Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-09-2006, 18:09
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Standart Re: İslamcı "aydın"ların "yavşak" tartış

Ali Bulaç gibi bir İslamcı entellektüel eğer böyle bir laf ediyorsa, çoluk çocuk neler yapmaz. Apaçık ki, Ali Bulaç için modern kadın ororspu ile eşdeğerdir. Kolay ulaşılırdan ben başka birşey anlamıyorum. Kapalı, tesettürlü kadın ise zor ulaşılır oluyor herhalde.

Halbuki bu tam bir çarpıtmacadır. Gerçekte toplumsal bozulma üstü kapatılan, örtülen, gizlenen ilişkilerde yaşanır. Bir taraftan modern dünya tüm sistemiyle günlük yaşamın heryanına sinerken, küçük adacıklar oluşturup yalıtılmış yaşamlar sürdürmek isteyen her çevre kısa zamanda çürümeye mahkumdur. Ben bunun bazı örneklerini sol gruplardan da biliyorum. Kapalı devre ilişkileri öven bu aydın bozması gerçekte çürümenin propagandasını yapmaktadır. Ne diyelim, çürümeyi çok istiyorlarsa çürürler, biz de çıkan kokuyu duyarız yakında.

Gerçekten de 80'li yıllarda üniversite öğrencisiydim ve islamcı bir yükseliş yaşanıyordu. Tam da Ahmet Hakan'ın çizdiği gibi bir tablo vardı. Murat Belge ile İsmet Özel'in katıldığı seminerleri hatırlıyorum, salon tıka basa dolardı, bir tarafta biz parkalı solcular, bir tarafta yeşil pantalonlu islamcılar. Hatta işte bu iğrenç lafları eden Ali Bulaç'a bir zamanların Dev-Yol'unun çıkardığı Birikim dergisinin sayfaları açılmıştı.

Ne oldu da, bunlar bu kadar battılar, yazıklar olsun böyle bir lafı eden Ali Bulaç'a.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/