Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-09-2009, 00:35
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

.

Buna evet diyorsanız sizden özür dilemeye hazırım. Irak ta Türkmen yoktur, Kürt ulusu vardır.

saygılarımla[/QUOTE]

sayın dilaver Irakta kuzey ırakta ne zaman bir Kürdistan var oldu ve ne zaman bir kürt ulusu oldu...tarihin tüm dönemlerinde o bölgede farsi bir topluluk olan kürtler bölük pörçük bulundular ve hiç bir zamanda egemen olmadılar...yapmayın yahu....hiç bir zaman devletleşmemiş bir kabileler ve aşiretler topluluğunu nasıl ulus sınıfına sokarsınız....bu şuna benzer....karadenizde kalabalık aileler var...birkaç yüzbin nüfusa sahip bu ailelerden birinin çıkıp biz aslında ulusuz demelerine benzer yada yarın kırmançe kürtlerinin çıkıp aslında biz ayrı bir ulusuz demelerine çıkar yada soranilerin aynı iddiayı dile getirmesine benzer....lütfen bu kadar basite indirgemeyin.
Bakın Hunları vs. yi geçiyorum birinci Göktürk devleti 552 yılında kurulmuştur ve peşinden 1450 yıl boyunca yüzlerce Türk devleti tarih sayfalarını süslemiştir..bu yıllar boyunca kurulmuş bir tek kürt devletçiği söyleyin bana...bende bu topluluğu ulus olarak değerlendireyim.

yahu bunlara Kürt adını bile Türkler vermiştir...ne diyeyim ben size...