Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-10-2020, 19:40
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"Luka 19 : 28 İsa bu kadınlara dönerek, "Ey Yeruşalim kızları, benim için ağlamayın" dedi. "Kendiniz ve çocuklarınız için ağlayın."

Kabe'de kara küpü ve kara taşı görüp ağlayanlar...gerçi onlarınki sevinç,hazzın,muhabbetin gözyaşları...fakat ne farkeder.İsa için ağlayanlarda İsa'yı sevdikleri için ağlıyorlardı.
İncil 'e göre ,müslümanlar inkarlarıyla İsa'yı tekrar çarmıha gerdiler. Tekrar çarmıha gerilen İsa "Kendiniz ve çocuklarınız için ağlayın." derdi.

"Yuhanna 4
21 İsa ona şöyle dedi: "Kadın, bana inan, öyle bir saat geliyor ki, Baba'ya ne bu dağda, ne de Yeruşalim'de tapınacaksınız!"

"dağda..." Hira dağı...Kabe'de İsa'ya tapınılmıyor,Tanrı olan İsa inkar ediliyor.Tıpkı Hira dağında Muhammed'in inkar ettiği gibi.

"Yuhanna 12 : 12 Ertesi gün, bayramı kutlamaya gelen büyük kalabalık İsa'nın Yeruşalim'e gelmekte olduğunu duydu. 13 Hurma dalları alarak O'nu karşılamaya çıktılar. "Hozana! Rab'bin adıyla gelene, İsrail'in Kralı'na övgüler olsun!" diye bağırıyorlardı."

Muhammed'in Mekke'ye gelişini hatırlattı.Mekke'liler de hurma dalları alarak O'nu karşılamaya çıktılar.İsa için ne söylemişlerdi : "Hozana! Rab'bin adıyla gelene, İsrail'in Kralı'na övgüler olsun!"

Muhammed'e ne söylemişlerdi :

Taleal Bedru Aleyna : ay doğdu üzerimize,veda tepesinden,şükür gerekti bizlere,allah'a davetinden,sen güneşsin sen aysın,sen nur üstüne nursun,sen süreyya ışığısın,ey sevgili ey rasûl,ey bizden seçilen elçi,yüce bir davetle geldin,sen bu şehre şeref verdin,
ey sevgili hoş geldin,ey rasûl sana söz verdik,doğruluktan ayrılamayız,sen ey esenlik yıldızı,senin sevginle doluyuz.......

Rab'bin adıyla gelene, İsrail'in Kralı'na övgüler olsun!"...bu sefer övülen Muhammed olmuş.

"Yuhanna 12 : 19 Ferisiler ise birbirlerine, "Görüyorsunuz, elinizden hiçbir şey gelmiyor. Bütün dünya O'nun peşine takıldı" dediler."

Benzer söz Muhammed içinde söylenmişti.(Çağrı filminde bu dialog geçer)

"Yuhanna 7
İsa Yeruşalim'e Gidiyor
71 Bundan sonra İsa Celile'de dolaşmaya başladı. Yahudi yetkililer O'nu öldürmeyi amaçladıkları için Yahudiye'de dolaşmak istemiyordu."

Muhammed'e yapıldığı iddia edilen zulümler,İslamın doğuşunun ilk günlerinde müslümanların ve Muhammed'in öldürülme korkusuyla gizlenmesi,ardından hicret etmelerini akla getirdi.Muhammed de taşlanmıştı,tıpkı İsa gibi :

"Yuhanna 10 : 31 Yahudi yetkililer O'nu taşlamak için yerden yine taş aldılar."

"Yuhanna 10 :14-15 Ben iyi çobanım. Benimkileri tanırım. Baba beni tanıdığı, ben de Baba'yı tanıdığım gibi, benimkiler de beni tanır. Ben koyunlarımın uğruna canımı veririm."

Muhammed de çobandı.

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''