Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-02-2016, 15:07
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bilim, ekonomik çıkarlar için desteklenebilir/yönlendirilebilir ancak dini temellere dayandığını söylemek için ileri seviye cahil ya da ideolojik bir yanaşım içinde olmak lâzım.

Bilimin din referanslı olduğunu iddia eden birinin hristiyan teolojisini buldozer gibi tarumar eden evrim teorisinin günümüzde nasıl genel geçer hâle geldiğini açıklaması gerekir. Ya da Hristiyan coğrafyasında bilimin, dini nasıl olup da reforma zorladığını açıklaması gerekir. Mesela Richard Dawkins tipi birine bilimi din yönetiyor deyin bakalım ne cevap alacaksınız. Ya da "Bigbang aslında anglikan kilisesinde bir papazın uydurduğu bişeymiş, bugün de hala kilise destekliyormuş aga" deyin, denemesi bedava.

Teoriler bir şekilde dindar birileri tarafından ortaya atılabilir. Ancak bilimin işleyişi ortadadır. Bilim kimsenin tekelinde değildir. ABD veya Avrupa'da kapitalist/dindar bilim yapıldığını söyleyen birinin nasıl olup da SSCB'de veya Çin'de de aynı yollardan gidildiğini açıklaması gerekir. Bugün Çin, Rusya veya Hindistan LIGO, CERN benzeri faciliteleri dini baskı ya da ideolojik yanaşım sebebiyle mi yapıyor?

Materyalistlerin bir kısmı, tutuldukları "bigbang yalan" hastalığından bugün bile kurtulamıyorlar. Zira Bigbang'in emârelerini kabul etmenin Allah'ın yoktan var ettiğini kabul etmek olduğunu düşünüyorlar. Bu hasta materyalistleri popüler bilimin medyada çarpık dillendirilmesi de körüklüyor elbette:

"Allahın bozonu bulundu"
"Tanrı işe el attı."

Bu başlığın konusu mektubun isim listesindeki insanların pek çoğunu internetten araştırın ben ilk on tanesini araştırdım. İlk isim -Halton Arp- ölmeden hemen önceki iki yayımında Statik Evren Modelinin çöküşü ve 1993'de Kozmik Arkaplan Işıması'nın kesin varlığı nedeniyle Bigbang karşıtlığının bittiği sinyallerini veren iki yayın yapmış.

Listedeki baba isimlerden bir diğeri de Thomas Gold. O da, şimdi artık çürütülmüş durumdaki Statik Evren Modelinin kuramcılarından. Diğer 9-10 kişi hakkında kendi üniversiteleri dahil pek bilgi belge bulamadım. Geriya kalan 30-40 kişiyi pek araştırmadım zira çoğu emekli ve yaşlılardan oluşan bir garip araştırmacı, elektrikçi vs.

Listede neden MIT, Harward, Oxford veya Cambridge'den bir adam yok? Allahını seven bir cevap versin. MIT diyorum MIT! Dünyadaki Allahsızların yararlandığı tüm bilimsel materyali yayımlayan üniversiteler bunlar.

Listenin döne döne "Nobel Ödüllüler Bunu İmzaladı"diye etrafta dolaştırılması ise daha garip teorileri aklıma getirmiyor değil. Örneğin WASET gibi sahte akademik materyallerle tez, makale sayısı artırmaya çalışan kuruluşların küresel hakemli bilim cemiyetini dejenere edip kendi sahteliklerinin de kaale alınmasını sağlamak?

UCLA'dan Edward L. Wright'ın Anti Bigbang tayfasına verdiği cevapları aşağıdaki bağlantıdan görebilirsiniz.
http://www.astro.ucla.edu/~wright/errors.html