Konu: Helal Tatil
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-09-2012, 22:33
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

demirefe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Böyle bir şey hiç olmayacak. Biz ateistlerin din ile ilgili en küçük sıkıntımız yok. Yeter ki bize karışmasın, kişisel olsun. Hiç bir müslümana içinde inancını duymasından dolayı kin tutmayız. İnanç özgürlüğü bizim temel prensibimiz.

Bizler siyasette laikiz. Dinin kamuda, toplumsal alanda en küçük işi yoktur, olamaz. Din gibi subjektif ve zanna dayalı bir inanca dayalı hiç bir toplumsal düzenleme yapılamaz. Bu yani, bu kadar.

Diyanet kalkmalı, din dersi kalkmalı, kimliklerden din hanesi kalkmalı. Kamuda dini kisve kullanılmamalı. Taleplerimiz bu kadar basit ve demokratik. Özetle din toplumsal alandan tamamen çıkarılmalı. Kişisel olarak kimin gönlü varsa orda yer edebilir, ona karışmaya kendimizde asla hak görmeyiz.

Bu ayrıntı ama, bir de şu ezan terörüne bir çare yahu! Kulağımızın bekaretini tehdit etmesinler be! Ezan vakti oldu mu aman caminin önünden geçmeyeyim diye yolumu değiştiriyorum, kulaklarım geçici sağırlık yaşamasın diye! Yav ezan bitti mi çınlıyor kulaklarım kardeşim, şakası yok! Bu artık bir terör! Para bot gibi, en pahalı en güçlü anfi, düğmeyi de imanının sonuna kadar dayıyorlar!
Bundan emin oldugum icin zaten tum ateistlere kefil oldum.Tanidigim hic bir ateist karincayi bile incitmez,incilteninide duymadim.

Gelsin simdi Stalin palavralari ,danslari.