammedin elde kılıç savaş meydanında koşuşturduğunu mu sanıyorsunuz?

diğer mesele, ifk olayını hatırlarsanız Muhammed sefere çıkarken eşlerinden seçtiğini de yanına alırdı. Yani millet savaşırken o sevişirdi. Fiil olarak hippilere benzese de, savaşı çıkartan kendsi olduğu için hippiler ile aynı mantık diyemeyiz.
Resulullah (sav) Mekke`den çıkarıldığı zaman Hz. Ebu Bekir (ra) şöyle söyledi: "Peygamberlerine eziyet ettiler, o da (dayanamayıp) oradan çıktı. Mutlaka helak olacaklar." Bunun üzerine şu ayet indi: "Haksızlığa uğratılarak kendilerine SAVAŞ açılan kimselerin karşı koyup SAVAŞmasına izin verilmiştir. Allah onlara yardım etmeye elbette kadirdir" (Hacc 39). Hz. Ebu Bekir (ra) der ki: "Bu ayet üzerine anladım ki, (müşriklerle) SAVAŞ olacak."

sayın istatistik yukarıdaki cevap herhalde sızı memnun eder.bunun gibi cok sayıda

Hadis:Resulullah (sav) uhud savaşı sırasında yaralanınca, Hz. Fatıma (ra), mübarek yüzlerinden kanı yıkamaya başladılar. Ali de Fatıma (ra)`ya su döküyordu. Fatıma (ra) suyun kanı gittikçe artırdığını görünce bir parça hasır aldı. Onu yakıp iyice kül haline gelince yaraya bastı. Böylece kan da durdu.

istatistik kardesım cok sayıda bu şekilde hadıs mevcut olmakla birlikte hadıslerını doğruluğu konusunda %100 doğru dıyemeyiz ama büyük olasılıkla yaşanılmıştır.ama ınsanlar savaştayken;hz muhammed hanımlarını alıp,onlarla beraber harem hayatı yaşamıyodu.
Biraz önce turan dursun makalelerini okudum.böyle çarpıtma böyle iftira görmedim.Kuran-ı Kerimi yenıden yazmış diyebilirim.üzüldüm onun adına...

hatta uhud dağlarını bizzat görmuş biri olarak,yara aldığı zaman sıgındığı bir dağ vardır!rivayetlere göre dağın hz peygamberı korumak için açıldıgı ve daha sonra kapandıgı yönunde rıvayetler var!hz peygamberın yaralı sekilde girdiği mağara bugun hala gül kokusu kokmaktadır. konumuza gelirsek,
hadisler eğer kuran-ı kerim ile paralel olmak zorundadır.Kuran-ı Kerimde takva sahibi kadın-erkeğin makbul olduğu yazmaktadır.cennete gideceği yazmaktadır

Al-i İmran
(195)Rableri onlara şu karşılığı verdi: "Ben, erkek olsun, kadın olsun, sizden hiçbir çalışanın amelini zayi etmeyeceğim. Sizler birbirinizdensiniz. Hicret edenler, yurtlarından çıkarılanlar, yolumda eziyet görenler, savaşanlar ve öldürülenlerin de andolsun, günahlarını elbette örteceğim. Allah katından bir mükafat olmak üzere, onları içinden ırmaklar akan cennetlere koyacağım. Mükafatın en güzeli Allah katındadır."
Tevbe
(72)Allah mü'min erkeklere ve mü'min kadınlara, ebedi olarak kalacakları, içinden ırmaklar akan cennetler ve Adn cennetlerinde çok güzel köşkler vadetti. Allah'ın rızası ise, bunların hepsinden daha büyüktür. İşte bu büyük başarıdır.

evet bunun gibi cok sayıda ayet mevcuttur-kadın-ve erkek ahıret hayatında adildir.yanı kadının dırek cehenneme girmesı soz konusu değildir.ama uydurma hadıse baktıgınız zaman kadınlar direk cehenneme gönderılen bir kişi gibi yazılması,hz peygamber söylemiş iftirası ne ppeygamber ile ne de kuran-ı kerim ile özdeşir.