Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-04-2017, 01:17
Save The Day Save The Day isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

kingman29´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hawaii adasında bulunan , dünyanın en büyük teleskobuna sahip gözlemevinde 15 yıl boyunca uğraşıp , karadeliğin varlığına dair büyük buluşa imza atan bir Profesöre mi inanıcaz , yoksa sana mı inanıcaz.Yani bütün bu bilimsel çalışmalar , buluşlar yalan mı?Aslında bu gözlemevlerinde bütün gün yan gelip yatıyolar , hergün parti yapıyolar.15 sene sonra da ortaya çıkıp böyle idealist palavralar mı atıyolar?Ben senin ne demek istediğini pek anlamadım.Einstein falan , bütün bu bilim diye anlatılan şeyler uydurma mı?Peki çift yarığın ikisinden birden geçen elektronu keşfettikleri o deney de mi yalan , kuantum fiziği de mi yalan?
Her prof iyi değildir. Çürük proflar da olabilir. Maalesef kendi alanı konusunda sıkışan ve tıkanan akademisyenler bulmak mümkün. İyi akademisyen bulmak lazım. ''Ama akademisyen diyor o zaman hiç düşünmeden doğru kabul edelim'' diye bakmamak lazım. Mesela spartacus veya bir başkasının dedikleri ile akademisyenin dedikleri kıyaslanıp üzerinde düşünülebilir. Konu araştırılabilir. Bunda bi sıkıntı yok. Tabi şunu da unutmamak lazım ki bilim adamlarının her dediği bilim değildir. Bilimsel olmayan bir şeyden de bahsedebilirler. Hatta kendi felsefi görüşleri ve dini inançları olabilir, sonuçta onlar da insanlar. İşte bunları ayırt etmek lazım. Bir de bazı çalışmalarda sahtekarlıklar olabilir. Mesela sahte fosil olayı gibi. Her alanda sahtekarlık olabilir. Fakat sahtekarlıkların olması, aslını yok etmez. Yani efendim bilimde sahtekarlık yapılıyor diye bilim güme gitmiyor. Bilim o sahtekarlığı da tespit edip ortaya koyacaktır. Bilim için bilim yapan bilim adamları bunu yapacaktır. Ama sahte ile gerçeği ayırt edebilmek önemli bir şey aslında. Bu yetiyi kazanmak gerekiyor. Bu arada kuantum fiziği elbette yalan değil. En sağlam bilimlerden biri kuantum fiziği. Fakat kuantum adına birçok yalanlar da uydurulur diğer her alan gibi. Kuantum medyumluk falan gibi birçok şey dolaşıyor etrafta. Kuantum lafzı çok kullanılıyor. Kendi şeylerini bilimsel göstermek için kuantum lafzı kullanılıyor. Gerçek kuantum ile bu kuantum adına söylenen şeyler ayırt edilmeli. O hususa dikkat çekiyor bence spartacus. Yani mesela birisi kanatlı attan bahsetti, işte uçuyor falan dedi. Kanatlı at iddiasının yalan olması, atın gerçekliğini ortadan kaldırmıyor. Fakat ikisini birbirine karıştırırsak atın gerçekliğinden şüphe edebiliriz. Aynı şekilde işte kuantumdur şudur budur işte bunları kullanarak idealizm ya da başka bişeyi öne sürebliyor bazı kimseler. İşte buna karşı tutum gösteriyor spartacus bence. Aslını reddetmiyor, sahtesi ile aslını ayırt etmeye özen gösteriyor.

Tanrının varlığı, big bang, her şeyin başlangıcı, ilk neden vs konularda fikrinizi alamadık. Gözden kaçırmış olabilir misiniz?