Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-07-2012, 17:42
Sayokan Sayokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
........sayın sayokan....
kuran-ı kerimi sadece ele alıp ona göre şöyledir böyledir dersen
..kuran-ı kerim peygamber efendimize indirildiğini kenera korsan,kuran-ı kerimdeki mevzuları,hukumleri en iyi acıklayacak ve en iyi şekilde belirtecek olan peygamber efendimizi kenara korsan
..bana sadece kuran yeter dersen,peygamber efendimizin hadislerini gözardı edersen,sünnetini yok sayarsan
..işte anca bu kadar yanılır ve süpheye düşersin
..kuran-ı kerimde ne belirtiyor yuce yaradanım ALLAH ZÜL CEMAL VEL KEMAL,namazda kuranda geceni,kolayınıza geleni okuyun,
alevilikte cemevlerinde,neler okunuyor?semah dönerken,hep şiir,pir sultan abdal vs,hatta youtubeda bir video izlemiştim,Hz ali överken,ali rahimdir ibaresini duyunca tüylerim diken diken oldu,neyse bunu boşver,semahlarda ayet mayet okunmuyor,ama müslümanın kıldığına bakın,kesinlikle ayet harici okunanan bir şey bulamazsın....
....
Şu oruçlu halinizle bile yalan söylemekten çekin miyorsunuz !
Kardeşim hayatında bir kez olsun cem izledin mi,izlemediysen perşembe günleri cem tv ' yi aç izle(ben perşembe günleri diye biliyorum değişmiş olabilir) Kurandan sureler okunur,Allah'a dua edilir vs. vs. .
Yalancılık yapmayın ! Cemlerde elbet şiir ve deyişlerde okunur dini içerikli,kimse çıkıpta Türkü söylemez.Şu oruçlu halinle bile yalan söylemekten çekinmiyorsun.

Hadis ve sünnet dediğin şeyler normal,hiçbir kutsiyeti olmayan insanlar günümüze kadar aktarmıştır,size göre hadis ve sünneti red edip sadece kuran odaklı müslümanlık yapan kişi dinden çıkmış mı oluyor ?