Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-10-2006, 17:24
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Standart Re: Castro ve Küba

Defalarca gittim Kuba'ya, Bir turist gozuyle degil, kiraladigim motorsikletle, hanim da arkamda koylerine kadar dolasarak tanimaya calistim. Hic cekinmeden, en ufak bir korku olmadan gittim issiz yerlerine.
* Insan olan heryerde oldugu gibi, orada da, insanlarda, acgozluluk, ihtiras, hatta esitsizlik gordum, ancak cok gelismis ulkelere kiyasladigimda, cok daha dusuk bir oranda. Ilk firsatta oradan kacmayi dusunenler oldugu gibi, her ne pahasina olursa olsun, Kuba'yi dunyanin en zengin ulkelerine degismiyecekleri de tanidim.
* Cogumuzun dustugu hata ,Kuba'yi, gelismis ulkelerle mukayese etmektir. Ellerindeki olanaklarla, etrafindaki diger adalarin halkindan cok daha refah bir hayati var Kubalilarin.Etraflari surlarla cevrili degil buradaki evlerin, asayis, egitimle basarilmis olmali, sokaklarda polis molis gormedim.
* Amerikan ambargosuna ragmen, ac ve sefil insanlar yok kubada. Eski de olsa temiz giyimli, iyi huylu insanlarin birlestigi bir toplum. Tahsil orani amerikadan bile daha yuksek, okuma yazma %98 . %2 de Geri zekalilar olsa gerek. Son olimpiyatlarda, yanilmiyorsam 27 madalya aldi Kuba. 12 milyon nufuslu bu ulkeyi, Amerika'nin burnunun dibinde, baskiya ragmen, bu kadar basarili olmasi tebrike deger bana kalirsa.....

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.