Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-12-2015, 21:17
Mehmet Balta Mehmet Balta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

yasasincehennem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu 3 ayet kendi aralarında çelişmektedir
.

En'âm 163'te Muhammed'e "Müslümanların (el muslimîne) ilkiyim" demesi söyleniyor.

Âli İmrân 67'de ise İbrahim'in Müslüman (müslimen) olduğu söyleniyor. İbrahim hem Muhammedden, hem de Musa'dan önce yaşamıştır.

A'râf 143'te Musa, müminlerin ilki olduğunu söylüyor. Bu Musa'nın kendi iddiasıdır ve doğru değildir dersek, Musa'nın doğru söylemediği sonucu çıkar ki bu daha beter bir çelişkidir.
bunu sizin celişki dediginiz ayet bunun neresi çelişki
ilk müslimanın kim oldugunu da bilmiyorsanız sizle ben ne konuyayımki insan olarak ilk kim yaradıldı Adem as. peki ilk müsliman kim olur bu durumda siz karar verin dicem ama kararda veremezsiniz bari söyleyimde ögrenin adem as. oluyor

Bu konuya acayip tav oluyorum.
İlk müslüman kimdir? Cevap tabi ki Hz.Muhammet'tir.
Musa ve İbrahim iki nedenle olamaz.

Çünkü, İslamın şartı 5'tir. Bunlardan birisi kelimeyi şehadet diğeri ise Namaz'dır.

Hiç bir kaynakta yaklaşık 1.000 yıllık yaşamında Hz.İbrahim'in ya da Hz.Musa'nın namaz kaldığını görüp, okudunuz mu, bir yerlerden duydunuz mu? Namaz ibadeti ne zaman gelmiştir?
Kelimeyi şehadet mevzuuna gelirsek: İlk müslüman Hz. İbrahim acaba nasıl bir kelimeyi şehadet getirmiş ya da Hz. Musa? Bunların ikisi de kendi dönemlerinde peygamber. Kelimeyi şehadette kendi isimlerini söylüyorlarsa Hz. Muhammed'i yok saymaları gerekir, yok kendilerini değil de Hz. Muhammed Allah'ın kulu ve elçisidir diyorlarsa da bu defa kendi peygamberliklerini yok sayıyorlar demektir. Bilinen yaklaşık 4.000 yıllık insanlık tarihinde 60.000 civarında peygamber gelmiş ama her ne hikmetse peygamberlik hep aynı sülaleye isabet etmiş. Musa yetmemiş kardeşleri Meryem, ve Harun'da peygamber olmuş. Her yıla kabaca 15-20 tane peygamber. Konu Hz.İbrahim'e kadar gittiğinde tam meselenin özü. Hz.İbrahimden Yahudilik (İsrailoğulları) ve Müslümanlık (Araplar) meydana geliyor. Hz.Muhammet, zengin bir Yahudi dulu olduğu rivayet edilen tüccar Hatice Hanım ile evleniyor. Bu esnada (ticaret kervanıyla) epeyce yer gezip görmüş olmalı. Kabala öğretisini zaten içinde yaşadığı toplumdan bilmiyorsa bile Hatice Hanımdan dinlemiş olmalı. Kuran kaç yılda indirildi bilmiyorum. Yukarıda birisi 22 yıl olarak yazmış. Bir de Hz. Muhammedin ölümünden sonra bunun toplanıp yazılması süreci oldu. Kuran'ı kerim yanlış hatırlamıyorsam Hz.Osman döneminde kitaplaştırıldı. Her ne kadar "Kuranın aslı değiştirilmemiştir." diyorsak ta birilerinin karıştırmış unutmuş olması muhtemeldir. Yoksa bu kadar çok anlam kayması olmazdı. Diğer taraftan Arapça'nın yazılışından kaynaklanan sorunlar var. İlk yazılmasında harekesiz yazılması gibi. Yanılmıyorsam bir Suriye valisinin açıklaması vardı. Kuran'ı kerime 1.000 tane elif eklettim diye.