Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-07-2007, 13:55
Üye Değil

Standart Re: said nursi

felsefeci87";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Envar";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Cevap vermeye değmez yalan dola bir yazı.Yıllardır bir sürü forumda cevabı verildi durdu bu yazının
Bi zahmet gidinde okuyun...

*İşine gelmediği zaman ne güzel de yalan dolan yazı diyorsun Bak envar,bu gerçekleri kabul etmemekle,bu kisveye hizmet etmekte devam ediyorsunuz.Seni de iyi anlıyorum emin ol beynini yıkamışlar ve öyle bir ortamda olduğun için böyle düşünmek zorundasın.Ben sana kanıt ve belgeye dayalı şeyler sunuyorum.Senin de kanıtların elbette olacaktır.Yalnız şunu unutmamak gerekir ki;Gerçekler her zaman acıdır.vatan hainliğine soyunmuş birisinin kurduğu cemaatte yıllarım geçti.Böyle insanları tanıdım,ve gerçek yüzlerini gördüm yayınevinizin kitaplarını okuyorduk.yani risalei nurları.sözler,lemalar,mektubatlar ve diğerleri.Ben yalancı birisi değilim.gerçekleri gördüm,anladım ve analiz ettim.Bunları inkar etmenin de hiçbir manası yok.Eğer nur cemaati gerçekten harika ve doğru olanın yanında bir cemaat olsaydı;Bugün ben ATEİST olmazdım.Ve sana bir şey söyleyeyim mi;İnançsız olmak kadar güzel birşey yok huzurluyum,rahatım en azından hayatımı yaşıyorum..Sizin cemaatinizdeki sosyal hayatını yaşayamayan insanlar gibi değilim...Lütfen düşün;akıl,vicdan ve mantık üçlüsünü ortaya koy..bazı şeylerin farkına var.. :wink:

saygılarımla...
Sayın felsefeci Said Nursi gerçekten böylemiymiş yahu..İsmini çok duyardım.Çok nurlu ve sevgi dağıtan bir insan olduğunu duymuştum.
Umarım yanılıyorsunuzdur.

Yalnız İslamiyet tarikatçilik değildir sayın felsefeci.Bu konu hakkında İSLAMİYET GERÇEKLERİ başlıklı topikte bir yazı yazmıştım.

Ne işiniz vardı tarikatlerin içinde ah kardeşim ya.Bırakın şu cemaat işini.
Sizi Fatiha Süresinde Allah uyarmadı mı?
"Yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardım isterim"

Nisa 45

" Allah sizin düşmanlarınızı daha iyi bilir.Dost olarak Allah yeter.Yardımcı olarak ta Allah yeter."

Maide Süresi 55

"Sizin gönül dostunuz Allah tır,O nun resulüdür.Birde ruku eder bir halde namazı/duayı yerine getirip,zekatı vererek iman edenlerdir."