Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-04-2008, 17:26
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Standart Re: Canlar ve Ulucanlar

Kogusta Kalanlar

Havalandirmada durmak olanaksiz hale gelmisti. Kafam yariklar icinde kalmisti ve zonkluyordu. Kiremitler, kursunlar, gaz bombalari ustumuze yagmur gibi yagiyordu. Disarda daha fazla kalmam olanaksizdi. Kosarak kogusa girdigimde kogusun icinde sadece birkac kisinin oldugunu farkettim. Sanirim ben kogusa girerken, robokoplar havalandirmaya girmis ve ordakileri alip goturmustu. Daha sonra ogrendigime gore bir grup kolkola girerek disari cikmis ve askerlere dogru yurumus, bu arada uzerlerine ates acilmis ve cogu yaralanmisti. Kogusta kalan 7-8 kisi en son grup olmustuk. Kapidan iceri girdigimde birisinin kapidan bagirdigini duydum. Diger kogusun temsilcisi Enver'di. Ayagindan kursun yemisti, yuruyemiyordu. Onu iceri cekip, bir ranzaya yatirdim. Surekli "ayagim dondu, ayagimi cevir" diyordu. Gercekten de kursun ayagini parcalamis ve ayagi yana dogru yatmisti. Bir plastik boru ve bez parcasi yardimiyla ayagini duzeltip sabitlemeye calistim. Ama o kadar ilkel birseydi ki, ilk darbede borunun da bezin de cikmis olduguna eminim.

Pencerelerden, kogusun icine gaz bombalari atilmaya basladi. Gaz bombalarini bir islak havlu yardimiyla tutup tekrar disari atmaya calisiyorduk ama bu, nerdeyse imkansiz bir seydi. Bombalar surekli ziplayip duruyordu. Yanlarina yaklasmak da imkansizdi. Duman insanin agzindan burnundan giriyor ve insani adeta krize sokuyordu. Bu arada kogusun kapisinda robokop'lar gorundu. Kapiyi acip kogusun icini taramaya basladilar. Dolaplari bir araya getirerek barikat olusturmaya calisan iki uc kisi yere dustu. Bunlardan birinin adi Aziz Donmez'di. Aziz birkac ay once bir ogrenci olayindan tutuklanan 10-15 kisilik bir grupla birlikte gelmisti. Bunlarin cogu ilk mahkemede serbest birakilmis, geriye Aziz'le birlikte birkac ogrenci kalmisti. Muhtemelen bir sonraki mahkemede onlar da birakilacaklardi. Ancak talih Aziz'e gulmemisti. Ailesi birkac hafta sonra Aziz'in tahliyesini beklerken, morgdan olusunu alacakti.

Iriyari bir robokop beni yakalayip disari cikardi. Kollarimdan bacaklarimdan tutularak yere yatirildim ve ustumde ne varsa parcalayarak cikardilar. Bir tek don ve atlet kalmisti ustumde ve vucuduma dort bir yandan cop darbeleri iniyordu. Sonra ayaklarimdan tutup suruklemeye basladilar. Iki tarafli dizilmis bir robokop ordusu arasindan gecerken cift tarafli olarak coplaniyordum. Bu arada basim surekli bir yerlere carpiyor, bayilip kendimden geciyordum. Bazen gelen bir sonraki cop darbesi ile ayiliyordum. 200 metrelik bir koridorun sonunda yari baygin vaziyette beni getirdikleri yer cezaevi hamaminin onu idi. Belli ki burasinin operasyon sonrasinda iskence yeri olarak kullanilmasi onceden kararlastirilmisti.

Koguslarin haftada bir hamami kullanma haklari vardi. Cok kisi hamami kullanmazdi. Kogusun tek kisilik bir banyosu vardi. Burasi kullanilirdi daha cok. Sicak su yoktu ama istedigimizde elektrikli isiticiyla su isitip banyo yapabiliyorduk. Sabah spor yapanlar ise spordan sonra soguk suyla dus aliyorlardi. Ben de sabahlari spora katilir, bazen soguk bazen ilik suyla dus alirdim. Bu yuzden hamam sadece iki uc kez gittim. Eglenceli bir saat oluyordu. Sakalasarak, sarki turku soyleyerek sicak suyla yikaniyorduk. Bu sefer sicak suyla degil sicak insan kaniyla banyo yaptiracaklardi bize.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/